Babylon - R.F. Kuang, Host, 2024

Věra Reňáková

8

Moje srdcovky

Moje odznaky

Můj názor pomáhá
2023
Netvor z Černé hvězdy
Student magie
Stopař
Krimiláček
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2018
Plány do budoucnosti
Žhavé novinky
Máte čtenářský profil
Zobrazit více

Moje čtenářské kolekce

Moje aktivity

8
8

Věra Reňáková napsala recenzi

06.04.2024 16:46

55. díl Evy Dallasové
Stále mě překvapují další příběhy o Evě Dallasové a vždy se na ně těším. Tentokrát by se zdálo, že Eva si sáhne na dno svých sil, jelikož se příběh točil kolem zneužívaných dětí a to vždy ji psychicky vysává. Jenže Eva ukázala svou pravou sílu, která ji hnala vpřed a za každou cenu musí chytit všechny ty úchyly.
Vždy ji po boku pomáhá Roarke a umí ji jak postrčit v pracovním stresu tak i uklidnit v pravou chvíli. Též mě baví ty její hlášky, které mě vždy rozesmějí. Např. "To je kořeněný mečoun. Pikantní - měl by ti chutnat."
"Možná. Koho napadlo jíst rybu s měčem? ..... Jak každý ví, kdo miluje tuto sérii, že Eva je fakt jedinečná, s obyčejnými věcmi si neví rady, ale má vždy po boku své přátele, kteří ji obdivují právě za to , jaká je. Já obdivuju Noru Roberts, že stále udržuje vysokou kvalitu o této policistce a její detiktivky nikdy se neopakují a nikdy se neomrzí.

Číst víc

8
Věra Reňáková

Věra Reňáková Nepřečtená

06.04.2024 16:45

8
8

Věra Reňáková napsala recenzi

06.04.2024 16:33

Příjemná změna než jsme od Lauren zvyklý. Myslela jsem, že to bude více o ranči, koních apod. ale směřovalo to spíše k hledání pokladu Butche Cassidyho, legendárního bankovního lupiče. Otec Lily byl tím celý život posedlý, jen aby tento poklad našel. Vymýšlel si dobrodružné výpravy, plný hádanek a šifer a snažil se do toho vtáhnout i Lily. Jenže ta to nenáviděla, po otcově smrti zjistila, že se nějak musí uživit, tak dělala průvodce skupinám za tímto pokladem. Dokud nepřijela skupina s jejím bývalým, co ji zlomil srdce a dvěma podivíny, kteří se snažily Lily a Nicol rozhodit a ukrást otcův deník. Možná že všem šlo i o život :-)

Číst víc

8
Věra Reňáková

Věra Reňáková Nepřečtená

06.04.2024 16:32

8
8

Věra Reňáková napsala recenzi

24.01.2024 10:58

Dash Churchill, vysloužilý zádumčivý voják, který se vrhal do každého nebezpečí, myslel si, že mít někoho rád je jen na překážku. Toho koho miluje nakonec umře, tak proč se namáhat, radši bude mrzout a sám, než někoho milovat a pak o něj přijít. Oprostil se od své rodiny, nepouštěl si nikoho k tělu, jen prostě přežíval. Jenže jak takhle dlouho může vydržet. Ta zrzka v baru je tak nádherná, jen ji po očku sleduje, když se ona nedívá a jen si dovoluje v hlavě po ní toužit. Nikdy nesmí na to přijít. Dixie je zase jako sluníčko. Neustále se směje, kam přijde se vše rozjasní a potají pokukuje po Churchovi, cítí že on ten pravý, ale nemůže s tím nic udělat, jelikož on ji nikdy nechce mít, ani se s ní nebaví. Jenže jednoho dne se vše změní. Z domova mu volají, že May, co se o něj starala, když byl malý kluk, ošklivě upadla ze schodů a chce Dashe ještě vidět. Musí se vrátit domů a vzít sebou i přítelkyni. Jenže on žádnou nemá, tak poprosí Dixie, zda by to s ním na pár dní nehrála. Ona nabídku přijímá pak se děj rozjíždí, až jim dokonce i někdo usiluje o život. Je to další z poutavých dílů "Označených mužů" a tuhle sérii prostě zbožňuji. Kdo má rád potetované chlapíky jen vřele mohu doporučit.

Číst víc

8
Věra Reňáková

Věra Reňáková Nepřečtená

24.01.2024 10:57

8
8

Věra Reňáková napsala recenzi

24.01.2024 10:40

Mému kocourkovi jsem občas řekla broučku, po přečtení už mu tak říkat nebudu. Totálně mě ten chorý člověk dostal, jako bych sama byla uvězněná. Dallasová a Peabodyová opět musely zapojit veškeré síly, aby toho vraha dostaly a zachránily další adeptku únosu. Nicméně Nora předvedla další příběh plný zvratů, nekonečných hlášek, které mě baví a trochu to odlehčí. Skvělá detektivní práce.

Číst víc

8
8

Věra Reňáková napsala recenzi

24.01.2024 10:38

Dva příběhy, jiná prostředí. První díl byl o dvou bratřích, Cage byl výtržník rodiči odstrkovaný a Hal naopak tak pobožný, rodiči uctívaný. Mít za rodiče kazatele je těžké, pokud nepřijímáš jeho zákony. Jenny od mala vyrůstá v této rodině a je předurčena k žití s Halem. Jenže i když se snaží, Hal si ji moc nevšímá, víra v boha je pro něj přednější. Za to Cage byl proslulý svůdník a Jenny i když se ho bála, víc ji to k němu přitahovalo. Jednoho dne nastanou zvláštní komplikace a vše se zbortí jak domeček s karet.
Druhý příběh byl o slavném tenistovi, který přišel o ženu a zbylo mu dvouleté dítě. Začal hodně pít a byl velice nedůtklivý. Arden byla ženou doktora, který se k ní choval agresivně. Když jim umřel chlapeček, požadoval od ní, aby se za peníze stala náhradní matkou. Ona to přijala jen pod podmínkou, že se s ní rozvede. Po roce od narození, začala svého chlapečka hledat a chtěla vidět, že je zdravý a šťastný. Ovšem nepočítala s tím, že se zamiluje do jeho otce dřív, než ho vůbec uvidí.
Oba příběhy měly něco do sebe.

Číst víc

8
Věra Reňáková

Věra Reňáková Nepřečtená

24.01.2024 10:37

8
8

Věra Reňáková napsala recenzi

24.01.2024 10:30

Knihu jsem si koupila až teď, kdy už mám všechny předešlé díly přečtené. Je to pěkná svatební vsuvka mezi rodiči a dětmi. Nejvíce byl zábavný Bentley, když se těžko smiřoval, že jeho princezna Addison se vdává a i když věděl, že Brayden je je pro ni ten pravý, nedokázal přenést přes srdce, že už nebude tolik potřebovat svého otce. Též to vyšperkovala i Grace s Jaxsonem, ale to je v samostatném dílu. Je to sice sladká pohádka, ale taková svatba prostě má být. Nasadit si růžové brýle a jen vnímat svatební den, který je vzpomínkou na celý život.

Číst víc

„Žádná cesta není slepá, když máš otevřené oči.“

Dobře mi tak - Radka Třeštíková, Daniel Špaček (ilustrácie), 2017
Dobře mi tak
Radka Třeštíková, Daniel Špaček (ilustrácie)