Využijte poštovné zdarma od 300 Kč s PPL právě teď!
Vybrat knihy
Babylon - R.F. Kuang, Host, 2024
Počkej na moře - Veronika Opatřilová, Prostor, 2022

351 Kč

Při nákupu nad 999 Kč
poštovné zdarma
Počkej na moře - Veronika Opatřilová, Prostor, 2022
Počkej na moře - Veronika Opatřilová, Prostor, 2022

Počkej na moře

"Co jiného je život než sérií okamžiků, které znamenají věčnost?" Milostný gay příběh z Anglie 60. let pojednávající o křehkosti lidských vztahů, o životních volbách a odvaze... Číst víc

4,6 14 hodnocení
Nakladatel
Prostor, 2022
328 stran
5-6 hodin čtení

"Co jiného je život než sérií okamžiků, které znamenají věčnost?" Milostný gay příběh z Anglie 60. let pojednávající o křehkosti lidských vztahů, o životních volbách a odvaze jít si za svým. O okamžicích, které by.... Číst víc

  • Brožovaná vazba
  • Čeština

351 Kč

U dodavatele > 5 ks
Posíláme do 4 – 9 dnů

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Z kolekce: Duhové tipy na knihy

Zobrazit více kolekcí

Z kolekce: Babí léto v knihách

Zobrazit méně kolekcí

Naši skřítci doporučují

Babylon - R.F. Kuang, Host, 2024

Více o knize

"Co jiného je život než sérií okamžiků, které znamenají věčnost?"

Milostný gay příběh z Anglie 60. let pojednávající o křehkosti lidských vztahů, o životních volbách a odvaze jít si za svým. O okamžicích, které by mohly trvat věčnost. O tom, že chceme někam patřit, a o tom, jak poznáme, že jsme nepřiplavali na špatný břeh, kde nás čeká jen konec.
Mladý univerzitní student z Göteborgu přijíždí na ostrov Wight u břehů Anglie, aby tam strávil semestr studiem angličtiny. Na první pohled se ničím neliší od desítky výměnných studentů ze Švédska, kteří se v 60. letech 20. století jezdí do Anglie učit cizí jazyk. Brzy po příjezdu potkává staršího muže, profesora literatury a neúspěšného spisovatele. Poznává v něm stejné tajemství, jaké se sám pokouší skrývat, a mezi oběma muži propukne vášnivá milostná aféra, která má navzdory uvolněné atmosféře a proměnlivé době šedesátých let stále nedozírné následky pro jejich životy.
Počkej na moře je komorním příběhem o přitažlivosti a oddanosti, zkoumající hloubku lidské duše na pozadí bouřlivých šedesátých let v Anglii.

Jak se nám kniha líbila? Přečtěte si podrobnou recenzi na našem blogu.
Číst víc

Citáty

„A je to tahle chvíle, skutečnost, že mě nenecháváš odejít, kterou připisuju na seznam svých důvodů, proč právě ty.“

Počet stran
328
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
120×190 mm
Hmotnost
324 g
ISBN
9788072605484
Rok vydání
2022
Naše katalogové číslo
1744375
Styl
romantický
Jazyk
čeština
Původ
Česko
Nakladatel
Prostor
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,6 / 5

14 hodnocení

11
1
2
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

Kateřina Duchoňová
Neověřený nákup
29.2.2024
Krásný příběh o jedné vcelku obyčejné lásce… až na to, že jde o dva muže a jsou šedesátá léta v Anglii. Kluk, co se zamiloval do profesora a řekl si, proč ne? Řekl si, že život teprve začíná a stát se může cokoliv. Jeho odvahu a v podstatě někdy až troufalost jsem obdivovala a líbila se mi chemie, kterou ti dva mezi sebou měli, a všechny fáze jejich vztahu (i ty, které v textu nejsou, ty pouze tušené). Nemám ráda tragické příběhy a tenhle mě potěšil, byl chytrý, laskavý a moc hezky napsaný. Věřím tomu, že si ho přečtu ještě mockrát. Číst víc
20.11.2023
Počkej na moře
Táto kniha ma zaujala obálkou a veľmi pozitívnymi ohlasmi avšak nebola to práve kniha pre mňa. Nechápte ma zle - autorka má skutočne talent, no mne subjektívne štýl akým bola kniha napísaná nesadol. Téma knihy bola super a obsahovo v sebe nesie veľa krásnych myšlienok. Tiež som sa v určitom bode vedela veľmi dobre stotožniť s pocitmi hlavnej postavy a chytili ma za srdce avšak.... Osobne mi vadilo napríklad fakt že som nepoznala mená hlavných postáv niekde do 1/3 knihy a to ma miatlo a tak celkovo to bolo na mňa moc ,, iné " než je moja komfort zóna čitateľského štýlu. Číst víc
6
Ověřený nákup
29.7.2023
Věděla jsem, že kniha Veroniky Opatřilové sklízí velké úspěchy! Nebylo pomalu dne, kdy by na mne nevykoukl nějaký nový příspěvek věnující se její knize. Mne na něm nejvíce zaujala jeho jednoznačná nadčasovost, s jakou se autorka věnuje queer problematice. Zaznamenala jsem, že již bývá téma queer komunity obsaženo okrajově v jiných románech, ale v tomto případě je mu věnována plná pozornost.

