Knihy
E-knihy

Dědina

pole, závist, chtíč a otčina

Host, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čtení
Nakladatel
Host, 2018

Hranice rozorané mezi poli i lidmi. Hospoda, malá prodejna, zabíjačky… a sám život. Nevěra a jeden nezdařený pohřeb. Nemoderní výchovné metody a rozšlápnuté kuře. Babka s dědkem srostlí jak dva stromy. Život, tady ještě stále...

Čti víc

199 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Lehce humorný příběh jedné současné vesnice.
Hranice rozorané mezi poli i lidmi. Hospoda, malá prodejna, zabíjačky… a sám život. Nevěra a jeden nezdařený pohřeb. Nemoderní výchovné metody a rozšlápnuté kuře. Babka s dědkem srostlí jak dva stromy. Život, tady ještě stále spjatý s půdou, zvířaty a hospodařením. To všechno je Dědina, tragikomický příběh vyprávěný očima jejích obyvatel.

Sedlák Josef se marně trápí, proč jeho syn Zbyňa odmítá převzít hospodářství, když je tolik co napravovat na polích zničených v družstvu. Vavirci počítají, kde by mohla ukápnout další koruna, dobrosrdečná prodavačka Maruna se snaží být s každým zadobře a řezník Láďa se dobývá pod cizí sukni a přitom řeší, jak uživit rodinu. A malá Petruna? Ta chvilku neposedí.

Na pozadí lehce humorného vyprávění se před čtenářem odkrývá venkovské hemžení v nepřikrášlené nahotě. Přirozená fyzická blízkost hrdinů, jejich společná práce, jejich touha po lepším živobytí až vypočítavost jsou zdrojem věčných svárů i svázanosti a také marné snahy vyléčit minulé rány. Svižné vyprávění formanovského střihu, které však není cynické; nikoho nesoudí a co je podstatné — nenudí.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha Host, 2020, brožovaná vazba
Na skladě
-7%
176 Kč

Na skladě, posíláme ihned

Kniha Host, 2018, pevná vazba s přebalem
Na skladě
-10%
314 Kč

Na skladě, posíláme ihned

E-knihy a audioknihy

E-kniha Host, 2018
PDF
EPUB
MOBI
199 Kč

Okamžitě ke stažení

Audiokniha (ke stažení) OneHotBook, 2019
Novinka
MP3 ke stažení
329 Kč

Okamžitě ke stažení

Audiokniha (CD) OneHotBook, 2019, CD obal
MP3 na CD
-5%
332 Kč

Posíláme do šesti dní

Další
Kupte společně
Dědina - Petra Dvořáková
Klbko zmijí - Dominik Dán
528 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
248
Nakladatelství
Host
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
310631
Rok vydání
2018

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

3,8 / 5

13 hodnocení

5
3
2
3
0

Ján Čáp
16.3.2020
Ověřený nákup
Na to, aká povesť predchádzala túto knihu, som bol dosť sklamaný. Alebo že by život na vidieku bol taký "plochý"? Čti víc
15
3.3.2020
Posolstvo pekné, obsah miestami nudil
Dedina. Kniha založená na koncepte – že každý vidí tomu druhému do taniera a každý o každom všetko vie. Štyri príbehy, ktoré ukazujú to ako to v dnešnej českej (ale aj slovenskej) dedine môže vyzerať.
Bohužiaľ, mne táto knihe nesadla, ale že vôbec. Z tých štyroch príbehov sa mi najviac páčil ten druhý (prišiel mi tak najrealistickejší) , prvý bol taký krátky že mi nejak ušla pointa, tretí bol nudný a pridlhý a štvrtý môžeme nazvať obstojným ukončením. Chápem čo však autorka chcela touto knihou povedať, chcela nám ukázať tie priepastné rozdiely medzi “starým” a moderným svetom. Chcela ukázať to, že mladí ľudia majú v dnešnom svete vlastnú hlavu a len s ťažkosťami prijímajú rady od starších skúsenejších ( občas je to ale aj blbosť, však, stačí uvažovať racionálne, napr. Dnes už by žiaden človek nedával dieťaťu pri chorobe sadlo zo psa). Za toto posolstvo má u mňa plus a druhú hviezdičku. A ešte aj za to že som sa raz zasmiala (keď išli pochovávať babku a jama na truhlu bola primalá a museli ju dokopať). Ale inak také nemastné neslané, nevedela som sa nejak dostať do deja. Pre niekoho môže byť táto kniha fajn, mne bohužiaľ nesadla.
Odporúčam však otočiť obálku z druhej strany nájdete tam aj mapku opisovanej dediny.
Čti víc
10
4.11.2019
Petra Dvoráková čitateľom servíruje život na dedine, jeho výhody, nevýhody. Postavy, ktoré nám prezentuje sú jednoduché, obyčajné a žijú si podľa seba- v dobrom aj zlom.
Obraz dediny, aký vytvorila autorka sa zhoduje s mojími predstavami. Síce je to obraz českej dediny, ja ju vnímam aj ako obraz našej slovenskej. Mala som problém s niektorými slovnými spojeniami, našťastie mi pomohol slovník na začiatku knihy.
Samozrejme nie každému môže vyhovovať dej, rozprávanie, ale podobné črty, udalosti, alebo typy ľudí určite spoznáme.
Mne sa kniha páčila. Žijem v meste, a život na dedine znamenal pre mňa len letné prázdniny. Pri knihe som si spomenula na detské a dospievajúce časy, rozhovory starých rodičov a zábavy, ktoré som navštevovala.
Čti víc
Martina Vidová
23.7.2019
Kniha je napsaná zajímavě, ale neubránila jsem se pocitu, že by jí slušel jen ústřední příběh jedné rodiny (který už tak vyčnívá rozsahem), ty zbývající dva mi přišly dost odtržené a v zásadě nesouvisející. V úvodním příběhu autorka rozehraje zápletku, která vlastně vyzní úplně do prázdna. Pokud bylo cílem knihy popsat život na vsi, ok, ale možná bych čekala větší zásah dějem. Čti víc
Jana Gregorová
14.11.2018
Skvěle napsaná knížka, ve které si každý najde to své. Pokud pocházíte z vesnice a čtete tuto knihu, úplně se v ní najdete, poznáte, že lidé jsou všude stejní, každá taková vesnice má své modelky, podivíny, v každé rodině se najdou nějací kostlivci ve skříni. Nejednou se při čtení usmějete. Četla jsem ji jednou ve vlaku a paní, co seděla naproti, se zeptala, co to čtu, že se u toho tak bavím, že si to bude muset přečíst taky. Čti víc
Miroslava Ostrá
22.10.2018
Kniha je sondou do života generace starousedlíků na vesnici. Chvilku pochmurná, chvilku veselá. Autorka skvěle vystihla jednotlivé charaktery lidí a mě tím skvěle bavila. Každý v knize určitě někoho ze svých známých či rodiny pozná. Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Dědina - Petra Dvořáková
Klbko zmijí - Dominik Dán
528 Kč

„Známkou dobré knihy je, že se tím více líbí, čím starší se člověk stává.“

Georg Christoph Lichtenberg