Knihy
E-knihy

Jana Benešová

7

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
Oblíbené literární žánry

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
Oblíbené literární žánry
Zobrazit více

Moje odznaky

2014
2020
2019
2018
2017
2016
Zobrazit více

Moje čtenářské kolekce

Moje aktivity

7

Jana Benešová napsala recenzi

03.07.2020 09:54

Přečetla jsem tuhle knížku na mnoho instagramových popudů, zhltla jsem si za pár hodin, občas zamáčkla slzu. Stejně tak moje máma i moje babička. Tohle čtení si budete předávat v rodině i mezi kamarádkami z ruky do ruky. Autentické výpovědi několika žen, které měly za manžele horníky, jsou unikátní v tom, že i přesto, že je to takový „proud vědomí“, skvěle zachycují dobu, o které vypráví a svou bezprostředností a upřímností jsou intenzivně dojemné. A to bacha, ani zdaleka nejde vždycky o příběhy velikánských, dramatických lásek; jak řekla moje babi, „je to prostě takový ze života“. To mi připadá úplně přesné. Strašně dobré čtení!

Čti víc

Jana Benešová

Jana Benešová získala odznak Šťastných 7

19.05.2020 09:10

Tento rok se vaše knihovna rozrostla už minimálně o 7 knih… Doufáme, že už jste se do nich pustili :-)

7

Jana Benešová napsala recenzi

05.03.2020 09:51

Na tenhle román mě nalákal Instagram. Není divu, obálku má důstojnou a moc mě potěšil i příjemný, sametový paperbackový obal, když jsem knihu držela v ruce. Elif Batumanová vypráví o dívce jménem Selin, která na sklonku 90. let nastupuje na Harvard. Četla jsem o přirovnání Idiota (název kvůli odkazům k Dostojevskému, ano) k Rozhovorům s přáteli od Sally Rooney a ano, taky tu plyne taková líná atmosféra, nedějí se tu zásadní zvraty, a přitom se vlastně pořád něco děje a vypravěčka do jisté míry rozpitvává věci, ve kterých by se vůbec pitvat nemusela. Je to ale úplně jiné prostředí. Nejvíc mě bavilo harvardský život, všechny ty nesmyslné předměty, kde se rozebíraly nesmyslné věci, které by mě pravděpodobně velmi bavilo zkoumat jen tak, prostě z legrace, i ve skutečnosti. Podle téhle knihy mi připadá, že chodit na Harvard obnáší umět zacházet s e-mailem a mít trpělivost na spoustu filozofických otázek, na které neexistuje jednoznačná odpověď. Místy je to velmi zábavné a chytré čtení!

Čti víc

7

Jana Benešová napsala recenzi

05.03.2020 09:47

Občas se mě mí knihomolští přátelé ptají, proč pořád čtu ty thrillery, co na tom vidím. Heleďte se, je to super oddych. Proč ohrnovat nos nad něčím, co vás chytí od první stránky a přečtete to jako nic a ještě byste chtěli okamžité pokračování?
Krvavý pomeranč je takovou mou knižní verzí reality show, báječně jsem se u toho dva tři večery bavila, odložit se to nedalo. Trochu mi to připomínalo starou dobrou Dívku ve vlaku, a to jsem si myslela, že těmhle příběhům s ženami s problémy už odzvonilo, ale tohle bude zřejmě nějaký dozvuk :) Za mě je to naprosto adekvátní čtení, pokud chcete pohroužit hlavu do něčeho jednoduchého, pohodlného, nenáročného a zábavného. Užijte si to!

Čti víc

7

Jana Benešová napsala recenzi

05.03.2020 09:42

Ne nadarmo je to tak vyhajpovaná kniha na sociálních sítích a rozhodně stojí za to se takovým knihám nevyhýbat a mít přehled o tom, co aktuálně cloumá knižním světem u nás. Vrány jsou opravdu skvěle napsaná novela, kterou máte přečtenou za dvě tři hodinky, ale garantuju vám, že po dočtení se nepustíte hned zvesela do dalšího čtení; nejspíš budete aspoň pár minut zírat do zdi, a pak si pár dní v sobě ten příběh převalovat a srovnávat. V pořádku. Je to čtení, které se musí procítit.

Čti víc

7

Jana Benešová napsala recenzi

05.03.2020 09:40

Pokud vás zajímají knihy i to, jak se čtení vyvíjí, aha, vhodný čtení pro vás! Nakladatelství Host = kvalita zaručena. Téma, o kterém kniha pojednává, mi připadalo (a stále připadá) děsně zajímavé. Místy je kniha na mě příliš popisná, to se ale od literatury faktu dá očekávat. Infošky zajímavý a přínosný, doporučuju.

Čti víc

7

Jana Benešová napsala recenzi

05.03.2020 09:39

Okamžité přečtení Fámy všichni! Poctivý thriller jak se sluší a patří, má jednoduchý a napínavý příběh, je to čtivé až běda plus jako bonus celkem nečekané rozuzlení. Pro mě bylo příjemným bonusem i to, že se odehrává v malém, ospalém anglickém městečku u moře. Úplně si tuhle knihu dovedu představit jako netflixový film!

Čti víc

7

Jana Benešová napsala recenzi

10.09.2019 11:35

Napínavé a čtivé jak blázen. Agatha Christie byla pravděpodobně inspirací, je to znát a je to dobré. Na malé ploše tu Shari Lapena rozehrává svůj zatím nejpropracovanější příběh, jako by knihy Někdo cizí v domě a Manželé odvedle byly takovou předehrou k tomu nejlepšímu thrilleru. Mám z něj radost a těším se na další literární počin této autorky!

Čti víc

Jana Benešová

Jana Benešová získala odznak Žhavé novinky

29.08.2019 06:49

Vzhledem k tomu, že naše nabídka se stále rozšiřuje a nové skvělé tituly přibývají, rádi vám pomůžeme se v nich zorientovat a nezmeškat nejlákavější knižní nabídky.

7

Jana Benešová napsala recenzi

28.08.2019 13:09

Vážně, vážně ráda bych věděla, jak to ta Rowlingová (Galbraith, ehm) dělá, že dokáže dát do kupy přes 700 stránek, které nenudí ani na chviličku. Tedy, pokud jste naladění na typickou britskou detektivku a'la Agatha Christie, se starým dobrým vyšetřovacím procesem vedeným skrz dlouhé rozhovory a nitky, které si třeba logicky pospojovat. A taky je třeba přečíst tři předchozí díly, abyste patřičně docenili, jakým vývojem si prošli hlavní postavy. Cormoran je hot jako nikdy předtím a Robin je Hermiona, které nedorazil dopis z Bradavic. Je to úžasné, brutálně návykové a závidím všem, kteří to mají teprve před sebou! ;-)

Čti víc

„Literatura je literaturou, když ji člověk jistí svým životem.“

Eda Kriseová