Genealogie morálky - Friedrich Nietzsche
Genealogie morálky
236 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Genealogie morálky

Na skladě
Nakladatel
OIKOYMENH, 2019

olemický spis Genealogie morálky (1887) patří k Nietzschovým pozdním pracím. Výjimečně v něm opouští aforistickou formu a píše jej v červenci roku 1887 během pouhých tří týdnů jako své snad nejucelenější dílo. Už v předchozí...

Čti víc

236 Kč

Běžná cena Běžně 248 Kč

Ušetříte 5 %

Na skladě, objednávejte ale rychle

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

olemický spis Genealogie morálky (1887) patří k Nietzschovým pozdním pracím. Výjimečně v něm opouští aforistickou formu a píše jej v červenci roku 1887 během pouhých tří týdnů jako své snad nejucelenější dílo. Už v předchozí knize Mimo dobro a zlo (1886), bezprostředně následující po Zarathustrovi, začíná Nietzsche pracovat na své koncepci „vůle k moci“ a zhruba v době, kdy vzniká Genealogie morálky, si Nietzsche také plně uvědomuje, že „kritika morálky“ v širším smyslu může sloužit jako způsob, jak nepřímo, ale názorně předvést, že k povaze bytí neodmyslitelně patří moc, protože k ní patří možnost změny smyslu. Zároveň si v ohlédnutí zpět uvědomuje, že z tohoto důvodu je polemika proti morálce, proti úsilí o nalezení posledního smyslu pro naše poznání i jednání, nutně tím, co spojuje různé, často velmi odlišné fáze jeho myslitelské cesty. Z tohoto hlediska je třeba číst i jeho kritiku morálky v užším slova smyslu, tj. kritiku určitého morálního ideálu.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha brožovaná vazba, OIKOYMENH, 2019
Na skladě
-5 %
236 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Kniha pevná vazba, Nakladatelství Aurora, 2007

Vyprodané

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
160
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
130×200 mm
Hmotnost
186 g
ISBN
9788072983650
Rok vydání
2019
Naše katalogové číslo
645119
Téma
filozofové
Jazyk
čeština
Překlad
Nakladatel
OIKOYMENH

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,2 / 5

4 hodnocení

3
0
0
1
0

9.11.2013
Nevyhnutnosť
pre každého človeka, ktorý chce tvrdiť, že myslí. Možno ju nekriticky milovať, možno pokúšať sa ju kritizovať (z akej asi pozície?), možno ju odmietnuť (a teda vlastne prijať!), ale nemožno ju obísť. Táto knižka sa nádherným (literárnym rovnako ako filozofickým) spôsobom vyrovnáva hneď s niekoľkými dôležitými problémami myslenia: problematikou "subjektu", "dobra a zla", "vyššieho a nižšieho"... a dokonca s problematikou samotného konceptu dichotómii. Nietzscheho vrcholné dielo, ktoré prevyšuje problém morálky a predznamenáva rozhodujúcu otázku pre filozofiu 20. storočia - problematiku všeobecných, objektívnych pojmov, predovšetkým pojmu Pravda. Veľa ľudí sa domnieva, že Nietzscheho filozofia je filozofiou beznádejne strateného ľudského indivídua vo svete nekonečnej relativity a chaosu, ale práve táto knižka každého chápavého čitateľa presvedčí, že Nietzscheho projekt je krásnym pokusom o oslobodenie tisícročiami uväznenej ľudskej mysle a ľudského indivídua a o jeho emancipáciu a vyzdvihnutie na doposiaľ nepoznanú úroveň.
Čítavý a "lahodný" preklad doplnený slovníčkom latinských a gréckych výrokov.
Čti víc

Čti víc

„Knihy nemají být nářadím, které by zdobilo dům, nemají býti cenným zbožím, nýbrž mají býti zásobnicí, která živí ducha.“

Francesco Petrarca