Ahoj krásko - Ann Napolitano, Metafora, 2024

Formáty e-knih

Jaké formáty e-knih jsou k dispozici?

E-knihy v naší nabídce jsou dostupné v několika formátech:

  • EPUB je standardní formát e-knih, vhodný pro většinu aplikací a zařízení. Umožňuje zvětšovat a zmenšovat písmo, často i úpravu formátování podle potřeb. Vždy se přizpůsobí velikosti obrazovky.
  • MOBI je formát určený speciálně pro čtečky Kindle, vzhledem i funkcí se rovná formátu EPUB.
  • PDF je formát vzhledem podobný tištěné knize, vhodný pro počítač a větší tablety.
  • EPUB (Adobe DRM) je chráněný EPUB formát vyžadující kompatibilní aplikaci nebo čtečku.
Označení formátu, ve kterém je e-kniha dostupná, najdete přímo u každé e-knihy.

E-knihy si můžete stáhnout a číst v libovolném formátu, který je dostupný u daného titulu. Pokud doplníme další formát k vámi již zakoupené e-knize, do vašeho účtu ho přidáme automaticky bez doplatku. Vaše e-knihy máte na svém kontě uložené navždy. Můžete si je tedy kdykoliv stáhnout znovu, jediným omezením je limit 6 stažení jednoho titulu po dobu 24 hodin z důvodu bezpečnosti.

Jaký způsob ochrany e-knih používáme?

E-knihy v naší nabídce jsou chráněné proti neautorizovanému kopírování. Na jejich ochranu používáme:

  • Vodoznaky (tzv. „sociální DRM“). E-kniha chráněná takovým způsobem není šifrovaná, můžete ji tedy kopírovat jako jakýkoliv jiný soubor. Obsahuje však viditelné i skryté informace o tom, pro čí osobní použití je určena. Přečtete si ji v jakékoliv čtečce i ve své oblíbené aplikaci na mobilu, tabletu či PC. Tento způsob ochrany je použitý u e-knih českých a slovenských nakladatelství.
  • Adobe DRM. E-kniha je při stažení zašifrována vaším osobním klíčem, tzv. Adobe ID. Můžete ji číst na všech zařízeních a ve všech aplikacích, které Adobe DRM podporují. V naší nabídce jsou takto chráněné e-knihy označené jako EPUB (Adobe DRM). Šifrováním jsou chráněny cizojazyčné knihy zahraničních nakladatelství. Ne každé zařízení a software jsou schopné takové e-knihy číst (z nejpoužívanějších si s touto ochranou neporadí např. čtečka Kindle). Zda je mezi nimi i to vaše, zjistíte v seznamu podporovaných zařízení.

„Lidé jsou přesvědčení, že manželství končí, když se láska vytratí. Když zloba nahradí štěstí. Když pohrdání nahradí rozkoš. Jenže Graham a já se na sebe nezlobíme. Jen prostě nejsme ti samí lidé, kterými jsme bývali.“

To nejlepší v nás - Colleen Hoover, 2019
To nejlepší v nás
Colleen Hoover