Píseň L. - Veronika Opatřilová, Prostor, 2024

Zařízení s operačním systémem Android

Tablety a smartphony Samsung, LG, Lenovo, Huawei a pod.

Na vašem zařízení s OS Android si můžete přečíst všechny e-knihy z naší nabídky.

Pro OS Android existuje několik dostupných aplikací na čtení e-knih, ale nejvíce doporučujeme:

  • Pocketbook, zdarma dostupná ZDE

Formáty EPUB, PDF

E-knihy jsou k dispozici ve standardních formátech označených jako EPUB a PDF. Do vašeho tabletu či smartphonu si můžete e-knihy stáhnout přímo ze svého účtu kliknutím na tlačítko „Stáhnout“ a následně na formát EPUB anebo PDF. Prohlížeč vám nabídne otevřít soubor e-knihy v aplikaci PocketBook anebo v té, kterou máte nainstalovanou. Vaše e-kniha se tak stáhne přímo do aplikace, kde ji odteď najdete i bez přístupu k internetu.

Tip: Pokud se při stažení chráněného formátu objeví problém, obvykle souvisí s předinstalovaným prohlížečem internetu. Řešením je použití alternativního prohlížeče, např. Mozilla Firefox.

Poznámka: Formát MOBI je určený speciálně pro čtečky Kindle. Na Android zařízeních lze stáhnout do aplikace Kindle. Vzhledem i funkcemi je podobný formátu EPUB, proto návod na jeho stažení podrobněji neuvádíme.

Formát EPUB (Adobe DRM)

1. Registrace Adobe ID

Adobe ID je kombinací zaregistrovaného e-mailu a hesla, které slouží jako přihlašovací údaje pro stažení a čtení e-knih šifrovaných Adobe DRM (v naší nabídce označených štítkem EPUB (Adobe DRM)). Pokud Adobe ID ještě nemáte, můžete si jej vytvořit jednoduchou registrací: získat Adobe ID.

2. Stažení aplikace

Do svého telefonu si stáhněte a nainstalujte některou z bezplatných aplikací podporujících Adobe DRM:

3. Autorizování aplikace

V aplikaci zadejte Adobe ID, které jste si vytvořili v prvním kroku. Tato možnost se obvykle nachází v nastaveních aplikace.

4. Stažení e-knihy

Po kliknutí na formát EPUB (Adobe DRM) u zakoupené e-knihy se vám stáhne soubor URLLink.acsm. Má velikost jen 1 kB, jelikož tento soubor neobsahuje samotnou e-knihu, ale pouze instrukce pro aplikaci Adobe Digital Editions ke stažení vaší knihy. Doporučujeme si tento soubor uschovat pro budoucí použití (jeho počet stažení je omezený). Soubor URLLink.acsm stačí otevřít v autorizované aplikaci, kam se vám e-kniha stáhne. Načítávání e-knihy může trvat v závislosti od velikosti e-knihy několik sekund až několik minut. Informaci o stahování obsahu e-knihy nerušte, počkejte, než se e-kniha sama otevře. Po prvním stažení e-knihy je ji možné dále číst i bez připojení k internetu.

„Prázdná ranní knihovna má v sobě něco, co mě vždycky hluboce zasáhne. Tiše a klidně tu odpočívají všechna slova, všechny myšlenky.“

Kafka na pobřeží - Haruki Murakami, 2017
Kafka na pobřeží
Haruki Murakami