Knihy
E-knihy

Podle skutečného příběhu

Odeon, 2016
Na skladě
5-6 hodin čtení
Nakladatel
Odeon, 2016

Fakt, že česky vychází již čtvrtá próza Delphine de Vigan, znamená, že tato francouzská autorka si u nás našla svoje početné věrné publikum. Vždy si však pro ně připraví nové překvapení: tentokrát je to román Podle skutečného příběhu...

Čti víc

269 Kč

Běžná cena Běžně 299 Kč

Ušetříte 10%

Na skladě, posíláme ihned

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Fakt, že česky vychází již čtvrtá próza Delphine de Vigan, znamená, že tato francouzská autorka si u nás našla svoje početné věrné publikum. Vždy si však pro ně připraví nové překvapení: tentokrát je to román Podle skutečného příběhu, dramaticky gradující líčení vztahu dvou žen, které se postupně mění v opravdový psychologický thriller. Tajemná L., která razantně vstoupí do života spisovatelky, má všechny parametry, aby sklízela obdiv, zároveň však „je typem osoby, kterou by žádný spisovatel neměl nikdy potkat“. A ač se to zprvu nezdá, v tomto případě je to vážně nebezpečné - jde totiž o život.

Z nášho blogu:
Knižné tipy: Najlepšie knihy za rok 2016

Čti víc
Kupte společně
Podle skutečného příběhu - Delphine de Vigan
Ani později, ani jinde - Delphine de Vigan
502 Kč
Ušetříte 56 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
336
Hmotnost
450 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Odeon
Rozměr
134×208 mm
ISBN
9788020716958
Naše katalogové číslo
225907

Co si myslíme my

Publico manager & eknihy
7. února 2019

Z románu o prekonávaní spisovateľského bloku a o zvláštnom vzťahu s tajomnou L. sa postupne stáva psychotriler. Kvalitná odeonka, ktorá aj u mňa patrí medzi najlepšie knihy roka 2018.

Odporúčam pre: všetkých

Čti víc
Manažér podujatí
9. srpna 2016

Francúzska spisovateľka Delphine de Vigan nie je v našom literárnom priestore neznáma. V češtine jej teraz vyšla už štvrtá kniha a opäť je to niečo, čo poteší milovníkov dobrej literatúry. Tentokrát sa autorka zamerala na tému vzťahu dvoch žien, v knihe sa venuje aj téme literárnej fikcie a celé to čítate ako dobrý román s prvkami trileru. Delphine je dobrá rozprávačka, vtiahne vás a vy vlastne počas celej knihy neviete, či čítate skutočný príbeh, alebo fikciu. A o to práve išlo!

Čti víc

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,6 / 5

5 hodnocení

4
0
1
0
0

Dana
8.11.2018
rozporuplná
kniha ma miestami nudila, miestami veľmi zaujala, občas akoby som čítala o sebe samej, ale konečný dojem je taký rozporuplný, jednoznačne to nie je kniha, ktorú by som si chcela prečítať ešte raz
Čti víc
anna
26.11.2016
Neuvěřitelný čtení, který mě donutilo číst téměř bez dechu od začátku do konce. Román, líčící dramaticky gradující vztah dvou žen, se postupně mění v psychologický thriller, ze kterého vám chvílemi běhá až mráz po zádech.
Popis jak již zmíněného vztahu dvou žen, tak zároveň malé nahlédnutí do života spisovatele, co se může dít "potom", po vydání knihy. Jaké reakce se mohou objevit, jaké odezvy může kniha mít. Tvůrčí krize, deprese, úzkost a dokonce, dokonce jde tady i o život. Polemizování o tom, co je Pravda a co není a jestli v dnešním světě náhodou není ta touha po Pravdě a Vyprávění podle skutečného příběhu až přehnaná.

A nakonec - fakt, že jsem si až do poslední chvíle nebyla jistá závěrem, je určitě dalším plusovým bodem.
Čti víc
L.
28.10.2016
Fikciu nič nezadrží
Parafrázujem názov predošlej knižky Delphine de Vigan Noc nic nezadrží, pretože autorka podobne ako hlavná hrdinka Delphina ustupuje fikcii a dáva priestor realite, pričom jedno s druhým splýva. Ukazuje sa totiž, že realita je neuchopiteľná a fikcia sa pri písaní nedá nikdy celkom zadržať. Toto zdanlivo iba intelektuálne napätie vytvára priam thrillerovú pascu a my si kladieme otázku, či sa v pasci ocitla iba knižná hrdinka, alebo aj samotná autorka. A potom - sme tiež tí, čo dychtia po skutočnosti, po reálnych príbehoch, po reality show... Delphine de Vigan je výbornou rozprávačkou, chvíľami dokonca máte pocit, že sa s celou patáliou s priateľkou L. zveruje výnimočne iba vám.
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Podle skutečného příběhu - Delphine de Vigan
Ani později, ani jinde - Delphine de Vigan
502 Kč
Ušetříte 56 Kč

„Knihy nejsou morální či nemorální. Knihy jsou dobře či špatně napsané. A dost. “

Oscar Wilde