Neobyčejný kluk - R.J. Palacio
Neobyčejný kluk
284 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Neobyčejný kluk

Pikola, 2018
4-5 hodin čtení
Nakladatel
Pikola, 2018
Překlad

Auggie Pullman se narodil s deformovaným obličejem, a tak nemohl chodit do běžné školy – až do nynějška. Teď je ale všechno jinak. Auggie se chystá do docela obyčejné školy, a to rovnou do páté třídy. Samozřejmě to nebude lehké...

Čti víc

284 Kč

Běžná cena Běžně 299 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do šesti dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Auggie Pullman se narodil s deformovaným obličejem, a tak nemohl chodit do běžné školy – až do nynějška. Teď je ale všechno jinak. Auggie se chystá do docela obyčejné školy, a to rovnou do páté třídy. Samozřejmě to nebude lehké – ani pro něj, ani pro jeho okolí. Ale Auggie má kromě neobyčejného obličeje i neobyčejně pevný charakter.
Podaří se mu přesvědčit nové spolužáky, že je navzdory svému vzhledu stejný jako oni? Nebo o tom dokonce přesvědčí spolužáci jeho samotného?
Předloha stejnojmenného filmu.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha brožovaná vazba, anglický jazyk, Corgi Books, 2013
Na skladě
276 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Kniha pevná vazba, český jazyk, Pikola, 2018
-5%
284 Kč

Posíláme do šesti dní

Kniha brožovaná vazba, anglický jazyk, Puffin Books, 2017
289 Kč

Posíláme do pěti dní

Kniha brožovaná vazba, slovenský jazyk, Ikar, 2018

Vyprodané

Kniha pevná vazba, český jazyk, Knižní klub, 2013

Vyprodané

Kniha brožovaná vazba, anglický jazyk, Robimaus, 2012

Vyprodané

Kniha brožovaná vazba, anglický jazyk, Transworld, 2013

Vyprodané

E-knihy a audioknihy

E-kniha český jazyk, Knižní klub, 2018
EPUB
MOBI
209 Kč

Okamžitě ke stažení

Další
Kupte společně
Neobyčejný kluk - R.J. Palacio
Tichá síla - Susan Cain
654 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Wonder
Rozměr
135×205 mm
ISBN
9788075496782
Naše katalogové číslo
303076
Počet stran
319
Hmotnost
386 g
Rok vydání
2018
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Pikola

