Knihy
E-knihy

Turtles All The Way Down

Na skladě
Nakladatel
Penguin Books, 2017

It all begins with a fugitive billionaire and the promise of a cash reward. Turtles All the Way Down is about lifelong friendship, the intimacy of an unexpected reunion, Star Wars fan fiction, and tuatara. But at its heart is Aza Holmes, ...

Čti víc

408 Kč

Běžná cena Běžně 429 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, posíláme ihned

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

It all begins with a fugitive billionaire and the promise of a cash reward. Turtles All the Way Down is about lifelong friendship, the intimacy of an unexpected reunion, Star Wars fan fiction, and tuatara. But at its heart is Aza Holmes, a young woman navigating daily existence within the ever-tightening spiral of her own thoughts. In his long-awaited return, John Green shares Aza's story with shattering, unflinching clarity.

Čti víc
Kupte společně
Turtles All The Way Down - John Green
Origin - Dan Brown
803 Kč
Ušetříte 75 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
336
Hmotnost
450 g
Rok vydání
2017
Vazba
pevná vazba
Jazyk
anglický
Nakladatelství
Penguin Books
Rozměr
222×140 mm
ISBN
9780241335437
Naše katalogové číslo
277584

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,8 / 5

6 hodnocení

5
1
0
0
0

Soňa
16.2.2018
Veľmi pekný príbeh o vzťahoch teenage girl a o živote s úzkostnou poruchou - OCD, ktorú má aj samotný Green...takpovediac sa asi trocha duševne obnažil. Dokáže čitateľovi priblížiť myšlienkový boj ktorý zvádza azda každý, kto trpí touto poruchou. Ľahké čítanie naozaj nie len pre young adult. Trocha sa obávam prekladu, predsa len pôvodná verzia je pôvodná a konverzácie vyznejú inak v slovenčine než ako v angličtine...ale ktovie...
Akurát by som zmenila názov knihy a možno by som chcela aj pokračovanie.
Čti víc
Simon Puchý
Simon Puchý
26.12.2017
Ďalšia úžasná greenovka
Krásny príbeh o priateľstve, o pocitoch rôznych ľudí a o tom, ako veľmi môžu myšlienky ovplyvňovať naše činy. Určite odporúčam a to nie len mladým čitateľom.
Čti víc
Adriána
11.10.2017
Slovenský preklad
Mám jednu otázku. Síce mi nerobí problém čítať anglické knihy, i tak by som rada vedela, či je naplánovaný aj slovenský preklad a ak áno na kedy? Ďakujem :)
Čti víc
Diana
4.1.2018
Na slovenskom preklade sa práve pracuje :)
Čti víc
Mgr. Lucia Janišová
Mgr. Lucia Janišová
Martinus
12.10.2017
Názor čitateľa
Dobrý deň Adriána. Momentálne nemáme informáciu o slovenskom preklade, preto vám odporúčame sledovať autora: https://www.martinus.sk/authors/john-green. Pekný deň prajeme :-)
Čti víc

O autorech/autorkách

John Green

Americký spisovatel a vlogger se narodil 24. srpna 1977 v Indianapolis. Na internetu se proslavil svými videi na YouTube, které natáčel společně se svým bratrem Hankem. Jejich kanál VlogBrothers má již téměř čtyři miliony odběratelů. Nejpopulárnější jsou právě vlogy, krátká videa z života bratrů Greenových a Johnovy rozhovory se slavnými osobnostmi. Kromě toho John s Hankem založili i Crash Course, což je vzdělávací kanál, na kterém své diváky učí literaturu, dějepis a další společenské vědy. Teď už ale k literatuře. Jeho prvotinou je román Hledání Aljašky (Looking For Alaska, 2005), za nějž získal prestižní Printzovu cenu. Následovaly knihy Příliš mnoho Kateřin (An Abundance of Catherines, 2006), Papírová města (Paper Towns, 2008) a společně s Lauren Myracle a Maureen Johnson sepsal povídkovou sbírku Sněží, sněží (Let It Snow, 2008). Další knihou, kterou napsal ve spolupráci s jiným autorem, je román Will Grayson, Will Grayson (2010), jenž vytvořil společně se svým přítelem, spisovatelem Davidem Levithanem. Jeho nejnovějším titulem je kniha Hvězdy nám nepřály (The Fault in Our Stars), která byla jeho prvním zfilmovaným dílem. V prodloužené verzi tohoto filmu si dokonce John Green zahrál malou roli. Filmové adaptace se v letošním roce dočkala i Papírová města a v příštím roce se plánuje filmová verze Hledání Aljašky.

John Green

Americký spisovatel a lékař afghánského původu se narodil na jaře roku 1965. Jeho knihy patří k nejprodávanějším zejména ve Velké Británii. Khaled Hosseini strávil dětství v Afghánistánu, zejména v Kábulu, který se často vyskytuje v jeho příbězích. Jako syn zaměstnance afghánského ministerstva zahraničí se několikrát musel stěhovat; nakonec se z Afghánistánu celá rodina v 70. letech přesunula do Paříže, odkud se už zpět nevrátili, protože v Afghánistánu se mezitím chopila moci Lidově-demokratická strana vyznávající silně komunistické ideologie a proběhla invaze Sovětské armády. V 80. letech našla Hosseiniho rodina azyl ve Fremontu v Kalifornii. Khaled Hosseini v Americe absolvoval univerzitu v San Diegu a začal se věnovat lékařské praxi. Po vydání první knihy se stal spisovatem na plný úvazek a momentálně žije se svou ženou a dětmi v severní Kalifornii. Khaled Hosseini napsal prozatím tři díla, všechny se staly bestsellery a slavily úspěch po celém světě. Jako prvotinou byl Lovec draků (The Kite Runner, 2003), následovalo Tisíce planoucích sluncí (Thousands Splendid Suns, 2007) a v roce 2013 vydal knihu A hory odpověděly (And The Mountains Echoed). Všechny tyto romány jsou silně biografické, odehrávají se v současném Afghánistánu a reflektují nejpalčivější problémy této země. Kromě literatury a medicíny se Khaled Hosseini velmi angažuje v otázkách humanitární pomoci. Založil The Khaled Hosseini Foundation, která pomáhá lidem žijícím v Afghánistánu.

Čti víc
Kupte společně
Turtles All The Way Down - John Green
Origin - Dan Brown
803 Kč
Ušetříte 75 Kč