Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?
Založit si profilO mně
Nevyhranený čitateľ. O knihách hovorím radšej, ako som myslela. Tešenie na knihy je rovnako dobré ako ich čítanie. Asi by som chcela byť náročnejší čitateľ, než som. Lenivá čítať v angličtine. Keď je tam niečo so záhradou, hneď sa chytím. Sumár: Nadpriemerne priemerná.
Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři
Moje aktivity
Po tejto knihe som už nechcela v deň dočítania robiť nič, čo by sa mi uložilo do hlavy - iná kniha, časopis, kniha, instagram. Je "pomalšia", než jej iné knihy, ale tak skvele popisuje, ako sa ľudia dostanú tam, kde sú - vo svojom vnútri, pri svojom konaní - je to veľmi uveriteľné. Samozrejme tomu nahrávajú aj povedomé reálie. A perfektný bonus pre mňa - prostredie záhrady a lesa. Simply the best od AM. Zakladám na znovuprečítanie v budúcnosti.
Neobyčajná sonda do duše rôznych žien. (Pre mňa) Príťažlivé prostredie, v ktorom sa dej odohráva, zaujímavé, nie vždy predvídateľné konanie hrdinov. Veľmi oceňujem, že "psychologické" časti knihy nešli tak do hĺbky, že by to bolo pitvanie len pre pitvanie, všetko mi prišlo veľmi uveriteľné, a pritom dosť neobyčajné, aby bolo o čom písať / čítať. Ideálne prekladanie deja a úvah, ktoré udržujú pozornosť aj napätie. Určite je to kniha, ku ktorej sa ešte vrátim.
Neobyčajná sonda do duše rôznych žien. (Pre mňa) Príťažlivé prostredie, v ktorom sa dej odohráva, zaujímavé, nie vždy predvídateľné konanie hrdinov. Veľmi oceňujem, že "psychologické" časti knihy nešli tak do hĺbky, že by to bolo pitvanie len pre pitvanie, všetko mi prišlo veľmi uveriteľné, a pritom dosť neobyčajné, aby bolo o čom písať / čítať. Ideálne prekladanie deja a úvah, ktoré udržujú pozornosť aj napätie. Určite je to kniha, ku ktorej sa ešte vrátim.
Neobyčajná sonda do duše rôznych žien. (Pre mňa) Príťažlivé prostredie, v ktorom sa dej odohráva, zaujímavé, nie vždy predvídateľné konanie hrdinov. Veľmi oceňujem, že "psychologické" časti knihy nešli tak do hĺbky, že by to bolo pitvanie len pre pitvanie, všetko mi prišlo veľmi uveriteľné, a pritom dosť neobyčajné, aby bolo o čom písať / čítať. Ideálne prekladanie deja a úvah, ktoré udržujú pozornosť aj napätie. Určite je to kniha, ku ktorej sa ešte vrátim.
Dobrá kniha. Celú dobu čítania mi išla v ušiach pesnička "Kdybych se narodil před sto léty...", ktorá život v tejto oblasti predstavuje idylicky, na rozdiel od realistickej knihy. Zažívala som silno uvedomenie, ako sa máme dobre voči minulosti. Reálie boli pre mňa úplne nové, takže okrem dobre vystaveného deja pre mňa mala knihu veľkú dokumentárnu hodnotu. Teším sa na ďalšiu časť.
Túto knihu sme kúpili kamoške na odporučenie, dodatočne sa jej za to ospravedlňujem. Ak pominiem stovky gramatických chýb a zúfalú slovenčinu, dosť zlá je nulová logika správania sa hrdinov (možno dôsledok insomnie?), telenovelové prostredie a závery scén, a najväčším šokom je asi vyzdvihnutie priateľstva ako aktu, kedy máte 100% pochopenie pre to, ako sa váš priateľ správa, bez ohľadu na to, komu ubližuje, koho obmedzuje apod. Negatívnu recenziu som asi ešte nepísala, ale v tomto prípade sa nedalo odolať. Najhoršia kniha, akú som čítala (ok, uznávam, od polovice som preskakovala po riadkoch, aby som za 5 min zistila ako to skončí). Už sa teším na dvojku! (Žartujem.)
Knihu som kúpila po skúsenosti s knihou "To je Paríž". Pre milovníkov ilustrácií ako ja je to pravé orechové, sú jednoduché, ale pritom vystihujúce. Neprekombinované, jednoduchá grafika. V Londýne som nikdy nebola, ale ak vystihujú tieto obrázky niečo z genius loci ako v Paríži, kde to viem posúdiť, priateľ sa jej určite poteší. Pre mňa je to minimálne kniha, ktorú si beriem čas od času do rúk na zalistovanie a potešenie sa s minimalistickými a trefnými textami a nádhernými ilustráciami. Silno odporúčam.






