Babylon - R.F. Kuang, Host, 2024

Čtečka e-knih

Čtečka je ideálním zařízením pro čtení e-knih. Majitelé čteček Pocketbook, Sony, Kobo či Nook si mohou přečíst všechny e-knihy z naší nabídky bez ohledu na formát. V případě, že vlastníte čtečku jiné značky, nebo si nejste jisti podporou formátů, neváhejte nás kontaktovat na adrese eknihy@martinus.cz.

Formáty EPUB, PDF

Do čtečky e-knih můžete e-knihy zkopírovat po připojení k počítači jako běžný soubor. Pokud má vaše čtečka Wi-Fi, můžete na stažení e-knih obvykle použít i vestavěný internetový prohlížeč.

Poznámka: Formát MOBI je určený speciálně pro čtečky Kindle. Vzhledem i funkcemi je podobný formátu EPUB.

Formát EPUB (Adobe DRM)

E-knihy v těchto formátech jsou chráněné šifrováním. Abyste si je mohli číst, je zapotřebí zaregistrovat si váš osobní klíč, tzv. Adobe ID. Tento klíč můžete použít na autorizaci až 6 zařízení, na kterých můžete takto chráněné e-knihy číst.

Svou e-knihu ve formátu EPUB (Adobe DRM) můžete dostat do čtečky dvěma způsoby:

  1. Přímé stažení do čtečky: Pokud je vaše čtečka připojena k internetu, tento způsob je nejrychlejší.
  2. Cez PC/Mac: Tento způsob je vhodný, pokud nemáte po ruce čtečku připojenou k internetu, případně si přejete mít e-knihu i v těchto zařízeních.
Pozor: Amazon Kindle nepodporuje Adobe DRM, a proto na něm není bohužel možné číst e-knihy ve formátu EPUB (Adobe DRM).

Přímé stažení do čtečky

1. Autorizování čtečky

Čtečka, která podporuje Adobe DRM, nabízí možnost zadat Adobe ID údaje přímo v nastavení.

2. Stažení e-knihy do čtečky

Přes prohlížeč ve čtečce se přihlaste do svého konta na Martinus.cz. Přejděte do části Ke stažení a ťuknutím e-knihu stáhněte. E-kniha se vám načte přímo do čtečky a dále ji už můžete číst bez připojení k internetu.

Přes PC/Mac

1. Stažení e-knihy do PC/Macu

Stáhněte si e-knihu do svého PC nebo Macu, ve kterém je potřebné mít aplikaci Adobe Digital Editions autorizovanou prostřednictvím Adobe ID. V případě, že své zařízení ještě nemáte autorizované, využijte prosím tyto návody:

2. Autorizování čtečky

Vaši čtečku e-knih můžete autorizovat po jejím připojení k počítači s programem ADE. Použijte prosím stejné Adobe ID, které jste použili i při autorizaci ADE.

3. Kopírování e-knihy do čtečky

V programu Adobe Digital Editions potáhněte obrázek obálky e-knihy na ikonu vaší čtečky. Případně můžete použít kliknutí pravým tlačítkem myši: „kopírovat do zařízení“ > "název čtečky".

„Kdo by miloval dokonalost? Ne, láska vyžaduje starostlivost. A starostlivost potřebuje nacházet na milovaném člověku chyby, touží po zranitelnosti a křehkosti. Láska chce léčit. A léčit dokonalost není třeba. Dokonalé nelze milovat, pouze zbožňovat.“

Oběť Molochovi - Asa Larsson, 2021
Oběť Molochovi
Asa Larsson