Píseň L. - Veronika Opatřilová, Prostor, 2024
Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování - Haruki Murakami, Odeon CZ, 2015

299 Kč

Při nákupu nad 999 Kč
poštovné zdarma
Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování - Haruki Murakami, Odeon CZ, 2015
Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování - Haruki Murakami, Odeon CZ, 2015

Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování

Cukuru Tazaki byl na střední škole jedním z pěti členů party, která ho ze dne na den vyloučila ze svého středu, aniž mu někdo z jeho kamarádů řekl proč. Tazaki utrpěl ztrátou... Číst víc

4,3 15 hodnocení
Nakladatel
Odeon CZ, 2015
280 stran
4 hodiny čtení

Cukuru Tazaki byl na střední škole jedním z pěti členů party, která ho ze dne na den vyloučila ze svého středu, aniž mu někdo z jeho kamarádů řekl proč. Tazaki utrpěl ztrátou přátel duševní otřes a zabýval se dokonce i myšlenkou na sebevraždu... Číst víc

  • Pevná vazba
  • Čeština
Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Z kolekce: Současná beletrie z Odeonu -66%

Zobrazit více kolekcí

Z kolekce: Knihy z Knižní odysey

Zobrazit méně kolekcí

Naši skřítci doporučují

Murtagh (česky) - Christopher Paolini, Nakladatelství Fragment, 2024

Více o knize

Cukuru Tazaki byl na střední škole jedním z pěti členů party, která ho ze dne na den vyloučila ze svého středu, aniž mu někdo z jeho kamarádů řekl proč. Tazaki utrpěl ztrátou přátel duševní otřes a zabýval se dokonce i myšlenkou na sebevraždu. Dlouhých 35 let poté přiměje přítelkyně Sára Tazakiho, aby vyhledal své bývalé kamarády a získal odpověď na otázku: PROČ?
Ani v tomto díle autor své čtenáře nezklame - charakteristický literární styl vytváří výjimečné dílo a čtenáři jsou znovu pohlceni Murakamiho magickým světem.....
Číst víc
Počet stran
280
Vazba
pevná vazba
Rozměr
135×205 mm
Hmotnost
394 g
ISBN
9788020716156
Rok vydání
2015
Edice
Světová knihovna
Naše katalogové číslo
193860
Jazyk
čeština
Původ
Nakladatel
Odeon CZ
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,3 / 5

15 hodnocení

8
6
0
0
1

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

20.2.2019
Je ťažké prežiť v tomto reálnom svete
Táto Murakamiho kniha prišla u mňa na rad až teraz - ja som jej atmosfére uverila a nechala sa ňou uniesť.
Stanice. Rytmus príchodov a odchodov. Neukotvenosť. Anononymita. Drásajúca túžba, ale aj pokoj. Vášne a temné prúdy, ale aj racionalita a sebaovládanie. Tajomné príbehy. Ľudia z Cukurovho života kamsi miznú. Bojí sa ich zastaviť - veď je len prázdna bezfarebná nádoba. Nie je dosť zaujímavý. Ale keď naberie odvahu, vyberie sa pátrať po záhade. A príde sen. Alebo zlý duch. Hmla melanchólie, hra tajomstva.
Príbeh, ktorý chceš dočítať. Atmosféra, ktorá ťa vtiahne. Spolu s postavami rozmýšľaš nad svetmi, ktoré si počas rokov budujeme - svetmi, ktoré sa uberajú nepredvídateľnými smermi. A všetko je ukryté v pútavom príbehu a čitateľ chce vedieť, ako ten príbeh skončí. Samozrejme, že celkom jasné to nebude.
Číst víc
Petra Krumlová
Ověřený zákazník
30.6.2016
Murakamiho tvorbu bych rozdělila na fantazijní a plnou nadpřirozených jevů, a naopak příběhy o obyčejných mužích, kteří se setkají s neobyčejnými ženami. Tato kniha patří do druhé skupiny, která ale není o nich horší, než ta první.
Kniha přináší momenty, které Vás překvapí a vytrhnou z poklidného a milého vyprávění. Poté začnete sbírat střípky zapomenutého příběhu, který se Vám začne pomaličku odhalovat. Pátrání dovede našeho hrdinu, Cukurua, až do Finska. Příběh má v sobě spoustu myšlenek, kterých se můžete chytit a nechat se jimi unášet.
Knihu bych doporučila všem čtenářům, kteří mají rádi poutavý příběh a komu nevadí Murakamiho popisný styl.
Číst víc
Alena Smetanová
Ověřený zákazník
25.2.2016
Ještě před začátkem jsem v různých recenzích četla námitky, že v knize chybí různé fantaskní prvky, nadpřirozeno a celkově magický realismus, který přece všichni tak dychtivě očekáváme! Trochu jsem se tedy bála, jestli nemám pro tentokrát v rukách bezbarvého Murakamiho.
Dobře, nedostala jsem sice mluvící kočky a rybí déšť, ale bylo mi to dostatečně vynahrazeno něčím jiným. Bohužel nevím, jak to "něco"popsat, ale je to tam. Je to v knize. Je to v každém z nás.
Tsukuru je zlomený a jeho vnitřní já umírá, i když vlastně vůbec neví, proč k tomu muselo dojít. Je to opravdu tím, že je bezbarvý? Jeho jméno nemá barvu, stejně jako jeho osobnost, proto nemá lidem okolo co nabídnout. To hlavní, co ovšem Tskukurovi chybí je odvaha ptát se "proč". A tak si 16 let nese břímě, které ovlivňuje jeho život, aniž by si to uvědomoval. Murakami v knize formuje myšlenky, jak jedno rozhodnutí v životě dokáže změnit životy dalších mnoha lidí a jestli existuje něco, jako předurčený osud, cíl- do kterého se člověk dostane, ať už se rozhodne jakkoliv. Taky je plný melancholie (a kdo by jí měl málo, může si pustit Le mal du plays :) a hledání sebe samého, především toho, co od života čekáme a také toho, co vlastně naše osobnost přinesla do životů lidí, kterými jsme se obklopili. Možná trošku depka, ale mně kniha padla do noty, obzvlášť když jsem ji četla při svém vlastním "putování", takže nechyběla ani dávka sebereflexe. I když mě trošku zklamal otevřený konec, po pár dnech mi došlo, že všechno nemusí být jasně ukončené. Mnohdy je důležitější cesta, která k tomu vede.
Tsukura doporučuji všemi deseti, každý si v ní najde něco pro sebe, i kdyby to měly být jenom Murakamiho popisy sexu, na kterých si dává záležet, byť se odehrávají jen ve snu. (Nebo to byla realita? Kdo ví. ) Podle mě se také podařilo v knize skloubit fantaskní atmosféru s odrazem současně japonské společnosti, kde lidé stále více ztrácí schopnost či chuť komunikovat mezi sebou. Takže za mě super a jako bonus- Helsinky! No nekupte to :)
Číst víc
václav zeman
Neověřený nákup
31.3.2015
ano
Murakami je můj nejoblíbenější autor a i tato nová kniha je veký zážitek i když není nejlepší z jeho knih.
Myslím, že nelepší jeho knihou je Norské dřevo a Kafka na pobřeží.
Číst víc

Haruki Murakami

Číst víc

„A já doufám, že jednou na hřišti nebo v reklamní agentuře s panoramatickými okny pochopíš, že odvážný není ten, kdo se pouští do rvačky a neví, jestli vyhraje, nebo prohraje. Odvážný je ten, kdo ví, že by vyhrál, ale nechá to být. “