Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?
Založit si profilOblíbené literární žánry
Oblíbení autoři
Moje srdcovky
Moje aktivity
Príbeh sa mi veľmi páčil. Má v sebe taký ten dobrodružný nádych filmov Múmia Egypt 19. storočia, tajomstvá, vyšetrovanie, napätie a romantiku. Je to presne ten typ knihy, pri ktorom sa človek nechá unášať atmosférou a užíva si cestu.
Opäť sledujeme Inez, pri ktorej sa mi veľmi páčil jej postupný vývoj od prvej knihy. Stále si zachováva svoju tvrdohlavosť a odhodlanie, čo mám na nej rada. Na druhej strane mi však občas prekážala jej dôverčivosť. Po všetkom, čím si prešla, by som čakala, že bude opatrnejšia. Namiesto toho sa viackrát stane, že niekomu uverí až príliš ľahko, čo ju následne privedie do ďalších problémov.
Whit je postava, ktorú bude na začiatku pravdepodobne veľa čitateľov neznášať. Postupne si však svoje miesto opäť vybojuje. Je oddaný, odvážny a počas príbehu si ma získal späť. Zo začiatku mi trochu chýbalo viac jeho vnútorných myšlienok a pocitov, ale nakoniec sa predsa len otvorí a dostaneme od neho všetko, čo sme ako čitatelia chceli.
A áno, Inez a Whitovi som fandila. Ich vzťah na mňa pôsobil prirodzene a verila som tomu, čo sa medzi nimi odohrávalo. Bola som rada, že Whit dostal priestor napraviť si svoju reputáciu a ukázať, kým naozaj je.
Strýko Ricardo... no, tam sa môj názor nezmenil ani trochu. Rozčuľoval ma od začiatku až do konca a úprimne si u mňa reputáciu nenapravil ani náhodou.
Čo sa týka samotného deja, myslím si, že je dobre spracovaný. Zo začiatku sa však rozbieha pomalšie a miestami mi prišiel aj trochu zdĺhavý. Dej sa síce posúva, ale veľa otázok zostáva dlho bez odpovedí a väčšina odhalení je odložená až na záver. Myslím si, že príbehu by prospelo, keby niektoré tajomstvá odhaľoval priebežne, pretože by to ešte viac udržalo napätie.
Niektoré zvraty ma naozaj prekvapili, iné som naopak celkom očakávala najmä v momentoch, keď bola Inez až príliš dôverčivá. Páčila sa mi však originalita toho, kam sa príbeh nakoniec posunul.
Atmosféra Egypta bola podľa mňa o niečo slabšia než v prvej knihe. Tentoraz sa už menej venujeme samotným vykopávkam a objavovaniu starovekého Egypta a viac riešime následky udalostí a nové problémy. Napriek tomu som však mala pocit, že autorka dokáže čitateľa do Egypta vtiahnuť a prostredie je stále jednou zo silných stránok série.
Koniec ma celkovo uspokojil a s tým, ako sa uzavrel príbeh Inez, som bola spokojná. Trochu mi však chýbalo lepšie vyriešenie niektorých vecí, ktoré sa riešili už od prvej knihy. Napríklad okolo Kleopatriných artefaktov sa toho veľa rozprávalo, ale na konci som mala pocit, akoby to zrazu nebolo až také dôležité. Myslím si, že keby autorka tejto linke dopriala výraznejšie rozuzlenie, záver by pôsobil ešte silnejšie.
Celkovo je to príjemný dobrodružný príbeh plný Egypta, tajomstiev, vyšetrovania, napätia a romantiky. Milá oddychovka, pri ktorej človek vypne a užije si atmosféru starého Egypta.
Veľmi milé a oddychové čítanie, presne ten typ knihy, pri ktorom si človek oddýchne a užíva si cozy atmosféru. Páčilo sa mi prostredie reklamy, rodina hlavnej hrdinky aj celý ten vibe Londýna. Dodávalo to príbehu veľmi príjemnú atmosféru.
Čo sa mi na tejto knihe páčilo najviac, bolo samotné písanie a jedna netypická dejová linka, ktorú nechcem prezrádzať kvôli spoilerom, ale práve ona podľa mňa túto knihu trochu odlišuje od ostatných autorkiných príbehov.
Olivia bola sympatická hlavná hrdinka, aj keď priznávam, že občas som s ňou už chcela zatriasť a povedať jej, nech sa trochu viac postaví sama za seba a má väčšiu úctu voči sebe. Patrí asi medzi tie viac „golden retriever“ typy postáv, ktoré nie každému sadnú.
