Mornštajnová vystudovala angličtinu a češtinu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. V současné době pracuje jako lektorka anglického jazyka a překladatelka. Žije ve Valašském Meziříčí. Debutovala v roce 2013 románem Slepá mapa, který se dostal do užší nominace na Cenu Česká kniha 2014. Její druhý román Hotýlek vyšel v roce 2015, v roce 2017 vydala třetí knihu s názvem Hana a její nejnovější román se jmenuje Listopád. Její knihy vždy obsahují silné ženské hrdinky, které se perou se životem na pozadí zásadních českých historických událostí.
Aňa Geislerová je známá především jako jedna z nejobsazovanějších a nejpopulárnějších českých hereček. Přitom však studium na konzervatoři Jaroslava Ježka nedokončila a věnovala se místo toho spíše modelingu.
V roce 1999 získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za film Návrat idiota. Český lev v hlavní ženské roli ji čekal za její výkon ve filmu Želary v roce 2003. Zahrála si kromě toho ve filmech Requiem pro panenku, Výchova dívek v Čechách, Kuře melancholik, Kráska v nesnázích... Účinkovala taktéž v řadě televizních seriálů a inscenací.
Aňa také navrhovala pro českou módní značku. Momentálně se všem zapsala nejvíce do podvědomí jako spisovatelka; její psaní ovšem nezačíná u knihy P.S., ale již mnohem dříve - několik let psala velmi populární zápisky do časopisu Elle. Dlouhé roky si také píše deníky, a to jak svůj vlastní, tak i pro své tři děti, Bruna, Stellu a Maxe. Dle svých vlastních slov je píše proto, že "to chci svým dětem a jejich případným budoucím psychoanalytikům usnadnit. Budu mít alibi nebo alespoň záznam, jak jsem to jejich dětství viděla já."
V Anině první knize P.S. najdete autentické příběhy z jejího života i obecná témata, která řešíme úplně všichni. Ve fejetonech se tak odráží nejen pět let života Ani Geislerové, ale možná i pět lež života mnohých z nás. Knihu ilustrovala Anina sestra Lela Geislerová.
Michal Viewegh se narodil roku 1962 v Praze; mládí prožil na Sázavě. Studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze, ale studia zanechal a pracoval jako geofyzikální figurant a noční strážný. Později vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor český jazyk a literatura–pedagogika. Po absolvování základní vojenské služby pracoval několik let jako učitel na Základní škole Vladislava Vančury v Praze 5-Zbraslavi a poté dva roky jako redaktor v nakladatelství Český spisovatel. Od roku 1995 se plně věnuje spisovatelské profesi; žije v Praze. Jeho knihy vyšly v mnoha reedicích v celkovém nákladu téměř půl miliónu výtisků, byly přeloženy do patnácti světových jazyků a dočkaly se dvou filmových a dvou divadelních zpracování. Michal Viewegh absolvoval autorská čtení v Německu, Rakousku, Francii, Velké Británii, Španělsku, Dánsku a Izraeli; vystoupil též na festivalu Prague Writers´ Festival 1999. Je držitelem Ceny Jiřího Ortena.
Povrchní humorista, přední představitel tzv. autorského hovadismu, hokynář v obchodě kulturou. Bývá též označován za "Temelín české literatury" či "genia průměrnosti" (stejně jako Adolf Hitler). Zneužívá své monopolní postavení na knižním trhu, spoléhaje se na absenci tolik potřebného antimonopolního autorského zákona. Též zneužívá primitivních pudů čtenářských mas pro své obohacení. Též zneužívá nezletilé dívky.
(Michal Viewegh, Příruční slovníček pro začínající spisovatele, časopis Neon)
Bibliografie
1990 Názory na vraždu, Československý spisovatel
1992 Báječná léta pod psa, Československý spisovatel
1993 Nápady laskavého čtenáře, Petrov
1994 Výchova dívek v Čechách, Český spisovatel
1996 Názory na vraždu, Petrov
1996 Účastníci zájezdu, Petrov
1997 Báječná léta pod psa, Petrov
1997 Výchova dívek v Čechách, Petrov
1998 Zapisovatelé otcovský lásky, Petrov
1999 Povídky o manželství a o sexu, Petrov
2000 Švédské stoly aneb Jací jsme, Petrov
2000 Nové nápady laskavého čtenáře, Petrov
2001 Výchova dívek v Čechách, Petrov
2001 Účastníci zájezdu, Petrov
2001 Povídky o manželství a o sexu, Petrov
2001 Román pro ženy, Petrov
Petra Dvořáková (nar. 1977) je spisovatelka a scenáristka. Vystudovala střední zdravotnickou školu a absolvovala obor filozofie na FF MU. Do povědomí veřejnosti vstoupila svým debutem, knihou rozhovorů o víře Proměněné sny, za kterou v roce 2007 získala cenu Magnesia Litera v kategorii publicistika. O dva roky později jí vyšla druhá kniha Já jsem hlad — příběh o zápasu s mentální anorexií, hledání, cestě a návratu k ženské duši. V roce 2013 vydala svou první knihu určenou dětem Julie mezi slovy, za kterou získala ocenění Zlatá stuha v kategorii beletrie pro mládež a Cenu učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství; připravuje se její slovinské vydání. Novinka Flouk a Líla z roku 2015 je jejím dalším titulem pro dětské čtenáře. Pro Český rozhlas připravila sérii rozhlasových pohádek a pro Českou televizi řadu scénářů k pořadům pro děti a mládež.