Knihy
E-knihy

Co jsou e-knihy?

Elektronické knihy (e-knihy) jsou dalším způsobem, jak číst vaše oblíbené příběhy. Ve srovnání s tištěnými knihami mají několik podstatných rozdílů. Mezi ty nejzásadnější patří:

  • E-knihy jsou zasílané elektronicky, přes internet. Můžete si je stáhnout a začít číst hned, jakmile ověříme vaši platbu. Poštovné samozřejmě neplatíte :-)
  • Elektronické knihy je možné platit pouze bezhotovostně. Důvodem je výhoda rychlého doručení.
  • Na čtení e-knih je nutné elektronické zařízení (PC, čtečka e-knih, tablet anebo smartfón) a software (program), který dokáže e-knihy zobrazit.
  • E-knihy jsou výbornou alternativou tištěných knížek. Skvělé jsou například na cestování - už si nemusíte vybírat, které knihy si s sebou vezmete podle toho, kolik místa máte v kufru :-)

Výhody e-knih si nejlépe užijete s čtečkou elektronických knih.

Jak číst e-knihy?

E-knihy je sice možné číst i na běžném počítači, ale mnohem více si je vychutnáte na speciální čtečce e-knih. Díky nízké váze a speciální obrazovce, podobné klasickému papíru, můžete vaše e-knihy číst pohodlně kdekoliv. Pokud preferujete barevnou obrazovku a neradi čtete příliš dlouho, dobrou alternativou je i tablet anebo smartphone.

Jaké e-knihy jsou v nabídce?

V naší nabídce aktuálně máme více než 14 000 e-knih od českých i zahraničních autorů. Nové nám přibývají každý den. O tom, jestli váš oblíbený titul vyjde i jako e-kniha, rozhodují možnosti a ochota vydavatelů. U novinek je získání práv na vydání elektronické verze běžnou praxí, u starších titulů je to složitější.

Máte zájem o konkrétní titul v elektronické podobě, ale nenašli jste ho v naší nabídce? Napište nám na eknihy@martinus.cz.

„Četba dobré knihy je ustavičný dialog, při kterém nás kniha oslovuje a naše duše odpovídá. “

André Maurois