Daniel mi bol sympatický a páčila sa mi prirodzenosť medzi ním a Oliviou. Ich vzťah pôsobil veľmi ľudsky a nenútene mali medzi sebou takú ľahkosť, že vedeli byť sami sebou. Avšak miestami mi prišlo, že svoju „najlepšiu kamarátku“ vôbec nepozná a nechá sa až príliš ľahko ovplyvniť.
Romantická linka podľa mňa fungovala, ale osobne by som prijala ešte o trochu viac chémie a silnejších momentov medzi hlavným párom. Veľmi ma bavila aj vedľajšia linka s Billom. Nebolo ho tam síce veľa, ale vzhľadom na okolnosti pôsobil strašne milo a jeho postava vo mne zanechala veľmi príjemný pocit.
Na druhej strane ma dosť rozčuľovala Emily čo vlastne znamená, že bola pravdepodobne dobre napísaná Ale úprimne, čakala som pri jej príbehu trochu iný koniec a myslím, že veľa čitateľov by sa z toho potešilo viac.
Trochu mi prekážalo aj to, ako Olivia a Emily reagovali na "určité" situácie. Občas som mala pocit, že si až príliš klamú samy sebe a v reálnom živote by sa takto asi málokto správal. Keby sa im dialo, to čo sa im dialo
Celkovo je to však veľmi milá oddychovka typická pre Julie Caplin. Nebude to moja najobľúbenejšia kniha od nej, ale myslím si, že veľa ľudí si v nej nájde to svoje sadne si, oddýchne si a užije si príjemnú atmosféru Londýna.
Začiatok bol síce pomalší a chvíľu mi trvalo, kým som sa do príbehu úplne dostala, ale potom sa niečo zlomilo a ja som už nevedela prestať čítať. Potrebovala som stále vedieť, čo bude ďalej. Veľmi ma chytil celý svet knihy. Je to moja prvá viac „morská/pirátsko-férska“ fantasy a zistila som, že ma tento vibe úplne baví. Tá temná atmosféra, more, Féri, melanchólia a zároveň romantika…
Zo začiatku som síce musela čítať trochu pomalšie, aby som pochopila všetky súvislosti sveta a názvov, ale postupne som sa do toho úplne ponorila. Neviem, či to bolo trochu aj prekladom, ale nič, čo by mi pokazilo zážitok.
A teraz Erik a Livia… úprimne? Nemám im čo vytknúť. Ich vzťah bol podľa mňa napísaný naozaj veľmi dobre. Bavilo ma postupné budovanie napätia medzi nimi, ich naťahovačky, priťahovanie a to, ako sa ich vzťah prirodzene prehlboval. A čo veľmi oceňujem nebol tu ten klasický zbytočný „podraz rozchod drama“ moment, ktorý býva v romantasy niekedy nasilu. Ich vzťah pôsobil vyrovnane, dospelo a prirodzene.
Erik si ma úplne získal. Je morally grey, mysterious, ochranársky… ale zároveň v sebe skrýva citlivosť a láskavosť. Veľmi sa mi páčilo aj to, ako sa postupne odhaľovala jeho minulosť a skutočná povaha. Myslím, že veľa čitateľov mu odpustí úplne všetko
Livia mi bola tiež veľmi sympatická. Nepôsobila ako nejaká neporaziteľná vycvičená bojovníčka, ale skôr realisticky bola jemná, odvážna, ľudská. A práve preto sa s ňou podľa mňa dá ľahko stotožniť. Páčilo sa mi aj to, ako otvorene pristupovala k Erikovi už od začiatku. V niektorých knihách býva hlavná hrdinka voči mužskej postave zbytočne odmietavá celé stovky strán, takže toto mi prišlo veľmi príjemné a trochu iné.
Čo ma bavilo asi najviac, bolo to, ako sa postupne menil samotný plot knihy. To, kvôli čomu sa príbeh začne, nakoniec vôbec nie úplne je to hlavné, čo riešime na konci a práve tieto postupné odhalenia ma nútili čítať ďalej.
Koniec ma úplne zničil tým najlepším spôsobom Normálne ma bolelo, že som ju už dočítala. Hneď som si utekala kúpiť druhú časť, aby som sa mohla zase ponoriť do tohto sveta a úprimne… pri tejto knihe som nemala moment, kde by som prevracala oči alebo si povedala, že mi niečo nesedí. Celý príbeh ma jednoducho pohltil.
