Ahoj krásko - Ann Napolitano, Metafora, 2024

249 Kč

Při nákupu nad 999 Kč
poštovné zdarma
Audiokniha
Mycelium: Jantarové oči - Vilma Kadlečková, Tomáš Kučerovský (Ilustrátor), OneHotBook, 2014
Audiokniha
Audiokniha
Mycelium: Jantarové oči - Vilma Kadlečková, Tomáš Kučerovský (Ilustrátor), OneHotBook, 2014
Audiokniha

Mycelium: Jantarové oči
Audiokniha

2CD (mp3)

Velkolepá audio adaptace v podání 9 herců! Sarkastický Lucas Hildebrandt bojuje se smrtelnou chorobou a hledá protiváhu moci fanatických Össeanů, na jejichž mimozemské... Číst víc

4,6 10 hodnocení
1. díl série
Mycelium
Nakladatel
OneHotBook, 2014

Velkolepá audio adaptace v podání 9 herců! Sarkastický Lucas Hildebrandt bojuje se smrtelnou chorobou a hledá protiváhu moci fanatických Össeanů, na jejichž mimozemské technologii je lidstvo... Číst víc

  • MP3 na CD
  • Čeština

249 Kč

U dodavatele 3 ks
Posíláme do 6 – 8 dnů

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Mycelium: Jantarové oči - Vilma Kadlečková, Tomáš Kučerovský (Ilustrátor), OneHotBook, 2014
Audiokniha
249 Kč

Více o audioknize

Velkolepá audio adaptace v podání 9 herců!
Sarkastický Lucas Hildebrandt bojuje se smrtelnou chorobou a hledá protiváhu moci fanatických Össeanů, na jejichž mimozemské technologii je lidstvo závislé.
Ceny Akademie SFFH: Nejlepší původní česká kniha a Kniha roku 2013

Účinkují: Jaroslav Plesl, Jana Stryková, Klára Issová, Jan Vlasák, a další...
Délka nahrávky 12 hodin 54 minut

Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme sušenky.
Povolit cookies a zobrazit
Číst víc
Katalogové číslo výrobce
8594169480282
Naše katalogové číslo
186489
Ilustrace
Jazyk
čeština
1. díl série
Mycelium
Nakladatel
OneHotBook
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Kupte společně
Mycelium: Jantarové oči - Vilma Kadlečková, Tomáš Kučerovský (Ilustrátor), OneHotBook, 2014
Audiokniha
Psi z Rigy  - Henning Mankell, OneHotBook, 2014
Audiokniha
548 Kč

Hodnocení

4,6 / 5

10 hodnocení

7
2
1
0
0

Jak se líbila audiokniha vám?

