Píseň L. - Veronika Opatřilová, Prostor, 2024

Naďa Zasadilová

4

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
Oblíbené literární žánry

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
Oblíbené literární žánry
Zobrazit více

Moje odznaky

Můj názor pomáhá
2024
Můj názor pomáhá
2023
Můj názor pomáhá
2022
Můj názor pomáhá
2021
Plány do budoucnosti
Máte čtenářský profil
Zobrazit více

Moje aktivity

4
4
24.05.2024 07:22

Letos má první biografická kniha a hned taková pecka!
Slova Astrid: „Já mám ráda skoro všechny příběhy, pokud jsou dobré.“ „A co vlastně dělá příběh dobrým?“ Příběh je dobrý tehdy, když se na těch správných místech rozesměju nebo rozpláču. A když se snadno nechám unést tím, co jeho postavy prožívají.
Takhle to mám i já musí mě příběh chytit a nepustit a já jsem pak spokojená a užívám si každou stránku. Tady se to autorce povedlo na výbornou. Moc jsem si celý životní příběh Astrid užila.
Astrid Lingrenová a její Děti z Bullerbynu pro mě znamená dětství - sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse se mnou trávili nejedny prázdniny. Pipi dlouhou punčochu jsem bohužel nečetla, nevím jak se mi to stalo, že mě minula. Ale viděla jsem filmovou verzi. Po přečtení tohoto životopisu, ale vím, že to určitě brzo napravím. Moc se těším až si přečtu, příběh který to vše odstartoval. Krásné to bylo, přečteno na jeden zátah. Moc moc doporučuji.

Číst víc

4
4
24.05.2024 07:17

Romány Mary Ellen Taylor pro mě nejsou neznámé, přečetla jsem vše, co u nás vyšlo a stále mě překvapuje, jak jí to jde krásně od ruky. Mám moc ráda tyto oddechové příběhy, které v sobě mají nádech historie, a úplně nejvíc miluji, když se v knize objeví starý dům nebo sídlo, které někdo zdědí i když celý život netušil, že osoba, která jí takovýto dům odkázala vůbec, kdy žila. A toto Mary Ellen umí dokonale.

Zatím se jedná o první knihu, která byla trochu pomalejší. Opět zde máme dvě časové linie, ta ze současnosti mi tentokrát přišla zajímavější a to u Mary nebývá zvykem, většinou si nedokážu vybrat, která linie příběhu se mi líbila víc.
Ale i tak se četla úžasně, moc ráda jsem se za Ivy a Ruth vracela. Nechybí zde romantická linka, jak už jsme zvyklé, ale to k tomu patří, bez toho by to nebylo ono a vlastně i kvůli tomu to všechny čteme, že?

Kdo chcete tyto romány zkusit, určitě začněte třeba Domem v zátoce. U knih si 100% odpočinete a budete nadšené. Moc doporučuji jak tuto knihu, tak i ostatní knihy autorky. Mám je moc ráda.

Číst víc

4
4
24.05.2024 07:09

á Tuhle sérii prostě miluji! Jedná se už o 8 díl a já jsem pořád stejně nadšená. Pro mě se tyto detektivky staly takovou sázkou na JISTOTU! Všechny předchozí díly jsem hodnotila plným počtem hvězd. Ani jeden díl nebyl propadák. Přečteno vše za max. víkend.

Nevím co napsat, aby se nejednalo o spoiler, takže všichni, ale věřím, že Vás moc nebude raději dál nečtěte a zkuste si sérii přečíst od začátku. Zaručuji, že nebudete litovat. Všem komu jsem sérii doporučila, jsou nadšení a chycení v síti. :-D

Tentokrát je více méně hlavní hrdinou tohoto dílu Josiina sestra Trinity, velmi známá novinářka zpráv, která nás provází od prvního dílu, ale to jsme ještě nevěděli, že se jedná o Josiinu sestru. Vše odstartuje jedna hádka mezi sestrami u Josie doma. Trinity se sbalí a odjede na chatu, kterou si pronajala. Josie to nedá a jede za ní se usmířit, avšak když dojede na místo není po Trinity ani vidu ani slechu. Jen její auto se všemi věcmi stojí na příjezdové cestě. Na první pohled to vypadá to, že Trinity někdo unesl…

A teď je otázkou zda zachrání Josie Quinn svou nově nalezenou sestru?

Neskutečný obraceč stránek, nenudila jsem se ani na minutu. Napínavé, čtivé a za mě i nepředvídatelné.

