Knihy
E-knihy

Skoncovat s Eddym B.

Paseka, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3 hodiny čtení
Nakladatel
Paseka, 2018

Románová senzace z Francie popisuje s mimořádnou otevřeností a syrovostí autorovo strastiplné dětství, poznamenané sociálně a kulturně omezeným prostředím chudého severofrancouzského venkova, ale také jeho postupně odhalovanou...

Čti víc

135 Kč

Běžná cena Běžně 269 Kč

Ušetříte 50%

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Románová senzace z Francie popisuje s mimořádnou otevřeností a syrovostí autorovo strastiplné dětství, poznamenané sociálně a kulturně omezeným prostředím chudého severofrancouzského venkova, ale také jeho postupně odhalovanou homosexualitou. Louisův výjimečný debut zaznamenal od svého vydání neuvěřitelný ohlas: knihy tehdy dvaadvacetiletého studenta se jen ve Francii prodalo přes 300 000 výtisků a byla již přeložena do více než dvaceti jazyků. Na francouzské i mezinárodní scéně vyvolala bouřlivou debatu coby literární experiment stojící na pomezí uměleckého textu a dokumentu, ale také díky otázkám, které klade: Jak se vymanit z pasti sociálního prostředí? Jak se vypořádat se svou sexuální orientací? Jak se dobrat svobody? Stejně jako samotné téma knihy zaujme i bravurní způsob jeho podání.
 
Édouard Louis (1992) se narodil jako Eddy Bellegueule v Hallencourtu v severofrancouzské Pikardii. Je autorem románů Skoncovat s Eddym B. (En finir avec Eddy Belleguelle, 2014) a Dějiny násilí (Histoire de la violence, 2016) a editorem sborníku esejů a statí o sociologovi Pierru Bourdieuovi (Pierre Bourdieu. L´ insoumission en héritage, 2013). Jeho románový debut mu vynesl postavení nejoceňovanějšího prozaika své generace a byl již přeložen do více než dvaceti jazyků.
Čti víc
Kupte společně
Skoncovat s Eddym B. - Édouard Louis
Dívka, která musí zemřít - David Lagercrantz
384 Kč
Ušetříte 284 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
212
Nakladatelství
Paseka
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
610935
Rok vydání
2018

Neskutočne citlivo napísaný príbeh chlapca, ktorý je nútený počas celého svojho dospievania bojovať sám so sebou. Bojovať, aby zapadol. Aby bol taký, akého si želali jeho rodičia, súrodenci, ľudia z dediny. Aj napriek enormnej snahe však postupne zistí, že to kým je, nie je možné zmeniť. Že človek nemôže ovplyvniť to kým je, prípadne kto ho priťahuje, alebo kto sa mu páči. Jediná vec, ktorá mu zostáva, je prijatie seba samého bez výnimky.
Rozhodne odporúčam prečítať každému. Najmä však ľudom s predsudkami, ktorým možno práve táto kniha pomôže otvoriť oči.

Čti víc

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?


Veronika Přibíková
21.6.2018
Zajímavá kniha. Řekla bych že se skládá ze dvou částí. První, dominantní- šikanovaný chlapec na venkověě v chudé rodině, kde se cenní odlišné hodnoty, než má jeho povaha. Středový zlom a potom druhá část o pár kapek lepšího života. Je to příjemná oddechová kniha jež vás seznámí s příběhem nejen Eddyho, ale i jeho rodinou. Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Skoncovat s Eddym B. - Édouard Louis
Dívka, která musí zemřít - David Lagercrantz
384 Kč
Ušetříte 284 Kč

„Řekni mi, co čteš, a já ti povím, kdo jsi. “

anglické přísloví