Knihy
E-knihy

Kateřina Plickova

5

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
O mně

Jsem milovník knih a dobrých příběhů, více není nutné vědět.

Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
O mně

Jsem milovník knih a dobrých příběhů, více není nutné vědět.

Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři
Zobrazit více

Moje srdcovky

Moje odznaky

2019
2018
2017
2016
2017
2016
Zobrazit více

Moje aktivity

5
5

Kateřina Plickova napsala recenzi

31.12.2019 10:15

Jak dlouho dokáže přežít nenávist? Je možné ji přenášet po generacích? A jaké škody dokáží napáchat staré křivdy? Venkov 50. let byl vším jen ne klidným místem a se změnou režimu a pořádků se dostali ke slovu ti, kteří mohli jen zírat přes plot a svírat pěsti. Funkce dala možnost brát plnými hrstmi a zbavovat se nepohodlných svědků. I po desítkách let to v povědomí dotčených obcí stále zůstává a otázky nejsou pohodlné, stejně jako opakované příjezdy badatele, který se moc ptá. Z tiché nenávisti, zaťatých zubů a vzteklého syčení zpoza rohů starých stavení mrazí doposud stejně jako z nenávisti dalších generací, kteří se perou o rodinnou čest, na které záleží již pouze jim. Výborné čtení, mrazivé právě svou netečností oproti bublajícímu vzteku. Jsou hříchy, které odčiní až smrt.

Čti víc

5
5

Kateřina Plickova napsala recenzi

30.12.2019 19:32

Jedna z nejbizarnějších knih vůbec a i když jsem si ji vzala na fyzicky náročnější dovolenou, večer jsem u ní neměla problém vydržet, stále dále číst a neusínat. I když popisy zranění i tajemných záchvatů jsou otřesné a rozuzlení podivné, je kniha zajímavostí v české literatuře a podívám se i po další autorově tvorbě. Není to však konzumní čtení a autor se svým stylem ocejchoval, protože mezi jinotajné řádky se nedokáže ponořit každý. Pokud se to však čtenáři podaří, čeká jej výjimečný zážitek a lehké mrazení z otázky: "Co kdyby....?"

Čti víc

Kar
  • Miloš Urban
5,0
378 Kč

5
Kateřina Plickova

Kateřina Plickova získala odznak Můj názor pomáhá

30.12.2019 19:32

Děkujeme, v tomto roce jste se zařadili mezi top recenzenty! I díky vašemu názoru si ostatní čtenáři budou moci snáze vybrat.

5
5

Kateřina Plickova napsala recenzi

30.12.2019 19:28

Rozhovor, který nechcete skončit, vyprávění, jaké se vám zaryje pod kůži a slova, která popisují časy krásné i těžké. To a mnohem více naleznete v úžasné knize vzpomínek jedné z nejdůležitějších dokumentaristek naší doby i té doby minulé. Nádherné čtení plné moudrosti, ke kterému se budu ráda vracet a napjatě poslouchat neuvěřitelné příběhy, které se skutečně staly. Naštěstí i bohužel.

Čti víc

5
5

Kateřina Plickova napsala recenzi

28.12.2019 21:52

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.

Jednoduchý děj s jasným poselstvím, bez kliček a komplikací. Příběh o jednom neblahém vlivu baktérie, zlém masném průmyslu, sobeckém zisku a naštvaných rodičích, kteří udělají cokoliv, aby ve svém neštěstí našli smysl. Jedná se o jednu z autorových jednodušších knih, i tak jsem měla problém ji odložit a stále jsem toužila vědět, co bude dál, některé pasáže vyloženě šokovaly (spíše se mi jedná o popisy rapidního zhoršování zdravotního stavu dítěte, než obrazy z jatek, byť to také nebylo nic pěkného). Avšak pro citlivější povahy to není vhodné čtení, pokud však váháte nad vegetariánstvím, může to být dobrý start.

