Píseň L. - Veronika Opatřilová, Prostor, 2024
Mistr a Markétka - Michail Bulgakov, Iwan Kulik (ilustrátor), Rybka Publishers, 2020

570 Kč

Při nákupu nad 999 Kč
poštovné zdarma

Mistr a Markétka

Světově proslulý román Mistr a Markétka, na němž ruský prozaik a dramatik Michail Bulgakov (1891–1940) začal pracovat koncem dvacátých let a který dokončil, již zcela vyčerpaný... Číst víc

4,5 28 hodnocení
Nakladatel
Rybka Publishers, 2020
Počet stran
576

Světově proslulý román Mistr a Markétka, na němž ruský prozaik a dramatik Michail Bulgakov (1891–1940) začal pracovat koncem dvacátých let a který dokončil, již zcela vyčerpaný a téměř slepý, pouhých několik dní před smrtí... Číst víc

  • Pevná vazba
  • Čeština

570 Kč

Skladem 3 ks
Posíláme ihned
Další knižní vydání (8)
Mistr a Markétka - Michail Bulgakov, Odeon CZ, 2019
Pevná vazba
Čeština, 2019
Do 3 – 5 dnů

399 Kč


Mistr a Markétka - Michail Bulgakov, Volvox Globator
Brožovaná vazba
Čeština
Vyprodané

Mistr a Markétka - Michail Bulgakov, Boris Jirků (ilustrátor), Rybka Publishers, 2016
Pevná vazba
Čeština, 2016
Vyprodané

Mistr a Markétka - Michail Bulgakov, Volvox Globator, 2011
Pevná vazba
Čeština, 2011
Vyprodané

Mistr a Markétka - Michail Bulgakov, Odeon CZ, 2008
Pevná vazba
Čeština, 2008
Vyprodané

Mistr a Markétka - Michail Bulgakov, , 2003
Kniha
Čeština, 2003
Vyprodané

Mistr a Markétka - Michail Bulgakov, Edika, 2018
Brožovaná vazba
Čeština, ruština, 2018
Vyprodané

Mistr a Markétka - Michail Afanasjevič Bulgakov, Odeon CZ, 2013
Pevná vazba
Čeština, 2013
Vyprodané

Další knižní vydání

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Z kolekce: 100 knih, které si musíte přečíst 5/10

Naši skřítci doporučují

AHA! Rodičovství - Praktický průvodce - Laura Markham, Mladá fronta, 2024

Více o knize

Světově proslulý román Mistr a Markétka, na němž ruský prozaik a dramatik Michail Bulgakov (1891–1940) začal pracovat koncem dvacátých let a který dokončil, již zcela vyčerpaný a téměř slepý, pouhých několik dní před smrtí, náleží do zlatého fondu světové literatury a je právem považován za jedno z nejpozoruhodnějších literárních děl 20. století. Ačkoli se začalo rodit již téměř před sto lety, jde o dílo stále živé dílo, které čtenářské publikum nepřestává okouzlovat, ba fascinovat již po řadu generací.
Mistra a Markétku lze charakterizovat jako mnohovrstevnatou magicko-realistickou fantaskní grotesku zasazenou do veskrze reálných a z dnešního hlediska zcela absurdních poměrů, které v Sovětském svazu panovaly na přelomu dvacátých a třicátých let minulého století. Lze jej číst jako mistrovskou satiru na dobové pořádky, ale také jako důmyslnou variaci na faustovské téma, svéráznou filozofickou alegorii a především jako strhující příběh nikdy nekončícího střetávání dobra se zlem, viny a neviny, odvahy a zbabělosti, který nám skýtá nejen mimořádný čtenářský zážitek, ale také nás ponouká k tomu, abychom spolu s autorem hledali odpovědi na základní otázky lidského bytí.
Michail Bulgakov se vydání svého vrcholného díla nedočkal, román poprvé vyšel až čtvrtstoletí po jeho smrti, navíc v okleštěné a cenzurované podobě. Kniha vychází v překladu naší přední rusistky Aleny Morávkové, která se Bulgakovovým dílem soustavně zabývá již od šedesátých let minulého století. Její překlad, který byl poprvé publikován v roce 1969 a dočkal se sedmi reedic, byl v rámci zemí bývalého východního bloku vůbec prvním převodem využívajícím necenzurované znění díla.

