Uhádneš, komu patří Tajemné knihovny?   Soutěžit

Věra Reňáková

7

Moje srdcovky

Moje odznaky

Můj názor pomáhá
2023
Netvor z Černé hvězdy
Student magie
Stopař
Krimiláček
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2018
Plány do budoucnosti
Žhavé novinky
Máte čtenářský profil
Zobrazit více

Moje čtenářské kolekce

Moje aktivity

7
7

Věra Reňáková napsala recenzi

26.03.2023 19:15

Tento příběh byl zvláštní tím, že ho sám vyprávěl hlavní protagonista. Nejsem dost zvyklá to číst tímto vyprávěním. Na druhou stranu musím ale říct, že to bylo víc emoční, realistické a surová příroda hor byla opravdu k zamyšlení. Vůbec nevím, zda by tam plno lidí nacházelo útěchu. Já možná tak týden na dovolené a pak rychle zpět do civilizace.
Dvanáctiletý Pietr přes léto se s mamkou nastěhoval do horské vesnice. Seznámil se se stejně starým klukem Brunem, který tam žil u tety a strejdy. Společně prožívali chvíle na horách, dokud se opět kvůli škole nerozdělili. Každý žil jiným životem, ale vždy v létě se opět scházeli na horách. Kamarádství drželi až do dospělosti, v horách si pak postavili společně dům a oba se tam vždy setkávali jednou za rok. U takového kamarádství nezáleží zrovna kde jste, ale je stále uloženo v srdci až do smrti. Myslím, že tento příběh právem dostal ocenění za zfilmování.
Po přečtení a zkouknutí jsem opravdu dost přemýšlela nad takovým způsobem života a musím říct, že je to spíše předurčeno jedincům, kteří milují hory právě pro tu jejich syrovost přírody.

Číst víc

7
Věra Reňáková

Věra Reňáková Nepřečtená

26.03.2023 19:14

7
Věra Reňáková

Věra Reňáková Nepřečtená

18.03.2023 16:56

7
7

Věra Reňáková napsala recenzi

14.03.2023 07:50

Po západu slunce jsem si nedovedla ani představit o čem příběh bude. Tedy jasně z anotace vím, ale vůbec jsem nepředpokládala, že mě to tak strhne a bude se mi to tak líbit. Sela, která ráda byla o samotě, po rozvodu s manželem co jí srážel věčně sebevědomí, chtěla být neviditelnou. Což ovšem dost dobře nejde, pokud vlastní čerpací stanici. Ben bývalý voják, žije v horách a občas si zajede natankovat. Samozřejmě si všimne tiché ženy a to ho imponovalo. Nikdy nepoznal žádnou ženskou co by byla chvíli zticha, až na tuhle. Oba jsou překvapení když je to táhne k sobě, ale zároveň dělají, že o sobě neví. Až jednoho dne, řekne Sele, ať si nakoupí plno potravin a všeho co by mohla potřebovat tak na rok,, že zasáhne sluneční bouře a přestane jít elektřina. Sela si myslela, že se zbláznil, ale nedalo jí to, co když měl pravdu. Tím začal kolotoč plných událostí. V dnešní době si takovou situaci už nikdo neumí představit. Být bez vody, jídla, tepla, vše bereme jako samozřejmost. Po přečtení musím říct, že mi to stále vrtá hlavou, co kdyby.....

Číst víc

7
Věra Reňáková

Věra Reňáková Nepřečtená

14.03.2023 07:50

7
7

Věra Reňáková napsala recenzi

13.03.2023 10:51

V tomto příběhu je spousta překvapení. Před dvaceti lety se stala loupež o půl milionu dolarů. Parta lidiček co byla donucena to spáchat, se snažila toto tajemství uchovat do konce života. Jenže hlavní aktér dělal vše proto, aby jen ubližoval, vydíral a povyšoval se nad ostatními. Popravdě mi děsně lezl na nervy. "Do rána se totiž celý ten skvělý plán zbortil jako domeček z karet. Jeden z nich skončil v nemocnici. Druhý seděl ve vězení. Třetí ležel v márnici a čtvrtému se podařilo i s celou kořistí pláchnout."
Když se po dvaceti letech Arden vrátila těhotná do rodného domu, chtěla toto tajemství rozluštit, měla spoustu otázek a stále hledala odpovědi. Dle vyšetřování byl stále obviněn její otec, kterého neviděla od osudného dne. Tím rozdmýchala plno událostí, které ne vždy byly příjemné. Jako vždy můžeme i očekávat romantickou linku mezi Arden a bývalým vojákem a zároveň jedním z pachatelů krádeže Ledgem.
Velice čtivý thriller a samotné rozuzlení v závěru jsem ani nečekala. Kdo má rád Sandru Brown, mohu tuto novinku vřele doporučit.

Číst víc

7
Věra Reňáková

Věra Reňáková Nepřečtená

13.03.2023 10:51

7
7

Věra Reňáková napsala recenzi

09.03.2023 10:14

Již 53. díl Eva Dallasová řeší tři vraždy najednou, bezdomovkyně v kontejneru, o pár metrů dál kostra 37 let stará, a oběšenec, kterého se pokusila oživit. Společný jmenovatel, stavební firma co ukrývá svá tajemství. Zároveň vyplouvají na povrch důkazy, které si Eva určitě nenechá pro sebe a udělá vše, aby dotyční byli potrestáni i po tolika letech. Bezdomovkyně, která utíkala před násilnickým manželem, co byl shodou okolností polda. Eva si na něj tak došlápne, že se bude divit. Opravdu to zahrála bravurně a já se jen usmívala, jak to jen dokázala. Ty její vtipné hlášky, ty nemají chybu, vtipné bylo jak letí v tryskáči a myslí si, že je jak létající hmyz...nesnáší létání, někdy je to ale důležité, kvůli času a oblíbený Roarke ji vždy pomáhá, miluje svoji policistku. Opět povedený díl, kde se čtenář nenudí. Moc a vliv vždy dělá z lidí monstra a to Eva neodpouští.

Číst víc

7
Věra Reňáková

Věra Reňáková Nepřečtená

09.03.2023 10:14

7
7

Věra Reňáková napsala recenzi

28.02.2023 09:26

Bylo zajímavé sledovat změny chování, myšlenek a hlavně přijmout to, že vlastně celou dobu to bylo jinak než si mysleli. Z pohledu Hudsona to mělo širší rozměr, jeho opravdové myšlenky a reakce, jeho touhu a vyrovnání se, že celý život mohl někoho milovat, jen ten pocit utěsnil . A když se poprvé zamiloval, dal konečně průchod svým citům. Dalo by se říct, že to byl nejlepší díl z celé série.

Číst víc

„Výzvy byly těžké jen tehdy, když jste předem čekali, že neuspějete.“

S láskou, Lukov - Mariana Zapata, 2021
S láskou, Lukov
Mariana Zapata