Knihy
E-knihy

Fotograf z Osvětimi

Svědectví o zrůdnosti režimu

Ikar CZ, 2016
Okamžitý download
EPUB
MOBI
Nakladatel
Ikar CZ, 2016

Historická biografie na pomezí biografického románu vypráví osudy Wilhelma Brasse, který byl v létě 1940 internován v Osvětimi. Tam se mu podařilo přežívat díky tomu, že byl šikovný fotograf, a pro nacistickou mašinerii...

Čti víc

199 Kč

Běžná cena Běžně 279 Kč

Ušetříte 29%

Okamžitě ke stažení

I e-knihy můžete darovat

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Historická biografie na pomezí biografického románu vypráví osudy Wilhelma Brasse, který byl v létě 1940 internován v Osvětimi. Tam se mu podařilo přežívat díky tomu, že byl šikovný fotograf, a pro nacistickou mašinerii, libující si v přesné evidenci a dokumentaci, fotografoval vězně, ale i popravy a lékařské pokusy na lidech. Dohromady zhotovil přes 50.000 snímků. Kniha rekonstruuje pět let, které Wilhelm Brasse strávil ve vyhlazovacím táboře, a vychází z historických dokumentů a ze vzpomínek samotného autora, který zemřel v roce 2012 ve věku 94 let.
Čti víc
Kupte společně
Fotograf z Osvětimi - Luca Crippa, Maurizio Onnis
Smrtící bílá - Robert Galbraith, J.K. Rowling
468 Kč
Ušetříte 310 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,5 / 5

4 hodnocení

2
2
0
0
0

1

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová
28.11.2019
Další kniha z Osvětimi podle skutečného příběhu. Sledujeme zde mladého Wilhelma Brasse, jehož otec byl Rakušan, ale Wilhelm se cítil být Polákem, díky své matce. Snažil se utéct,a by nebyl naverbován do wermachtu, ale byl zadržen. Jelikož nechtěl zradit Polsko - svou vlast - byl převezen do Osvětimi. Po pár měsících se dostal na místo fotografa a jeho úkolem bylo fotit nově příchozí zajatce pro bezchybnou německou evidenci. Jelikož se Němcům jeho práce zalíbila, přežíval v táboře a dostal se k focení třeba i hrůzných experimentů doktora Mengeleho.
Jako u dalších podobných knížek i tato popisuje všechny hrůzy koncentračního tábora. Při čtení můžeme být jen rádi, že ta doba je za námi. Kniha je doplněna fotografiemi, které ještě prohlubují sílu všeho utrpení.
Hvězdička dolů za to, že jsem se chvílemi trošku ztrácela v osobách a v některých německých výrazech. Ale jinak určitě zajímavý příběh, který stojí za přečtení.
Čti víc
Pavel Stránský
16.7.2016
Kniha se četla velice dobře. Jazyk je jednoduchý a občas se setkáme s trochu krkolomnými německými výrazy.
Bylo opravdu zajímavé vidět život v táboře smrti z pohledu uvězněného fotografa. Čtenář si někdy ani pořádně neuvědomoval všechny ty hrůzy, které se tam děly. Protože ani hlavní postava, Wilhelm Brasse, si je uvědomovat nechtěl. Nemohl. Pokud chtěl žít dál a nezešílet. Avšak neotupil, neustále byl na pochybách. Trápily ho výčitky svědomí. Chce žít, proto dělá tuto práci. Bohužel, svým drobným přičiněním pomáhá této vražedné mašinérii.
Přiložené fotografie dávaly knize větší váhu. Nebyly to jen pouhé věty, které nám zprostředkovaly vědění o Brasseho životě v Auswitz, ale samotné fotografie, které zachycovaly opravdové lidské bytosti, které si prošly peklem. To osobně na mě mělo veliký emocionální dopad.
Na druhou stranu jsem čekal od knihy něco jiného. Samotný konec byl předvídatelný, chybělo napětí. Měl jsem pocit, že dílo nezachycuje to, co by mělo. Jako kdyby něco opomenula. Skutečnou podstatu tábora Osvětim.
Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Fotograf z Osvětimi - Luca Crippa, Maurizio Onnis
Smrtící bílá - Robert Galbraith, J.K. Rowling
468 Kč
Ušetříte 310 Kč

„Knihy jsou nahromaděným pokladem světa, vhodným dědictvím pokolení a národů. “

Henry David Thoreau