Další vydání je doplněno téměř dvěma sty obrazy Iwana Kulika.
Iwan Kulik ( 1959) je světoznámý ukra¬jinský malíř žijící v Polsku. Po studiu na charkovské Akademii umění a designu přesídlil do Varšavy. Těžištěm jeho tvorby je olejomalba a kvaš. Proslavil se řadou tematických cyklů inspirovaných významnými literárními díly, z nichž nejznámější je cyklus věnovaný románu Mistr a Markétka čítající přes sedm set kvašů.
Číst víc
Originální název
Mastěr i Margarita
Počet stran
576
Vazba
pevná vazba
Rozměr
144×211 mm
Hmotnost
1150 g
ISBN
9788087950753
Rok vydání
2020
Naše katalogové číslo
826227
Ilustrace
Styl
politický, historický, filozofický
Jazyk
čeština
Překlad
Původ
Nakladatel
Rybka Publishers
Ostatní
se speciální ořízkou
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,5 / 5

28 hodnocení

18
7
2
1
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

29.5.2023
Zvláštní kniha... A kolik práce to muselo dát?
V první řadě rozhodně nutno říci, že osmdesát let byste téhle knize rozhodně netipovali! Jde o jednu z nejstravitelnějších a nejčtivějších klasik, do které se není potřeba nijak zvlášť nutit. A krásný překlad paní Morávkové k tomu jen přispívá.
Po celou dobu čtení jsem si byl naprosto jistý, co mi chce kniha sdělit a jak si mám přebírat všemožné metafory, avšak najednou přišlo posledních deset stran a já stanul s pusou dokořán a, jak by řekl klasik, s hlavou čistou a prázdnou... Zakončení dodává všemu úplně nový rozměr (možná i dva), uplynul den od dočtení a mně stále hučí v hlavě a pomalu se mi skládají dohromady všechny myšlenky, které na mne byly tak znenadání hozeny.
Snad proto působí román tak nevyrovnaně, chvíli groteska, chvíli drama, místy čirý odvar filosofie a naprosto chápu, že se některým lidem nemusí líbit a pokládají ho za blbost obludných rozměrů, či naopak za největší dílo rusko-ukrajinsko-sovětské literatury.

Nelze hodnotit hvězdami.

Doporučit také musím nádherné vydání od Rybka Publisher s magickými ilustracemi (lépe řečeno obrazy) malíře Iwana Kulika.
Číst víc
12.5.2023
Zvláštní kniha... A kolik práce to muselo dát? V první řadě rozhodně nutno říci, že osmdesát let byste téhle knize rozhodně netipovali! Jde o jednu z nejstravitelnějších a nejčtivějších klasik, do které se není potřeba nijak zvlášť nutit. A krásný překlad paní Morávkové k tomu jen přispívá. Po celou dobu čtení jsem si byl naprosto jistý, co mi chce kniha sdělit a jak si mám přebírat všemožné metafory, avšak najednou přišlo posledních deset stran a já stanul s pusou dokořán a, jak by řekl klasik, s hlavou čistou a prázdnou... Zakončení dodává všemu úplně nový rozměr (možná i dva), uplynul den od dočtení a mně stále hučí v hlavě a pomalu se mi skládají dohromady všechny myšlenky, které na mne byly tak znenadání hozeny. Snad proto působí román tak nevyrovnaně, chvíli groteska, chvíli drama, místy čirý odvar filosofie a naprosto chápu, že se některým lidem nemusí líbit a pokládají ho za blbost obludných rozměrů, či naopak za největší dílo rusko-ukrajinsko-sovětské literatury.
Nelze hodnotit hvězdami.