Čtenářské recenze

30

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
Ověřený zákazník
7.9.2023
Na sériu Mycelium, fenomén našich susedov, som si dlho brúsila zúbky.
Dej tohto medziplanetárneho sci-fi so štipkou fantasy korenia, je vo svojej podstate veľmi zaujímavý, nápad originálny, technológia, ideológie, politika, kultúra a planetárny jazyk sú vyšperkované do detailu, psychológia postáv je tiež kvalitne budovaná. Jednoducho sa jedná o sériu rozmeru svetovej literatúry vo svojom žánri.
No štýl akým mi bol podaný prvý diel - Jantárové oči ma nenakopol. Po prvej časti sa mi dostal pomalý rozbeh. Zo samotného deja toho úvodná kniha série veľmi neprezrádza.
No hodnotím ju kladne. Zvedavosť pustiť sa do pokračovania mám veľkú. Len tá rozťahanosť ma miestami ubíjala. Ale zase chápem, pre zoznámenie s postavami a celým konceptom tohto sveta to asi ani inou formou nešlo. Odporúčam predovšetkým čitateľom, ktorým sa páčila Duna.
Číst víc
35
Ověřený zákazník
2.10.2022
Napriek famóznemu príbehu, ktorý je zamotaný ako samotný povestný gordický uzol, budete mať po dočítaní prvej časti viac otázok ako odpovedí. Autorka len veľmi skúpo sprostredkováva nové informácie a vďaka tomuto postupu je akýkoľvek odhad ohľadom vývoja deja vágny, ba až márny. Jedno sa autorke však musí nechať, hoci je skúpa na fakty, ale rozhodne vie, ako čitateľa chytiť na háčik a udržať ho tam až do konca.
Teraz by bolo vhodné povedať čo-to k deju, ale to je pri tejto knihe práve to najobtiažnejšie. Po 13 hodinách posluchu sa čitateľ dozvie veľa a v podstate aj veľmi málo.
Čitateľ nazrie pod pokrievku “usporiadaného” života rodiny Hildebrandtových, kde otec je odborník na fanaticky nábožných mimozenšťanov Össeanov a syn Lucas je nedobrovoľným študentom, ktorý aj napriek odmietavému postoju a nie zrovna people friendly praktikám svojho otca sa stane taktiež odborníkom na össeanské písmo a zvyky.
V príbehu vystupuje množstvo postáv, či pozemských alebo mimozemských: Pinkertýna, ktorá od detstva platonicky miluje Lucasa, össenská gleewarinská bojovníčka Kamëlëmöernü, do popredia však vystupuje honba za tajomným Aš~šádom z Fomalhiwy, cudzincom obdareným psychotronickým nadaním.
Po prvýkrát som počúvala knihu, ktorú nahovoril väčší počet interpretov, v tomto prípade deväť hercov, kde sa každý z nich zhostil kapitoly, v ktorej dominovala tá ktorá postava. Celkovo to prispelo k ľahšiemu odlíšeniu postáv a výkon všetkých interpretov bol nanajvýš uspokojivý.
JANTAROVÉ OČI je veľmi komplexná kniha a pri tom množstve postáv nie zrovna jednoduchá na počúvanie, teda aspoň pokým sa osoby čitateľovi nedostanú do krvi a nezžije sa s nimi, potom sa stačí už len ponoriť do rieky udalostí a vychutnávať si príbeh. Varujem však pred príliš vysokými očakávaniami, lebo JANTAROVÉ OČI sú len úvodom k rozsiahlemu eposu a na konci prvej knihy vás nečaká žiadne osvietenie, iba množstvo nezodpovedaných otázok na ktoré budete chcieť odpovede!
Číst víc
Zuzana Pompurová
Neověřený nákup
25.9.2015
skvelé!
jedna z najlepších audioknižiek, aké som si vypočula! Celkovo mám rada tento žáner, ale tu je taký skvelý výber hercov a prednes je absolútne strhujúci, že sa absolútne vymyká nielen z priemeru ale aj z tých lepších audiodiel! Dokonca aj hudobné vložky rozdeľujúce jednotlivé časti perfektne zapadajú do deja a do sci fi predstáv. Jednoznačne odporúčam každému a neviem sa dočkať ďalších načítaných kníh zo série Mycelium. Číst víc
Petr Čapek
Ověřený zákazník
28.9.2014
Názor zákazníka
Výběr jednotlivých účinkujících probíhal opravdu důkladně a můžeme říct, že OneHotBook mělo opět šťastnou ruku. Každý z devíti herců nechává v audio zpracování této knihy něco sám ze sebe. Navíc zde nenajdete vyloženě slabšího narátora. Je sice pravda, že taková Jana Stryková a její podání Kamëlë je opravdu výjimečné a lehce tak nad ostatními vyčnívá, ale na to už si posluchači u této herečky mohli zvyknout. Stryková exceluje prakticky ve všem, co se jí dostane pod ruku a zde tomu není jinak. Občas se může zdát, že tato nejednoznačná hrdinka plná tajemství a rozporuplných emocí, byla Janě Strykové napsaná přímo na tělo.
unnamed (4)Pozadu ovšem nezůstává ani Jaroslav Plesl, který stojí za ztvárněním hlavního hrdiny Lucase Hildebrandta, nebo Klára Issová v roli Pinkertiny Wardové. Oba dodávají svým postavám vše potřebné. Oba tak budete milovat a zároveň nenávidět, pro jejich smysl pro ironii, nadhled, anebo jako v případě Pinkertiny pro nezměrnou nerozhodnost a bezradnost. Tím jsme vyčerpali tři nejvýraznější postavy tohoto příběhu, ovšem i další hrdinové se mohou pyšnit narátory s opravdu zvučnými jmény, kteří jim propůjčili svůj hlas a oživili všechny důležité postavy této knihy. Kromě Jaroslava Plesla, Kláry Issové a Jany Strykové tak uslyšíme i Jana Vlasáka nv roli Roye Stafforda, Valerii Zawadskou jako Maëwënë, Kristýnu Frejovou (Fiona Fergussonová), Jana Medunu (Rantanagan), Danu Peškovou (Sofie Hildebrandtová) a samotnou režisérku Jitku Škápíkovou, která si střihla miniroličku lodě Angaëdaë.

