Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Petra Soukupová

Jedna z nejvýznamnějších současných českých spisovatelek a laureátka Magnesie Litery a Ceny Jiřího Ortena. Petra Soukupová vystudovala na pražské FAMU obory scénáristika a dramaturgie. Působila jako scenáristka v sitcomu Comeback, od roku 2011 pracuje jako dramaturgyně seriálu Ulice. Soukupové vyšlo několik románů, z nichž převažují niterné psychologické příběhy (K moři, Zmizet, Marta v roce vetřelce, Pod sněhem). Soukupová také napsala populární knihu pro děti Bertík a čmuchadlo. Od roku 2009 pravidelně přispívá do tematických povídkových antologií nakladatelství Listen. Za svůj prozaický debut K moři získala Cenu Jiřího Ortena, byla nominována na Cenu Josefa Škvoreckého a cenu Magnesia Litera. Scénářem k povídce Na krátko, která pak byla zařazena do knihy Zmizet, získala třetí místo v soutěži Cena Sazky za nerealizovaný scénář a ukončila jím studium na FAMU. Druhá kniha, triptych povídek Zmizet, byla rovněž nominována na Cenu Josefa Škvoreckého a v roce 2010 získala v rámci cen Magnesia Litera hlavní ocenění – Kniha roku. Román Pod sněhem se od svého vydání v březnu 2015 držel na předních pozicích celostátního žebříčku prodeje knih nepřetržitě po několik týdnů. Knihy Petry Soukupové už byly přeloženy do šesti zemí, konkrétně do Slovinska, Polska, Bulharska, Chorvatska, Itálie a Bosny a Hercegoviny. Petra Soukupová žije v Praze se svou dcerou Marlou.

