Ahoj krásko - Ann Napolitano, Metafora, 2024

Kateřina Mandulová

10

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
O mně

Jsem milovník knih a dobrých příběhů, více není nutné vědět.

Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
O mně

Jsem milovník knih a dobrých příběhů, více není nutné vědět.

Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři
Zobrazit více

Moje srdcovky

Moje odznaky

Věrný zákazník
Můj názor pomáhá
2022
Můj názor pomáhá
2021
Můj názor pomáhá
2020
Můj názor pomáhá
2019
Můj názor pomáhá
2018
Můj názor pomáhá
2017
Můj názor pomáhá
2016
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2017
Šťastných 7
2016
Plány do budoucnosti
Žhavé novinky
Máte čtenářský profil
Zobrazit více

Moje aktivity

10
10

Kateřina Mandulová napsala recenzi

16.06.2024 15:37

Kniha z řady O co jde? s podtitulem Fake news je přehledným průvodcem pro bystřejší děti i jejich rodiče. Vysvětluje základní pojmy ohledně dezinformací, konspiračních teorií i jejich šíření v on-line prostoru. Dále objasňuje různé nástroje komunikace na sociálních sítích i přímé mezilidské komunikaci. I přes na první pohled spíše dětský formát jsou obsažené informace s přesahem mimo dětský svět. Pokud se necítíte pevní v kramflecích v oblasti informačních fenoménů a dezinformací, doporučuji tuto knihu. Vysvětlí vše potřebné nejen dětem, které do tohoto světa zákonitě vstupují, ale i jejich nejistým rodičům, kteří mohou cítit v přívalu informací nejistotu.

Číst víc

10
10

Kateřina Mandulová napsala recenzi

13.05.2024 16:09

Kniha Březen u Hušperandy autorky Martiny D. Moriscoové patří mezi dětské knihy při jejichž čtení má slušnou šanci se pobavit i dospělý. Vyprávění je svěží, zábavné a s přesahem do reálného světa. Titul z rozjeté série o čarodějnici Hušperandě ukáže dětem reálie jednoho obchodního domu, ve kterém má svůj krámek s léčivými dobrotami rázná čarodějnice. Klienti jí chodí různí i trochu hrůzní, ona si však poradí se všemi s rázností a elegancí. Jenže v obchodním domě řádí také drzí zloději a bude třeba napnout všechny síly k jejich polapení.

Číst víc

10
10

Kateřina Mandulová napsala recenzi

03.05.2024 15:54

Kniha Marka Prchala Duše národa vyvolala mnoho pozornosti a dalo by se o ní skutečně říci, že očekávání předčila její obsah. Kniha obsahuje hlavně duševní pochody, výkřiky a postřehy autora. Sem tam se dotkne působení u Andreje Babiše, ale spíše autor vyjadřuje vlastní myšlenky uzavřené v sobě. Hledači senzací nebudou z knihy nadšení, podává pouze svědectví Marka Prchala o Marku Prchalovi, a to se sebejistou arogancí, několika hláškami a množstvím doporučených knih.

Číst víc

10
10

Kateřina Mandulová napsala recenzi

24.04.2024 18:22

Azurka a největší přání z kompletního pera Martiny D. Moriscoové vypráví příběh holčičky s neobvyklým zbarvením vlasů a naopak s velmi obvyklým přáním dětí jejího věku. Druhačka Azurka si totiž nadevše přeje pejska a její velmi starostlivá maminka jí místo toho zařídila velmi nabitý program. I tak však děvčátko s pomocí přátel nalezne cestu, jak se k milovanému psímu příteli dostat. Dokáže však obstát ve všech zkouškách? Kniha psaná i ilustrovaná českou autorkou žijící v Itálii je nejenom vyprávěním o několika náročných dnech cílevědomé holčičky, ale zároveň také malým slovníčkem pro předškoláky a sotva školáky. Děti sledují Azurku na její zázračné cestě a zároveň v každé kapitole poznají nové slovo nebo jev. Příběh má tak příjemný bonus a rodič jej může použít i jako berličku ve věčné dětské otázce PROČ.

Číst víc

10
10

Kateřina Mandulová napsala recenzi

21.04.2024 14:36

Kniha Zvuky probouzení manželů Třešňákových mapuje život rodiny s nejmladší dcerkou Dorotkou. Holčička po narození vypadala zcela v pořádku, později však bylo jasné, že se od vrstevníků v mnoha ohledech začíná lišit. Diagnóza atypického autismu i její projevy brzy rodinu odřízly od jakékoliv normálnosti a uvrhly do světa, jaký si nedokázali nikdy představit. Jejich každodenní boj o milované dítě, které je samo sobě překážkou, sepsali do dvoubarevného svazku. Nejhorší chvíle, smíření, vzedmutí se i mnoho pádů. Postupné sbírání střepů v beznaději a nádech k dalšímu dni tupých úderů dětské hlavy o zeď. Bez výhledu na zlepšení. Třešňákovi nepoučují ani neukazují žádné cesty. Předkládají vlastní příběh i nitra k nahlédnutí pro inspiraci i sílu sdílení. Kniha sama není typickou publikací o autismu, nenaleznete zde odborná pojednání. Jedná se hlavně o příběh rodiny, která náhle zůstala ve své hrůze sama a pomalu hledala cestu pro sebe i pro milované dítě.

