Jana Benešová

10

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
Oblíbené literární žánry

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
Oblíbené literární žánry
Zobrazit více

Moje srdcovky

Moje odznaky

Věrný zákazník
Můj názor pomáhá
2021
Můj názor pomáhá
2014
Netvor z Černé hvězdy
Student magie
Reprodrozd
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2019
Šťastných 7
2018
Šťastných 7
2017
Šťastných 7
2016
Plány do budoucnosti
Žhavé novinky
Máte čtenářský profil
Zobrazit více

Moje čtenářské kolekce

Moje aktivity

Martinus.cz
10
Jana Benešová

Jana Benešová získala odznak Šťastných 7

16.04.2023 14:06

Tento rok se vaše knihovna rozrostla už minimálně o 7 knih… Doufáme, že už jste se do nich pustili :-)

Šťastných 7
Martinus.cz
10
10

Jana Benešová napsala recenzi

12.04.2023 16:25

Přiznávám se, že když jsem si přečetla anotaci knihy, když jsem viděla obálku a když jsem začala číst, na okamžik jsem se zalekla, že se tentokrát ponoříme do světa magického realismu a místo syrové reality, na kterou jsem u Mornštajnové zvyklá, přijde fantazijní dobrodružství, které nepatří k mému oblíbenému žánru. Jedna zásadní metafora, která se prolíná celou knihou, opravdu působí poněkud strašidelně a magicky zároveň, ale velmi rychle zjistíte, že tahle kniha je syrovější a bolavější víc, než byste možná očekávali.

Příběh vyprávěný z pohledu šestileté holčičky navíc nenabízí žádná logická vyústění, malá hlavní hrdinka si vysvětluje situace po svém a dospělé čtenářstvo musí na tuhle hru přistoupit. Pro mě to bylo lehce frustrující, ale zároveň mě to nutilo číst stále rychleji dál a dál. Klobouk dolů, paní Mornštajnová, zase jste si mě omotala kolem prstu od první stránky a já ani nevím, kdy a jak se to stalo.

Číst víc

Martinus.cz
10
10

Jana Benešová napsala recenzi

15.03.2023 10:52

Přečetla jsem od Taylor Jenkins Reid jak Daisy Jones & The Six, tak i Malibu v plamenech a zcela jednoznačně podle mě patří první místo knize Sedm manželů Evelyn Hugo - byť mě hollywoodský pozlátko nikdy moc nebralo, tohle mě bavilo fakt hodně. Prokreslené postavy, neočekávané twisty, ten pohled “pod pokličku” celebritkového života je prostě lákavý a autorka s tím umí dobře pracovat. Plus ten fakt, že v knize Sedm manželů Evelyn Hugo vůbec nejde o sedm manželů Evelyn Hugo (ale nebojte, o hollywoodsky dojemný a velký milostný příběh nepřijdete). Moc mě to bavilo a vřele doporučuju všem, co si chtějí užít dojetí, romantiku a zkrátka parádní čtení.

Číst víc

Martinus.cz
10
10

Jana Benešová napsala recenzi

15.03.2023 10:45

Začít sérii šestým dílem? Pro mě zjevně žádný problém :) Ale nutno říct, že tady to opravdu nevadí, neměla jsem pocit, že by mi něco unikalo, autorka dává bacha na to, aby jakýkoliv odkaz na předchozí příběhy doprovodila patřičnou vysvětlivkou.

Pokud hledáte něco jemně napínavého, detektivku, která se zabývá takovou tou pečlivou a poctivou detektivní prací, kde si skládáte nápovědou za nápovědou, mohlo by vás to bavit. Hlavní hrdinka Josie je sympatická a minimálně v téhle konkrétní knize má přednost případ, byť předpokládám, že si během série prochází nějakým vývojem a osobními peripetiemi. Není to nijak objevné, jde o únos dítěte, podezřelí jsou tu úplně všichni, zápletka mi nakonec přišla celkem překvapivá, ale pravdaže já se nechávám ráda vodit za nos a nesnažím se rozklíčovat případ dřív, než mi ho autorka objasní :)

Stručně řečeno: čtivé, napínavé a přečtu si s radostí cokoliv dalšího, co v téhle sérii vyjde.

