Eva Francová

2

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
O mně

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
O mně

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři
Zobrazit více

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
2019
Zobrazit více

Moje aktivity

2
2

Eva Francová napsala recenzi

20.02.2021 16:44

Příběh třináctiletého Alexe, který je neprávem obviněn z vraždy a dostává se do nejdrsnějšího vězení pro mladistvé – Výhně. To je hluboko pod zemským povrchem, ukryté před světem. Zde má Alex žít v nelidských podmínkách, on se však nevzdává.

Toto je první díl série, ale pro mě, bohužel, zároveň i poslední. Tato kniha rozhodně není pro mě a vůbec mi nesedla. První věc, co mi vadilo je, že je označována jako horor a román, ale podle mě je to jasné young adult a je vhodné pro čtenáře plus mínus stejně staré, jako je hlavní hrdina.
Navíc je kniha psána jednoduše, není zde nic pořádně vysvětleno, spoustu věcí se tu opakuje. Myslím, že kdyby se kniha probrala a spojily se všechny díly do jednoho, že by to bylo lepší.

Do čtení jsem se musela nutit a když už jsem četla, tak jsem přeskakovala nezáživné odstavce. Tuto knížku nemůžu doporučit.

Čti víc

2
2

Eva Francová napsala recenzi

09.02.2021 15:17

Hlavní postavou této knihy je forenzní psycholog Cyrus Haven. Seznámí se s dívkou Evie, která žije v dětském domově ostrahou, protože její život rozhodně nebyl jednoduchý. Jako malá, byla nalezena v tajné místnosti, kde přežívala ve špatném stavu. Nikomu neřekla, jak se jmenuje, ani odkud pochází a musela tak přijmout novou identitu. Soud má nyní rozhodnout, zda už je plnoletá nebo ne a Cyrus má dát posudek, zda je již připravená opustit dětský domov.
Zároveň také řeší případ vraždy mladé dívky, která zemřela nedaleko domova. My v knize sledujeme vývoj obou případů a rozhodně nás to nenechá chladnými.

Takhle knížka byla naprosto úžasná a hned Vám vysvětlím, co mě na ní uchvátilo.
Příběh je vyprávěn z pohledu obou hlavních hrdinů – Cyruse a Evie. Pohled psychologa je úžasný - klidný a hlavně všímavý. Veškeré pohledy a popisy byly naprosto dokonalé, jako byste byli Vy sami na jeho místě a dívali se na svět jeho očima a s jeho rozvahou. Jeho myšlenkové pochody a profilování podezřelých bylo také super popsané. Navíc Cyrus je velký sympaťák s pochmurnou minulostí a možná i díky tomu mu budete fandit víc a víc.

Na druhou stranu pohled Evie je vtipným pohledem puberťáka, který to však v hlavně má srovnané a je znát, že si prošla opravdu těžkým obdobím.

V příběhu navíc řešíme, jak se každý může vyrovnat se svými problémy, a to ne zrovna jednoduchými. Je to taková sonda do lidské duše. Najdeme zde i dojemná místa, tak možná i nějaká ta slzička ukápne.

Celý příběh se navíc odehrává v městečku Nottingham, takže tu v pozadí stojí i slavný zbojník Robin Hood. Tím, že to není vymyšlené místo, si můžete projít na mapách, kde se všechno odehrávalo.

Knížka je neskutečně napínavá, možná si budete myslet, že víte, jak to vlastně celé skončí, ale myslím, že Vás autor nakonec překvapí, u mě se mu to tedy rozhodně povedlo.
Moc se mi líbila použitá různá přirovnání a slovní obraty a celkově se knížka moc dobře četla.

Toto byla moje první kniha od autora, ale rozhodně ne poslední. Po jejím dočtení okamžitě potřebujete další díl, ten už v zahraničí vyšel a já budu netrpělivě vyhlížet, kdy tomu bude tak i u nás. Do té doby zřejmě zkusím nějakou další autorovu knihu. Kterou byste mi doporučili?

Čti víc

2
2

Eva Francová napsala recenzi

05.02.2021 17:14

Příběh stárnoucího herce Igora a jeho dcery, úspěšné spisovatelky, Vandy. Po dlouhých letech odcizení se spolu setkají na Krétě, kde se stane něco, co jejich životy změní.

Pokud si chcete přečíst něco milého, odpočinkového, kde Vám možná i slzička ukápne, tak je tohle knížka přesně pro Vás. Ač má téměř 300 stran, zvládnete ji přečíst za jedno odpoledne, ponoříte se do příběhu, budete prožívat všechny okamžiky s Vandou i Igorem (ač ten Vám někdy pěkně poleze krkem). Nejen postavy, ale i prostředí slunné Kréty je úžasně popsané a já celou dobu měla chuť vyrazit někam k moři a užívat si.

