Knihy
E-knihy

Amerikána

Host, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Nakladatel
Host, 2017

Ifemelu a Obinze, dva mladí lidé z Lagosu, se do sebe zamilují. Jejich vlast Nigérie trpí pod nadvládou vojenské diktatury a každý, kdo může, se snaží uprchnout. Sebejistá Ifemelu se vydává do Ameriky, kde zakouší porážky...

Čti víc

199 Kč

Běžná cena Běžně 389 Kč

Ušetříte 49%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Silný příběh o lásce, rasových otázkách a identitě
Ifemelu a Obinze, dva mladí lidé z Lagosu, se do sebe zamilují. Jejich vlast Nigérie trpí pod nadvládou vojenské diktatury a každý, kdo může, se snaží uprchnout. Sebejistá Ifemelu se vydává do Ameriky, kde zakouší porážky i vítězství, nachází a ztrácí další lásky, to vše pod tlakem něčeho, nad čím doma nikdy nepřemýšlela — rasové otázky. Obinze, kterého Amerika, ovlivněná útoky jedenáctého září, nepřijme, se pouští do nebezpečného, ilegálního života v Londýně.
O třináct let později je Obinze bohatý muž v čerstvě demokratické Nigérii a Ifemelu úspěšná blogerka. Najdou po tolika letech a změnách odvahu znovu se setkat tváří v tvář?
Čti víc
Kupte společně
Amerikána - Chimamanda Ngozi Adichie
Hana - Alena Mornštajnová
324 Kč
Ušetříte 364 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
550
Nakladatelství
Host
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
269239
Rok vydání
2017

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,7 / 5

14 hodnocení

10
4
0
0
0

Kristián
16.6.2018
Veľmi príjemné čítanie. Autorka kladie dôraz na medziľudské vzťahy, predovšetkým na komunikáciu. Rieši problematiku rasizmu v Amerike, proces adaptácie do nového prostredia (Amerika i Veľká Británia), ale aj pohľad "sveta" na Afriku ako celok. Odporúčam vystúpenia autorky vrámci TEDx.
Čti víc
Ema
12.5.2018
Dĺžka knihy ma najskôr odrádzala, takisto prvé stránky ma veľmi nezaujali, no postupne sa to rozbehlo. Kniha bola plná zaujímavostí o živote v Nigérii, o "Veľkom Americkom sne" afrických imigrantov, ale najmä o rase. Takisto je to príbeh o silnej žene, napísaný taktiež silnou ženou. Preklad sa mi však miestami zdal trochu slabý, chcelo by to ešte korekciu. Odporúčam si vzápätí prečítať "Ku-klux klan od Domanskej"
Čti víc
Nada
22.3.2018
Brutal preklad brutal knihy!
Necakala som, ze tuto knihu tak zhltnem. Je plna triezveho pohladu na kazdodenny zivot, ci uz v Amerike alebo v Nigerii. Casove linie sa rafinovane prelinaju a pribeh ma grady. Preklad je ozaj velmi dobry a dodava knihe stavu. Vrelo odporucam!
Čti víc
Veronika Bečičková
Veronika Bečičková
8.6.2017
Velice osobitá, empatická kniha, připomínající svým stylem a rozsahem vět staré anglické romány, přičemž ji autorka osvěžuje zcela dokonalými dialogy, jimiž vypichuje velice zásadní a důležité otázky a vytvaří tak veliký prostor pro diskuzi.V knize člověk najde mnoho slov na podtržení, mnoho vyhraněných, a ne zcela pochopitelných situací, o kterých v takové souvislosti ani nepřemýšlel.
Imigrace je neuvěřitelně složitý sociální aspekt, který odráží neuvěřitelnou monohoslovnost. Ifemelu a Obinze jej poznají každý z jiné perspektivy. A nikdo nezůstane nezměněn pokud ho okolnosti nutí k takovým variacím.
Čti víc

Knihy pod hlavičkou Host začal vydávat zakladatel samizdatového časopisu Host (od roku 1985) a pozdější majitel tiskárny a nakladatelství Dušan Skála začátkem 90. let. V této činnosti pokračoval do roku 1994. V tomto období vyšly na dvě desítky titulů různého zaměření. Mezi nejvýznamnější počiny lze uvést knihy Jana Křesadla (Fuga trium), Mikoláše Chadimy (Alternativa) či dnes již kultovní prózu Milana Harníčka Maso...
Mezi nejznámější tituly patří Lovec králíků, Playground, Hana, Mapy a další.

Čti víc
Kupte společně
Amerikána - Chimamanda Ngozi Adichie
Hana - Alena Mornštajnová
324 Kč
Ušetříte 364 Kč

„Spálené knihy osvítily svět.“

Ralph Waldo Emerson