Táto kniha sa mi celkovo páčila a prišla mi v mnohom originálna. Veľmi ma bavil samotný príbeh a bola som zvedavá, kam sa bude dej posúvať, čo všetko sa ešte odhalí a ako sa bude vyvíjať vzťah medzi Liamom a Diannou.
Svet bol podľa mňa vytvorený naozaj dobre páčilo sa mi prepojenie príšer, bohov a rôznych svetov, aj tá myšlienka, že „dobrí“ nemusia byť úplne dobrí a „zlí“ môžu mať svoje dôvody. Taký ten morally grey pocit, kde nič nie je úplne čiernobiele.
Zároveň som ale mala pocit, že mi tam ešte chýbalo hlbšie prepojenie a viac rozvinutia niektorých vecí. Ale môže to byť jednoducho tým, že ide len o prvú knihu a svet sa ešte len buduje.
Na druhej strane, miestami ma trochu miatlo množstvo svetov a názvov, takže som sa občas strácala. A aj keď bola kniha napísaná pútavo, boli tam pasáže, kde sa dej podľa mňa zbytočne naťahoval. Niečo sa síce dialo, ale príbeh sa reálne veľmi neposúval dopredu.
Dianna mi bola sympatická páčilo sa mi, aká je tvrdá, priama a že si nenechá skákať po hlave. Je cítiť, že ju život dosť formoval. Ale priznám sa… tie kostýmy, lodičky a celkovo niektoré moderné/booktok prvky ma občas vytŕhali z atmosféry. Ja osobne mám pri fantasy radšej viac „historický“ vibe, takže telefóny, bary či party mi tam nie vždy úplne sedeli. A Dianna v lodičkách počas chaosu bola miestami nad moje predstavivosti.
Liam si ma získal asi hneď od začiatku. Ich vzťah ma bavil sledovať, aj keď miestami na mňa ich prechod z enemies do bližšieho vzťahu pôsobil trochu rýchlo. Autorka sa síce snažila ukázať postupný vývoj medzi nimi, no osobne by som ocenila ešte o trochu viac vybudovanej chémie a hlbšieho prepojenia.
Čo sa týka veľkého twistu na konci viem, že veľa ľudí bol úplne šokovaných, ale ja som to nejako podvedome čakala, takže ma to až tak neprekvapilo.
Myslím si však, že kniha má veľmi dobrý potenciál a veľa vecí robí naozaj dobre. Je kvalitne napísaná, postavy aj svet fungujú a chápem, prečo si ju toľko ľudí obľúbilo. Len som mala pocit, že mi tam ešte niečo chýbalo, aby ma to úplne pohltilo.
Každopádne som veľmi zvedavá na ďalšiu časť a dúfam, že sa svet aj vzťahy ešte viac rozvinú do hĺbky.
Toto bola naozaj veľmi príjemná oddychovka, zhltla som ju za pár dní. Tým, že je jar a príbeh sa odohráva práve v tomto období, ma to ešte viac potešilo a navnadilo. Síce tam nie sú detailné opisy prírody, ale zmienky o pikniku či jahodových slávnostiach mi úplne stačili. Jahody a samozber mám s jarou spojené asi navždy.
Kniha je veľmi milé a pohodové čítanie plné palaciniek, jahôd a malých zajačikov. Stretávame sa tu s Iris, ktorú už poznáme z predchádzajúcich dielov. Momentálne prechádza náročnejším obdobím už tri mesiace nezaplatila nájom a ako vieme, jej práca v obchodíku s vianočnými stromčekmi bola len sezónna.
Na scénu prichádza Archer, nová postava, ktorý si prenajme domček a začne sa starať o svoju dcérku. Práve tu sa ich cesty pretnú a Iris neskôr začne pracovať ako opatrovateľka.
K príbehu ako takému nemám žiadne výhrady bolo to naozaj milé a príjemné. Páčilo sa mi, ako nás autorka hneď vtiahla do deja a ako prirodzene pôsobila vzájomná príťažlivosť medzi postavami. Úplne som im to uverila. Bavilo ma sledovať postupné budovanie ich vzťahu až po moment, keď to medzi nimi konečne „preskočí“.
Zvyčajne nemám rada príbehy, kde sa výraznejšie objavujú deti, ale tu to bolo spracované veľmi citlivo a milo. Oliviu som si nakoniec naozaj obľúbila jej scény boli zlaté a dodávali príbehu jemnosť. Veľmi sa mi páčilo aj to, ako spolu Archer, Iris a Olivia fungovali ako taká malá jednotka.
