Jana Benešová

8

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
Oblíbené literární žánry

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
Oblíbené literární žánry
Zobrazit více

Moje odznaky

2021
2014
2021
2020
2019
2018
2017
2016
Zobrazit více

Moje čtenářské kolekce

Moje aktivity

8

Jana Benešová napsala recenzi

26.04.2021 07:58

Intenzivní, čtivé, s poměrně nečekanou zápletkou. Alternativní historie mě vždycky zajímala, je to něco, nad čím si tak občas dumám, takže nového McEwana jsem samozřejmě chtěla hned číst - a zklamaná jsem rozhodně nebyla! Pro mě to mělo všecko, co mě na románech baví: zajímavé, nečernobílé postavy, chytrou zápletku, filozofický nádech... McEwan podle mě opět dokázal, že jeho parketou jsou chytré a mnohovrstevnaté romány, které jsou zároveň čtenářsky přístupné a chytlavé.

Čti víc

8

Jana Benešová napsala recenzi

23.04.2021 13:00

Tahle mi krásně nostalgicky připomněla Sofiin svět od Josteina Gaardera... Tahle Sofie ale vyrostla, jmenuje se Karolína, chodí na fildu, pije karamelové latté a je to sečtělá holka, co miluje filozofii. Taky ji trápí, že nikdy nepoznala svou maminku. Navíc se jí zdají dost divné sny a pak se taky potká s drzým Tomášem, který se jí vlastně dost líbí. Opáčko z filozofie pro vás přichystal debutující autor Jan Tomeš a je to jako by se spojil Gaarder s Danem Brownem a ještě svou troškou přispěla Lenka Lanczová. Pro všechny čtenáře, kterým tato jména něco říkají, je to rozhodně ta pravá oddychovka, kterou slupnou jako malinu, dobře se u ní pobaví a mnozí jistě s nostalgickým úsměvem zavzpomínají na svá studentská léta a první výlety do ciziny.

Čti víc

Jana Benešová

Jana Benešová získala odznak Můj názor pomáhá

23.04.2021 13:00

Děkujeme, v tomto roce jste se zařadili mezi top recenzenty! I díky vašemu názoru si ostatní čtenáři budou moci snáze vybrat.

8

Jana Benešová napsala recenzi

23.04.2021 12:58

Román Teresy Driscollové nadhazuje důležitou otázku: Co by vás donutilo zasáhnout? Zdá se, že v tomhle příběhu má své tajemství úplně každý a nikdo není ochotný se ho jednoduše vzdát. Jde každopádně o velmi svižné čtení, román má zajímavě vystavěnou strukturu a není prvoplánový. Pokud máte volné odpoledne a podvečer, doporučuju všemi deseti, přečtete jej za chvíli a možná se budete i trošičku bát.

Čti víc

8

Jana Benešová napsala recenzi

23.04.2021 12:57

B. A. Paris není třeba dlouho představovat, tahle britská autorka už má na kontě pěknou řádku úspěšných thrillerových knih. Její nejnovější se jmenuje Přiveď mě zpátky a ke cti jí slouží, že přetrhla sérii thrillerů o psychicky narušených ženách. Tentokrát se s problémy s psychikou potýká muž a ačkoliv se proto rozhodně nedá říct, že by hlavní hrdinka byla stabilní osobou, je to příjemná změna. Příběh je to jednoduchý, působivý, zavede vás na britský venkov a do poslední stránky si nebudete jistí, co je pravda a co je lež. B. A. Paris znovu převedla, že co se týče thrillerových jednohubek, je to vskutku mistryně.

Čti víc

8

Jana Benešová napsala recenzi

23.04.2021 12:57

Soren Sveistrup je u nás prozatím nepříliš známý autor, který ale každopádně dokazuje, že na poli severského thrilleru je toho mnohem víc než „jen“ Nesbo a Kepler. Mladá ambiciózní vyšetřovatelka a vraždy, které zasahují do dánské politiky, prostředí pošmourné Kodaně a velmi lstivý vrah, jehož identitu jen tak snadno nerozluštíte – to všechno dává dohromady působivý příběh, co slupnete jako malinu.

