Knihy
E-knihy

Skoncovat s Eddym B.

Paseka, 2018
Na skladě
Nakladatel
Paseka, 2018

Románová senzace z Francie popisuje s mimořádnou otevřeností a syrovostí autorovo strastiplné dětství, poznamenané sociálně a kulturně omezeným prostředím chudého severofrancouzského venkova, ale také jeho postupně odhalovanou...

Čti víc

237 Kč

Běžná cena Běžně 269 Kč

Ušetříte 12%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Románová senzace z Francie popisuje s mimořádnou otevřeností a syrovostí autorovo strastiplné dětství, poznamenané sociálně a kulturně omezeným prostředím chudého severofrancouzského venkova, ale také jeho postupně odhalovanou homosexualitou.
Louisův výjimečný debut zaznamenal od svého vydání neuvěřitelný ohlas: knihy tehdy dvaadvacetiletého studenta se jen ve Francii prodalo přes 300 000 výtisků a byla již přeložena do více než dvaceti jazyků. Na francouzské i mezinárodní scéně vyvolala bouřlivou debatu coby literární experiment stojící na pomezí uměleckého textu a dokumentu, ale také díky otázkám, které klade: Jak se vymanit z pasti sociálního prostředí? Jak se vypořádat se svou sexuální orientací? Jak se dobrat svobody? Stejně jako samotné téma knihy zaujme i bravurní způsob jeho podání.
Čti víc
Kupte společně
Skoncovat s Eddym B. - Édouard Louis
Pražská buzna - Jiří Markvart
569 Kč
Ušetříte 49 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
212
Hmotnost
330 g
Rok vydání
2018
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Paseka
Rozměr
140×210 mm
ISBN
9788074328695
Naše katalogové číslo
300502

Co si myslíme my

Michal Uher
Michal Uher
kníhkupec
9. dubna 2018

Neskutočne citlivo napísaný príbeh chlapca, ktorý je nútený počas celého svojho dospievania bojovať sám so sebou. Bojovať, aby zapadol. Aby bol taký, akého si želali jeho rodičia, súrodenci, ľudia z dediny. Aj napriek enormnej snahe však postupne zistí, že to kým je, nie je možné zmeniť. Že človek nemôže ovplyvniť to kým je, prípadne kto ho priťahuje, alebo kto sa mu páči. Jediná vec, ktorá mu zostáva, je prijatie seba samého bez výnimky.
Rozhodne odporúčam prečítať každému. Najmä však ľudom s predsudkami, ktorým možno práve táto kniha pomôže otvoriť oči.

Čti víc

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,6 / 5

5 hodnocení

3
2
0
0
0

Veronika  Přibíková
Veronika Přibíková
21.6.2018
Zajímavá kniha. Řekla bych že se skládá ze dvou částí. První, dominantní- šikanovaný chlapec na venkověě v chudé rodině, kde se cenní odlišné hodnoty, než má jeho povaha. Středový zlom a potom druhá část o pár kapek lepšího života. Je to příjemná oddechová kniha jež vás seznámí s příběhem nejen Eddyho, ale i jeho rodinou.
Čti víc

Nakladatel Josef Paseka, literární postava z Krvavého románu výtvarníka a spisovatele Josefa Váchala, inspiroval v roce 1989 Ladislava Horáčka nikoliv k založení podniku zaměřeného na vydávání „obluzenin národa českého“, ale k pojmenování jednoho z prvních soukromých nakladatelství po listopadové revoluci. Na Krvavý román, který se stal první knihou z produkce Paseky, navázalo postupem času mnoho dalších Váchalových děl, včetně Šumavy umírající a romantické, co do rozměrů druhé největší české knihy všech dob.

V devadesátých letech 20. století se v edičním profilu Paseky etablovala především historická literatura. Nejambicióznějším projektem z této oblasti je dodnes edice Velké dějiny zemí Koruny české, historicky první vydání kompletních dějin českých zemí od počátků po rok 1945. Celá řada renomovaných historiků, kteří se autorsky podíleli na „Velkých dějinách“, publikovala v Pasece i další knihy věnované nejrůznějším tématům a osobnostem českých i světových dějin.

Od svého založení až do současnosti vydává nakladatelství i prózy úspěšného českého spisovatele Petra Šabacha. Velký ohlas zaznamenaly také knihy Květy Legátové Želary a Jozova Hanule, jež dosáhly velkého úspěchu i v zahraničí. Mezi kmenové autory patří rovněž básník Pavel Šrut, který mimo jiné napsal a společně s výtvarnicí Galinou Miklínovou v Pasece publikoval oblíbené dětské knihy o Lichožroutech (ocenění Magnesia Litera – kniha desetiletí). Významným počinem nakladatelství je nové, doplněné vydání spisů básníka Vladimíra Holana.

V současné době nabízí Paseka široké spektrum knih různých žánrů. V oblasti překladové literatury pokračuje v projektu souborného vydání díla Vladimira Nabokova, dlouhodobě se věnuje řadě předních světových prozaiků (Alice Munroová, Amos Oz, Salman Rushdie, Roberto Saviano, W. G. Sebald, Steve Sem-Sandberg, Ljudmila Ulická, John Updike aj.) a v posledních letech představuje rovněž řadu nových současných autorů zejména evropských literatur.

Důležitou součást produkce nakladatelství tvoří knihy z oblasti překladové non-fiction. Výrazný ohlas v této sféře v poslední době zaznamenaly knihy amerického akademika a investičního poradce Nassima Nicholase Taleba (Černá labuť, Zrádná nahodilost), k nejúspěšnějším popularizátorům exaktních věd patří již tradičně Brian Greene a John D. Barrow.

Nakladatelství Paseka patří dnes v ČR mezi středně velké nakladatelské domy. Vydává kolem sedmdesáti nových překladových i původních českých titulů ročně, pořádá výstavy a autorská čtení. Do roku 2016 také provozovalo litomyšlské Portmoneum, které je teď majetkem Pardubického kraje. Mnoho knih a autorů Paseky bylo oceněno domácími i zahraničními cenami. I přes výraznou proměnu nakladatelského profilu a rozšíření celkového edičního záběru na současnou českou i překladovou prózu, dětské knihy, kvalitní publicistiku a další žánry zůstává Paseka věrná svým „váchalovským“ základům.

Čti víc
Kupte společně
Skoncovat s Eddym B. - Édouard Louis
Pražská buzna - Jiří Markvart
569 Kč
Ušetříte 49 Kč

„Knihy jsou mrtvým materiálem, dokud v nás neožijí.“

Jiří Mahen