Knihovrátek

Vyměňte přečtené knihy za nové příběhy

Máte doma knihy, které už neplánujete číst znovu? Vyměníme vám je za poukázku na nákup v knihkupectví Martinus.cz a nabídneme je dalším čtenářům.

Ověřte si hodnotu poukázky za vaši knihu

Jak Knihovrátek funguje?

1 Přidejte knihy, které už neplánujete číst

Přihlaste se do svého martinusáckého účtu a v části Můj Knihovrátek přidejte knihy do výkupního košíku. Zjistíte tu také, zda vámi vybrané tituly vykupujeme a za jakou předběžnou částku.

2 Pošlete nám své přečtené příběhy

Dopřejte své sově den volna :-) Knihy nám můžete poslat přes Zásilkovnu.

Více o možnostech doručení k nám

3 Dárková poukázka už letí k vám

Nejprve knižní skřítci zkontrolují stav vašich knih a poté vám pošleme na e-mail kód dárkové poukázky v odpovídající hodnotě. Takhle můžete znovu zaplnit prázdné místo ve své knihovně.

Jaké knihy vykupujeme?

V první řadě musí být knihy v takovém stavu, že byste je bez váhání půjčili nebo dokonce věnovali kamarádovi či kamarádce :-)
Nejčastěji vykupujeme beletrii, zájem však bývá i o odborné tituly.

Nejčastější otázky

Co jsou to přečtené knihy?

V Knihovrátku vykupujeme přečtené knihy, tedy příběhy od našich zákazníků, které nabízíme dalším čtenářům. Když je zařadíme do nabídky, jejich cena je o něco výhodnější oproti novým knihám, které jsou ještě teplé z tiskárny :-)


Co získám, když zařadím knihu do výkupu?

Potěšíme vás dárkovou poukázkou na nákup v online knihkupectví www.martinus.cz. Tak si můžete svou knižní poličku čas od času osvěžit a obohatit ji novým dobrodružstvím. Definitivní hodnotu dárkové poukázky vám e-mailem oznámí naši knižní skřítci do 21 dní, odkdy přijmeme balík v našem skladu.


Můžu nabídnout do Knihovrátku všechny knihy, které mám doma?

Během přidávání knih do výkupu vám náš systém umožní postoupit do dalšího kroku jen v případě, že nám data prozradí, že o knihu máme zájem. Pokud vás systém neposune dál, znamená to, že v daném čase titul nevykupujeme. Pravděpodobnost, že by si u nás našel další čtenáře, je velmi nízká :-( Knihy zařazujeme do výkupu na základě několika kritérií. Mezi ty nejdůležitější patří rok vydání titulu a oblíbenost ve čtenářském světě. Největší šanci mají přečtené knihy staršího data, ale i novější tituly v dobrém stavu.


Vykupujete i knihy v cizích jazycích?

Šanci na úspěch mají i knihy ve slovenštině nebo vybrané tituly v angličtině. Stále platí, že musí jít o tituly, které mají šanci najít si prostřednictvím Knihovrátku nové čtenáře. Kritéria neustále rozšiřujeme, proto se do výkupu dostává stále víc a víc zahraničních titulů.


Jak zjistím, že mé knihy nejsou až příliš poškozené?

Při výkupu volíte stav, zda je kniha „mírně opotřebovaná“ nebo „jako nová“. Rádi od vás vykoupíme knihy, které nejsou popsané, ať už perem nebo fixou, a stále se dají číst bez nutnosti lepení, hledání ztracených stránek nebo domýšlení si, co asi může být napsané pod tím flekem od kávy ;-) Do Knihovrátku nepatří ani knihy s věnováním. Chceme, aby takové skvosty zůstaly ve vaší knihovně. Po přijetí výkupu zkontrolují naši knižní skřítci všechny knihy svým pozorným okem.


Jak se k vám moje knihy dostanou?

Nejprve vyplníte názvy všech přečtených knih, kterým chcete darovat další příběh a nabídku odešlete. Knižní skřítci z Knihovrátku vám pošlou do e-mailové schránky další instrukce, jak knihy zabalit a kam je poslat. Nebojte se, nemusíte to udělat ihned po přečtení e-mailu – knihy nám můžete poslat v průběhu jednoho měsíce.

Balík můžete podat přes nejbližší pobočku Zásilkovny. Všechna podací místa najdete v tomto seznamu. Dopravu hradíme za vás.

Přečtěte si Všeobecné obchodní podmínky pro výkupy

Získejte víc místa na nová knižní dobrodružství!

Vyzkoušet Knihovrátek

„Kdo zabíjí člověka, zabíjí rozumnou bytost. Kdo však zabíjí dobrou knihu, zabíjí rozum sám. “

John Milton