Čti víc

8

Jana Benešová napsala recenzi

23.04.2021 12:55

Tuhle knihu doporučuji kudy chodím, protože je podle mě ideální ukázkou toho, co všechno zmůže literatura. Jak Němec v knize říká: Literatura, nebo život. Vypráví o jednom vztahu bez happyendu a rozebírá jak možnosti milostného vztahu, tak milostného románu jako žánru, čímž z celkem tuctového příběhu typu seznámili se – chodili spolu – rozešli se dělá naprosto originální dílo, ve kterém testuje čtenáře leckdy až na hranici únosnosti. Neskutečně mě bavilo, jak si Němec se svým čtenářem pohrává, jakým způsobem mu předkládá svůj náhled na svět a čtení jsem si maximálně užila zejména díky tomu, že spisovatel je mistrem svého oboru a umí zacházet se slovy tak, jak se to vidí už jen málokde. Je to krásné, bolavé čtení a potřebujete si ho zažít taky.

Čti víc

8

Jana Benešová napsala recenzi

23.04.2021 12:55

Úplně nepozorovaně vyšla nová kniha Neila Gaimana, aniž by tomu předcházelo nadšení a fanfáry, které si bezesporu zaslouží. Tlustá bichle obsahuje nesourodou směs Gaimanových proslovů, článků, úvodů ke knihám a esejů. Pro fanouška Neila Gaimana, fantastiky a dobrého čtení je to naprostá nutnost a doufám, že vás třeba maličko nakopnu k tomu si ji pořídit do vaší knihovny, protože je zkrátka radost, mít tolik dobrých textů pěkně pohromadě v jedné knize. Mimochodem, kniha prý vznikla tak, že Neila Gaimana posadili při udílení Oscarů na první balkon, odkud toho bohužel moc neviděl a tedy nudil se; tak vznikl text Postřehy z poslední řady, který pak propůjčil název celé knize.

Čti víc

8

Jana Benešová napsala recenzi

23.04.2021 12:54

Jemináčku, tohle bylo dobré! Přečetla jsem už pěknou řádku knih o copywritingu, sociálních sítích a marketingu a nic nebylo tak dobré jako tohle. Informace, vtip a selský rozum – to v té největší stručnosti obsahuje nejočekávanější český kniha o sítích. Začátečníci v ní najdou všechno, co potřebují znát ke správě sítí, a to srozumitelnou lidštinou, kterou by pochopila i moje babička. Na druhou stranu profíci si podle mě zase odnesou hlavně kvantum inspirace do další tvorby. Je to přehledná bible všech socmed tvůrců, která jen tak nezestárne, a jestli jednou přece, tak alespoň perfektně zachycuje online dobu, ve které právě žijeme.

Čti víc

8

Jana Benešová napsala recenzi

23.04.2021 12:53

Na jednu stranu lze vnímat vydání čtvrté knihy od Zibury, vzhledem k tomu, že Zibura píše stále o tomtéž – tedy o cestování – a nemění se ani jeho vyprávěcí styl, za tak trochu zbytečný akt, jenže samozřejmě není. Protože se pokaždé liší místo, kde se jeho malé neuvěřitelné příběhy odehrávají, čtenáře to prostě nudit nepřestane. Umí psát, umí dokonale vypointovat situaci a vtip, umí jen několika málo slovy perfektně načrtnout scénu. Když si k tomu přidáte obří porci zážitků tentokrát z Evropy, nemůže to dopadnout jinak než dobře, to se nedá svítit.

Čti víc

„Není-li kniha zrcadlem mocné individuality, je aspoň ještě zrcadlem zajímavých chyb ducha.“

Marcel Proust