Vánoce

Tělo sčítá rány

Jak trauma dopadá na naši mysl i zdraví a jak se z něj léčit

Trauma nelze obejít. Jeho následky zažívají mnozí – možná vy, možná vaši blízcí. Vždy však ovlivňuje životy všech okolo. A není v silách trpícího, aby projevy v podobě depresí,... Číst víc

4,9 12 hodnocení
Nakladatel
Jan Melvil publishing, 2021
Počet stran
496

Trauma nelze obejít. Jeho následky zažívají mnozí – možná vy, možná vaši blízcí. Vždy však ovlivňuje životy všech okolo. A není v silách trpícího, aby projevy v podobě depresí, chronických potíží, alkoholismu, sebepoškozová Číst víc

  • EPUB MOBI
  • Čeština

339 Kč

Ihned ke stažení
Jak číst e-knihy?
I e-knihy můžete darovat
Další e-knižní vydání (2)
Telo si pamätá - Bessel van der Kolk
PDF EPUB MOBI
Slovenština, 2022
Ihned ke stažení

759 Kč


The Body Keeps the Score - Bessel van der Kolk
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2014
Ihned ke stažení

258 Kč

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • Doprava zdarma k nákupu od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Vánoční skřítci doporučují

Více o eknize

Trauma nelze obejít. Jeho následky zažívají mnozí – možná vy, možná vaši blízcí. Vždy však ovlivňuje životy všech okolo. A není v silách trpícího, aby projevy v podobě depresí, chronických potíží, alkoholismu, sebepoškozování či pocitů studu a osamělosti zvládl bez pomoci.
Bessel van der Kolk popisuje s laskavostí a otevřeností příběhy, s nimiž se setkal v klinické praxi, a dělí se o výsledky svých výzkumů v oblasti terapie posttraumatické poruchy. Prokázal jimi, že zanedbávané či zneužívané děti, účastníci nehod a katastrof, váleční veteráni či oběti násilných činů potřebují víc než medikamenty. Skutečné uzdravení vede přes hledání cesty k sobě samým, k vlastnímu tělu, které si v nekonečné smyčce udržuje otisk prožitého utrpení. I díky van der Kolkově práci se lze vydat na možná dlouhou, ale nadějnou cestu k lepšímu a plnějšímu životu.

Mimo jiné se dozvíte:
- Trauma negativně ovlivňuje tělo i mozek a mění schopnost zažívat radost,
důvěru, ovládat se a vnímat své tělo.
- V rozvoji vývojové traumatické poruchy hrají roli geny, hormony i rodičovská péče a láska v prvních letech života.
- Sebedestruktivní chování je často vyvoláno snahou znovu cítit a získat kontrolu nad svým životem.
- Projevy traumatu často dostávají nálepky nejrůznějších diagnóz, terapie je však
neúčinná, pokud neřeší skutečnou podstatu potíží.
- Trýznění lidé popírají realitu a oddělují se od ní, aby přežili. Přestávají tak chápat, kým jsou, co cítí a čemu a komu mohou důvěřovat.

Autor své pacienty vybízí, aby se zapojili do libovolné formy práce s tělem, která napomáhá obnovení zdravého vztahu k sobě i k druhým. V knize proto najdete doporučení na inovativní léčebné postupy od metod neurofeedbacku přes meditaci až po sport, hudbu, jógu či kurzy herectví. Přístupným způsobem tak dává naději všem, kteří dosud trpěli.
Číst víc
Počet stran
496
Rok vydání
2021
Edice
Pod povrchem
Naše katalogové číslo
919645
Jazyk
čeština
Překlad
Nakladatel
Jan Melvil publishing
Originální název
The Body Keeps the Score: Brain, Mind, and Body in the Healing of Trauma
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,9 / 5

12 hodnocení

7
0
0
0
0

Jak se líbila e-kniha vám?

Čtenářské recenze

Pavlína
3.4.2022
Telo sčíta rany
Táto kniha ma zaujala svojím názvom a preberanou témou. Rozoberá traumu ako takú- teda pôsobenie na organizmus a dušu človeka. V mnohých veciach mi pomohla pochopiť prečo sa cítim tak ako cítim a že telo si všetko pamätá.
Názov knihy v češtine nebol vhodne zvolený. Lepší názov by mohol byť "Tělo si všecho/vše pamatuje". Pretože trauma nie je sčítanie nejakých následkov... ...je to pamäť na všetko, čo bolo zraňujúce pre psychiku a následne telo človeka zasiahnutého vážnou psychickou traumou. Jednoznačne odporúčam ľudom, ktorí sa potýkajú s následkami traumy(ale nielen pre tých- aj pre odborníkov venujúcich sa traume psychickej ako takej). O to viac ma potešila správa, že táto kniha bude dostupná o pár mesiacov v slovenčine. Teším sa na preklad. :-)
Číst víc
Dagmara
27.1.2022
Telo sčíta rány
Výborná kniha o tom, ako všetko so všetkým súvisí a ako sme si strojcom vlastného života. Vysvetľuje ako fyzické telo súvisí so psychikou a celkovým prežívaním. Ako nás ovplyvňujú aj malé detaily nášho života. Číst víc
Marta
8.11.2021
Kniha je skvělá ale zejmena v angličtině. Omlouvám se, ale jsem znechucená českým překladem už jen samotného názvu, ale hlavně výběru obalu a designu knihy. Možná se kniha nemá soudit podle obalu, ale tahle má velmi daleko k originálu a vypadá tak trapně, že odrazuje od samotného čtení. Škoda. Budu doufat v jiné vydání aby po české knize někoho vůbec napadlo sáhnout. Číst víc

Číst víc

„Když člověk ponižuje, pak jen proto, že je sám nízký.“

Malý princ - Antoine de Saint-Exupéry
Malý princ
Antoine de Saint-Exupéry