Kateřina Plickova

6

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
O mně

Jsem milovník knih a dobrých příběhů, více není nutné vědět.

Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
O mně

Jsem milovník knih a dobrých příběhů, více není nutné vědět.

Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři
Zobrazit více

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2019
2018
2017
2016
2020
2017
2016
Zobrazit více

Moje aktivity

6
6

Kateřina Plickova napsala recenzi

27.11.2020 14:43

Kyvadlo je akční jízda se vším všudy. Pokud čtenář zvládne rozvláčnější úvod, kde se autor snaží vysvětlit a předestřít vše podstatné, nebude další dávky 500 stránek zklamán. Akce, útěky, přestřelky, výbuchy, nečekaná odhalení o zákoutí hnusných tmavých přívěsů s divnými rodinnými pravdami. To vše a mnohem více v akční jízdě napříč světem.

Kyvadlo je příběh jedné pomsty, několika dlouhých rukou spravedlnosti a ještě delšího útěku před dokonalým vrahem. Téměř. Protože ani v této knize dokonalý zločin neexistuje a hlavnímu hrdinovi rychle dochází čas k jeho rozluštění…

Čti víc

6
6

Kateřina Plickova napsala recenzi

17.11.2020 18:42

Hořící stromy autorky Kristiny Ohlsson jsou skutečně výtečným čtením. Děj jednoduchý a přitom zápletka nenudí, hororové prvky, ovšem nikoliv přeplácaná nadpřirozenost. Postavy uvěřitelné a jejich bolest skutečná, že jim toužíte pomoci, ale příběh kráčí neúprosně daným směrem. Doufáte za ně, věříte.

Děj samotný není nijak složitý, před deseti lety došlo v městečku k několika únosům, poslední si musel prožít mladý Lucas, byl však natolik těžce únoscem zraněn, že ztratil rok paměti včetně vzpomínek na únos samotný. Po letech se však odhodlal k návratu do míst svého dětství a nadějí s nadějí, že se mu podaří vzpomínky opět vyvolat. Netuší však, co vše svým návratem vyvolá ve skutečnosti.

Kniha není těžká na čtení jako na atmosféru samotnou. Nedoporučuji jej slabším povahám, ne z důvodu krvavých scén, na ty je autorka skoupá, ale kniha je velmi ponurá a bolest rodiče nad ztrátou milovaného dítěte ze stránek stříká na všechny strany. I tak se jedná o jednu z nejlepších knih, jakou jsem četla.

Čti víc

6
6

Kateřina Plickova napsala recenzi

14.11.2020 19:20

„Slyšte, slyšte!!! Pokud se nebojíte vypravit se do Vídně počátku 20. století a pokusit se rozluštit případ podivné sebevraždy nejenom mladého maďarského důstojníka, neváhejte nastoupit tuto cestu se zápletkou více než zajímavou!“

David Bronstein je mladý policista, ve své době spíše úředník, a tráví noci na sledovačkách nějakého Stalina, osoby podivné, však bezvýznamné. Než tahat se po nocích kolem bytu Gruzínce touží se rozlétnout se za velkými případy Vídně a uplatnit tak svůj detektivní talent. David však ještě netuší, že tuto příležitost mu brzy osud naservíruje až pod nos. A záleží jen na něm, aby si jej nenechal urazit.

Něžný příběh ze staré Vídně s detektivní zápletkou zaujme každého, kdo rád u knih přemýšlí, ale přitom se mu nedělá dobře z potoků krve a také se rád ponoří do atmosféry kabaretů a podvečerů kolem honosných divadel. Případ podivné sebevraždy byl krásnou a přitom neotřelou procházkou po dlažbě jednoho starého města v patách mladého policisty. Pokud máte odvahu, vyjděte si s ním. Nudit se nebudete.

Čti víc

6
Kateřina Plickova

Kateřina Plickova získala odznak Můj názor pomáhá

18.10.2020 14:58

Děkujeme, v tomto roce jste se zařadili mezi top recenzenty! I díky vašemu názoru si ostatní čtenáři budou moci snáze vybrat.

