Piper Bellingerová je zhýčkaná osmadvacetiletá dívka, které bohatý otčím poskytne, co si jen zamane. Jenže… když jednou vypije moc šampaňského a party na střeše se tak trochu... Číst víc
Vycházíme z průměrného údaje o rychlosti čtení 230 slov za minutu, od knihy ke knize a od čtenáře ke čtenáři se to však může lišit.
Piper Bellingerová je zhýčkaná osmadvacetiletá dívka, které bohatý otčím poskytne, co si jen zamane. Jenže… když jednou vypije moc šampaňského a party na střeše se tak trochu zvrtne, odstřihne ji od rodinných financí a spolu se sestrou je pošle do... Číst víc
Piper Bellingerová je zhýčkaná osmadvacetiletá dívka, které bohatý otčím poskytne, co si jen zamane. Jenže… když jednou vypije moc šampaňského a party na střeše se tak trochu zvrtne, odstřihne ji od rodinných financí a spolu se sestrou je pošle do zapadákova na druhém konci pobřeží, kde mají vést bar svého zesnulého otce.
Kamkoli se na malém městě vrtne, potkává Brendana, mohutného vousatého námořního kapitána, který je od první chvíle přesvědčený, že Piper tam dlouho nevydrží. Hvězda sociálních sítí, co se ráda baví, a drsný rybář jsou sice naprosté protiklady, ale vře mezi nimi nepopiratelná přitažlivost. A Piper musí svému nevlastnímu otci (a tomu otravnému rybáři taky) dokázat, že se o sebe dokáže postarat. Copak to opravdu může být tak strašné?
Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.
Aj keď som sa najskôr nemohla do deja začítať, asi v tretine knihy som sa úplne pohltila a šlo to jedným dychom.
Po novom MILUJEM PROFESIONÁLNYCH RYBÁROV. A kľudné, malé mestečká kde sa všetci poznajú.. Skvelá, letná oddychovka. Aj keď bol koniec predvídateľný, vôbec mi to nevadilo a tešila som sa naň.
Po par knihach plnych nasilia som si povedala, ze sa potrebujem troska odreagovat. Tak som si povedala, ze ma mozno kniha ocari ako ina kniha. Ale prislo sklamanie, obrovske sklamanie. Nehovorim, ze autorka nevie ale prosto nesadlo mi to ani som s toho nebola ohurena. Piper na to, ze mala 28 bola horsia ako 12 rocne dieta a aj to prehanam. Bolo mile vidiet ako meni aj ako sa snazi a ano aj som sa parkrat zasmiala ale bolo to .... Ani neviem za mna tam nieco chybalo a aj to ubralo body, ze bola opisana tak ako bola a aj jej spravanie bolo take ake bolo. Koniec mi prisiel moc urychleny a Brandon ako sa zacal menit tiez to bolo moc rychle..... No prosto mne osobne to moc nesadlo a ku knihe sa tak skoro nevratim
Po par knihach plnych nasilia som si povedala, ze sa potrebujem troska odreagovat. Tak som si povedala, ze ma mozno kniha ocari ako ina kniha. Ale prislo sklamanie, obrovske sklamanie. Nehovorim, ze autorka nevie ale prosto nesadlo mi to ani som s toho nebola ohurena. Piper na to, ze mala 28 bola horsia ako 12 rocne dieta a aj to prehanam. Bolo mile vidiet ako meni aj ako sa snazi a ano aj som sa parkrat zasmiala ale bolo to .... Ani neviem za mna tam nieco chybalo a aj to ubralo body, ze bola opisana tak ako bola a aj jej spravanie bolo take ake bolo. Koniec mi prisiel moc urychleny a Brandon ako sa zacal menit tiez to bolo moc rychle..... No prosto mne osobne to moc nesadlo a ku knihe sa tak skoro nevratim
Aj keď som sa najskôr nemohla do deja začítať, asi v tretine knihy som sa úplne pohltila a šlo to jedným dychom.
Po novom MILUJEM PROFESIONÁLNYCH RYBÁROV. A kľudné, malé mestečká kde sa všetci poznajú.. Skvelá, letná oddychovka. Aj keď bol koniec predvídateľný, vôbec mi to nevadilo a tešila som sa naň.