Číst víc

4
4
24.05.2024 06:59

OOO to bylo taky krásné. Minulý měsíc jsem od autorky četla OBCHŮDEK S KNIHAMI, takže jsem věděla, že její styl psaní mi sedí. Neváhala jsem ani minutu a pustila se do této krásky. Obálka je nádherná. Je to sice trochu podraz! Marketingový tah :-) ale DOKONALÝ! Tak se vůbec nezlobím My, co čteme Julii Caplin, tak víme, co na nás platí.

Odpočinkové četba, která nikdy neomrzí. Hlavní hrdinka udělala velký krok do neznáma, totálně vystoupila z rozjetého vlaku a potřebovala změnu. Osud tomu chtěl a ona i její růžová Růžena můžou vyrazit vstříc novým zítřkům. A to doslova!

Plný počet tentokrát nedávám a to z důvodu toho, že anotace i obálka slibují trochu něco jiného. Čaje ani cestování jsme si moc neužili, ale jinak se mi příběh Rosie moc líbil a fandila jsem ji od začátku do konce. Takové rozhodnutí není jen tak, a chce to velkou kuráž, která mnoha lidem chybí a pak se trápí na jednom místě. Určitě doporučuji a od Rebecci si určitě ještě někdy něco přečtu.

Číst víc

4
4
24.05.2024 05:38

Moc děkuji nakladatelství Cosmopolis, že vydává tuto autorku. I když u nás se drží v modrých číslech, i tak věřím, že čtenářky budou spokojené. Nedávno jsem četla „JEN MOJE ŠTĚSTÍ“ a tak moc se mi líbil styl psaní, že jsem se vrhla na další dílko.

PŘIPOUTANÁ - Jedná se o odpočinkový, ale napínavý psychothriller, který se čte velmi lehce, a po celou dobu čtení jsem byla napnutá a jen v nutných případech jsem knihu odkládala. Já si vždycky říkám, že už mám tak moc načteno, že mě přece nemůže něco jen tak překvapit …no a může autorka toto téma zpracovala velmi originálně a chytře. Většinou se s tímto tématem setkáváme u našich drahých poloviček, takže i mé lehce feministické srdce zaplesalo. Bohužel se nemůžu rozepsat více, protože bych moc prozradila a to nechci. Knihu si určitě užijete. Já jsem byla fakt spokojená a nadšená.

Číst víc

4
4
24.05.2024 05:31

Když chcete mít Vánoce i v únoru přečtěte si Vánoce na skotském hradě. Milé oddychové čtení vsazeno do krásného vesnického prostředí. Zábavné a příjemné čtení, které nabízí milou atmosféru a příběh plný dobroty a vánočních zázraků- Další z příběhů, které řadím do škatulky „Vím jak to dopadne, ale stejně to chci číst“

Nešťastná náhoda svede mladou učitelku Bellu a bábi Edinu. Bella se rozhodne, že se o Edinu a její zraněnou nohu postará. Nastěhuje se k ní na hrad a příběh může začít.

Je období Vánoc, Bella je strašně hodný člověk, neustále někomu pomáhá a tak se nechala přemluvit, aby organizovala vánoční představení s dětmi. Děti a všichni ve vesnici ji milují. Aby to nebylo všechno takové sluníčkové, na scénu přichází Jack, který je vnuk Ediny a zároveň právník studený jak psí čumák. Autorka přesně věděla, co na nás čtenářky funguje, příchod Jacka zpříjemňuje příběhovou linii jejich vzájemná nevraživost je kořením celého příběhu.
Pro všechny jsou to nezapomenutelné Vánoce plné emocí a překvapení.

Číst víc

4
4
17.05.2024 12:26

Sam Holland je autorkou KOPÍRÁKA, který minulý rok u nás rozdělil knižní komunitu. Buď se kniha líbila moc nebo vůbec. Já jsem patřila do té první skupiny a byla jsem zvědavá, co si pro nás autorka připravila tentokrát.
ČÍSLO 20 je opravdu thriller se vším všudy, v některých pasážích hodně, hodně tvrdý. V hlavě jsem měla několikrát myšlenky, že toto nemohla napsat žena :-D, co ji kdo proboha udělal, že má tak zvrácenou fantazii :D … Za mě čtivost geniální, nedalo se od knihy odtrhnout! Taky jsem nedávno četla Za zamčenými dveřmi od F. McFadden a ano, bylo to podobné, ale mně to vůbec nevadilo, čtení jsem si naprosto užila a hodnotím úplně stejně jako Freidu a to plným počtem. Zaslouženě! Čas strávený s touto knihou mě bavil a naplňoval. Opět krátké kapitoly díky, kterým děj odsýpal až někdy zbytečně rychle. Maličkosti, které mi vadily v Kopírákovi, tady už nebyly, takže za mě velká spokojenost a budu se moc těšit na další počin autorky.
Hlavní hrdina Adam Bishop je zajímavá postava, snad se s ním potkáme i v dalších knihách. Moc se mi líbí, jak paní Holland propojuje své knihy. Celkově vše originální od obálek, ořízek až po příběhy. Děkuji a doporučuji.

