Předčítač

Okamžitý download
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čtení
Nakladatel
Odeon, 2019

Další formáty

Kniha
265 Kč

Na samém počátku Schlinkova románu stojí událost ryze osobní, ne-li přímo soukromá: totiž onemocnění žloutenkou. V jeho průběhu však dojde k přesahu, který se bezprostředně dotýká osudu a svědomí jednoho z největších...

Čti víc

Další formáty

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Na samém počátku Schlinkova románu stojí událost ryze osobní, ne-li přímo soukromá: totiž onemocnění žloutenkou. V jeho průběhu však dojde k přesahu, který se bezprostředně dotýká osudu a svědomí jednoho z největších evropských národů.
Když se patnáctiletému chlapci Michaelu Bergovi udělá na ulici zle, pomůže mu jistá žena, Hanna Schmitzová. Hoch ji později vyhledá a z jejich setkání se vyvine milostný vztah – vztah nerovný a současně ojedinělý, neboť oba aktéry od sebe dělí více než dvacet let. Přestože Hanna pracuje jako průvodčí tramvaje a její vzdělání očividně není valné, po svém milenci vyžaduje, aby jí ve volných chvílích předčítal knihy. Později však Hanna za tajemných okolností zmizí a Michael se s ní opět setká jako student práv na konci šedesátých let – při procesu s nacistickými válečnými zločinci.
Předčítač se po svém vydání dočkal rozporuplného přijetí; od nadšených ohlasů, srovnávajících jej například s Grassovým Plechovým bubínkem, až po odsudky vyčítající knize, že morálně nivelizuje vztah mezi oběťmi a vrahy. Ať už se však jeho čtenáři přiklánějí na jakoukoliv stranu, je takový rozptyl názorů jasným dokladem toho, že Předčítač je stále živé dílo, které zneklidňuje a pokládá otázky.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

-5 %
265 Kč

Posíláme do šesti dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
EPUB
MOBI
199 Kč

Okamžitě ke stažení
Jak číst e-knihy?

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
1843-4 hodiny čtení
Rok vydání
2019
Edice
Světová knihovna
Naše katalogové číslo
721431
Jazyk
čeština
Nakladatel
Odeon
Kategorizace

Předčítač patří mezi moje tradičně oblíbené knihy. Tenký román předkládá vztah starší ženy se studentem gymnázia, ženy, která trpí handikepem, který vám samozřejmě neprozradím, abych těm, co ještě příběh neznají, zbytečně nespoilerovala — poprvé to totiž může být nečekaným rozuzlením, ačkoliv v jemných nuancích je to naznačeno už na začátku příběhu. Ačkoliv já o tom už dávno vím, protože příběh už jsem četla několikrát, stejně si čtení užívám — nejvíc asi kvůli filozofickému podtextu, který příběh má, stejně tak ale i díky údernému vyprávění, které vás přiměje knihu zhltnout na jeden zátah. Pokud byste tedy chtěli vyzkoušet nějaké “klasičtější”, avšak velmi přístupné a chytlavé čtení, zároveň byste měli chuť pustit se do románu, který obsahuje víc otázek než odpovědí, zkuste právě Předčítače.

Čti víc

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,3 / 5

3 hodnocení

1
2
0
0
0

4
25.1.2021
Psychologický román, který nelze číst pro ukrácení dlouhé chvíle. Vykreslení erotického vztahu chlapce a starší ženy mi dávalo zabrat a až do konce jsem neuvěřila, že šlo o lásku. Chlapce poznamenal ve vztazích s věkově odpovídajícími ženami, s manželkou, což je logické. Líbilo se mi vykreslení analfabeta - pro mne novinka. Úvahy o obyčejných Němcích za nacismu. Zaujaly mne reakce Hanny u soudu. Čti víc

Čti víc
Čti víc

„Dům bez knih je jako tělo bez duše“

Julius Zeyer