Píseň L. - Veronika Opatřilová, Prostor, 2024

Zařízení s operačním systémem iOS

iPhone anebo iPad

Na vašem iOS zařízení si můžete přečíst všechny e-knihy z naší nabídky.

Formáty EPUB, PDF

E-knihy jsou k dispozici ve standardních formátech označených jako EPUB a PDF. Do vašeho iPhonu anebo iPadu si můžete e-knihy stáhnout přímo ze svého účtu kliknutím na tlačítko „Možnosti“ a následně na formát EPUB anebo PDF. Prohlížeč (doporučujeme použít Safari) začne soubor stahovat, po dokončení stahování stačí ťuknout na šipku v poli adresy a následně na stažený soubor e-knihy, která se otevře v předinstalované aplikaci Knihy (Books) anebo jiné aplikaci na čtení e-knih, kterou máte nainstalovanou.

Poznámka: Formát MOBI je určený speciálně pro čtečky Kindle. Na iPhone anebo iPadu lze stáhnout do aplikace Kindle. Vzhledem i funkcemi je podobný formátu EPUB, proto návod na jeho stažení na iOS zařízeních podrobněji neuvádíme.

Formát EPUB (Adobe DRM)

E-knihy v tomto formátu jsou šifrované, ale na vašem iPhone nebo iPadu je můžete číst bez problémů. Stačí jednorázově následovat tyto kroky:

1. Registrace Adobe ID

Adobe ID je kombinací zaregistrovaného e-mailu a hesla, které slouží jako přihlašovací údaje pro stažení a čtení e-knih šifrovaných Adobe DRM (v naší nabídce označených štítkem EPUB (Adobe DRM)). Pokud Adobe ID ještě nemáte, můžete si jej vytvořit jednoduchou registrací: získat Adobe ID.

2. Stažení aplikace

Do svého iPhonu alebo iPadu si stáhněte a nainstalujte některou z bezplatných aplikací podporujících Adobe DRM:

3. Autorizování aplikáce

V aplikaci zadejte Adobe ID, které jste si vytvořili v prvním kroku. Tato možnost se obvykle nachází v nastaveních aplikace.

4. Stažení e-knihy

Po kliknutí na formát EPUB (Adobe DRM) u zakoupené e-knihy se vám stáhne soubor URLLink.acsm. Má velikost jen 1 kB, jelikož tento soubor neobsahuje samotnou e-knihu, ale pouze instrukce pro aplikaci Adobe Digital Editions ke stažení vaší knihy. Doporučujeme si tento soubor uschovat pro budoucí použití (jeho počet stažení je omezený). Soubor URLLink.acsm stačí otevřít v autorizované aplikaci Adobe Digital Editions, kam se vám e-kniha stáhne. Načítávání e-knihy může trvat v závislosti od velikosti e-knihy několik sekund až několik minut. Informaci o stahování obsahu e-knihy nerušte, počkejte, než se e-kniha sama otevře. Po prvním stažení e-knihy je ji možné dále číst i bez připojení k internetu.

„Správné chápání nějaké věci a nepochopení téže věci se vzájemně zcela nevylučují.“

Proces - Franz Kafka, 2022
Proces
Franz Kafka