Knihy
E-knihy
Nebezpečné známosti - Choderlos de Laclos

Nebezpečné známosti

OneHotBook, 2016
MP3 ke stažení
Nakladatel
OneHotBook, 2016

Kontroverzní příběh odkrývá pozadí milostných strategií, o nichž si dopisují požitkářští aristokraté markýza de Merteuil a vikomt de Valmont, kteří pro své potěšení a radost z moci manipulují city ostatních. Krutá hra s láskou

Čti víc

299 Kč

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o audioknize

Kontroverzní příběh odkrývá pozadí milostných strategií, o nichž si dopisují požitkářští aristokraté markýza de Merteuil a vikomt de Valmont, kteří pro své potěšení a radost z moci manipulují city ostatních. Krutá hra s láskou a vášní však má své následky.
Moderní zpracování nového překladu nadčasového epistolárního románu oživuje jeho živočišné postavy ve zvukové podobě. Navenek bezúhonná markýza de Merteuil (Vilma Cibulková) rozehrává cynickou partii, v níž nejde o nic menšího, než o věneček její mladičké chráněnky Cecílie Volangesové (Klára Issová) a počestnost vdané paní de Tourvel (Kristýna Frejová). Spoluhráčem je jí proslulý proutník vikomt de Valmont (Jiří Dvořák), který má v rámci sázky za úkol obě ženy svést. Mnohé by se od něj mohl naučit i jinoch rytíř Danceny (Jan Meduna), bláznivě zamilovaný právě do nevinné Cecilie, která se však má vdávat za jiného. Forma vyprávění v dopisech tak po několika filmových adaptacích získává adekvátní podobu coby audio nahrávka, v níž má každá z hlavních postav svůj vlastní hlas, přičemž partu vypravěče se zhostil Igor Bareš. Nemilosrdné hry lásky šálivé pak ilustruje rovněž hudba francouzského skladatele Benoita Boriese.

„Nebezpečné známosti jsou každopádně mistrovským dílem svého žánru, příkladem geniální psychologizace stylu a fascinující dramatické výstavby.“ - A2
Čti víc
Kupte společně
Nebezpečné známosti - Choderlos de Laclos
Ochráním tě - Peter May
648 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Délka
8:46
Rozměry
8594169480299
Naše katalogové číslo
256557
Kategorizace

Recenze

Jak se vám audiokniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Nebezpečné známosti - Choderlos de Laclos
Ochráním tě - Peter May
648 Kč

„Není-li kniha zrcadlem mocné individuality, je aspoň ještě zrcadlem zajímavých chyb ducha.“

Marcel Proust