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,8 / 5

83 hodnocení

36
3
0
0
1

4
4.5.2020
Beautiful wonder - oddychová, neľahká a predsa krásna
Kniha sama o sebe už v názve hovorí, že knižka je zázračná. Dej krásne plynul, bol pútavý, aj keď je kniha rozprávaním o neľahkom živote mladého Aggieho. Príbeh poníma hlavne o ľudskosti, postavy si zamilujete, niekedy som mala pocit, ako keby som postavy vážne poznala. Kniha je plná krásnych myšlienok a okrem toho na mňa kniha pôsobila ako jedna krásna inotaj - metafora celého diela :) Nádherný príbeh s hlbokou myšlienkou a aj keď je kniha odporučená nižším vekovým ročníkom, mala by sa čítať bez ohľadu na vekové ohraničenie :) Čti víc
8
25.3.2020
Ovácie postojačky
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Recenzie opisovali srdcervúci príbeh Augusta. Knižku som otvárala veľmi skepticky. Bola to ale jedna veľká nádhera! Už len to, ako je knižka napísaná je vynikajúce, každá postava podáva svoj pohľad na vec, svoje emócie. V Auggieho príbehu sa dejú veci, ktoré sa môžu stať komukoľvek v živote, nehľadiac na to, či má nejaký "náklad naviac" - šikana, prílišná ochrana pred svetom, dospievanie, nedostatok pozornosti rodičov, rozvrátená rodina a mnoho ďalších vecí. A Auggie, Via, Jack (a ostatní) inšpirujú, ukazujú, že to, čo nás desí nemusí byť také hrozné, že stačí vytrvať a skúsiť to. Auggie vám vyrastie pred očami a budete ho chcieť mať za kamaráta. (A zásady pána Browna sú top!) Čti víc
Jana Chlupová
17.12.2016
Po dlouhé době velká změna žánru. Ale žádné lehké čtení. Kniha (Ne)obyčejný kluk je přesně ten typ knihy, ve které si chcete zatrhávat hlavní myšlenky, ze které si chcete do diáře vypisovat citace, po jejíchž řádcích přejíždíte prstem sem a tam v naději, že si toho zapamatujete co nejvíc. Přitom je to tak jednoduché.
Je to neskutečně dojemný a silný příběh o lidské odlišnosti, o lidské síle, o dobru, o zlu, o bolesti, o lásce. Několikrát mě opravdu dojal k slzám. August, který se narodil s několika vrozenými vadami obličeje a za svůj krátký život prodělal desítky operací, to nemá jednoduché. Skoro všichni se ho děsí a on teď má poprvé nastoupit do školy. Má strach, ale zároveň cítí nesmírnou touhu být aspoň v něčem stejný jako ostatní. Nemá to lehké ani Augieho sestra Via. Via bratra miluje, ale cítí vinu za to, že je normální. Dívka, která celý život bojuje o trochu pozornosti. A když už bojuje, má výčitky svědomí. A i Augustovi kamarádi se potýkají se spoustou problémů pramenících z jejich neobvyklého přátelství.
Není moc knih, které si mohou přečíst třináctileté děti stejně jako čtyřicetiletí dospělí. A budou se čtením bavit a učit se něčemu, co je ve své podstatě jednoduché, ale v praxi nesmírně složité. Dospělák se na knihu bude dívat z jiného úhlu než dítě díky svým životním zkušenostem, ale ve finále dojdeme všichni ke stejnému cíli. Laskavost. Pochopení. Respekt. Srdečnost. Moudrost. To všechno potřebujeme v hojném množství a to všechno nám v hojném množství chybí. Vyvarovat se zbytečné lítosti, to je totiž něco, co tihle "neobyčejní" lidé potřebují ze všeho nejméně.
Kniha je zajímavá nejen tématem, ale i stylem psaní, obsahuje několik kapitol a každou kapitolu vypráví někdo jiný - sám August, jeho sestra Via, její přítel, kamarádi Augusta. Tím, že se jedná o dětské pohledy, je jazyk velmi jednoduchý, strohý, vtipný. Dobře se to čte.
Jen závěr knihy ve mně vyvolal trochu rozporuplné pocity. Samozřejmě lidsky mě šťastný konec velmi potěšil, ale na druhou stranu se moc bojím, že takový happyend by se v reálném světe asi nekonal. Ale možná právě toto uvědomění z nás dělá lepší bytosti. Každopádně knihu nechávám v rodinné knihovničce pro své děti a modlím se, aby z nich jednou vyrostli tak laskaví lidé, jako byli Augustovi kamarádi. Aby byli tolerantní k odlišnostem, aby byli lidští, aby byli moudří. Je to těžké, bude ještě víc, ale myslím, že je to reálné.
Čti víc
Blanka
8.9.2014
(Ne)obyčejný kluk
Tato kniha mě velmi pobavila, poučila a jednou i rozplakala. Velmi se mi líbil styl, kterým je kniha napsaná. Žádné sáhodlouhé věty a složité zápletky, ale jednoduchý děj, který má co říct snad všem věkovým kategoriím. Taky se mi na knize líbí, že je psána z více pohledů - ne jen z pohledu hlavního hrdiny. Za poslední dobu se jedná o nejlepší knihu, kterou jsem četla :-) Čti víc
Pavlína Sluková
9.6.2014
Neobyčejná kniha!
Kniha je naprosto neobyčejně citlivým čtením pro čtenáře každého věku. Děti učí empatii, soucitu a pomáhání ostatním a dospělým vrací zdravý náhled na svět a dává nám ponaučení, že pokud potkáme úžasného člověka s neobyčejnou tváří jako má hlavní hrdina knihy August, pak nemáme odvracet oči, ale naopak, podívat se zpříma a ž do duše. Povinná četba dnešní doby! Lidé s fyzickým či mentálním postižením jsou úplně stejní jako my a tato kniha nám nabízí hned několik pohledů - jak svůj svět vidí Augii, jak jeho sestra a přátelé....víc ponaučení, které je podáno tak neobyčejně vciťujícím se způsobem už ani mít nemůžeme. Dokonalá kniha! Čti víc
Adéla Matušková
9.6.2014
Neobyčejná kniha
Tohle není kniha pro děti. Je to kniha pro čtenáře jakéhokoli věku! Každý si z ní může odnést to svoje.
Příběh Auggieho je úžasný v tom, že ukazuje krásu duše někoho, kdo nepobral krásu vnější.
Opravdu oceňuji několik pohledů na věc - rodiny (Via a její pohled mi byli opravdu blízké), přátel i někoho z venku (Miranda a Justin). Asi nedokáži plně popsat jaké pocity jsem z knihy měla, tak prostě napíši, že je to neobyčejný příběh o síle bojovat s nepřízní (přečtený za jeden večer!). Otevřete oči a čtěte :)
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Neobyčejný kluk - R.J. Palacio
Tichá síla - Susan Cain
654 Kč

„S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole. “

Jan Amos Komenský