Kniha ma dokonca aj viackrát pobavila niektoré dialógy boli naozaj vtipné a prirodzené.
Tento príbeh určite odporúčam. Úprimne môžem povedať, že zatiaľ sa mi páčil asi najviac zo všetkých autorkiných kníh, aj keď voči žiadnej nemám výrazné výhrady všetky sú veľmi príjemné čítanie.
Takže si nájdite miesto niekde vonku na slnku, kde fúka jemný vetrík, a užite si túto knihu.
Túto knižku by som nazvala milou. Je to jemné pohladenie na duši, kde sa prirodzene prepája realita s mágiou. Sledujeme tri hlavné postavy Opaline, Marthu a Henryho ktoré nás zavedú do írskeho Dublinu.
Príbeh Opaline sa začína na začiatku 20. storočia, keď ju nepríjemné okolnosti donútia utiecť. Opaline som si veľmi obľúbila a páčilo sa mi sledovať jej cestu. Rovnako ma oslovili aj Martha s pani Bowdenovou a Henry každá z týchto postáv mala v sebe niečo, čo ma k nej prirodzene pritiahlo.
Ako som už spomínala, mágia sa tu jemne a nenápadne prelína s realizmom. Mágia v príbehu nepôsobí výrazne, skôr jemne dotvára atmosféru a dodáva príbehu zvláštne čaro. Nie všetko je úplne vysvetlené a práve to sa mi na tom páčilo. Ostáva tam priestor pre ten zvláštny pocit kúzla, ktorý si každý môže vysvetliť po svojom.
Zároveň mám pocit, že táto jemná mágia nenápadne ovplyvňuje životy postáv spája ľudí, udalosti a smeruje ich tam, kde majú byť.
Veľmi na mňa zapôsobili ťažké udalosti, ktorými si prešli najmä Martha a Opaline. Silno som s nimi súcitila a dokázala som sa vžiť do ich príbehov. Takmer každý koniec kapitoly ma udržal v napätí a nútil ma čítať ďalej. Neraz som zostala na konci kapitoly s otvorenými ústami.
Aj keď by možno mnohí túto knihu označili za obyčajnejšiu, ja som sa v nej akosi našla. Veľmi sa mi páči jej hĺbka to, ako ma prinútila zamyslieť sa nad životom. Nad tým, čo ženy kedysi prežívali a čomu čelia aj dnes. Aké sú silné, čo všetko dokážu prekonať, a ako často o ich bojoch nikto ani nevie. Napriek všetkému však dokázali zostať silné, ísť ďalej a nedovoliť okolnostiam, aby ich zlomili.
Páčilo sa mi aj, ako bola do príbehu jemne a subtílne zakomponovaná téma kníh. Každého milovníka čítania to určite poteší. Je krásne vidieť, ako aj taká „obyčajná“ vec, ako kniha, dokáže niekomu zmeniť život. A ten magický domček… ten vo mne zanechal naozaj príjemný dojem.
Je to pomalší, atmosférický príbeh, ktorý si treba vychutnať silný práve tým, ako jemne je napísaný.
Koniec vo mne síce v niektorých častiach zanechal otvorené otázky, preto dúfam, že sa možno v ďalších knihách autorky ešte niečo dozvieme.
Knižku odporúčam najmä tým, ktorí hľadajú niečo jemné, ale zároveň hlbšie príbeh, pri ktorom sa môžu zastaviť, zamyslieť a nechať na seba pôsobiť jeho atmosféru.
Táto kniha sa mi extrémne páčila. Úprimne, na začiatku som vôbec nevedela, že ide len o príbeh Chaola a Nesryn a že sa dej odohráva súbežne s predchádzajúcou knihou. Čakala som klasické pokračovanie… ale aj tak som ju zhltla za 2 dni. Chápem, prečo niektorým ľuďom prišla pomalšia najmä po tej piatej časti, ktorá skončila dosť otvorene a človek chce hneď vedieť, čo bude ďalej. Ale mne to vôbec nevadilo. Práve naopak, tento príbeh ma úplne vtiahol. Páčilo sa mi, že to bolo viac o postavách, ich vývoji a novom prostredí. A koniec sa aj tak klasicky vyhrotil, takže som dostala všetko aj pomalšie tempo, aj napätie.
Zaujímavé bolo aj to, že sa dej presunul na úplne iný kontinent. Spoznávame nový národ, nové prostredie a celkovo inú kultúru, čo ma veľmi bavilo. Tá atmosféra bola úplne iná a príjemne osviežila celý príbeh.
