Knihy
E-knihy

Pod sněhem

Host, 2015
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Nakladatel
Host, 2015

Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí na cestu k rodičům na oslavu narozenin svého otce. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a tabletem, Kristýna s kocovinou...

Čti víc

189 Kč

Běžná cena Běžně 329 Kč

Ušetříte 43%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí na cestu k rodičům na oslavu narozenin svého otce. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a tabletem, Kristýna s kocovinou. V jednom autě se však s nimi ocitají i jejich životní příběhy, vzpomínky na dětsví, nenaplněné sny a frustrace a sedmimístné Volvo XC se tak už po několika kilometrech jízdy mění v napěchovaný papiňák, který každou chvíli hrozí výbuchem. A to ještě žádná ze sester netuší, že další drama je čeká v domě rodičů.
Čti víc
Kupte společně
Pod sněhem - Petra Soukupová
List zo záhrobia - Dominik Dán
478 Kč
Ušetříte 256 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
373
Nakladatelství
Host
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
202938
Rok vydání
2015

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,5 / 5

19 hodnocení

11
7
1
0
0

Zuzana Palčeková
Zuzana Palčeková
16.1.2018
Fíííí, tak to bola jazda!
Autorkin štýl je nezameniteľný! Rozpráva na vás tak rýchlo až máte pocit, že sedíte s najlepšou kamoškou na káve, kde sa vám počas 30 minútovej obednej prestávky snaží čo najpodrobnejšie opísať uplynulý týždeň, ktorý ste sa nevideli. A vy sa usmievate, doprajete si ďalší dúšok kapučína a pohodlne sa opriete, veď ste sa na jej rozprávanie tešili a cítite sa s ňou príjemne. Je taká skutočná. Proste príma.
Čti víc
Alžběta Dědová
Alžběta Dědová
23.2.2016
Skvělá kniha, má příjemné tempo a autorka dokáže nádherně popsat situaci a občas máte pocit, že s vámi snad musela několik let bydlet. Jak by jinak bylo možé, aby znala sesterské a obecně rodinné vztahy tak do detailu? Nečekejte akční nevyzpytatelné závěry. Mnohdy jsem se v příběhu najdete. Výborná volba pro každou ženu.
Čti víc
jerry
9.2.2016
Jednoducho skvelá!
Tak toto je pani spisovateľka. Neskutočné, ako dokáže opísať jeden bežný deň na takmer 400 stranách. Miestami som sa smiala, miestami tuho premýšľala...Ak máte radi psychologické drámy, budete spokojní. Neľakajte sa, číta sa to ľahko, priam hltavo :-)
Čti víc
Milana Suská
8.2.2016
P.Soukupová, Pod sněhem
Vynikající dílo od kterého nelze odejít. Zdánlivě obyčejné problémy spisovatelka zpracovala do neuvěřitelného dramatu. Děj se odehrává v autě, o to víc si čtenář uvědomí mistrné napsání knihy.
Čti víc

Jedna z nejvýznamnějších současných českých spisovatelek a laureátka Magnesie Litery a Ceny Jiřího Ortena. Petra Soukupová vystudovala na pražské FAMU obory scénáristika a dramaturgie. Působila jako scenáristka v sitcomu Comeback, od roku 2011 pracuje jako dramaturgyně seriálu Ulice. Soukupové vyšlo několik románů, z nichž převažují niterné psychologické příběhy (K moři, Zmizet, Marta v roce vetřelce, Pod sněhem). Soukupová také napsala populární knihu pro děti Bertík a čmuchadlo. Od roku 2009 pravidelně přispívá do tematických povídkových antologií nakladatelství Listen. Za svůj prozaický debut K moři získala Cenu Jiřího Ortena, byla nominována na Cenu Josefa Škvoreckého a cenu Magnesia Litera. Scénářem k povídce Na krátko, která pak byla zařazena do knihy Zmizet, získala třetí místo v soutěži Cena Sazky za nerealizovaný scénář a ukončila jím studium na FAMU. Druhá kniha, triptych povídek Zmizet, byla rovněž nominována na Cenu Josefa Škvoreckého a v roce 2010 získala v rámci cen Magnesia Litera hlavní ocenění – Kniha roku. Román Pod sněhem se od svého vydání v březnu 2015 držel na předních pozicích celostátního žebříčku prodeje knih nepřetržitě po několik týdnů. Knihy Petry Soukupové už byly přeloženy do šesti zemí, konkrétně do Slovinska, Polska, Bulharska, Chorvatska, Itálie a Bosny a Hercegoviny. Petra Soukupová žije v Praze se svou dcerou Marlou.

Čti víc

Knihy pod hlavičkou Host začal vydávat zakladatel samizdatového časopisu Host (od roku 1985) a pozdější majitel tiskárny a nakladatelství Dušan Skála začátkem 90. let. V této činnosti pokračoval do roku 1994. V tomto období vyšly na dvě desítky titulů různého zaměření. Mezi nejvýznamnější počiny lze uvést knihy Jana Křesadla (Fuga trium), Mikoláše Chadimy (Alternativa) či dnes již kultovní prózu Milana Harníčka Maso...
Mezi nejznámější tituly patří Lovec králíků, Playground, Hana, Mapy a další.

Čti víc
Kupte společně
Pod sněhem - Petra Soukupová
List zo záhrobia - Dominik Dán
478 Kč
Ušetříte 256 Kč

„Pro čtenáře je dobrá kniha nejlevnějším koníčkem, pro autora nejdražším. “

Gabriel Laub