Vánoce

Spasitel

Osamělý astronaut. Nesplnitelný úkol. Nečekaná pomoc.

Novinka
Okamžitý download
EPUB
MOBI
TOP #10
6-7 hodin čtení
Nakladatel
Laser books, 2021

Nové úžasné, napínavé meziplanetární dobrodružství od autora světového bestselleru Marťan.Ryland Grace zůstal jako jediný přeživší na zoufalé misi poslední naděje. Pokud selže, lidstvo zanikne. Je tu však drobný háček...

Čti víc

Nové úžasné, napínavé meziplanetární dobrodružství od autora světového bestselleru Marťan.Ryland Grace zůstal jako jediný přeživší na zoufalé misi poslední naděje. Pokud selže, lidstvo zanikne. Je tu však drobný háček...

Čti víc
Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Nové úžasné, napínavé meziplanetární dobrodružství od autora světového bestselleru Marťan.Ryland Grace zůstal jako jediný přeživší na zoufalé misi poslední naděje. Pokud selže, lidstvo zanikne. Je tu však drobný háček – Ryland to neví. Nedokáže se vybavit ani své jméno, natož že má nějaký úkol a jak ho asi tak splní. Všechno, co ví, je, že hodně hodně hodně dlouho spal. Že se probudil miliony kilometrů od domova. A že společnost mu dělají dvě mrtvoly. Jak se mu tak vracejí vzpomínky, dojde mu, že putuje nevelkou lodí, sestavenou všemi pozemskými vládami a vesmírnými agenturami a vrženou do hloubky vesmíru, aby odvrátila hrozbu vymření našeho druhu. A díky nečekanému spojenci se mu to možná i podaří...
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha
Laser books
Na skladě, posíláme ihned
414 Kč
-17 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Laser books
Okamžitě ke stažení
Jak číst e-knihy?
Novinka
EPUB
MOBI
349 Kč
Okamžitě ke stažení
Novinka
MP3 ke stažení
399 Kč
Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Project Hail Mary
Počet stran
4646-7 hodin čtení
Rok vydání
2021
ISBN EPUB
9788024276793
Edice
Světový bestseller CZ
Naše katalogové číslo
1253607
Jazyk
čeština
Nakladatel
Laser books

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

5,0 / 5

3 hodnocení

3
0
0
0
0

5

Knihovnice, co radši vlastní knihy, než aby si je půjčovala.

Natálie Pecárová
před pěti dny
Probudit se osamocená v kosmický lodi uprostřed neznámýho vesmíru a nic si nepamatovat je vysloveně moje noční můra. Číst o tom je ale jiná - to se vnitřní děs mění ve čtenářskou radost - a tak jsem si dva dny strávený se Spasitelem dosyta užila.

Podobný knížky mi vždycky způsobí náhlou touhu vykašlat se na své humanitní zaměření a na svoje třicetiletý (ještě jim nechci říkat starý) kolena se pustit do studia přírodních věd. A taky se zamýšlet nad tím, že kdyby byly učebnice fyziky plný příběhů z vesmíru, možná by moje kariéra vypadala úplně jinak.

Spasitel je dobrodružný sci-fi ve svojí nejkrystaličtější podobě. Člověk, hlubiny vesmíru, neznámo a fascinace jím - to všechno doprovázený vědou, kterou je hlavní hrdina prorostlej od hlavy až k patě, a tak střílí fakta z biologie, fyziky a chemie s takovou samozřejmostí, kterou mu můžu jen tiše závidět a na tajňáka objednávat “Space Exploration for Dummies”.

Dokonce jsem si během čtení párkrát vzpomněla na Setkání s Rámou od A. C. Clarka, což je můj asociační lakmusový papírek pro kvalitní sci-fi, takže můžu s čistým svědomím říct, že Spasitel rozhodně stojí za čas, kterej mu při čtení věnujete (nepatří zrovna mezi nejtenčí čtecí kandidáty) - a ještě se u toho pobavíte.
Čti víc
Marián Hrebík
2.11.2021
Marťan II.
Po prečítaní Marťana som netrpezlivo čakal na ďalšiu knihu tohto autora. Pravdupovediac Artemis bola pre mňa trochu sklamaním. Nie tak ďalší literárny počin Andyho Weiera, ktorým je kniha Spasiteľ. Od začiatku nenechá čitateľa vydýchnuť. Núti ho čítať ďalšie a ďalšie kapitoly. Kniha má aj reálny vedecký základ. Vedecké pokusy a prostredie nie je fabulované a prezrádza, že si autor urobil poctivú domácu prípravu.
Príbeh je dobre vystavaný a neustále graduje, aj keď záver niektorých kapitol sa dá dobre odhadnúť.
S postavou hlavného hrdinu sa môže čitateľ ľahko stotožniť. Spôsob myslenia a riešenia problémov v zdanlivo bezvýchodiskovej situácii je sympatický a pochopiteľný.
Dobré, napínavé a oddychové čítanie.
Čti víc

Čti víc

„Musíme přečíst hodně knih, abychom zjistili, o čem je život, a musíme hodně zažít, abychom přišli na to, že buď špatně žijeme, nebo jsme četli špatné knihy. “

Zdeňka Ortová