Více informací

Od autora Petra Soukupová máme v nabídce 16 titulů

1.
Zmizet  AUDIOKNIHA (KE STAŽENÍ)
Petra Soukupová  ·  OneHotBook (2016)
TOP #5
Audiokniha Zmizet jsou tři příběhy vyprávěné z pohledu dětí, které se snaží vyrovnat s osamělostí, nepochopením a neuspořádanými rodinnými poměry. (více o audioknize)
Naše cena: 249 Kč ihned ke stažení
2.
Pod sněhem  E-KNIHA
Petra Soukupová  ·  Host (2015)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF EPUB MOBI (5)
Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí na cestu k rodičům na oslavu narozenin svého otce. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a tabletem, Kristýna s kocovinou... (více o eknize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 43%) ihned ke stažení
3.
Petra Soukupová  ·  Host (2011)
Intimní rodinné či partnerské vztahy jsou tradiční doménou ženských a dívčích románků. Vyšší literatura se tohoto tématu jako by bála a možná i trochu štítila. Tím větší pozornost potom budí, dokáže-li je nějaký autor uchopit neprvoplánově, nesentime... (více o knize)
Naše cena: 161 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
4.
K moři  E-KNIHA
Petra Soukupová  ·  Host (2007)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF EPUB MOBI (1)
Próza začínající autorky Petry Soukupové se značně vymyká kontextu současné české literatury. V centru autorčina vyprávění je životaběh několika hrdinů: obyčejných lidí formálně propojených rodinnými vztahy... (více o eknize)
Naše cena: 99 Kč  (tedy ušetříte 55%) ihned ke stažení
5.
Petra Soukupová  ·  Host (2011)
Martě je čerstvých devatenáct let, je hezká, chytrá, a v životě jí jde všechno snadno. Právě se dostala na vysokou školu a těší se na nový život... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
6.
Petra Soukupová  ·  Host (2015)
(5)
Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí na cestu k rodičům na oslavu narozenin svého otce. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a tabletem, Kristýna s kocovinou... (více o knize)
Naše cena: 161 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
7.
Petra Soukupová  ·  Host (2007)
(1)
Próza začínající autorky Petry Soukupové se značně vymyká kontextu současné české literatury. V centru autorčina vyprávění je životaběh několika hrdinů: obyčejných lidí formálně propojených rodinnými vztahy, avšak lidsky vzájemně velmi vzdálených... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
8.
Petra Soukupová  ·  Host (2014)
NA SKLADĚ AKCE (2)
Bertíkovi je devět. Rodiče se rozvedli a on žije s maminkou, která si našla nového přítele. Bert mu říká Rypouš. Ostatně, celou tu životní změnu nese velice těžce... (více o knize)
Naše cena: 217 Kč  (tedy ušetříte 25%) posíláme do 3 dnů
9.
Petra Soukupová  ·  Host (2015)
(5)
Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí na cestu k rodičům na oslavu narozenin svého otce. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a tabletem, Kristýna s kocovinou... (více o knize)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
10.
Petra Soukupová  ·  Host (2009)
(3)
Intimní rodinné či partnerské vztahy jsou tradiční doménou ženských a dívčích románků. Vyšší literatura se tohoto tématu jako by bála a možná i trochu štítila. Tím větší pozornost potom budí... (více o knize)
Naše cena: 303 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
11.
Petra Soukupová  ·  Host (2017)
Když si Martina přála psa, netušila, že se Snížkem budou samé potíže. Z malého bílého štěněte vyrostl pes, kterého skoro nikdo ve vesnici nemá rád. Dokonce i její máma se ho bojí. A tak když Martina jednoho dne najde Snížka mrtvé (více o knize)
Naše cena: 248 Kč  (tedy ušetříte 17%) po vydání obvykle posíláme do 5 dnů
PŘIPRAVUJEME
Titul by měl vyjít 19. 10. 2017
12.
Zmizet (CD (mp3))  AUDIOKNIHA (NA CD)
Petra Soukupová  ·  OneHotBook (2014)
Tři příběhy vyprávěné z pohledu dětí, které se snaží vyrovnat s osamělostí, nepochopením a neuspořádanými rodinnými poměry. První se zaměřuje na křehkého a posléze i hendikepovaného Kubíka, který trpí nezájmem otce a šikanováním staršího bratra... (více o audioknize)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
13.
Bertík a čmuchadlo  AUDIOKNIHA (KE STAŽENÍ)
Petra Soukupová  ·  OneHotBook (2016)
Když děti pochopí, že se svět netočí jen kolem nich, potřebují kamaráda. Třeba čmuchadlo! (více o audioknize)
Naše cena: 239 Kč ihned ke stažení
14.
Petra Soukupová  ·  OneHotBook (2014)
Když děti pochopí, že se svět netočí jen kolem nich, potřebují kamaráda. Třeba čmuchadlo! Devítiletý Bertík je pořádně otrávený. Musí totiž jet na chalupu s mámou a jejím novým přítelem, kterému tajně říká Rypouš, i když by radši trávil... (více o audioknize)
Naše cena: 256 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
15.
Praha NOIR  AUDIOKNIHA (KE STAŽENÍ)
Audiokniha Praha NOIR - 14 povídek předních českých spisovatelů v podání 14 výtečných českých herců (více o audioknize)
Naše cena: 299 Kč ihned ke stažení
16.
Petra Soukupová a a kolektiv autorů/autorek  ·  Listen (2012)
(1)
O Vánocích se říká, že jsou to svátky klidu a řekněme tichého a neokázalého štěstí. Možná je někteří lidé prožívají právě takhle. Autoři nového souboru edice Česká povídka to většinou vidí jinak, ale dějí se i zázraky. A věci, které by člověk nečekal... (více o knize)
Naše cena: 123 Kč  (tedy ušetříte 5%) titul je bohužel vyprodaný
VYPRODANÝ
Titul je vyprodaný, zatím se nechystá dotisk

Zúžení výběru

Oddělení
Kategorie
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Sklad
Barva obálky
Musíme přečíst hodně knih, abychom zjistili, o čem je život, a musíme hodně zažít, abychom přišli na to, že buď špatně žijeme, nebo jsme četli špatné knihy. (Zdeňka Ortová)
Kávička