Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Michal Viewegh

Michal Viewegh se narodil roku 1962 v Praze; mládí prožil na Sázavě. Studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze, ale studia zanechal a pracoval jako geofyzikální figurant a noční strážný. Později vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor český jazyk a literatura–pedagogika. Po absolvování základní vojenské služby pracoval několik let jako učitel na Základní škole Vladislava Vančury v Praze 5-Zbraslavi a poté dva roky jako redaktor v nakladatelství Český spisovatel. Od roku 1995 se plně věnuje spisovatelské profesi; žije v Praze. Jeho knihy vyšly v mnoha reedicích v celkovém nákladu téměř půl miliónu výtisků, byly přeloženy do patnácti světových jazyků a dočkaly se dvou filmových a dvou divadelních zpracování. Michal Viewegh absolvoval autorská čtení v Německu, Rakousku, Francii, Velké Británii, Španělsku, Dánsku a Izraeli; vystoupil též na festivalu Prague Writers´ Festival 1999. Je držitelem Ceny Jiřího Ortena.

Povrchní humorista, přední představitel tzv. autorského hovadismu, hokynář v obchodě kulturou. Bývá též označován za "Temelín české literatury" či "genia průměrnosti" (stejně jako Adolf Hitler). Zneužívá své monopolní postavení na knižním trhu, spoléhaje se na absenci tolik potřebného antimonopolního autorského zákona. Též zneužívá primitivních pudů čtenářských mas pro své obohacení. Též zneužívá nezletilé dívky.

(Michal Viewegh, Příruční slovníček pro začínající spisovatele, časopis Neon)

Bibliografie
1990 Názory na vraždu, Československý spisovatel
1992 Báječná léta pod psa, Československý spisovatel
1993 Nápady laskavého čtenáře, Petrov
1994 Výchova dívek v Čechách, Český spisovatel
1996 Názory na vraždu, Petrov
1996 Účastníci zájezdu, Petrov
1997 Báječná léta pod psa, Petrov
1997 Výchova dívek v Čechách, Petrov
1998 Zapisovatelé otcovský lásky, Petrov
1999 Povídky o manželství a o sexu, Petrov
2000 Švédské stoly aneb Jací jsme, Petrov
2000 Nové nápady laskavého čtenáře, Petrov
2001 Výchova dívek v Čechách, Petrov
2001 Účastníci zájezdu, Petrov
2001 Povídky o manželství a o sexu, Petrov
2001 Román pro ženy, Petrov

