Babylon - R.F. Kuang, Host, 2024

Co jsou e-knihy?

Elektronické knihy (e-knihy) jsou dalším způsobem, jak číst vaše oblíbené příběhy. Ve srovnání s tištěnými knihami mají několik podstatných rozdílů. Mezi ty nejzásadnější patří:

  • E-knihy jsou zasílané elektronicky, přes internet. Můžete si je stáhnout a začít číst hned, jakmile ověříme vaši platbu. Poštovné samozřejmě neplatíte :-)
  • Elektronické knihy je možné platit pouze bezhotovostně. Důvodem je výhoda rychlého doručení.
  • Na čtení e-knih je nutné elektronické zařízení (čtečka e-knih, tablet anebo smartfón, PC) a softvér (program), který dokáže e-knihy zobrazit.
  • E-knihy jsou výbornou alternativou tištěných knížek. Skvělé jsou například na cestování - už si nemusíte vybírat, které knihy si s sebou vezmete podle toho, kolik místa máte v kufru :-)

Jak číst e-knihy?

E-knihy je sice možné číst i na běžném počítači, ale mnohem více si je vychutnáte na speciální čtečce e-knih. Díky nízké váze a speciální obrazovce, podobné klasickému papíru, můžete vaše e-knihy číst pohodlně kdekoliv. Pokud preferujete barevnou obrazovku a neradi čtete příliš dlouho, dobrou alternativou je i tablet anebo smartfón.

Jaké e-knihy jsou v nabídce?

V naší nabídce aktuálně máme více než 30 000 e-knih od českých i zahraničních autorů. Nové nám přibývají každý den. O tom, jestli váš oblíbený titul vyjde i jako e-kniha, rozhodují možnosti a ochota vydavatelů. U novinek je získání práv na vydání elektronické verze běžnou praxí, u starších titulů je to složitější.

Jak sledovat dostupnost titulů?

Pokud vás zajímá, kdy přidáme do nabídky konkrétní e-knihu nebo audioknihu, doporučujeme nastavit si sledování autora dané knihy. Ve chvíli, kdy do nabídky přidáme titul od autora, kterého sledujete, pošleme vám e-mail. Učiníme tak i ve chvíli, že tištěná verze už je v prodeji a vy čekáte právě na e-knižní nebo audioknižní verzi.

Podobně to funguje i u nakladatelství. Pozor ale na sledování velkých nakladatelů, kterým pravidelně vychází velké množství titulů, aby vás pak e-maily s novinkami nezahltily. Každé sledování (autora i nakladatelství) je samozřejmě možné kdykoliv zrušit opětovným kliknutím na "sledovací" tlačítko.

E-knihy přidáváme do nabídky hned jak máme od vydavatele k dispozici vše potřebné. Nejočekávanější novinky se snažíme zařadit ve stejné době jako tištěné knihy nebo alespoň v nejbližších dnech od data vydání.

U některých titulů nabízíme i možnost předprodeje, díky kterému si můžete e-knihu pořídit ještě před jejím oficiálním vydáním. Samotný soubor ke stažení se vám zpřístupní či přímo odešle do čtečky v den vydání, hned okolo půlnoci - takhle brzy vám vaši vytouženou novinku nepřinese ani ten nejrychlejší kurýr :-)

Máte zájem o konkrétní titul v elektronické podobě, ale nenašli jste ho v naší nabídce? Napište nám na eknihy@martinus.cz.

„Možná se pokaždé, když otevřeme oči, znovu narodíme, a následně v nás něco umře, když je zavřeme.“

Letní světlo, a pak přijde noc - Jón Kalman Stefánsson, 2021
Letní světlo, a pak přijde noc
Jón Kalman Stefánsson