Otvíráme první kamenné knihkupectví v Brně. Přidejte se k nám

Čtyři důvody, proč pracovat v Martinusu

1. Vůně knih a čerstvé kávy

Pracuj s tím co miluješ a v prostředí, kde se cítíš jako doma.

Knihy jsou naší vášní a věříme, že i tvou! Vkročit každý den do místnosti, kterou celou vyplňují nádherné, voňavé, moudré i zábavné knihy je skutečně výjimečný pocit. Dělá nám opravdovou radost, když pomůžeme to, že si kniha najde svého čtenáře.

V mnohých našich knihkupectvích je tenhle pocit vylepšený i o výjimečné prostředí našich kaváren. Ty nejenže doplňují dvě třetiny legendárního 3K (kniha, káva, koláč), ale posouvají čtenářský zážitek na novou úroveň. Vůbec nám nevadí, že si čtenáři mohou vybrat své nové knižní poklady u šálky lahodného nápoje :-)

Chci se k vám přidat

2. Zažiješ u nás lidskost

Pracuj mezi lidmi, kteří tě přijmou, budou respektovat a budete si navzájem inspirací.

Lidskost patří mezi čtyři základní hodnoty Martinusu (no dobrá, máme ještě pátou, neoficiální, kterou ti prozradíme, až se potkáme :-)). Lidskost jsme si definovali takto: „Každý z nás je jedinečný, ale dohromady jsme jeden velký tým. Víme, že bez upřímné komunikace, snahy porozumět jeden druhému i celému obrazu, to fungovat nebude. Věříme si a respektujeme se navzájem, protože každý z nás je v něčem výjimečný a může inspirovat ostatní k velkým věcem. Víme, co znamená být profesionál, ale i to, že koření je humorem života :-) Když si všimneme problému, hledáme způsob, jak ho vyřešit. Když někomu můžeme pomoct, uděláme to, protože chápeme, že náš úspěch je společný.”

A o tom to je - snažíme se přistupovat s pochopením a úctou nejen vůči našim zákazníkům, ale i k sobě navzájem, protože nás to obohacuje lidsky i profesionálně. Více o našem vztahu k diverzitě a hodnotách, za které se nemusíme stydět, píšeme v našem kodexu Pestrý Martinus.

Chci vytvářet pestrý svět

3. Příběhy píšeme společně

Řídíme se heslem: „Jaké si to společně uděláme, takové to v Martinusu budeme mít.”

Máš přirozenou chuť měnit věci kolem sebe a umíš přebrat iniciativu? U nás se budeš cítit jako ryba ve vodě! Nehledáme pasivního člověka, který čeká na příkazy, namísto toho ti dáme svobodu, důvěru a nástroje, aby jsi věci pojmenoval*a a mohl*a řešit. Nedělíme se na „my a oni”, navzájem si nasloucháme, zajímá nás názor kolegů, vysvětlujeme a pomáháme si. Máme vlastní firemní sociální síť, díky které je lehčí vyjádřit se k čemukoliv důležitému. I nedůležitému, například prostřednictvím zábavného gifka :-)

Chci přispět svou kapitolou

4. Máš chuť zlepšovat sebe i svět

Pokud máš chuť získávat nové zkušenosti a čelit novým výzvám, jsi na správném místě.

Rádi se učíme a zlepšujeme. Ba co víc, „Stále lepší” je zároveň jednou z našich hodnot! Možností na zlepšování se máš u nás hned několik. Noví kolegové se v rámci prvního roku vydávají na Cestu Martinusáka, během které jim představíme naše hodnoty a sérii užitečných nástrojů a technik, o které se mohou opřít nejen při práci, ale i v osobním životě.

A to zdaleka není vše - kromě zajímavých interních školení tě čeká i firemní příspěvek na seberozvoj. Využít jej můžeš na rozvoj nejen podle tvých aktuálních potřeb, ale i na přípravu na takovou pracovní pozici, ke které chceš časem dozrát.

Pokud máš zájem, vždy se najde příležitost přiučit se něco nového a užitečného! Možná se přidáš mezi Ambasadory dětské literatury nebo se v kavárně naučíš dělat latte art :-) Je to přece radost, objevit v sobě nové (a občas skutečně nečekané!) talenty. Jsme přesvědčení, že neustálým rozvíjením sebe samých dokážeme nejen inspirovat lidi ve svém okolí, ale i budovat svět, kde je vzdělávání a práce na svých schopnostech skutečnou hodnotou.

A co bychom byli za milovníky knih, kdybychom si pro tebe nepřipravili seznam titulů, které nečteme jen pro radost, ale taky ve chvíli, kdy se chceme něco nového naučit. Podívej se blíže na ty,které v nás obzvlášť zarezonovali.

Mám chuť být stále lepší

„Jejich životy jsou součástí mého příběhu a jiných příběhů, které se pod slunečnou oblohou vsouvají do jediného příběhu lidského života.“

Peníze od Hitlera - Radka Denemarková, 2021
Peníze od Hitlera
Radka Denemarková