Číst víc

Martinus.cz
10
10

Jana Benešová napsala recenzi

01.02.2023 10:00

Ze Stehů jsem měla, upřímně, ze začátku poněkud smíšený pocity. Příběh manželky a milenky mě bavil v té ženské rovině (která je naštěstí podstatnější), ovšem těsně po dočtení bych knížku přirovnala třeba k Símce od Lucie Huškové, prostě super věc na rozečtení, něco, co zhltnete na dovolence za jeden večer, ale pravděpodobně brzy zapomenete, o čem to bylo. S postupem času si ale říkám, že to asi nebylo fér, že ve Stezích mají v sobě hrdinky přece jen víc života a minimálně jedna z nich mi uvízne v paměti na delší dobu. Nebojím se knihu doporučit, zvlášť těm, kteří hledají nové tváře české současné literatury.

Číst víc

Stehy - Sára Zeithammerová, 2022
Stehy
  • Sára Zeithammerová
4,8
239 Kč

Martinus.cz
10
10

Jana Benešová napsala recenzi

26.01.2023 10:41

Přiznávám, že na první dobrou jsem od téhle knihy nic moc nečekala – anotace, která přibližovala začátek vztahu mezi Izraelkou a Palestincem, co se odehrává v New Yorku, mi letmo připomněla mou oblíbenou knihu Náš Coney Island a otevírala jsem paperback s představou, že od začátku do konce půjde o vztah odsouzený ke zkáze. Nakonec jsem si ale během čtení prošla hned několika fázemi, od lehkého znudění na začátku až po frenetické držení palců hlavním hrdinům v samotném závěru, kdy jsem se odmítala s příběhem rozloučit. Doufám, že román nezapadne!

Číst víc

Martinus.cz
10
10

Jana Benešová napsala recenzi

02.01.2023 09:42

Okamžitě mě upoutala anotace i obálka, i když jsem se pustila do čtení s lehkým předsudkem, že to možná bude intelektuální blbinka bez hlavy a paty. No, tak ne, bylo to skvělý!

Chytrý, promyšlený, okamžitě vás autorka vtáhne. Vnitřní svět hlavní hrdinky Petry, která místo svý vysněný umělecký kariéry pracuje v supermarketu, je neuvěřitelně bohatej a krásně popsanej. Doporučila bych to všem introvertům, co hledají něco současnýho, palčivýho, něco, co se dotýká všední reality i uměleckýho abstraktu

Číst víc

Směna - Anna Beata Háblová, 2022
Směna
  • Anna Beata Háblová
4,0
263 Kč

Martinus.cz
10
Jana Benešová

Jana Benešová získala odznak Netvor z Černé hvězdy

03.07.2022 12:24

Nejméně 20 zakoupených knih v kategorie sci-fi nám říká, že máme tu čest s fanouškem, se kterým bychom se mohli celé hodiny bavit o Asimovovi, P.K. Diskovi, Gibsonovi, Cardovi, Čapkovi, Lukjanenkovi...

Netvor z Černé hvězdy
Martinus.cz
10
10

Jana Benešová napsala recenzi

12.04.2022 13:01

Na tohle mě navnadila kamarádka, která básnila už o Daisy Jones & The Six, předchozí knize autorky. Tahle byla nicméně moje první od Taylor Jenkins Reid a užila jsem si čtení velmi moc! Čekala jsem povrchní blbůstku o celebritách a surfařích, ale fakt to má něco do sebe. Během jednoho dne dostanete naservírován příběh jedné netradiční rodiny, velmi umně zpracovaný tak, abyste v příběhu zkrátka museli pokračovat dál a dál a závěr má skoro až takové tarantinovsky budované napětí. Rodinné vztahy jsou mé oblíbený téma a tahle spisovatelka mě zlákala během několika prvních stránek.

Číst víc

Martinus.cz
10
10

Jana Benešová napsala recenzi

01.04.2022 10:31

Primárně jsem se těšila na povídání s Apolenou Rychlíkovou a Lenkou Kabrhelovou, ale nakonec mě bavil každý jeden rozhovor v téhle knize, byť samozřejmě každý obsahuje jiné zkušenosti a světonázory. Je to velmi empatická kniha nabitá zajímavými osudy zajímavých žen, jejich postřehy a chytrými myšlenkami. Bavilo mě to od začátku do konce a myslím, že inspiraci a motivaci v ní mohou najít zdaleka nejen studenti a studentky žurnalistiky.

Číst víc

„Mysl je místo samo o sobě, které samo sobě může udělat nebe z pekla a peklo z nebe.“

Ztracený ráj - John Milton, 2015
Ztracený ráj
John Milton