Číst víc

10
10

Kateřina Mandulová napsala recenzi

16.04.2024 13:05

“Modlila jsem se za špatnou věc.” Úvod knihy je stejně syrový, jako příběh sám. Kniha Poslední akt lásky autorky Cathy Rentzenbrink je vyprávěním o milovaném bratrovi, těžkém úrazu a cestě nikam. Když v roce 1990 skončí mladý nadějný student Matthew po těžkém úrazu hlavy na operačním sále, jeho rodina má všechny důvody věřit, že se vrátí zpět do života. S ubíhajícím časem však začíná být stále jasnější, že Matthew už se zpět nikdy nevrátí a rodina bude postavena před nejtěžší volbu. Nejen o tom autorka vypráví v knize smutné i plné nadějí. I přes velmi těžké téma knihu doporučuji každému, kdo projeví zájem o realitu rodin s milovaným ve vegetativním stavu. Je to nesmírně těžké čtení, ale také přínosné i pro budoucnost každého takto postiženého. Protože první cestou je pochopení celé situace. A to bývá téměř nemožné i pro nejbližší, natož pro vzdálenější okolí. Příběh Cathy a její rodiny může výrazně přispět k přiblížení denní reality takto zasažených rodin.

Číst víc

10
10

Kateřina Mandulová napsala recenzi

30.03.2024 10:42

Návrat do Valbone autora Josefa Habas Urbana má být svědectvím o tragickém osudu tří zmizelých mladých lidí, kteří se v roce 2001 nevrátili z Albánie. Zemí tehdy ještě měly hýbat tragické dozvuky devadesátých let a mizeli zde lidé ve velkém. O osudu tří Čechů není dodnes známo více, než že se domů už nikdy nevrátili a pravděpodobně jsou již dávno mrtví. Autor na základě svého vlastního pátrání beletristicky rozvíjí teorii jejich příběhu vedoucího k tragickému úmrtí a prokládá to akčními prvky. Vše sedí vcelku dobře až na jeden důležitý fakt, popsaná teorie zřejmě nikdy nebyla pravdivá a jako jedna z mála je nejspolehlivěji vyvrácená. Proto i když kniha sama o sobě není dějově špatná, s ohledem na zápletku a její reálie doporučuji opatrnost a nebrat předloženou teorii i přes její líbivost jako fakt.

Číst víc

10
10

Kateřina Mandulová napsala recenzi

26.02.2024 08:59

Knihy obsahující medailonky slavných osobností napříč dvacátým století se stále těší velké popularitě. Kladou si za úkol jednoduše připomenout co nejvíce jmen spjatých se zábavním průmyslem. Kniha Adiny Janovské Tajnosti slavných s podtitulem Zákeřnosti osudu připomíná několik desítek jmen hlavně televizní zábavy a také zpěváků. Její rozsah sice nesahá až do období filmu první republiky, ale dosahuje až do dnešních dnů. Kniha se čte příjemně a oceňuji připomenutí dnes již zapomenutých nebo téměř neznámých osudů. Problém však vidím v nostalgickém pojetí knihy, kdy není dán důraz i na tragičtější část života slavných. Neplatí to samozřejmě u každého jména, ale v nemálo případech nostalgie přesáhla tvrdou realitu života popisované osobnosti a její život tak působí idealističtěji, než ve skutečnosti byl.

Číst víc

10
10

Kateřina Mandulová napsala recenzi

23.02.2024 17:36

Vzpomínky Evy Zábranové, dcery spisovatele, překladatele a básníka Jana Zábrany, mohou být vnímány kontroverzně. Ve svých črtách z minulosti si nebere servítky a jména vnímána dějinami spíše pozitivně škrtá tvrdými tahy slov. Její pohled však nabízí zajímavou perspektivu pohledu života za normalizace, střípky jejího dětství čtenáře až řežou do dlaní, ve kterých pevně drží tenkou knihu potřebných vzpomínek. Pokud dokážete číst s nadhledem a nesoudíte dle několika vět, nebojte se zavzpomínat s Evou Zábranovou na nedávné časy.

Číst víc

10
10

Kateřina Mandulová napsala recenzi

05.01.2024 10:04

Osoba Jana Krause je dnes pevně spjata výhradně s několikátou verzí talk show s červeným kanape, kdy v divadle zpovídá postupně několikero hostů a více či méně úspěšně baví přítomné publikum a později v sestřihu i televizní diváky. S ohledem na dobu trvání show je nutno podoktnout, že spíše velmi úspěšně, cesta k tomuto výsledku však byla dlouhá a její zákulisí není jednoduché. Právě o této cestě, ale i o dění „za oponou“ nejen tohoto pořadu, ale celkově všech ostatních aktivit autora, vás provede kniha Můj soukromý buzynes, kterou Jan Kraus vydal v roce 2018. Shrnuje v ní důležité milníky svého života od dětství přes všechny možné i nemožné nástrahy života v různých časech. Kniha je opravdu skvělá a nemohu jinak než ji doporučit každému, kdo si rád poslechne zábavně podanou životní historii jednoho nesmírně zajímavého člověka, a přitom jako příjemný vedlejší produkt vyslechne jeho rady a tipy, jak na podnikání a jednání s lidmi různého postavení a charakteru, což považuji za cenné poselství pro každého.

Číst víc

„Jestli je na světě něco, za co by stálo umřít, je určitě lepší zůstat kvůli tomu naživu.“

Hlava XXII - Joseph Heller, 2016
Hlava XXII
Joseph Heller