Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?
Založit si profilO mně
Som introvert, ktorý rád prežíva príbehy extrovertných ľudí.
Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři
Moje srdcovky
Moje aktivity
Za mňa výborná knižočka na zopakovanie už nadobudnutých informácií z ich predchádzajúceho diela Ako hovoriť, aby nás deti počúvali - Ako počúvať, aby nám deti dôverovali.
Prečítala som už množstvo kníh o Holokauste, ale táto bola prvá, ktorú napísal a rozprával muž. Zasa mi to prinieslo kopu nových informácií a podnetov. Dobre vyrozprávaný skutočný príbeh, ktorý sa ťažko chápe a zažiť by ho nechcel nikto.
4. diel by som už ani neopisovala ako samotný. Som presvedčená o tom, že kto si prečítal prvé tri časti, tak tú štvrtú si prečíta tiež, nech bude mať akékoľvek hodnotenie. Celú neapolskú ságu by som označila ako veľmi drsnú vo svojich opisoch, vnútorných myšlienkach a svojej úprimnosti. Povedala by som, že Ferrante od 1. dielu až po ten záverečný dozrievala ako víno vo svojej pisateľskej zručnosti. A zatiaľ čo medzi prvými dvomi dielmi som si dávala pauzu, po štvrtej knihe som siahla okamžite.
Knižka sa od prvej strany, až po tú poslednú, čítala veľmi ľahko. Dej je jednoduchý a nie je potrebné sa nijako výnimočne sústrediť, aby človek nestratil niť. Zároveň autorka dokáže udržať čitateľov záujem po celú dobu. Záver bol však pre mňa málo emotívny. Nevyvolal vo mne žiadne emócie. Iba som ho brala ako nutné ukončenie a rozuzlenie dvoch dejových línií.
Prvá, kde sa dej odohráva v roku 1791 a druhá, ktorá hovorí príbeh v súčasnosti. Mne osobne by vôbec nevadilo, keby bola súčasnosť úplne vypustená. Vzťahové interakcie mi prišli rozpačité a v dnešnej dobe úplne nereálne.
Fričo u nás frčí teraz každý večer. Knižka je určená pre deti do 3 rokov, ale určite odporúčam aj 4+. Výborná knižka na precvičenie a pochopenie rôznych emócií.
Odkedy knižku máme, tak s ňou zaspávame každý večer. Krásne ilustrácie, básničky a úplný bonus je aplikácia, ktorú si môžete zdarma stiahnuť. Hudba je veľmi pekne skomponovaná a dokáže v dieťatku prebudiť nevídané :D ODPORÚČAM
Zatiaľ čo prvý diel bol pre mňa dosť priemerný a trvalo pomerne dlho, než sa mi začal čítať dobre. Druhá kniha veľmi prekvapila a od začiatku sa čítala jedna radosť. Teším sa na tretiu časť.
Ak vezmete do rúk túto knihu s vedomím, že nejde o dielo nadupané odbornými informáciami, tak vás bude baviť. Príhody sú krátke, čítajú sa ľahko a väčšina je aj zaujímavá.
No! Smutná knižka. Veľmi smutná, hlavne ľudia, ktorí majú deti, môžu prežívať tento príbeh ťažko. Na začiatku sa mi zdal spôsob reči autorky dosť strohý, časom sa to však rozplynulo. Zároveň som sa dlho trápila s tým, že mi uchádzali nejaké spojitosti medzi jednotlivými osobami. Ale postupom času ma kniha začala baviť viac a viac. Autorka píše výrazne poeticky a dokáže čitateľa preniesť do prostredia, o ktorom hovorí.
Gabriel García Márquez vie písať veľmi zaujímavo a ešte z čias puberty mám na jeho dielo Láska v čase cholery krásnu spomienku v mojej čitateľskej duši. Avšak táto kniha ma až tak nezaujala. Začiatok super, hneď sa ukazuje jeho majstrovstvo pisateľa. Dostávam sa okamžite do prostredia a do doby, v ktorom sa dej odohráva. Avšak veľmi rýchlo autor stráca moju pozornosť a takéto pasáže sa striedajú celú dobu, čo som knihu čítala. Miestami má autor moju plnú pozornosť, ale veľmi rýchlo ju stráca a tak stále dokola až po samotný záver. Očakávala som od knihy asi viac osobných intímnych pasáží ako politických úvah.
