Mám tak trochu rozporuplné pocity. Netuším, jestli si to zaslouží úplně čtyři hvězdy, ale tři mi taky připadají málo. Kniha je taková půl na půl. Dost mě v knize překvapili sexuální scény, které jsem tam nečekala. A vždycky mi to v romantickém žánru přijde jako pěst na oko. Extra se to tam prostě nehodí. Jenže tady ten příběh byl takový až moc sladký, že to trochu potřebovalo obrousit hrany. Tím se ta kniha podle mě nakonec vyvážila, když to vezmu jako celek. Ze začátku jsem si myslela, že to zapadne do tuctových až moc romantických knih, ale autorka mě v druhé půlce vyvedla z omylu, a trochu tím zachránila i hodnocení knihy jako takové. A komu by se nelíbil chlap jak Brendan, že? Za to má kniha opravdu blíž ke čtyřem hvězdičkám. Léto, moře, hodně romantiky, trochu sexu a skvělý hlavní hrdina. Kdo má rád aspoň jedno z toho, tak by tomu měl dát šanci.
No, tak tento príbeh ma ako celok vôbec neohúril. Hneď zo začiatku ma odradila postava hlavnej hrdinky, ktorá k svojmu veku absolútne nepasovala správaním. Nieslo sa to s ňou až takmer do konca príbehu a až v závere sa konečne umúdrila.
Skvelý bol Brendan. Správny chlap, s ťažkou prácou, vážiaci si nie len život, ale aj komunitu, ktorá ho obklopovala.
Očarí ho koketná a celkom nesamostatná Piper, ktorá prichádza zo slnkom zaliateho L.A. do malého rybárskeho mestečka Westport.
Vyzbrojená sestrou, najnovšou kolekciou šiat a haldou kufrov, spôsobuje šok miestnym obyvateľom, aj samotnému Brendanovi.
Prežijete s nimi veľa rôznych situácií - trápnych, úsmevných, zaujímavých. Dozviete sa, čo tieto mladé ženy priviedlo z výslnia luxusného života, do takmer živorenia a či si hlavná hrdinka získa srdce mladého kapitána, ktorý si svoje už prežil a posledné čo chce, je táto ženská búrková prietrž. Alebo to je naopak a je to presne to, čo vo svojom zabehnutom, stereotypnom živote nutne potrebuje?
V konečnom dôsledku to bolo celkom vtipné. Romantické určite a erotické scény mi prišli občas neuveriteľné, ale nikoho neodrádzam od prečítania, lebo niekomu to príde ozaj parádne.
Za mňa úplne obyčajný príbeh, ktorý ničím neprekvapil. Ako oddychovka ujde, no druhý raz by som už do tej istej rieky nevstúpila.
Ozaj fajnová oddychovka, vôbec nie len na letné čítanie. Naopak, toto jesenné obdobie jej pristane omnoho viac. Rozjasní všedný deň a vyčarí úsmev na tvári, pretože autorka skvelo namiešala zaujímavé postavy, neokukané lokácie, inteligentný humor, trefné dialógy a vášnivé scénky, ktoré vás reálne zahrejú. Spolu s teplým čajom či vínkom, si prídete na svoje, milé romantické dušičky.
.
Nesmierne ma bavila kombinácia rozmaznanej zbohatlíckej slečinky, ktorá pozná len "žúrky" a míňanie peňazí nevlastného otca a horala (rozumej statného urasteného muža), ktorý si na živobytie zarába náročnou a nebezpečnou prácou na mori. Tieto postavy sú tak odlišné, až hrôza, nemá ich čo spájať a predsa to medzi nimi iskrí od prvého pohľadu. A že tie iskry takmer cítite lietať z prečítaných strán, ani nevravím. Autorka vybudovala kvalitné erotické napätie, ba priam pnutie, ktorému potrebujete uľaviť a tak čítate a čítate, kým sa nedostaví. Verte mi, je to ohromne chytľavé.
.
Bavila som sa. Je síce zrejmé, kam príbeh povedie, to nie je v romantike žiadne tajomstvo, ale tá cesta stála za môj čas. Autorka si ma získala svojim zmyslom pre humor, chytľavým štýlom písania a istou originalitou.
@knizkomolka
Neověřený nákup
25.8.2022
Knihu radím medzi naozaj vydarené letné romance. Zápletka je síce jasná hneď na začiatku ale neuberala na čtivosti a fungovala dobre.
•
Nečakala som, že si obľúbim privilegovanú bohatá rozmaznanú a povrchne pôsobiacu Piper ale autorka zaujímavo, inteligentne a občas vtipne ukazovala zmenu jej myslenia, čím bola naozaj sympatická postava. Sympatické boli však všetky postavy, ktoré sa v malom prímorskom mestečku objavili. Toto autorke vyšlo.