Knížka je napsaná velice čtivě a jasně. Vše tam má své místo, nejsou zde žádné nudné pasáže, pořád se něco děje. Kromě aktuální linky se ocitáme i v minulosti a dozvídáme se tak, co se stalo, že se Igor a Vanda odcizili. Autorka nám právě minulost odhaluje jako střípky, které do sebe zapadnou přesně ve správný čas. Myslím si, že někdo se v knize může najít víc, pokud prožil třeba něco podobného a v tom případně, mu může kniha předat ještě mnohem víc a více se ho dotkne.

Poselství knihy: Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý, nás provází po celý příběh a je neskutečně pravdivé a v knize krásně využité.

Milá kniha, která rozhodně stojí za přečtení.

Čti víc

2
2

Eva Francová napsala recenzi

05.02.2021 09:24

Wim Hof je známý svými neskutečnými fyzickými kousky, jako např. potápění v ledové vodě.
Na základě vlastních zkušeností vytvořil metodu, kterou se může naučit každý z nás. Můžeme tak zvýšit náš potenciál a aktivovat schopnosti, které nevyužíváme.

V této knize se dočteme o životě Wim Hofa, o tom, jak došel ke svému poznání. Jsou zde popsány jeho metody otužování a dýchání. Najdeme zde i několik zkušeností lidí, kterým jeho metoda pomohla k uzdravení. V knize najdeme opravdu od všeho něco. Ze začátku mně to nevadilo, ale ke konci už se to spíš opakovalo a natahovalo, posledních 30 stránek už by tam pro mě být nemuselo.

Je to napsáno opravdu motivačně, jakmile začnete číst, budete mít pocit, že teď hned půjdete pod studenou sprchu a jdete na to. I metoda dýchání zní opravdu jednoduše, když o ní čtete, ale jak se znám já, tak pravidelnost není moje silná stránka.

Zajímavá kniha pro toho, kdo o metodě zatím nic nebo téměř nic nevím, ale myslím si, že pokud už o ní máte povědomost, případně praktikujete, že Vám toho tolik nového nepřinese.

Čti víc

2
Eva Francová

Eva Francová získala odznak Můj názor pomáhá

04.02.2021 11:40

Děkujeme, v tomto roce jste se zařadili mezi top recenzenty! I díky vašemu názoru si ostatní čtenáři budou moci snáze vybrat.

2
2

Eva Francová napsala recenzi

04.02.2021 11:40

Mladá žena zavolá na doprovodnou linku, protože se bojí, že má být dnes večer zavražděna. Jules, který má právě službu, se snaží s ní udržet kontakt a poradit ji správné kroky k tomu, aby se zachránila.

Anotace u autorových knih je vždy jednoduchá, ale celá kniha je pak naprosté psycho a sled spousty událostí, které Vás dostanou tam, kam potřebují. Budete se bát, budete napnutí, budete překvapení. Reálné pocity při čtení Vám nedají spát a v noci chodit sami po ulici asi taky už jen tak nebudete….

Čtení to bylo opravdu super, moc mě bavilo. Toto byla moje druhá knížka od autora a trošku mi vadilo, že jsem odhadla, jak to vlastně všechno bude. Bylo to v lehce podobném stylu jako Pacient a tak mi chyběl ten wau efekt, jako minule.

Ale jinak rozhodně doporučuji, kdo máte rádi psychothrillery, tak knihy Sebastiana Fitzka Vás nesmí minout

Čti víc

2
2

Eva Francová napsala recenzi

02.02.2021 13:46

Příběh Vladěny, které bude brzy padesát. Sedne do auta a rozhodne se ujet všemu – manželovi, matce, dceři a celkově životu, který doposud vedla. Nebude to lehká jízda, i přesto Vás Vladěna vezme s sebou.

Tak tato kniha mě fakt dostala. Absolutně jsem nečekala to, co mi přinesla. Ostatní knihy autorky jsem četla již před delší dobou, vím, že byly dobré, ale nic hlubšího ve mně nezanechaly. Ovšem toto, to byla skutečně jízda.

Prvních deset stránek jsem v tom měla trošku chaos, ale pak jsem se do toho ponořila a neskutečně mě bavilo, jak se dají popsat pocity, emoce, úzkosti a prostě život, který nebyl jednoduchý a s Vladěnou se nepáral. Občas Vám nějaká věta nedá úplně smysl, ale o pár stránek dál Vám to zapadne přesně tam, kde to má být.
Neskutečně trefné a vtipné hlášky ze života, jak to prostě je, nelehký vztah s matkou, s dcerou i s manželem. To, jak se historie v rodině vlastně opakuje. Šokující odhalení. Navíc k tomu road movie a pro mě kniha, kterou jsem si maximálně užila.