Seznam interpretů je opravdu dlouhý a nezbývá nám, než před výběrem smeknout. Přeci jen na herce kromě klasického čtení čekal i nelehký úkol, vypořádat se značně exotickým mimozemským jazykem. Co si budeme povídat, řada z nás má problémy i se severskými jmény, natož s Össeanštinou, která se jen hemží jazykolamnými přehláskami. Naštěstí byla po ruce sama autorka, která poradila s výslovností a režisérka Jitka Škápíková si dala tu práci a všechny problematické výrazy v textu narátorům foneticky přepsala. Jak sama říká, „byla to piplačka“, ale výsledek stojí za to. Díky tomu si poprvé můžeme tento příběh užít naplno, aniž bychom si u toho zlomili vlastní jazyk.

Celou audioknihu navíc doprovází hudba, která skvěle podkresluje celý příběh. Temné industriální motivy společně s elektronickými beaty dodávají tu správnou sci-fi atmosféru a na druhé straně chorály odkazují na Össe s jejich duchovním životem. Tento mix spolu se skvělými výkony interpretů dává dohromady opravdu jedinečný celek, který si užijí nejen vyznavači tohoto žánru. Audiokniha vychází na 2CD mp3 a k dispozici bude rovněž ke stažení z internetových e-shopů. OneHotBook navíc dává osud této audioknihy do rukou (uších) posluchačů. Záleží tedy jen a jen na zájmu fanoušků, zda se se tento vydavatel odhodlá a pustí se i do dalšího dílu, přeci jen devítihlasé zpracování nebude právě levnou záležitostí. A byla by rozhodně škoda, nechat tento příběh nedokončený, protože v audiopodobě dostává Mycelium úplně nový rozměr.
Číst víc
Petr Čapek
Ověřený zákazník
22.4.2014
Názor čtenáře
Autorce se povedlo vytvořit NĚCO, co se z běžné domácí produkce naprosto vymyká a není přehnané tvrdit, že se Mycelium může směle rovnat se zahraničními knihami, které i v mnoha ohledech předčí. Vilma Kadlečková se netají tím, že jí velkou inspirací pro napsání tohoto eposu byly události z 11. září 2001. A právě soužití různých ras, kultur a vyznání je ústřední osou příběhu, který může být skvělou parafrází na multikulturní vztahy dnešního světa.
Pro všechny fanoušky kvalitní sci-fi jsou Jantarové oči naprostou nutností. Pro čtenáře kteří tomuto žánru tolik nefandí jde jistě o velmi zajímavý úvod do tohoto světa. Protože, celkové univerzum tak jak ho Vilma Kadlečková vystavila, budete v české fantasy a sci-fi literatuře hledat opravdu dlouho.
Číst víc
Peter Harvan
Ověřený zákazník
22.2.2014
Názor čitateľa
Prvý diel serie Mycelium z plánovaných 5. Zo začiatku som sa dostával ťažko do deja (prvé kapitoly zoznamujú čitateľa s hlavnými postavami). Až asi tak od tretiny sa záčina dej kryštalizovať. Taktiež sa treba dostať do dosť krkolomných Ossenských názvov. Tieto drobné nepríjemnosti určite stoja za nasledujúce strany, ktoré sa hemžia skvelými postavami v originálnom svete. Svete, kde si postupne Osseani upevňujú vplyv pomocou svojho náboženstva a halucinogenných húb. Svet Mycelia je pre mňa výborné osvieženie v sci-fi žánri a teším sa na ďalšie diely. Číst víc
Šimon Evin
Neověřený nákup
12.2.2014
Kultúrno/psychologický román?
TOTO JE RECENZIA ČITATEĽA, NIE LITERÁRNHO KRITIKA a má pomôcť iným čitateľom spraviť si o knihe predstavu a uľahčiť zvažovanie jej kúpy.