Chaol… ja som bola vždy jeho fanúšik (unpopular opinion, viem ), aj keď ma v minulosti niektorými rozhodnutiami sklamal. Ale v tejto knihe sa podľa mňa úplne „vykúpil“. Jeho vývoj bol obrovský, silný a veľmi dobre napísaný. Jedna konkrétna scéna v "zlatej sieni" bola pre mňa extrémne silná. Nechcem spoilovať, ale kto čítal, presne vie. Bol to neskutočný nával emócií. A áno… ja sa priznávam, ja som sa do Chaola ešte viac zamilovala. Ja mu proste ostávam verná Pre mňa je stále viac Chaol než Rowan.
Yrene bola tiež skvelá. Jej vývoj ako postavy aj ako ženy sa mi veľmi páčil a myslím, že každý čitateľ tam cíti, že smerujeme k jednému veľkému prepojeniu… a keď to príde, bude to stáť za to. Nesryn ma príjemne prekvapila. V predchádzajúcich knihách som k nej bola skôr neutrálna, ale tu konečne dostala vlastný priestor a podľa mňa úplne zaslúžene. Veľmi sa mi páčila skrytá myšlienka, ako ju vidíme očami rôznych ľudí. To, že pre niekoho môže byť „nevýrazná“, ale pre niekoho iného výnimočná a všetkým. Myslím, že s týmto sa vie stotožniť veľa ľudí.
A Sartaq… aj keď nemal až tak veľa priestoru, úplne si ma získal. Proste som mu fandila od začiatku. Naopak Hasar bola presne ten typ postavy, ktorú som nemusela ale musím povedať, že jedna konkrétna udalosť ma celkom potešila.
Celkovo bol príbeh veľmi pútavo napísaný a jeho dĺžka mi vôbec neprekážala práve naopak. Dozvedáme sa tu ďalšie dôležité kúsky skladačky a strašne ma baví, ako to autorka prepája. Vždy ma dokáže niečím prekvapiť, aj keď si myslím, že už viem, kam to smeruje.
Táto kniha bola pre mňa také pohladenie na duši… ale zároveň ma brutálne navnadila na poslednú časť. Úprimne som nadšená, ale aj trochu smutná, že ma čaká už len jedna kniha. A zároveň sa trochu bojím, čo to so mnou spraví
@aurora.in.pages
Táto kniha slúži ako zbierka noviel k sérii Trón zo skla a neviem, či by som ju odporučila čítať ako prvú, ako to niektorí radia. Áno, je to určitý úvod, no podľa mňa dáva väčší zmysel čítať ju až v priebehu série, keď už človek pozná svet a postavy.
Ak by som mala hodnotiť kvalitu, určite by som ju nepostavila na úroveň ostatných dielov. Skôr ju vnímam ako doplnok čo vlastne aj je. Príbehy boli zaujímavé, ale nezanechali vo mne až taký silný dojem.
Najviac som sa, rovnako ako asi väčšina čitateľov, tešila na príbeh Celaeny a Sama. Ich linka ma bavila najviac, no zároveň som od nej čakala o niečo väčšiu hĺbku. Celaena mi miestami prišla až príliš nevyzretá najmä na to, že ide o nájomnú vrahyňu. Často konala impulzívne, nechala sa nachytať a nepôsobila tak premyslene, ako by som očakávala. Občas som mala pocit, že úplne chýba viac pochybovania, plánovania či „mind games“, ktoré by k takejto postave prirodzene patrili. Možno to bol zámer autorky ukázať určitú nezrelosť, aby bolo vidieť vývoj postavy. Rovnako mi trochu chýbala väčšia emocionálna hĺbka vo vzťahu k Samovi. Celaena bola voči nemu často uzavretá alebo nepríjemná a mala som pocit, že ich vzťah mohol byť ešte viac rozvinutý. Na druhej strane, Sam si ma získal okamžite. Jeho oddanosť, láskavosť a nesebeckosť boli veľmi prirodzené a práve on podľa mňa výrazne prispieva k tomu, ako čitatelia vnímajú ich spoločný príbeh. A aj keď som vedela, čo príde, záver ma aj tak zasiahol a neubránila som sa slzám.
Celkovo som si knihu užila a oceňujem, že vznikla pekne dopĺňa vývoj postáv a je zaujímavé sledovať, ako sa štýl autorky postupne zlepšuje s ďalšími knihami.