Nepředpokládám, že to něco předá mladším ročníkům, ale pro ženy, co už mají něco odžito, je to dokonalé. Nečekejte nějaký hezky uspořádaný příběh, ale proud myšlenek, pocitů a vzpomínek, které se všechny snaží Vladěna urovnat a uchopit a autorka je na nás chrlí rychlostí blesku a nenechá nás vydechnout.

Uznávám, že to není kniha pro každého, ale pokud se Vám trefí do vkusu, budete nadšeni.

Čti víc

2
2

Eva Francová napsala recenzi

01.02.2021 11:55

Životní příběh samotného autora. Je ze smíšené rodiny – matka Japonka, otec Korejec. Když mu bylo 13 let, otec rozhodl, že se z Japonska přestěhují do Severní Koreje, která jim slibovala ráj na zemi. Bohužel se nic takového nekonalo a jejich život byl pro nás nepředstavitelný.Tato kniha je otevřenou výpovědí o tom, jak to v Severní Koreji chodí. Je neskutečné a nepředstavitelné, že v takovém světě můžou lidé žít. Já pro to nemám ani slov. A navíc přímo Masadžiho rodina opravdu měla v životě smůlu a k tomu, kde žili, je postihovala jedna hrůza za druhou.Nečekejte žádnou vysokou literaturu, kniha je podána tak, jako když Vám ji vypráví Váš známý, ale rozhodně Vám kniha otevře oči, co se děje ještě v dnešní době ve světě a jak mnozí lidé žijí.

Moc se mi v knize líbilo porovnání chudoby v Japonsku a v Severní Koreji. A právě to, že mohla rodina srovnávat. To porovnání Severokorejcům chybí, neboť nikdy nepoznali nic jiného.Rozhodně zase kniha, kterou doporučuji všem, aby si rozšířili obzory, jak to chodí jinde ve světě.

Čti víc

2
2

Eva Francová napsala recenzi

01.02.2021 11:54

Hororový příběh z tajuplného lesa. Když se v něm ztratí mladá dívka Eileen a policie chce případ uzavřít, protože zde není možnost, že by přežila. Vypraví se do lesa její bratr Chris s kamarády, aby se pokusili jí najít. Po nějaké době však zjistí, že nejsou v lese sami….

S touto knihou jsem trochu na rozpacích. Něco tam bylo fakt dobré, některé lekací pasáže byly fajn. Ale našla jsem tu spoustu věcí, které se mi nelíbili. A to hlavně postavy – všechny do jedné mi byly značně nesympatické. Všichni chytří, dobří a bezchybní. Některé jejich poučování mě fakt štvalo.

Některé pasáže mi v knížce neseděly, ať už časově nebo prostě logicky. Občas to mělo spád, ale bohužel častěji tu bylo polemizování o různých teoriích a bylo to nudné a zdlouhavé. Jo a pak tady máme ještě konec, který byl jedno velké klišé a vůbec se mi nelíbil.
Celkově mi přijde, že autorka knížku sešila horkou jehlou, kdyby tomu dala trochu víc, tak by to knížce jen prospělo.

Úplně knihu nezatracuji. Nečekejte nic světoborného, ale pokud budete ke knize přistupovat jako k průměrnému hororu na odreagování, tak rozhodně směle do toho.

3,5*/5*

Čti víc

2
2

Eva Francová napsala recenzi

28.01.2021 12:31

Příběh městečka Medvědín, kde všichni milují hokej víc než cokoliv jiného. V den, kdy se má hrát finále důležitého zápasu se však stane něco, s čím nikdo nepočítal a každý se s tím musí vyrovnat po svém.

Tahle knížka bohužel nebyla pro mě. Nejsem fanynkou hokeje a ten byl téměř na každé stránce v nějaké své podobě. Chápu, že autor na jeho pozadí chtěl ukázat jednotlivé charaktery postav a samozřejmě tam dal i jinou než hokejovou zápletku, ale ani tak mě to nebavilo.

Začátek byl pro mě velice zdlouhavý, opakovaly se zde stejné věci. Bylo zde spoustu postav, některé pro mě zcela nezajímavé. Tím, že autor neustále naznačuje, k čemu to spěje a jak to budou mít jednotlivé postavy do budoucna, tak mi to nepřišlo ani napínavé, ani pro čtení zajímavé.

Bohužel mi nesedí autorův styl psaní a stejně tak jako u knížky Muž jménem Ove, ani tady nejsem nadšená a Fredrika Backmana si musím zařadit do „škatulky“, že to není autor pro mě.

Čti víc

„Nikdy nepůjčuj knihy, protože nikdo ti je nikdy nevrátí. Jediné knihy v mé knihovně jsou ty, které mi půjčili jiní.“

Anatole France