•
Romantická linka bola taká insta osudová láska, ktorá sa udiala v priebehu pár dní ale k letnej romantike to patrí a keď sa stretli Piper a kapitán iskry lietali. On bol pán dokonalý. Občas mi však prekážali prehnané erotické scénky, tam autorka popustila uzdu svojej fantázii až moc (a preklad tiez k tomu nedopomohol ). Miestami mi sestry ich myslením prišli tak na 20 a nie 28.
•
Kniha ako stvorená na tieto letné dni aj keď pokojne si ju prečítajte aj keď bude vonku daždivo. Snáď sa čoskoro dočkáme aj pokračovania o druhej sestre.
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Nevydržala som a prečítala si túto letnú novinku v CZ jazyku. Tak isto vyšla ako Stalo sa v lete v skvelom @vydavatelstvo.pandora - kde môžete ochutnať aj prídavok v podobe bonusovej kapitoly z ďalšej časti.
.
Keď som príbeh začala čítať, po prvých vetách som mala chuť zatvoriť čítačku a odložiť to na neskôr. Tak, ako sa hlavná hrdinka v prvých momentoch správala, mi neskutočne prekážalo. Piper pôsobila ako rozmaznaná bábika, ktorá na čo ukáže prstom, to má. V podstate tak aj žila. Celebrita na sociálnych sieťach, ktorej dennou náplňou bolo sa fotiť a výsledky pridávať na insta. Užívala si život, prepych a so žiadnym priateľom nevydržala dlhšie ako niekoľko týždňov. Vždy ich totiž začala nudiť. Piper bola ako jedna hotová pretvárka. V tom však prišiel zlom a so sestrou sa museli presťahovať do Westportu, malej, malebnej rybárskej dedinky, kde už nemala na ružiach ustlané a musela sa popasovať so životom.
.
Tu sa môže zdať, že prešla príliš rýchlym "prerodom", no ja som to vnímala tak, že to niekde v nej bolo už dávnejšie, no v LA nemala príležitosť a možnosti to ukázať. Spolu so sestrou Hannah dostala na starosť bar po zosnulom otcovi, no bola to skôr taká putika, s obývacou časťou na poschodí. Rozhodli sa to dať dokopy a znovu otvoriť na počesť človeka, na ktorého si v podstate ani jedna nespomínala.
.
Príbeh plynie naozaj pekne, Piper sa spozná s Brendanom a ten veľmi ochotne podá dievčatám pomocnú ruku. Medzi nimi to od začiatku poriadne iskrí a mne sa naozaj páčila až skoro hmatateľná chémia. Vskutku skvelé sexuálne scény tiež nechýbajú (niekde to bolo až cez by som povedala) a záver, čo ľahko frustruje. Ja si myslím, že každý si v tomto príbehu nájde to svoje a na slnečné, teplé a letné dni je táto knižka ako stvorená. Veľmi sa teším na príbeh o Hannah a Foxovi.
Moc doporučuji, tahle výborná letní romanťárna je povinností pro všechny romantiky ;-)
Rozmazlená 28 letá Piper, která vymetá všechny večírky a hází na instagram jedno selfies za druhým okusí jaký může být život bez finanční podpory svého nevlastního otce. Tomu už došla trpělivost s jejím nezodpovědným chováním a poslal Piper do Westportu – do rybářského městečka, kde se poznali jejich biologičtí rodiče a její zesnulý otec jim tam nechal bar, o kterém věděla jen mamka a nevlastní otec. Máma o jejich tatínkovi moc nemluvila, protože to pro ni bylo moc těžké – manžel ji zemřel na moři při lovu krabů a ryb. S Westportu utekla, když byly holky ještě malé a zavřela za tímto městem dveře natrvalo.
Hanah (ta rozumnější) se rozhodla, že svou sestru nenechá ve štychu a bude ji po 3 měsíce trestu dělat společnost. Ze začátku to vypadá, že to pro ně bude šílená nuda. Obě holky jsou zvyklé na luxus v LA a nedovedou si vůbec představit, jak se o sebe samy postarají. Dostaly omezený finanční rozpočet a tím, že neumí ani jedna vařit, tak je to fakt vtipné, sledovat tyto dvě jak si s tím poradí.