1. miesto/prostredie
Čo sa týka „neživých“ kulís, v tejto rovine sa nič priebojného nevyskytlo. Typické medziplanetárne SF, medzihviezdne cesty, planéty a ich obyvatelia s krkolomnými názvami, nové technológie a vymoženosti ako plazmové lyžovanie. Lepšie sú na tom veci ilustrujúce stav spoločnosti a spoločností. Tieto autorka cieľavedome buduje a predkladá čitateľovi rôzne ideológie, s ktorými sa už jeho myseľ musí popracovať a rozoberať dôsledky (napr. všeobecné právo na akúkoľvek dôležitú informáciu). Ani tieto nie sú nejako závažne nové alebo komplexné, ale veľmi pekne (miestami hyperbolizujúco, čo však nie je negatívum) ilustrujú súčasné trendy.

2. dej/príbeh
Tu mi prichádza na um Charles Dickens, ktorého diela sú geniálne, a pritom namiesto príbehu sú ich evidentným ťažiskom postavy, ich temperament, charaktery a Weltanschauung. V prípade pani Kadlečkovej to neplatí až tak extrémne, ale je to cítiť, čo je zaiste podmienené aj skutočnosťou, že kniha je len prvou z piatich. Dej sa odvíja pomaly, nie je veľmi akčný, čitateľ sa dôležité skutočnosti dozvedá pomalšie ako postavy – čo ho pomerne efektívne drží v napätí a núti čítať ďalej. Nepostrehol som ani jednu príbehotvornú časť, ktorá by mi pripadala ako zbytočná výplň. Všetky do seba pekne postupne zapadali a napätie zvyšovali. Niektorým som nerozumel, ale z nedokončených príbehových línií usudzujem, že budú mať pokračovanie v ďalších dieloch. Škoda len, že niekedy tie dôležité udalosti boli tak ďaleko od seba, alebo že medzi nimi toho priestoru venovaného postavám bolo až príliš.

3. postavy
Ak som práve spomínal, toto je (popri palete ideológií a ich dôsledkov) gro knihy a určite jedna z jej hlavných kvalít. Pri niektorých postavách som sa perfektne zabával (Lus), na iné zúril (Pinky), alebo bol znechutený (Hildebrandt senior), ďalšie ľutoval (Lus v detstve, Ruth). Nie skutočné, ale veľmi skutočnosti podobné, živé, archetypálne a nie stereotypné a vôbec nie nudné. Každá so silnou motiváciou a bojmi s vnútornými démonmi. Veľmi dobre zvládnutí homo ficti. Tak sa mi zdá, že prvý diel slúžil hlavne na zoznámenie sa s nimi, čo sa miestami negatívne podpísalo na napätí a tempe deja. Ich vysokej kvalite to však neberie.

