Knihy
E-knihy

Genealogie morálky

OIKOYMENH, 2019
Nakladatel
OIKOYMENH, 2019
Překlad

olemický spis Genealogie morálky (1887) patří k Nietzschovým pozdním pracím. Výjimečně v něm opouští aforistickou formu a píše jej v červenci roku 1887 během pouhých tří týdnů jako své snad nejucelenější dílo. Už v předchozí...

Čti víc

236 Kč

Běžná cena Běžně 248 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 9 dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

olemický spis Genealogie morálky (1887) patří k Nietzschovým pozdním pracím. Výjimečně v něm opouští aforistickou formu a píše jej v červenci roku 1887 během pouhých tří týdnů jako své snad nejucelenější dílo. Už v předchozí knize Mimo dobro a zlo (1886), bezprostředně následující po Zarathustrovi, začíná Nietzsche pracovat na své koncepci „vůle k moci“ a zhruba v době, kdy vzniká Genealogie morálky, si Nietzsche také plně uvědomuje, že „kritika morálky“ v širším smyslu může sloužit jako způsob, jak nepřímo, ale názorně předvést, že k povaze bytí neodmyslitelně patří moc, protože k ní patří možnost změny smyslu. Zároveň si v ohlédnutí zpět uvědomuje, že z tohoto důvodu je polemika proti morálce, proti úsilí o nalezení posledního smyslu pro naše poznání i jednání, nutně tím, co spojuje různé, často velmi odlišné fáze jeho myslitelské cesty. Z tohoto hlediska je třeba číst i jeho kritiku morálky v užším slova smyslu, tj. kritiku určitého morálního ideálu.
Čti víc
Kupte společně
Genealogie morálky - Friedrich Nietzsche
Zaklínač III. - Krev elfů - Andrzej Sapkowski
428 Kč
Ušetříte 69 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
160
Hmotnost
186 g
Rok vydání
2019
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
OIKOYMENH
Rozměr
130×200 mm
ISBN
9788072983650
Naše katalogové číslo
645119

Recenze

Jak se vám kniha líbila?


9.11.2013
Nevyhnutnosť
pre každého človeka, ktorý chce tvrdiť, že myslí. Možno ju nekriticky milovať, možno pokúšať sa ju kritizovať (z akej asi pozície?), možno ju odmietnuť (a teda vlastne prijať!), ale nemožno ju obísť. Táto knižka sa nádherným (literárnym rovnako ako filozofickým) spôsobom vyrovnáva hneď s niekoľkými dôležitými problémami myslenia: problematikou "subjektu", "dobra a zla", "vyššieho a nižšieho"... a dokonca s problematikou samotného konceptu dichotómii. Nietzscheho vrcholné dielo, ktoré prevyšuje problém morálky a predznamenáva rozhodujúcu otázku pre filozofiu 20. storočia - problematiku všeobecných, objektívnych pojmov, predovšetkým pojmu Pravda. Veľa ľudí sa domnieva, že Nietzscheho filozofia je filozofiou beznádejne strateného ľudského indivídua vo svete nekonečnej relativity a chaosu, ale práve táto knižka každého chápavého čitateľa presvedčí, že Nietzscheho projekt je krásnym pokusom o oslobodenie tisícročiami uväznenej ľudskej mysle a ľudského indivídua a o jeho emancipáciu a vyzdvihnutie na doposiaľ nepoznanú úroveň.
Čítavý a "lahodný" preklad doplnený slovníčkom latinských a gréckych výrokov.
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Genealogie morálky - Friedrich Nietzsche
Zaklínač III. - Krev elfů - Andrzej Sapkowski
428 Kč
Ušetříte 69 Kč

„Kdybych byl diktátorem, zakázal bych zákonem půjčování knih.“

William Saroyan