Více informací

Od autora Michal Viewegh máme v nabídce 68 titulů

1.
Krátké pohádky pro unavené rodiče  AUDIOKNIHA (KE STAŽENÍ)
Michal Viewegh  ·  Supraphon (2016)
TOP #34
Na podzim roku 2007 vyšla první kniha pro děti od Michala Viewegha, populárního autora knih pro dospělé. Není to však běžná kniha pro děti, autor myslel i na odrostlé čtenáře a do textuopatrně vmísil různé dvojsmysly, narážky a vtip (více o audioknize)
Naše cena: 139 Kč ihned ke stažení
2.
Michal Viewegh  ·  Druhé město (2017)
NA SKLADĚ AKCE
Čtvrtá povídková knížka nejúspěšnějšího českého spisovatele přináší směs pocitů a nálad, jejichž spojnicí je empatie. Mistr silné, mnohdy překvapivé pointy tentokrát nechává svou osvědčenou zbraň často oněmělou. Vzdává se toho, co je bezpečně efektní... (více o knize)
Naše cena: 187 Kč  (tedy ušetříte 25%) posíláme do 3 dnů
3.
Michal Viewegh  ·  BETA - Dobrovský (2013)
(2)
Satirický a humorně laděný román, který je rodinnou kronikou zachycujicí období od roku 1952 do gorbačovské perestrojky. Děj se odehrává v Praze a v městečku Sázava. (více o knize)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
4.
(2)
Společný román tří autorů, který vycházel na pokračování v časopise Šťastný Jim. Příběh lidí, kteří chtějí lásku, ale také sex, příběh jejich spletitých a vzájemně se proplétajících vztahů uprostřed současné hektické doby. (více o knize)
Naše cena: 227 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
5.
Michal Viewegh  ·  Druhé město (2012)
(4)
Krásná makléřka Diana (v nové roli televizní redaktorky) a novinář Marek Konwicki objeví šokující videonahrávku z tajného setkání Václava Klause s Vladimirem Putinem, pražský primátor Bohuslav Svoboda veřejně vyzve na šermířský souboj kmotra Romana... (více o knize)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
6.
Michal Viewegh  ·  Druhé město (2011)
Nový román od Michala Viewegha - literární thriller napsán ve spolupráci se známým investigativním novinářem MF Dnes Jaroslavem Kmentou... (více o knize)
Naše cena: 370 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
7.
Michal Viewegh  ·  Druhé město (2009)
(5)
Sbírka povídek oblíbeného autora o nejrůznějších podobách lásky... (více o knize)
Naše cena: 226 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
8.
Michal Viewegh  ·  Druhé město (2016)
Dva dlouholetí kamarádi a někdejší kolegové-učitelé se už pár let živí poněkud lukrativnějšími profesemi: jeden jako gigolo a druhý jako nájemný vrah. Aby si od svých náročných povolání na pár dní odpočali, vyrazí na řeku Sázavu. Jenomže muži jak známo... (více o knize)
Naše cena: 361 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
9.
Michal Viewegh  ·  Druhé město (2015)
(2)
Nová próza Michala Viewegha se jmenuje podle jedné ze třinácti povídek, která knihu také uzavírá. Autor svou oblíbenou postavu – Oskara – vystavuje kritickým životním momentům: manželskému stereotypu, nevěrám či jisté smrti, kterou sice Oskar přežije... (více o knize)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
10.
Michal Viewegh  ·  Druhé město (2010)
(7)
"Od začátku jsem přesvědčena, že Mojmírovo manželství s Hedvikou je moderní soft verzí pradávného příběhu o Modrovousovi, který vraždí své ženy. Jistě jej znáte: nezkušená kráska se provdá za chlípné bohaté monstrum, které jí naoko poskytuje svobodu,... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
11.
Michal Viewegh  ·  Druhé město (2015)
NA SKLADĚ AKCE (1)
Biomanžel je volným pokračováním Vieweghova bestseleru Biomanželka (2010), kterého se prodalo více než sto tisíc výtisků a dočkal se úspěšného divadelního zpracování. V románu Biomanžel vystupuje jako průvodkyně a glosátorka opět dula, jejíž... (více o knize)
Naše cena: 217 Kč  (tedy ušetříte 25%) posíláme do 3 dnů
12.
Michal Viewegh  ·  Druhé město (2009)
NA SKLADĚ AKCE
Novela Názory na vraždu je tragikomickým příběhem s polodetektivní zápletkou. Odehrává se v malém českém městě, kde zdánlivě všichni všechno vědí, ale to nejdůležitější jim přitom uniká... (více o knize)
Naše cena: 140 Kč  (tedy ušetříte 25%) posíláme do 3 dnů
13.
Michal Viewegh a a kolektiv autorů/autorek  ·  Listen (2015)
Michal Viewegh přispěl dvěma rozvodovými povídkami. O uvadajících manželstvích píšou Petra Soukupová a Alice Nellis. Dvě kamarádky a jejich vztahy s muži jsou tématem povídky Jaroslava Rudiše… (více o knize)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
14.
Michal Viewegh  ·  Druhé město (2014)
(11)
Pro dvaapadesátiletého Karla z pražských Nuslí je úterý 5. září 2006 posledním dnem jeho života, ale to zatím vědí jen andělé... Mladá vdova, učitel autoškoly, sebevrah a čtyři andělé - to jsou možná trochu překvapiví protagonisté nové knihy... (více o knize)
Naše cena: 229 Kč posíláme do 9 dnů
15.
Michal Viewegh  ·  Druhé město (2006)
(5)
Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy románu jednoho z nejčtenějších současných českých autorů... (více o knize)
Naše cena: 271 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
16.
Michal Viewegh  ·  Petrov (2005)
NA SKLADĚ AKCE (7)
Nový román Michala Viewegha bude možná pro leckoho překvapením: není totiž takřka vůbec autobiografický a především byl prý napsán speciálně pro ženy. (více o knize)
Naše cena: 206 Kč  (tedy ušetříte 25%) posíláme do 3 dnů
17.
Michal Viewegh  ·  Druhé město (2008)
(2)
Povídky o manželství a o sexu vycházejí v novém vydání spolu s uvedením filmu Nestyda, jemuž se kniha stala předlohou... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
18.
Michal Viewegh  ·  Petrov (2003)
Kniha fejetonů zahrnuje nejzdařilejší texty napsané od září 2002 do srpna 2003 pro Lidové noviny... (více o knize)
Naše cena: 138 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
19.
Michal Viewegh  ·  Petrov (2002)
(1)
Přesně deset let po vydání jednoho z nejúspěšnějších českých románů poslední doby, Báječných let pod psa, přichází Michal Viewegh s jeho volným pokračováním. (více o knize)
Naše cena: 250 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
20.
Michal Viewegh  ·  Petrov (1997)
(2)
Autorův nejkontroverznější román, vycházející u příležitosti filmové adaptace. Milostný příběh, parodie našeho školství, kniha o psaní knih, ... (více o knize)
Naše cena: 214 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
1234

Zúžení výběru

Oddělení
Kategorie
Více Méně
Autoři
Více Méně
Formát
Jazyk
Sklad
Barva obálky
Nikdy nepůjčuj knihy, protože nikdo ti je nikdy nevrátí. Jediné knihy v mé knihovně jsou ty, které mi půjčili jiní. (Anatole France)
Kávička