Knihy
E-knihy
Rybí krev - Jiří Hájíček

Rybí krev

Radioservis, 2016
MP3 ke stažení
Nakladatel
Radioservis, 2016
Interpret

Audiokniha Rybí krev - opisuje silný příběh o ztrátě kořenů a marném boji proti jaderné elektrárně (marném bez ohledu na vládnoucí režim), ale také o rodinných vztazích, rozvrácených a poškozených v nevlídných časech...

Čti víc

249 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o audioknize

Kniha roku
Magnesia Litera 2013
V Rybí krvi našel autor své velké téma. Českobudějovický rodák se s příběhy lidí, jejichž domovy musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín, setkával už od mládí. Z Purkarce, který částečně zatopila Vltava po výstavbě přehrady dodávající vodu pro Temelín, dokonce pocházel rod jeho maminky. Atmosféru umírajících vesnic mohl vidět na vlastní oči, faktografické podklady našel při zkoumání dobových materiálů, konkrétní příběhy slyšel od pamětníků, roztroušených po zániku svých domovů po panelových sídlištích. Napsal silný příběh o ztrátě kořenů a marném boji proti jaderné elektrárně (marném bez ohledu na vládnoucí režim), ale také o rodinných vztazích, rozvrácených a poškozených v nevlídných časech.

Hana se po letech strávených v cizině vrací domů, aby se setkala s několika důležitými lidmi svého mládí. Rodina, přátelé z dětství, staré lásky – tato setkání probouzejí vzpomínky, ale na všech jako by ležel stín, který se zvedne až na samém konci knihy. A nejde jen o stavbu elektrárny; vedle velkého dramatu zanikajících vesnic se tu odehrává i mnoho menších dramat soukromých, jejichž kořeny sahají hluboko do minulosti.

Autor tu opět dokázal, že dovede čtenáře upoutat od první do poslední stránky. Stejně jako ve svých předešlých knihách Zloději zelených koní nebo Selský baroko (Magnesia Litera za nejlepší prózu) píše o obyčejných lidech, které dobře zná, a sleduje jejich příběhy s pochopením a soucitem, tentokrát navíc suverénně rozkročen mezi dvě časové roviny. Kdo chce, může číst Rybí krev jako napínavou detektivku; kdo hledá venkovský román v nejlepším slova smyslu, nebude zklamán; kdo je zvědavý na reflexi velkých společenských změn na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století a jejich důsledků, v Rybí krvi ji najde. Zatím nejlepší román Jiřího Hájíčka právem získal ocenění Magnesia Litera 2013 jako Kniha roku. 
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha Host, 2012, pevná vazba s přebalem
329 Kč

Posíláme do pěti dní

Kniha Host, 2014, brožovaná vazba

Vyprodané

E-knihy a audioknihy

Audiokniha (ke stažení) Radioservis, 2016
MP3 ke stažení
249 Kč

Okamžitě ke stažení

E-kniha Host, 2012
PDF
EPUB
MOBI
179 Kč

Okamžitě ke stažení

Další
Kupte společně
Rybí krev - Jiří Hájíček
Rozcházení - Katherine Woodward Thomasová
568 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Délka
5:14
Rozměry
8590236068322
Naše katalogové číslo
255531

Recenze

Jak se vám audiokniha líbila?

4,7 / 5

3 hodnocení

Čti víc
Kupte společně
Rybí krev - Jiří Hájíček
Rozcházení - Katherine Woodward Thomasová
568 Kč

„Literatura je literaturou, když ji člověk jistí svým životem.“

Eda Kriseová