4. svetonázor
Keby len jeden! Čo postava, to niečo iné. Autorka sa čitateľovi (zatiaľ) nesnaží predložiť jeden správny, ale ponúka ich mnoho. Nie sú nové a revolučné. Sú to tie, ktoré poznáme a s ktorými sa stretávame, so ich silnými aj slabými stránkami i dôsledkami. Sú však fiktívnym literárnym prostredím pekne vyzdvihnuté, znázornené a „extrahované,“ takže sa dajú ľahko prehodnocovať a hodnotiť. Na druhej strane mi vadí, že sú niekedy až také explicitné, že k nim niet čo dodať (Fiona). Privítal by som od knihy i nejakú väčšiu intelektuálnu výzvu, trochu viac pátrania po príčinách, nie dôsledkoch. Výčitku, že nám pani Kadlečková nepredkladá to svoje presvedčenie/vieru, zatiaľ nevyslovím – uvidíme, čo prinesú pokračovania. Len dúfam, že to neskončí výzvou k „tolerancii a dialógu.“

5. štýl
Tu niet veľmi čo povedať, okrem toho, že autorka akoby chcela prezentovať kopu mien s čo najviac ö, ü, ë. Je jasné, že ich komplikovanosť konceptuálne zapadá do zložitej össenskej kultúry a zmýšľania, a teda to nie je logická chyba, ale nemuselo ich byť toľko – i keď možno to malo ukázať veľmi silný vplyv Össe na Zem, neviem. Áno, v dnešnej dobe a s Tolkienovým duchom za chrbtom je názvy a jazyky ťažké vymýšľať. Možno by bolo lepšie toho spomenúť menej, aby nevznikla možnosť namietať, že ten jazyk tak nejako nefunguje.

6. Rôzne
Dobre mi padla zmienka o Sarumanovi ako pocta jeho majstrovskému autorovi. Celkový nápad myceliálnej technológie je zaujímavý a núka pomerne široký priestor na ďalší rozvoj. Vadilo mi pár logických chýb (pre spoilery nebudem konkrétny), ale podstatu nenarušili.

7. Celkový dojem
Jantárové oči ma bavili, prečítal som ich za dva dni (a bol by som za jeden, nemať iné povinnosti) V skutku, kniha sa čítala pomerne dynamicky, a to pritom, ako som už spomínal, nebola povrchná a núkala mnohé podnety k premýšľaniu, i keď niekde až príliš priamo. Trochu mi vadili niekedy až pridlhé sondy do vnútra inak majstrovských postáv a chýbali pasáže, ktoré by stupňovali napätie poctivou akčnosťou (spomínam si len na jednu bojovú scénu...). Pár logických chybičiek sa vyskytlo, ale klady silne prevažujú a vytvárajú pozitívny celkový dojem.

8. Sumárne:
+
živé, pestré, uveriteľné postavy
situačné napätie
flashbacky a celková práca s kompozíciou
opatrný prísun informácií čitateľovi
stále rozširujúca sa paleta svetonázorov (= podnety k premýšľaniu)
irónia a sarkazmus Lucasa Hildebrandta.

-
miestami pridlhé opisy a psychologizácia, menej akčnosti
občas málo intelektuálnej výzvy analyzovať (prílišná priamosť)
niekoľko logických nedôsledností
trošku slabý opis prostredia
niekedy násilné a samoúčelné össenské názvy a plejády ö, ü, ë.

Kniha ma zaujala i zabavila. Teším sa na pokračovania.
Číst víc

Kupte společně
Mycelium: Jantarové oči - Vilma Kadlečková, Tomáš Kučerovský (Ilustrátor), OneHotBook, 2014
Audiokniha
Psi z Rigy  - Henning Mankell, OneHotBook, 2014
Audiokniha
548 Kč

„„Přijdeme pozdě,“ připomněl Colin. - „To nevadí,“ řekla Chloé. „Posuň si zpátky hodinky.““

Pěna dní - Boris Vian, 2011
Pěna dní
Boris Vian