@aurora.in.pages
Táto kniha má veľmi príjemný cozy vibe a ako nenáročná oddychovka vie fungovať. Je to presne ten typ čítania, pri ktorom si sadneš s čajom, vypneš a len si užívaš atmosféru bez veľkého premýšľania.
Vzťah medzi Saphirou a Aidenom bol milý a prirodzený a práve Aiden si ma získal najviac. Jeho správanie a charakter mi na tento typ príbehu prišli veľmi dobre napísané.
Na druhej strane… čakala som od tejto knihy viac. Začiatok bol pre mňa dosť náročný veľa vecí sa opakovalo (hlavne to, prečo si Aiden toho draka vlastne nechal áno, chápeme… poďme ďalej ) a slovo „drak“ sa tam objavovalo až tak často, že to začalo pôsobiť rušivo.
Štýl písania mi celkovo prišiel veľmi jednoduchý, miestami skôr ako YA než kniha pre dospelých. Postavy boli dosť idealizované a niektoré scény či dialógy mi prišli zvláštne alebo nedotiahnuté.
Čo sa týka fantasy prvkov, tie sú tu skôr v pozadí. Osobne by som to ani veľmi nenazvala klasickým fantasy skôr contemporary príbeh s jemným fantasy nádychom. Má to potenciál, ale ten podľa mňa nebol úplne využitý.
Miestami na mňa príbeh pôsobil plocho a aj keď sa veci diali, nemala som pocit, že sa dej nejako výrazne posúva dopredu.
Myslím si však, že si kniha nájde svojich čitateľov najmä medzi YA publikom alebo u tých, ktorí hľadajú úplne jednoduché, oddychové čítanie bez veľkých očakávaní.
Bonus: niekedy som mala pocit, že draci sa správajú skôr ako psy… a keby ich autorka vymenila za psov, príbeh by fungoval rovnako A tie opisy bozkov… „plné ZUBOV a jazyka“ no neviem, či by som práve takto chcela opisovať bozky pre svojich čitateľov
Túto knihu odporúčam všetkými desiatimi! Veľmi sa mi páčila. Ak ste fanúšikovia sérií ako Throne of Glass a A Court of Thorns and Roses, toto je podľa mňa niečo pre vás. Má to podobnú dynamiku, kvalitné spracovanie a príbeh, ktorý vás úplne vtiahne.
Kniha sa mi čítala veľmi dobre, aj keď je dlhšia. Miestami sa síce objavili scény, ktoré boli síce dynamické, ale neposúvali dej dopredu, no napriek tomu som sa ani chvíľu nenudila a nemala som problém čítať ďalej.
A ten koniec, vau! Totálny výbuch emócií. Vôbec som to nečakala aj keď som počas čítania mala rôzne teórie, toto ma aj tak prekvapilo. O to viac som zvedavá na pokračovanie.
Hlavnou postavou je Odessa princezná, ktorej sa život obráti naruby s príchodom korunného princa. Bola mi sympatická, je to postava, s ktorou sa dá stotožniť. Nie je typická silná hrdinka ako v TOG či ACOTAR nemá výcvik, nič neovláda a je skôr nešikovná, čo ma miestami aj trochu rozčuľovalo. Na druhej strane sa mi páčilo, že sa postupne vyvíja, pracuje na sebe a snaží sa prestať byť bezmocná.
A potom je tu on… nový book boyfriend Tajomný, vtipný, s typickým podpichovaním a enemies-to-lovers dynamikou. Presne ten typ postavy, do ktorej sa čitateľky zamilujú charizmatický, sebavedomý, ale zároveň emocionálne vyzretý a starostlivý. A úprimne, emocionálne vyzretý chlap je hot.
Romantická linka bola pre mňa jedným z najsilnejších prvkov knihy. Medzi postavami fungovala chémia a celé to pôsobilo prirodzene.
Zaujímavý bol aj samotný fantasy svet, ktorý pekne dopĺňal celý príbeh, aj keď pre mňa boli hlavné skôr postavy a ich vzťahy. Páčilo sa mi aj to, že autorka priniesla nové prvky či už rôzne bytosti alebo nové prostredie, ktoré pôsobilo sviežo.
Bonusom je aj samotné spracovanie knihy obálka aj oriezka sú naozaj krásne a robia z nej ešte väčší zážitok.
Celkovo ide o veľmi pútavý fantasy príbeh, ktorý ma vtiahol a držal až do konca. Možno by si zaslúžil menej takých „výplňových“ scén, ale nič, čo by mi pokazilo zážitok.



















