Knihy
E-knihy

Tma (v českém jazyce)

Bernard Minier

Bernard Minier se narodil 26. srpna 1960 ve francouzském městě Béziers. Své dětství trávil v Pyrenejích a vysokoškolský titul získal na univerzitě v Toulouse. Právě odtud pochází hlavní hrdina jeho knih, Martin Servaz. Minier původně pracoval jako celní úředník, od vydání svého prvního thrilleru...

XYZ, 2016
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
9-10 hodin čtení
Nakladatel
XYZ, 2016
3. díl série
Martin Servaz (CZ)

Třetí kniha bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu.

Čti víc

199 Kč

Běžná cena Běžně 399 Kč

Ušetříte 50%

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Třetí kniha bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený.Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? Co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!Bernard MinierNarodil se 26. srpna 1960 v Béziers, vyrůstal na jihozápadě Francie, své dětství strávil v Pyrenejích. Studoval na univerzitě v Toulouse, odkud pochází také hlavní hrdina jeho thrillerů Martin Servaz. Více než dvacet let žije nedaleko Paříže, je ženatý, má dvě děti a psaní se věnuje na plný úvazek. Jeho první román Mráz (XYZ, 2015) byl přeložen do několika světových jazyků včetně angličtiny a největší úspěch zaznamenal především ve Francii a v Německu. Také další knihy z této série Kruh (XYZ, 2015) a Tma (XYZ, 2016) měly ve světě mimořádný ohlas. Jeho další román mimo tuto sérii Une putain d´histoire (2015) se odehrává v San Francisku. V současné době autor pracuje na novéknize, v níž by se měl vrátit na scénu Martin Servaz.
Čti víc
Kupte společně
Tma (v českém jazyce) - Bernard Minier
Tiché roky - Alena Mornštajnová
428 Kč
Ušetříte 320 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
N'éteins pas la lumière
Rok vydání
2016
Počet stran
616
Nakladatelství
XYZ
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
610607

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?


