Ahoj krásko - Ann Napolitano, Metafora, 2024

Mac (Apple)

Na vašem Macu si můžete přečíst všechny e-knihy z naší nabídky.

Formáty EPUB, PDF

E-knihy jsou k dispozici ve standardních formátech – v našem katalogu označených jako EPUB a PDF. Na jejich čtení doporučujeme nainstalovat aplikaci Adobe Digital Editions, která je dostupná zadarmo (ke stažení zde). Využít můžete i aplikaci Knihy (Books) předinstalovanou na vašem Macu.

Poznámka: Formát MOBI je určený speciálně pro čtečky Kindle. Vzhledem i funkcí je podobný formátu EPUB, proto návod na jeho stažení na Macu neuvádíme.

Formát EPUB (Adobe DRM)

E-knihy v tomto formátu jsou chráněny šifrováním. Na jejich čtení je třeba zaregistrovat si váš osobní klíč, tzv. Adobe ID. Tento klíč můžete použít k autorizaci až 6 zařízení, na kterých můžete takto chráněné e-knihy číst.

1. Registrace Adobe ID

Adobe ID je kombinací zaregistrovaného e-mailu a hesla, které slouží jako přihlašovací údaje pro stažení a čtení e-knih šifrovaných Adobe DRM (v naší nabídce označených štítkem EPUB (Adobe DRM)). Pokud Adobe ID ještě nemáte, můžete si jej vytvořit jednoduchou registrací: získat Adobe ID.

2. Stažení Adobe Digital Editions (ADE)

Do svého Macu si stáhněte a nainstalujte bezplatnou aplikaci Adobe Digital Editions (stáhnout).

3. Autorizování aplikace ADE

V aplikaci Adobe Digital Editions můžete Adobe ID zadat při svém prvním spuštění nebo v menu "Help" > "Authorize computer".

4. Stažení e-knihy

Po kliknutí na formát EPUB (Adobe DRM) u zakoupené e-knihy se vám stáhne soubor URLLink.acsm. Má velikost jen 1 kB, jelikož tento soubor neobsahuje samotnou e-knihu, ale pouze instrukce pro aplikaci Adobe Digital Editions ke stažení vaší knihy. Doporučujeme si tento soubor uschovat pro budoucí použití (jeho počet stažení je omezený). Soubor URLLink.acsm stačí otevřít v autorizované aplikaci Adobe Digital Editions, kam se vám e-kniha stáhne. Načítávání e-knihy může trvat v závislosti od velikosti e-knihy několik sekund až několik minut. Informaci o stahování obsahu e-knihy nerušte, počkejte, než se e-kniha sama otevře. Po prvním stažení e-knihy je ji možné dále číst i bez připojení k internetu.

„Být odvážný neznamená to, že se nebojíte. Být odvážný znamená, že se bojíte, opravdu se bojíte, a stejně uděláte to, co je správné.“

Koralina - Neil Gaiman, 2014
Koralina
Neil Gaiman