Doporučit také musím nádherné vydání od Rybka Publisher s magickými ilustracemi (lépe řečeno obrazy) malíře Iwana Kulika.
Číst víc
Ema
Neověřený nákup
22.2.2023
Pre mňa príliš absurdné
Páčili sa mi jedine časti príbehu o Pilátovi. Väčšinou som celý čas mala pocit, že sa v deji strácam, a nerozumiem, aká bola pointa mnohých úsekov. Možno je to však tým, že som z mladšej generácie, a teda si neviem domyslieť spoločenskú situáciu v danom období, na ktorú autor narážal. Číst víc
Eva
Neověřený nákup
15.4.2022
Preceňovaná hovadina
Roky som o tejto knihe počula a až "na staré kolená" som sa k nej dostala. Bohužiaľ som to vôbec nedokázala dočítať. Pre mňa je súhrn blábolov, ktoré nemajú žiadny zmysel. Celú dobu som mala pocit, že si autor zo mňa robí srandu a čaká, dokedy mu budem tie hovadiny žrať. Neverím, že nadšené hodnoteniačitateľov pramenia z porozumenia knihy. Ako je to zvykom, snobi hodnotia pozitívne, pretože sa dopočuli, že je to vynikajúca kniha Číst víc
3

Optimista, idealista, altruista, individualista Osobnostní typ: INFP Enneagram Tritype: 485 =================================== Moderní aristokrat, mystik, ezoterik, budoucí filmový režisér a cestovatel mezi světy.

Michal Knězek
Ověřený zákazník
10.3.2022
Po Faustovi se ke mně dostalo další z "démonických" děl, které nám ukazují, jak si Ďábel hraje s lidským pokolením. Kniha taková je chvílemi opravdu bizarní, ale to k látce týkající se černé magie prostě patří. Samozřejmě tu máme odkazy na Bibli, ale pracuje se zde také s astrologií i dalšími mystickými vědami, což člověka, který se tím zabývá, samozřejmě zaujme. Woland i jeho společníci byli opravdu zábavní, ale mě osobně na knize něco chybělo a plný počet jí proto dát nemůžu. Číst víc
JUDr. Janka Kadlecová
Ověřený nákup
13.12.2021
Vianočný darcek
Žiaľ, neviem obsahovo ohodnotiť uvedený titul, nakolko som ho kupovala ako vianočný darcek pre niekoho, kto sa začal učiť po rusky. Číst víc
Erzebet
Neověřený nákup
10.4.2019
Kde je sever
Tato kniha patri k najzvlastnejsich, com som citala opakovne a opakovane nedocitala, pretoze po 3/4 sa dej vlecie..ale urcite nenudi, je tak napisana, ze clovek miestami nechape, komu vlastne sibe :)..urcite odporucam Číst víc
Miriam
Neověřený nákup
24.1.2011
Názor čitateľa
Vrelo odporúčam, napriek tomu, že autor ju písal v prvej tretine minulého stoočia, je až zarážajúce, koľko podobenstiev so súčasnosťou v nej môžme nájsť. Knižka vyžaduje dostatok fantázie a potom je to ono. Veľmi mi pomohol aj 10-dielny seriál s rovnomenným názvom, ktorý odvysielala ČT 2 na jar 2010. Nezatracujte ruských autorov, majú svoje čaro:) Číst víc

Michail Bulgakov

Číst víc

Nakladatelství Rybka Publishers

Číst víc

„Otče náš, jenž jsi na nebesích, co tam pořád v tom nebi děláš, slez už konečně a buď tady se mnou dole.“

Neděle odpoledne - Viktorie Hanišová, 2022
Neděle odpoledne
Viktorie Hanišová