Knihy
E-knihy

Autismus & Chardonnay

Paseka, 2017
Na skladě
Nakladatel
Paseka, 2017

Co mají společného písek a sušenky? Nebo hokejky s plyšákem a modřiny s letákem? Zeptejte se Martina Selnera! Mimo to, že pracuje ve Slunečním domově, kde se stará o děti s autismem, oplývá totiž darem spojit dvě zdánlivě...

Čti víc

160 Kč

Běžná cena Běžně 168 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Co mají společného písek a sušenky? Nebo hokejky s plyšákem a modřiny s letákem? Zeptejte se Martina Selnera! Mimo to, že pracuje ve Slunečním domově, kde se stará o děti s autismem, oplývá totiž darem spojit dvě zdánlivě nesouvisející věci. Tyto neobvyklé dvojice mu slouží jako odrazový můstek k tomu, aby nám přiblížil svět autistických dětí a jejich i své každodenní starosti.
"Drobnosti jsou tu, aby nám připomněly velké věci," poznamenává a v kratičkých kapitolách zároveň varuje, že život s autismem, ať už je to diagnóza vaše nebo někoho z blízkého okolí, rozhodně nevypadá jako v Rain Manovi, přesto je důležité neztrácet humor a někdy si k tomu otevřít dobré víno.
Kniha Autismus & Chardonnay vychází ze stejnojmenného blogu.
Čti víc
Kupte společně
Autismus & Chardonnay - Martin Selner
A proto skáču - Naoki Higashida
389 Kč
Ušetříte 8 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
120
Hmotnost
150 g
Rok vydání
2017
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Paseka
Rozměr
130×200 mm
ISBN
9788074328626
Naše katalogové číslo
292725

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,5 / 5

8 hodnocení

5
1
0
1
0

samojed
14.5.2018
Pozor, hryziem
Moja osoba je vedená v lek. záznamoch ako osoba na autistickom spektre. Nebudem tu dávať siahodlhé recenzie, každý nech si vytvorí svoj vlastný názor, pretože to nič, čo vo mne táto kniha zanechala, neviem opísať. Celkom by ma zaujímal názor iných osôb na spektre, nie len NT čitateľov. Jednou vetou- žiadne pohladenie na duši sa nekonalo. Druhou vetou, my si vás, ľudia, ktorí s nami pracujete a vydržíte s nami, my si vás vážime pekne v tichosti. Potrebujete byť glorifikovaní tým, že vydáte zošit? Treťou vetou, moja osoba má chuť správať sa chvíľu ako nevychované dieťa a po autorovi hodiť gumenú kačku. Prosím, berte to ako subjektívny pohľad jednej ľudskej bytosti.
Čti víc
Ali
27.3.2018
Kniha prijemne potesila najma uprimnostou a cistotou autora. Nie len pre tych,ktori sa zaujimaju o realisticky pohlad na autizmus, ale ako balzam na dusu posobi aj pre vsetkych ludi pracujucich v pomahajucich profesiach, ktori zazivaju casto pocity tak ako ich popisuje autor.
Čti víc
Kateřina Plickova
Kateřina Plickova
17.1.2018
Neuvěřitelně nádherná kniha o drobnostech a myšlenkách každého dne, které většina z nás nedokáže zachytit. Martin je jemně uchopí, chvíli tvaruje a pak nám je ukáže ve světle, v jakém nás nenapadne se dívat. A my nestačíme mrkat. Děkuji autorovi za tuto knihu, za každou ukázanou myšlenku i za ty drobné úsměvy, jaké mi vyčaroval na tváři. Knihu si přečtu znovu a znovu a znovu... Protože je nádherná. Protože se pořád chci dívat.
Čti víc

Nakladatel Josef Paseka, literární postava z Krvavého románu výtvarníka a spisovatele Josefa Váchala, inspiroval v roce 1989 Ladislava Horáčka nikoliv k založení podniku zaměřeného na vydávání „obluzenin národa českého“, ale k pojmenování jednoho z prvních soukromých nakladatelství po listopadové revoluci. Na Krvavý román, který se stal první knihou z produkce Paseky, navázalo postupem času mnoho dalších Váchalových děl, včetně Šumavy umírající a romantické, co do rozměrů druhé největší české knihy všech dob.

V devadesátých letech 20. století se v edičním profilu Paseky etablovala především historická literatura. Nejambicióznějším projektem z této oblasti je dodnes edice Velké dějiny zemí Koruny české, historicky první vydání kompletních dějin českých zemí od počátků po rok 1945. Celá řada renomovaných historiků, kteří se autorsky podíleli na „Velkých dějinách“, publikovala v Pasece i další knihy věnované nejrůznějším tématům a osobnostem českých i světových dějin.

Od svého založení až do současnosti vydává nakladatelství i prózy úspěšného českého spisovatele Petra Šabacha. Velký ohlas zaznamenaly také knihy Květy Legátové Želary a Jozova Hanule, jež dosáhly velkého úspěchu i v zahraničí. Mezi kmenové autory patří rovněž básník Pavel Šrut, který mimo jiné napsal a společně s výtvarnicí Galinou Miklínovou v Pasece publikoval oblíbené dětské knihy o Lichožroutech (ocenění Magnesia Litera – kniha desetiletí). Významným počinem nakladatelství je nové, doplněné vydání spisů básníka Vladimíra Holana.

V současné době nabízí Paseka široké spektrum knih různých žánrů. V oblasti překladové literatury pokračuje v projektu souborného vydání díla Vladimira Nabokova, dlouhodobě se věnuje řadě předních světových prozaiků (Alice Munroová, Amos Oz, Salman Rushdie, Roberto Saviano, W. G. Sebald, Steve Sem-Sandberg, Ljudmila Ulická, John Updike aj.) a v posledních letech představuje rovněž řadu nových současných autorů zejména evropských literatur.

Důležitou součást produkce nakladatelství tvoří knihy z oblasti překladové non-fiction. Výrazný ohlas v této sféře v poslední době zaznamenaly knihy amerického akademika a investičního poradce Nassima Nicholase Taleba (Černá labuť, Zrádná nahodilost), k nejúspěšnějším popularizátorům exaktních věd patří již tradičně Brian Greene a John D. Barrow.

Nakladatelství Paseka patří dnes v ČR mezi středně velké nakladatelské domy. Vydává kolem sedmdesáti nových překladových i původních českých titulů ročně, pořádá výstavy a autorská čtení. Do roku 2016 také provozovalo litomyšlské Portmoneum, které je teď majetkem Pardubického kraje. Mnoho knih a autorů Paseky bylo oceněno domácími i zahraničními cenami. I přes výraznou proměnu nakladatelského profilu a rozšíření celkového edičního záběru na současnou českou i překladovou prózu, dětské knihy, kvalitní publicistiku a další žánry zůstává Paseka věrná svým „váchalovským“ základům.

Čti víc
Kupte společně
Autismus & Chardonnay - Martin Selner
A proto skáču - Naoki Higashida
389 Kč
Ušetříte 8 Kč

„Knihy jsou němí učitelé.“

Aulus Gellius