Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Nelze měnit velikost písma, formát je proto vhodný spíše pro větší obrazovky.

Více informací v našich návodech

Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Více informací v našich návodech

Přečtete na:

Nepřečtete na:

Jak číst e-knihy zabezpečené přes Adobe DRM?

Adrián Šperka

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
O mně

Učiteľ na strednej škole. Šťastne ženatý žijúci v Košiciach. A vo voľnom čase čítajúci knihy.

Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
O mně

Učiteľ na strednej škole. Šťastne ženatý žijúci v Košiciach. A vo voľnom čase čítajúci knihy.

Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři

Moje srdcovky

Moje aktivity

Adrián Šperka napsal recenzi

28.09.2025 19:53

Tak toto bola brutálne zaujímavá kniha. Napriek neuveriteľne rýchlo meniacemu sa deju vás pohlcovala každou stránkou a minimálne ja som mal problém ju odložiť. Priznávam, že na tak strhujúci a prekvapivý dej som mal problém zvyknúť si, no na konci dňa to bola skutočná knižná lahôdka. Určite ju doporučujem každému, kto má rád cestopisný román.

Adrián Šperka napsal recenzi

08.08.2025 14:33

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.

Keď kniha začína tak, že matka zostáva v Anglicku, aby si dokončila doktorát a otec so synom sa vracajú na Slovensko, je jasné, že rodina má problém. No a keď sa k tomu pridajú aj osudy ľudí žijúcich v bytovke na jednej z bratislavských ulíc je z toho úžasná kniha. Autor tu nielen veľmi citlivo otvára rodinné traumy a ich vplyv na dieťa, ale zároveň poukazuje na medzigeneračné možnosti, ktoré plynú z osamelosti jedného chlapca. Akože kniha ma fakt donútila sa zamyslieť nad spoločnosťou v ktorej sú veci ako rozvod normálne, zvlášť keď sú vo vzťahu maloleté deti, ktoré si nikto ani nevšíma a potom... Skrátka klobúk dole, je to pecka, každému odporúčam.

Adrián Šperka napsal recenzi

30.07.2025 21:04

Autor ako cez kopirák pokračuje v príbehoch, ktoré zažil. Rovnako ako v prvej časti knihy sa mi páči kresťanské posolstvo každej krátkej poviedky.

Adrián Šperka napsal recenzi

30.07.2025 20:57

Zase som sa neubránil slzám. Upozorňujem, že aspoň mňa kniha donútila premýšľať ešte pár dní po jej dočítaní. Zároveň dávam do pozornosti seriál Medvědín: https://www.csfd.sk/film/907379-medvedin/prehlad/, ktorý by mohol vytvoriť lepšiu predstavu aspoň prvého dielu trilógie. Takže určite doporučujem, toto finále sa podľa mňa ničím nevymyká predošlým dvom dielom.

Adrián Šperka napsal recenzi

21.06.2025 19:39

Poviedky na zamyslenie. Inšpirujúce. Autor ponúka týmito textami určitý druh nádeje, ktorý chýba väčšine z nás. Ak sa na celé dielo pozriem čisto pragmaticky, bez čítania medzi riadkami, je neuveriteľné, čo všetko zažíva šofér trolejbusu. Rozmanitosť stretávaných cestujúcich a prístup autora k nim dokresľuje ľudsjý rozmer poviedok. Zároveň by nejaký takýto počin pokojne mohol vzniknúť aj z iných profesií, ako sú lekári, či učitelia.

Adrián Šperka napsal recenzi

08.06.2025 05:06

Túzo knihu som čítal takmer dva roky. Mohol by som kľudne egoisticky skonštatovať, že bola hrozná, no nastavila mi zrkadlo. A do toho zrkadla sa fakt ľahko nepozeralo.

Adrián Šperka napsal recenzi

05.12.2024 09:45

Literatúra faktu síce prezrádzala fakty, ale aspoň za mňa tomu celému rozprávaniu chýbala šťava. Snahu autora o priblíženie doby zo subjektívneho pohľadu však uprieť nemožno.

Adrián Šperka napsal recenzi

07.10.2023 19:08

Toto je naozaj famózna kniha. Vtipná, láskavá, no proste úplne pohodové čítanie. Vrelo odporúčam. Veľa som si ako učiteľ z tejto knihy zobral aj do svojej praxe.

Adrián Šperka napsal recenzi

07.09.2023 14:50

Túto knižku by si mal prečítať každý učiteľ. Aj keď sa mi nečítala ľahko a dlho som s ňou bojoval, zrnká múdrosti, ktoré obsahuje sú nepostradatelné pre dnešný disfunkčný slovenský vzdelávací systém.

Adrián Šperka napsal recenzi

09.07.2023 13:32

V prvom rade oceňujem úpravu textu a odseky medzi nim. Kniha je napísaná pútavo, avšak podľa môjho názoru príliš odkazuje na Franza Kafku. Dielo chce čerpať z jeho odkazu, no nie vždy sa podarí, čo je dosť cítiť. Inak príjemný príbeh, avšak čakal som väčší spád deja.

Stačí dobré srdce, a budeš krásný, kdybys měl tvář třeba jako uhel černou. Zlé srdce zohyzdí sebekrásnější obličej ještě víc, než kdyby byl od přírody nehezký.
Kniha: Na Větrné hůrce (Emily Brontë), 2018
Na Větrné hůrce
  • Emily Brontë