Při nákupu surovin na „vaření“ v místním obchůdku Piper potká rybáře Brendona a příběh může začít… Chemie mezi hlavními hrdiny je úžasná. Docela mě překvapilo, jak se autorka nebojí i peprných erotických scén, těch tam je docela dost. Autorka opravdu nešetřila jak humorem, tak sexem :-)
Holka přes palubu je veľmi milá letná oddychovka, ktorá sa čítala takmer sama. Dej bol síce predvídateľný a iba málo ma z neho prekvapilo, ale aj tak som si ju nesmierne užila. Stret dvoch odlišných svetov a úplne rozličných ľudí bol miestami zábavný a miestami chytal za srdce. Postavy si užili veľa nečakaných situácii a množstvo sexu. Tématicky to síce v knihách nevyhľadávam, ale k týmto dvom postavám mi to akosi patrilo, keďže takmer od začiatku medzi nimi preskakovali obrovské iskry a bolo jasné, kam ich vietor zaveje.
Jedinú výtku som mala voči Piper, najmä zo začiatku. Nešlo mi do hlavy, ako môže byť takmer tridsaťročná žena taká naivná a nemať o reálnom svete okolo seba ani najmenšiu predstavu. Pochopila by som to od 18/20 - ročnej dievčiny, ktorá ešte hľadá vo svojom živote smerovanie. Ale že by v 28-ich rokoch naozaj nemala žiadne ambície čokoľvek vo svojom živote dosiahnuť? Pomaly sa však môj pohľad na ňu menil a celkom mi prirástla k srdcu. Boja svojská a napriek prvotným predpokladom jej veľmi záležalo na iných ľuďoch.
Recenze, kritiky
„Romantické potěšení na nejvyšší úrovni.“
– Christina Lauren, autorka bestselleru Božský bastard
„Bailey v této romantické komedii uhodila hřebíček na hlavičku… Zcela jistě svými žhavými milostnými scénami získá další čtenáře.“
– Booklist
„Její hlas zní svěže a současně jako romantická komedie na Netflixu.“
– Entertainment Weekly
„Když jsem otevřela knihu, celý můj život šel na chvíli stranou. Přečetla jsem ji na jeden zátah, a protože jsem nechtěla přijít ani o jednu scénu, každou stranu jsem četla dvakrát. Bylo mi jasné, že čtu právě jednu ze svých nových oblíbených knih a během nadcházejících let se k ní určitě vrátím, zvlášť když budu potřebovat kapku maloměstské pohody a mořských vlků s pevným tělem. Tessa vás odzbrojí svým humorem, pak vás přivede k varu a za chvíli vám sevře srdce. A právě to zní dělá jednu z mých nejzamilovanějších autorek.“
– Sally Thorne, autorka bestselleru Má mě rád, nemá mě rád
„Tessa Bailey píše, jako by čarovala. Její kniha má v sobě úplně všechno, co jen můžete po romantické komedii chtít ̶ hřejivou romantiku, humor, který vás rozesměje, spalující vášeň mezi dvěma protagonisty a sexy námořníka. Jsem jednoduše nadšená!"
– Alexis Daria, bestsellerová autorka
„Když čtete knihu Tessy Bailey, jsou dvě věci, se kterými můžete vždycky počítat: vzrušující rozhovory, které mají spád a žhavé erotické scény.“
– BookPage.com
„Bailey ve své knize svým čtenářům podává obvyklou dávku ostrovtipu, okamžité chemie a žhavých sexuálních scén, k tomu ale dostanou navíc i přídavek hledání sebe sama. Další úžasná romance od autorky na vrcholu jejích tvůrčích sil.“
– Kirkus, starred review
COSMOPOLIS vznikl roku 2015 jako značka Vydavatelského domu GRADA specializovaná na široký výběr kvalitní světové a české literatury různých žánrů. Knihy s logem COSMOPOLIS našeptávají, že čtenář drží v ruce beletristický titul, který i nadále udržuje vysoké standardy kvality. Logo v sobě nese více významů: hřbety stojacích knih, živelné město i rytmus. Značka přináší svým čtenářům knihy z celého světa a reflektuje aktuální témata. Pestrou skladbu žánrů a stylů ilustruje nejen logo, ale i motto redakce beletrie – KNIHY PLNÉ EMOCÍ.
Chtěli byste si prohlédnout všechny své recenze na jednom místě a podělit se o ně s ostatními čtenáři? Aktivujte si čtenářský profil, kde můžete zvyšovat svou knihomolskou úroveň.