Číst víc

4
4
17.05.2024 12:19

Na pokračování SÉRIE „PĚT KORUN OKRITHU“ jsem se moc těšila. První díl byl skvělý!

Druhý díl nás zavede do nové části světa, ale navazuje přesně tam, kde jsme s Remy skončili. I zde nás čekalo plno intrik, magie a napětí, ale chyběla mi vášeň a romantika. Rua není moc sympatická hrdinka a ani severní král to nespravil. Je však skvělé jak to autorka dokázala propojit. Setkáme se s Remy, kterou jsem milovala v prvním díle a dozvíme se o ní ještě víc. A jako bonus dostaneme nové postavy, které jsem si oblíbila, proto doufám, že další díl budu opět milovat.

I když jsem nebyla tak nadšená jako z prvního dílu, tak musím vyzdvihnout čtivost. Zajímalo mě, co se stane a autorka si uměla udržet mou pozornost až do konce. Něco na tom, že je tato její série vyhlášená jako TikTok senzace je. Do příběhu jsem se fakt ponořila a jen četla a četla. Postavy i svět gradoval a to velmi oceňuji.

Určitě zaujme spoustu čtenářů, o tom vůbec nepochybuji. Ten kdo má tento styl fantasy rád, bude spokojen.

Číst víc

4
4
17.05.2024 12:12

Od Diany Chamberlain jsem četla jen NUTNÉ LŽI a byla jsem naprosto fascinována. Tento román jsem měla i v nejlepších knihách a kudy jsem chodila tudy jsem doporučovala. Chtěla jsem si od autorky přečíst něco dalšího, napsala totiž už více jak 50 dalších knih. Ale potom jsem na ni nějak zapomněla a teď když jsem objevila novinku POSLEDNÍ DŮM V ULICI věděla jsem, že ji chci číst.
A pání! Tohle bylo zase skvělé! U čtení jsem měla stejné pocity jako u Nutných lží. Nepotřebovala jsem ani jíst, jak jsem byla chycená a jen četla, dokonce i v autě, kdy normálně nečtu, protože se mi dělá špatně. Ale tentokrát jsem prostě musela!
Dvě dějové linky, zajímavé téma rovnoprávnosti a možnosti voleb a registrace barevných a plno dalších tajemství okolo jednoho pozemku.
Úžasně zpracované téma, hodně jsem se dozvěděla a o programu SCOPE jsem slyšela poprvé. Dokonce jsem si i něco navíc vygooglila. Všechny informace o programu jsou založené na pravdě. Bylo skličující číst o tom, že politika hraje tak zásadní roli v něčem tak zásadním, co by mělo být základní americké právo a nejen v Americe.
Skvělé, dechberoucí, určitě doporučuji a snad se brzo k nějaké další knize od autorky dostanu. Co byste mi doporučili, co bych neměla z tvorby Diany minout?

Číst víc

4
4
17.05.2024 12:05

V dnešní době kdy vychází bambilón knih je velmi složité se trefit do nálady a vkusu. Je toho tak moc, že čtenář občas šlápne vedle. Nemůžu říct, že tohle byl totální přešlap, ale spíš to nebyla kniha pro mě. I když by se mohlo zdát, že byla napsána přímo pro mě. Jsem velký milovník krasobruslení a hokeje. Proto jsem se na ní tak těšila a hned jak mi přišla, začala jsem jí číst. Bohužel tady bylo krasobruslení úplně minimum a hokeje, aby člověk pohledal…
Jedná se tedy o romantickou komedii z prostředí krasobruslení a hokeje. Nečekejte žádné sáhodlouhé popisy skoků nebo fandění na turnajích či závodech. Kniha je plná sexuálních scén, nejsou napsány trapně, ale je jich tam na můj vkus moc. Nehodnotím negativně, přesně chápu proč se kniha líbí. Napsána je čtivě a nudit se určitě nebudete. Ale doporučuji spíše mladším čtenářkám než jsem já.

Číst víc

„Víra v budoucnost - to je pochybná ctnost, nemyslíš? Něco stejně pošetilého jako stavět modely lodí do lahví. Víš, jak to myslím - obdivuhodné, ale trochu z toho naskakuje husí kůže. “

Domov na konci světa - Michael Cunningham, 2013
Domov na konci světa
Michael Cunningham