Tereza Drdová
21.9.2017
Když jsem psala recenze na předchozí knihy Miniera, psala jsem, že nasadil laťku hodně vysoko. Nyní musím konstatovat, že teď už tu laťku pro mě asi jen tak opravdu něco nepřekoná, protože tenhle psycho detektivní román je prostě "hustý" :-) Děj se mi natolik dostal pod kůži, že jsem chvílemi přestávala mít přehled o tom, zda jsem ještě pořád v knížce nebo zda je to realita a měla bych se bát a víc se rozhlížet kolem sebe a dávat si pozor... no posuďte sami ;-))
Čti víc
Jana Chlupová
13.11.2016
Když jsem vytáhla knížku z obálky, počet stran mě vyděsil - přes 600! Ale! Děj běží velice svižně, krátké kapitoly, jednoduché věty a nijak složité kompozice. Ale hlavně aktuální téma psychické šikany, stalkingu a manipulátorství z knihy dělají zasloužený bestseller.
Hned po přečtení prologu jsem věděla, že v ruce držím knížku, která mě jako milovníka thrillerů nadchne. Už úvodní kapitola totiž slibovala děsivé události, temné postavy a trochu mysteriózní podání.
Od začátku běží vedle sebe dva příběhy, které se ve druhé polovině "překvapivě" propojí. Jeden (vedlejší dějová linie) popisuje osudy policejního vyšetřovatele na nemocenské Martina Servaze, který je psychicky dost na dně (tady mi lehce chyběla dějová souvislost, protože jsem nečetla autorovy předchozí dvě knihy). Martin byl povolán někým, kdo chce, aby se vrátil do práce. Jedna rok stará, ultra drsná a strašně podivná sebevražda mladé umělkyně. Druhý je příběh Christine, které se díky jednomu anonymnímu dopisu obrátí život naruby velmi nepříjemným způsobem. Je paranoidní? Nebo trpí schizofrenií? Nebo se ji někdo opravdu pokouší vymazat ze zemského povrchu? S každou další stránkou vám bude příběh nepříjemnější a budete cítit větší a větší strach, navíc, pokud jste žena. Morální šikana, sociální manipulace, izolace, všechno do sebe zapadalo, všechno dávalo smysl. Příběh byl propracovaný k dokonalosti, to, jak Christina ztrácí půdu pod nohama a všechny lidi kolem sebe.
Přesně v polovině knihy se odkryje ten, kdo za vším stojí. Překvapení? Ani ne. Sedělo to perfektně. Nebo to přece jen bude trochu jinak? V druhé polovině vás velké dějové zvraty nenechají ani chvilku v klidu. Samotné finále bylo trochu překombinované, osobně bych uvítala jiný konec, ale budiž.
Bylo to lehce absurdní, to ano. Já ale mileráda autorovi odpouštím všechnu tu přehnanost, asi kdyby trochu ubral, udělal by lépe, nicméně ani tak to pro mě nebylo rušivé. Nevadilo mi to. Místy to mohlo působit až neuvěřitelně, těžko proveditelně, ale o to víc mi to nahánělo hrůzu. Já četla Tmu po nocích a párkrát jsem se mrkla před spaním za závěs...
Tenhleten Francouz podle mě umí na jedničku a já si rozhodně přečtu i jeho první dvě knihy Kruh a Mráz.
Čti víc
19.8.2016
Tak na takové chvály, které tady čtu, se skutečně špatně reaguje, když moje hodnocení nechce být kladné. Jsem Čtenářka s velkým Č, přečetla jsem toho za svůj už poměrně dlouhý život hodně, ale toto mi připadá tak neskutečně vykonstruované! Jen to jde, řekla bych a mám ten pocit, po tom šokovat čtenáře, připravovat mu stále nějaká nová překvapení, držet ho v napětí. Ale jak píšu, je to VYKONSTRUOVANÉ! Násilné! Vím, že existuje psychický teror! Je to hrůza! Nechtěla bych se do takové situace dostat! Ale styl, který autor používá, jeho slovní obraty, to se mi, promiňte mi to, drazí "spolučtenáři", absolutně nelíbí! A ten konec? Já jsem nepochopila, co to s tím srdcem jako mělo znamenat. Možná, kdybych četla ještě ten "Mráz" nebo "Kruh", tak bych to pochopila. Ale nemám už do toho valné chuti. Tady ten román jsem vyhrála v Mladé frontě Dnes za křížovku a ocitne se na poličce buďto v Odoleně Vodě, nebo v Řevnicích u nádraží. Můžete si ho tam někdo vyzvednout! Nepotřebuji, aby mi tahle tlustá bichle zabírala prostor v knihovničce, kde může stát něco jiného, dle mého názoru kvalitnějšího než tento BESTSELLER!
Čti víc
Ana
6.11.2016
Názor čitateľa
Musím zareagovať na vašu recenziu. Keď ste to vyhrala za krížovku a čítala ste si chvály na knihu tak ste si mala prečítať aj to, že je to tretí diel. A samozrejme, že je to vykonštruované / a veľmi dobre/ a nie je to pre citlivého čitateľa, ale to preto že je to triler a nie obyčajná detektívka typu Poirot.
Čti víc
Kristi
8.8.2016
Bernard Minier TMA
Opäť to bola knižka, ktorá sa číta samo, dej bol plný nečakaných zvratov, bolo ťažké odtrhnúť sa od nej. Knižku odporúčam prečítať všetkým, ktorí obľubujú napínavé detektívne príbehy. Pokiaľ ste čítali od Miniera MRÁZ a KRUH, tak iste viete o čom hovorím.
Čti víc
Jana Hlavičková
12.7.2016
Major Martin Servaz pobývá v jakési léčebně policistů, kteří jakýmkoliv způsobem přestali zvládat svou práci. A poštou mu přichází obálka. Obálka, ve které je karta od pokoje číslo 117 hotelu Thomas Wilson.

Přestože je ve stavu nemocných a stále se vyrovnává se svými démony, vydá se na udanou adresu, aby zjistil, že v tomto pokoji spáchala sebevraždu umělkyně Célia Jablonka.

V tomtéž okamžiku dostává rozhlasová moderátorka Christine dopis na rozloučenou od neznámého autora. Kdo ho napsal? A proč ho poslal zrovna jí? Náhoda? To sotva.