6
6

Kateřina Plickova napsala recenzi

18.10.2020 14:58

Země skrytých úsměvů, povídkový soubor 30 + 3 příspěvků je jeden z nejzajímavějších knižních projektů, o jakých jsem se dozvěděla. Myšlenka, že nyní žijeme v zemi, kde jsou úsměvy skryty za povinnými rouškami, je zajímavá a toto mě napadlo samotnou už několikrát předtím. S jednou pí. antikvářkou jsme se na toto téma i smutně zasmály. Často nevíme, zda se lidé zlobí nebo ne, jen podle očí to nelze tak jednoduše poznat. A právě na tento popud byla sestavena tato kniha povídek, jejímiž přispěvateli nejsou spisovatelé a osobnosti menší, než ty velmi významné i známé.

Namátkou Alena Mornštajnová, Viktorie Hanišová, Arnošt Vašíček (ten tam má skvělou detektivku), Michal Viewegh, Kateřina Tučková, Miloš Urban a další z es knižní scény. Odpověděli na prosbu pí. Markéty Hejkalové, zakladatelky a ředitelky Podzimního knižního veletrhu, akce, která měla letos mít své 30. výročí konání. Nemá.

Knížka měla být netradiční upomínku na akci, která se nakonec, jako mnoho dalších, nemohla konat. Ale i tak se jedná o velmi zajímavý projekt, který se, hlavně v těchto časech, nesmírně povedl být tím, čím byl zamýšlen. Generátorem náhodných úsměvů. Při pročítání jednotlivých příspěvků Vám náhle nemusí být líto, že Vaši oblíbení autoři tentokrát nenapsali celou knihu. Protože i toto krátké setkání za to stojí. Příběhy jsou smutné i veselé, z životů obyčejných i známějších. Jedno však mají společné. Něžnou nenásilnost, s jakou ve čtenáři vyvolají emoce.

Pokud tedy máte pocit, že už je toho moc (a je) a že těch úsměvů je málo, sáhněte po tomto dílku. Věřím, že Vám úsměv zase přičaruje. A vůbec se k tomu nebudete muset nutit.

Čti víc

6
Kateřina Plickova

Kateřina Plickova získala odznak Šťastných 7

15.10.2020 12:51

Tento rok se vaše knihovna rozrostla už minimálně o 7 knih… Doufáme, že už jste se do nich pustili :-)

6
6

Kateřina Plickova napsala recenzi

06.10.2020 16:04

Rudá galerie patří do žánru erotické literatury, nebojím se říct, že i do psaného porna. Příběh Mony a jejího slibu daného umírající matce, že zachrání její milovanou Rudou galerii za každou cenu, se odvíjí směrem k tajemnému cizinci, který je nešťastné Moně ochoten pomoci, pokud i ona pomůže jemu. Mona dostane dost prostředků, aby zachránila galerii a splnila tím svůj slib, a cizinec si odpomůže od jistého pnutí.

Příběh sám však v knize nehraji prim a autorka čtenáře posouvá mezi jednotlivými vzdychy, nečekanými postelovými praktikami a mnoha vyvrcholeními, nikoliv však dějovými. Mona i její cizinec si jistě přijdou na své a fantazii se meze nekladou ani v anatomii lidského těla obou pohlaví (o pohlaví půjde především) a pokud jste opravdu příznivci hesla „žádné ciráty, jdeme na věc“, je kniha skutečně pro Vás. Jemnou erotiku, romantiku ani podobné nesmysly však v knize nehledejte, příběh je skutečně zaměřen výhradně na sex. Což nemusí být chyba, zde opravdu hodně záleží na čtenáři, co od takové knihy očekává. Ostatní se třeba alespoň zasmějí. Jako já.

