Uhádneš, komu patří Tajemné knihovny?   Soutěžit

Nejčastěji kladené otázky

Dokážete sehnat i tituly, které nemáte ve vaší nabídce?

Ano. Ale není to vždy jednoduché a ne vždy se nám to podaří. Ale snažíme se. :-) Hledáte-li titul, který nenabízíme, nebojte se nám napsat objednavky@martinus.cz a my se knížku pokusíme sehnat.

Co znamená, když je při titulu uvedeno, že je vyprodán? Dokážete mi ještě takový titul sehnat?

Pokud je u knihy uvedeno, že je vyprodána (a zároveň tam není uvedeno, že se chystá dotisk), znamená to, že nakladatel knihy, resp. distributor, už nemá na skladě žádné výtisky. Proto vám tuto knihu už nedokážeme zajistit. Teoreticky však můžete mít štěstí v některých dalších knihkupectvích, které ještě mají poslední kusy na skladě.
Pokud je u knihy uvedeno, že se chystá dotisk, znamená to, že knihu momentálně sice není možné sehnat, ale nakladatelství připravuje dotisk. Knihu si tedy můžete zarezervovat. My vás budeme informovat ihned, jakmile bude k dispozici.

Proč nemůžete vyprodané knihy prostě dotisknout?

Protože nejsme nakladatelství :-). I když vám vždy neradi říkáme, že vám vyprodanou knihu nemůžeme dodat, bohužel s tím nemůžeme nic udělat. Vydání dotisku je výsostně v rukou nakladatele knihy.

Pokud je při titulu uvedeno, že se připravuje dotisk, kdy bude hotová?

To ve většině případů nevíme. Pouze někdy máme od vydavatele informaci, že v následujících týdnech či měsících by měl dotisk vyjít. Doporučujeme si titul zarezervovat - jakmile bude k dispozici, budeme vás informovat e-mailem.

Proč máte vyprodané knihy i nadále ve své nabídce?

Protože nechceme knihy jen prodávat, ale být i bohatým zdrojem o knižním trhu. A proto vám na stránce nabízíme i přehled všech knih, které kdysi byly dostupné - i když teď už nejsou.

Už jsem vytvořil objednávku, ovšem nyní jsem objevil ještě jeden titul, který bych k ní chtěl doplnit. Je to možné?

Samozřejmě. Napište nám název titulu a číslo vaší objednávky, ke které si přejete  titul doplnit, na e-mail objednavky@martinus.cz

Poskytujete nějaké slevy?

Ano. Téměř na všechny tituly uvedené v naší nabídce platí sleva minimálně 5% z doporučené maloobchodní ceny (to je cena, za kterou zboží dostanete běžně v obchodech). Tato cena je vždy vyznačena v popisu titulu ("běžná cena"), spolu s výší slevy. A samozřejmě se u nás můžete těšit na různé jednorázové slevové akce. Většinu bestsellerových titulů nabízíme se slevou až 23 %.

Pokud je u knihy uvedeno, že ji odešlete do 7 dní, znamená to, že do 7 dní budu mít knihu doma?

Doba dodání, která může být při každém titulu jiná, je vždy orientační. Za zmíněný počet dní knihu teprve předáme přepravní společnosti. K této době je tedy potřeba připočítat ještě 1-2 pracovní dny, kdy zásilka poputuje k vám.

Pokud si objednám více titulů, jejichž dodání je různé (např. jeden má 7 dní a druhý 21 dní), pošlete mi je postupně?

Pouze pokud si to budete přát. S postupným posíláním jsou totiž spojené náklady, a uvedené poštovné platí pouze pro odeslání jedné zásilky. V případě, že si objednáte více titulů s různými dodacími dobami, pošleme vám je až když budeme mít na skladě všechny.

Musím nakoupit nad nějakou minimální částku?

Ne. Na Martinus.cz není stanovena minimální částka objednávky. Klidně si můžete koupit i jen jednu knihu za 1 Kč.

Uvádíte ceny včetně DPH?

Ano. Všechny ceny uvedené na stránce jsou včetně příslušné DPH (10% na knihy, 15% a 21% na ostatní zboží, pokud není na faktuře uvedeno jinak). 

Co je "wishlist"?

Wishlist (čti "višlist") je anglické slovo, které ve volném překladu znamená "seznam tajných přání". Je to služba určena naším zaregistrovaným zákazníkům. Jednoduchým kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které by jste si možná v budoucnu chtěli koupit (vaše "tajné přání"). Nebo si během roku zapisujete knihy, které by mohly být skvělým dárkem pod stromeček či na narozeniny. To je vše na vás. Tituly z wishlistu můžete kdykoliv přesunout do nákupního košíku a ihned si je objednat.

Nedaří se mi přihlásit. Co mám dělat?

V první řadě je třeba, abyste u nás měli vytvořený účet (registraci). Pro správné fungování našeho obchodu je také potřeba mít povolené cookies. Pokud jste zapomněli vaše heslo, můžete si jej nechat poslat na vaši e-mailovou adresu. A pokud nic z toho nepomůže, stále jsme tu pro vás na adrese naslovicko@martinus.cz a rádi vám pomůžeme.

Máte další otázky? Zeptejte se, jsme tu pro vás. naslovicko@martinus.cz.

„Řeknu ti tajemství, Hanno. Ta opravdu zlá strašidla nikdy nevypadají jako strašidla.“

Prohnilé město - Leigh Bardugo, 2022
Prohnilé město
Leigh Bardugo