Zatímco Servaz pátrá po stopách mrtvé Célie, kolem Christine se začínají dít podivné věci. S dopisem se obrací na policii, ale narazí na nezájem. Do rádia jí chodí zvláštní telefonáty, v bytě někdo nechává hrát operní árie, psa jí kdosi hodí do popelnice. Přichází o zaměstnání i o snoubence. Spojí se s bývalým milencem, kosmonautem ve výslužbě, Léonardem a žádá jej o pomoc. Opět ta nedůvěra, ty pochyby, stejně jako v očích všech, na koho se obrátí se svým příběhem. Zmítá se mezi šílenstvím a vyčerpáním, nikdo jí nevěří.

Skoč…Ale jestli skočíš, tak se to nikdy nedozvíš. Ani kdo, ani proč…Netoužíš to vědět? To opravdu chceš umřít, aniž se dozvíš konec tohoto příběhu?

Servaz při svém pátrání narazí na případ bývalé kosmonautky Mily Bolsanski, která mu předá svůj deník, ve kterém se ne náhodou vyskytuje jméno Léonard Fontaine a oba příběhy se naráz spojí v jeden. Christine už není sama, už nemusí osaměle bojovat s nepřítelem, jehož jméno nezná, ale je nebezpečný, zvrácený a schopný všeho.

Ustojí Servaz i Christine běsnící, dokonale propracované šílenství? Zastaví chladnokrevného člověka, který má na rukou krev, ale není možné mu to dokázat?

Tma je brilantně napsaný thriller. Je plný napětí, udržuje Vaše podvědomí v bdělosti a Vy do poslední chvíle netušíte… Nebo možná tušíte, ale velmi se mýlíte!
Čti víc
Monika Dobešová
6.7.2016
Z prvních dvou dílů jsme zvyklí na vraždu hned na začátku knihy, kterou vyšetřuje náš starý známý detektiv Servaz. Třetí díl však boří zavedená pravidla a cca první čtvrtina knihy se téméř obejde bez Servazovi přítomnosti. Zato máme možnost detailně poznat Christine a její život. Sledujeme její zvyky, způsob života i myšlení. Poznáváme jejího přítele, práci, nejmilejšího čtyřnohého miláčka. Nejsme však sami. Stejně detailně poznává Christine i někdo jiný. A vzápětí toho opravdu nechutně využívá.

Myslíte si, že vám se to stát nemůže. Že je to jen náhoda. Omyl. Pečlivě sestavený život se začíná kousek po kousku rozpadat. A ti jediný, na které se dá spolehnout, se mění z přátel na nepřátele. Nemáte nic a nikoho. Je to dost na sebevraždu?

Při čtení knihy jsem seděla jako přikovaná, doslova jsem se ponořila do těla Christine. Do její bezmoci, beznaděje. V duchu jsem ji těšila, že horší už to nebude. Ale s každou další stránkou bylo. Autor dokázal vymyslet naprosto brilantní psychický teror, která pomalu rostl do roviny fyzické. Která je však horší? Opravdu si takhle s člověkem dokáže pohrávat lidská bytost? Nebo je to něco daleko bestiálnějšího? Příběh pomalu směřuje k nejhoršímu. Jeho vyvrcholení svým způsobem nepřekvapí. Prostě se s tím smíříte a tak nějak to čekáte. Co ale nečekáte, je zdánlivé dokončení příběhu, kdy už by měl být konec, ale není. Příběh se ještě těsně před koncem knihy rozcválá jako stádo splašených mustangů.

S klidem můžu říct, že i kdyby moje očekávání od třetího dílu bylo sebevětší, stejně by je kniha předčila. Autor si zřejmě to nejlepší schovával až na konec :)
Čti víc
Jana
19.6.2016
Na vydání románu Tma jsem s napětím čekala. Předchozí tituly Mráz a Kruh jsem přečetla každý za víkend. Ovšem titul Tma... jsem dala během jediného dne za deset hodin. Kdybych nemusela uvařit oběd, četla bych bez přestávky i hlady. Román je naprosto fascinující, rozuzlení přijde zase až na posledních stranách a o zvraty není nouze. Zajímavé je i téma. Možná proto je tento román tak strhující, protože téma "manipulátoři kolem nás" je pro mnohé aktuální aktuální, i když v mnohem menším měřítku. Nejen skvělý zážitek, ale i ponaučení.
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Tma (v českém jazyce) - Bernard Minier
Tiché roky - Alena Mornštajnová
428 Kč
Ušetříte 320 Kč

„Vlastní univerzitou našeho života je sbírka knih.“

Thomas Carlyle