Čti víc

6
6

Kateřina Plickova napsala recenzi

08.09.2020 18:37

Kontroverzní bichle spisovatele Jana Nováka o životě literáta Milana Kundery vzbudila mnoho emocí a byla počátkem mnoha recenzí plných vzteku. Mnoho lidí knihu, dle svých vyjádření, odhazovalo v dál a jejich vzteklý řev dozníval ještě dlouho na stránkách zájmových webů a vyhrazených stran tištěných periodik. Toliko k bublině kolem knihy. Předem avizuji, že „proslulé“ kauze agenta Chodce je v knize věnováno cca 20 stran a je to jen střípek v životě Milana Kundery, kterému není ani věnováno moc pozornosti. Mnohem více se autor věnuje jeho činnosti v čs. svazu spisovatelů, psaní, činnosti na FAMU a dalším částem života Milana Kundery. Kromě jeho osudu zde ukazuje nepřebernou mozaiku příběhů a osudů dalších lidí z jeho bližšího i vzdálenějšího okolí a kniha je výpovědí o činnosti spisovatelů od 50. let do normalizace. Pokud tedy máte zájem o historii české literatury a boj jednolitých aktérů svazu proti komunistické vrchnosti, je kniha tím pravým pro vás. Pokud hledáte senzaci, kupte si bulvár.
Kniha je však cennou výpovědí o jedné části naší historie a pokud máte zájem vědět z oblasti české literatury té doby něco více, knihu s sebou rozhodně v rámci čtení tahejte, za tu námahu to stojí. Jen doporučuji být na pozoru proti podsouvání ze strany autora, který se Vám může snažit ukázat Milana Kunderu z pohledu, jaký jej má on. Zde však opravdu záleží na Vás, jak se s tímto aspektem knihy poperete. Mně se povedlo udělat si obrázek dle své úvahy a negativní není. Každý zkrátka žil, jak uměl a někdo měl více štěstí. A z toho nelze nikoho vinit.

Čti víc

6
6

Kateřina Plickova napsala recenzi

19.08.2020 13:22

Černá kniha sovětské okupace obsahuje příběhy a důsledky. Všechny smutné, všechny tragické a všechny alarmující. Příjezd sovětských vojsk a jeho tragičnost neskončil s večerem dne 21. srpna 1968, ale protáhl se až do roku 1989 a za celou dobu přinesl mnoho škod a obětí na životech. Kniha je uceleně předkládá, opírá se o data a archivní materiály a ukazuje příběhy obětí. Trnitou cestu pozůstalých dále režimem a nemožnost domoci se spravedlivého procesu nebo odškodnění. Naopak. Pozůstalí jsou často perzekvováni režimem za důvod úmrtí milovaných. Kniha ukazuje absurdity této doby a dokládá bohatý obrazový materiál. Knihu nedoporučuji citlivým čtenářům a nostalgickým snílkům. Obě tyto skupiny by mohly při četbě utrpět šok.

Čti víc

6
6

Kateřina Plickova napsala recenzi

12.08.2020 20:03

Kniha Vyšetřovatel českého autora Vladimíra Dzura je cenným svědectvím o procesech s válečnými zločinci a usvědčenými vrahy. Ukazuje nelehkou cestu vyšetřovatelů na cestě za potrestáním viníků a vrahů nevinných lidí a obrovskou moc státu, který nechce vidět své vrahy před soudem. Mnozí viníci jsou zatčeni složitými cestami, mnozí přijdou sami a mnozí, než se podívat spravedlnosti do tváře, se raději zabijí. Kniha není pro konzumenty jednoduše psaných příběhů a nejedná se „pouze“ o soubor svědectví o prožitých masakrech, jedná se o pojednání o poctivé práci vyšetřovatelů, policajtů a soudců, kteří se nezalekli agresivních státních aparátů a dokázali si doslova na koleně vytvořit nová a nevídaná řešení, jak dosáhnout spravedlnosti pro nevinné oběti. Kniha je doplněna bohatou obrazovou dokumentací a rovnou zde píšu, že není pro žádnou slabší povahu, ale pro opravdové zájemce o danou problematiku. Fantastické čtení, takových knih není nikdy dost.

Čti víc

„Známkou dobré knihy je, že se tím více líbí, čím starší se člověk stává.“

Georg Christoph Lichtenberg