Čti víc

5
5

Kateřina Plickova napsala recenzi

28.12.2019 16:21

Beletrizovaná výpověď o činu sudetského Němce Oskara Schindlera, který byl příliš lidský, než aby dokázal jen přihlížet vraždění a utrpení nevinných. A i když nemohl ochránit všechny, pokusil se změnit osud alespoň několika z nich za cenu obřích ekonomických ztrát. A i když dnes už víme, že Oskarova poválečná pouť již nikdy nebyl tak úspěšná, "jeho" Židé na něj už nikdy nezapomněli. To vše může znít jako obsah dobrého hollywoodského dramatu, kdyby se nejednalo o reálný příběh. A i když dějiny mohly některá fakta zamlžit a mnohé vzpomínky zkreslit, navždy zůstává faktem, že Oskar Schindler se řadí mezi hrdiny, kteří tváří tvář hrůze holocaustu a hrozbám z vlastních řad neváhali obětovat majetek i své jistoty, aby dokázali vyrvat několik set životů a zachránit je před mučivým osudem plynových komor. Čest jeho památce, jakkoliv to byla osobnost rozporuplná. Jeho příběh si zaslouží být stále připomínán.

Čti víc

5
5

Kateřina Plickova napsala recenzi

08.12.2019 21:18

Zápisky z jednoho stopování, které mělo šanci stát se sondou do života Rusů i jiných národů, které se střetávají na hranicích... Jenže tu šanci nevyužilo. Zápisky jsou skutečně "jen" zápisky a pouze s povrchní znalostí Ruska a kultury vzdálenějších míst nemá čtenář mnohému šanci porozumět. Popisy nesmírně strohé a pro plné pochopení textu je nutné sedět v jedné ruce s knihou a v druhé s otevřeným internetovým vyhledávačem pro dohledávání souvislostí, které v knize nejsou uvedeny. A bohužel také s překladačem, protože polovina ruských slov a všechny ruské věty nejsou přeloženy. Je mnoho knih, kde si čtenář řekne, že hubenější o 100 stran a bylo by to lepší. Vladivostop by potřeboval dalších 100 stran navíc a byl by příjemnějším čtením. Fotografie z cest jsou však nádherné, bohužel v drtivé většině v textu nejsou popsána zobrazená místa, což knize ubírá další potenciál. Škoda.

Čti víc

5
5

Kateřina Plickova napsala recenzi

08.12.2019 21:14

Jednoduché a nenáročné čtení pro nadšence do thrillerů a temných zápletek. Autorka vede děj přímočaře a bez větších kliček a i když si nechá v záloze několik překvapení, nejedná se o zásadní dějové zvraty, které Vám otočí děj knihy vzhůru nohama. V rámci žánru nemá mnoho šancí se dostat mezi špici, ale i tak se jedná o odpočinkové čtení, které neurazí.

Čti víc

5
5

Kateřina Plickova napsala recenzi

16.11.2019 18:34

Co se odehrává v hlavě samotáři? Proč se straní všech? Jak tráví čas zavřený ve svém malém světě čtyř stěn a starých knih? Dnes nám takto postiženým pomáhají sociální sítě, ale dříve byli lidé buď uzavření podivíni nebo ti, co v proudu slušnosti a přijatelných mravů vycházeli ven a dávali své společenské přednosti na odiv. A mezi nimi podivíni, astronauti samoty, kteří se dokázali sem tam probít ven a jako stepní vlci kroužit okolo. A právě o jednom stepním vlkovi, který se na chvíli zatoužil stát uhlazeným přátelským psíkem, je tato neuvěřitelná kniha, kterou však nemůže pochopit každý. To však nic nemění na faktu, že se jedná o zajímavé a nadčasové čtení.

Čti víc

5
5

Kateřina Plickova napsala recenzi

16.11.2019 18:33

Tato kniha není na jedno přečtení, stejně jako příběh v ní není příběh jednoho života. Prolínání času a dějových linií, opakovaný návrat k zásadním momentům z několika úhlů, příběh pěti bratrů a zároveň vyprávění jen o jednom z nich. Kolik toho Clay unese na svých bedrech, kolik toho zvládne jeho srdce? Kolik vůbec může unést člověk sám? Nádherné čtení, smutné, strhující, nezapomenutelné. Autor dokázal, že není "mistrem jedné knihy a jednoho tématu", ale že se dokáže ponořit i do jiných vod.

Čti víc

„Knihy nemají být nářadím, které by zdobilo dům, nemají býti cenným zbožím, nýbrž mají býti zásobnicí, která živí ducha.“

Francesco Petrarca