Mimořádný milostný příběh, který je zasazen do nádherného jihoanglického prostředí, maličkého ostrova Wight v Lamanšském průlivu, jsem si naprosto užila. Skrytá touha po společensky nepřijatelné lásce a její následné zrání, způsob vyprávění, jakým je příběh uchopen, emoce, které vyvolává. Román české autorky skýtá opravdu neobyčejný zážitek a jsem hrdá, že vzešel z pera autorky s českými kořeny! Více netřeba dodávat! Patřím mezi fanoušky!

Ps. O obou mužích přemýšlím i nyní, a vzpomenu si na ně i jen tak v průběhu dne…
Číst víc
Tony
Neověřený nákup
13.4.2023
Neobyčejný příběh o obyčejné lásce. Líbily se mi myšlenky o životě a volbách, vyjádření touhy po tom někam patřit, popis mladické lásky, ta nespoutanost, ta naděje. Prostředí Anglie a Švédska bylo originální a inspirativní. Číst víc
Sona
Neověřený nákup
1.2.2023
ďakujem
Som vďačná, že sa táto kniha ku mne dostala. Je to jeden z príbehov o láske, ktorý nie je prvoplánový, prežila som si s nimi každú emóciu, každý moment a bolo mi ľúto, ako rýchlo sa mi kniha ´minula´.

Autorka má skvelý štýl, budem sa tešiť na ďalšie diela. Ďakujem.
Číst víc
4

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová
Ověřený zákazník
30.12.2022
Příběh nás zavede na anglický ostrov Wight, kam přijíždí švédský mladík, aby zde studoval na univerzitě. Brzy potká staršího profesora anglické literatury a je mu jasné, že skrývá stejné tajemství jako on. Píše se rok 1967 a ač byl vydán zákon, který zrušil označovat homosexualitu jako trestný čin, společnost stále nemá jasno. Sledujeme tak utajovaný milostný vztah, který může velice ovlivnit život obou dvou.

Toto byla nádhera! Já chci víc, nechci se s knížkou rozloučit. Chci být ještě alespoň chvíli ve společnosti těch dvou….

Knížka je napsána zvláštním, osobitým stylem. Je to jemné, něžné, a přitom tak ze života. Krásné slovní obraty, nádherné myšlenky. Po pár stránkách jsem si zamilovala to, jak autorka píše, ponořila jsem se do příběhu, celý jsem ho viděla před sebou jako film (mimochodem filmové zpracování by mu moc slušelo!).

Bylo tu tolik emocí. Dokázala jsem se vcítit do pocitů, hlavně mladého studenta. Byla jsem s ním v jeho hlavě, chtělo se mi brečet i usmívat. Je jedno, jestli je milostný příběh mezi muži nebo mezi mužem a ženou, ty pocity lásky zná každý z nás, to, co cítíme, jak se chováme. Navíc, když je to utajovaná láska. To vše v knize bylo, bylo to silné, bylo to se mnou.

Je tu neskutečně vylíčena atmosféra. Ať už to, jak vypadala Anglie šedesátých let, ale hlavně ostrov Wight. Je znát, že tu autorka žila a dokázala nás prostřednictvím knihy přenést na místa, která po dočtení potřebuji navštívit. Miluji moře a to, jak o něm krásně píše, jsem si moc užívala.

Knížku bych mohla přečíst na jeden zátah, ale chtěla jsem s ní být déle, nechtělo se mi od ní pryč. Po dočtení jsem ji otevřela zase na začátku, abych si to vše propojila a užila si své slzy.

Už teď vím, že si knihu v budoucnu znovu přečtu a těším se, až znovu prožiji všechny mé pocity.
Číst víc

Nakladatelství Prostor

Číst víc

„Naše manželství není dokonalé. Žádné manželství není dokonalé. Byly časy, kdy to má žena vzdala. A ještě víckrát se stalo, že jsem to vzdal já. Celé tajemství je v tom, že jsme to nikdy nevzdali současně.“

To nejlepší v nás - Colleen Hoover, 2019
To nejlepší v nás
Colleen Hoover