Knihy
E-knihy

Stalker

Lars Kepler

Lars Kepler je pseudonym, za nímž se skrývá manželská dvojice Alexandra Coelho Ahndorilová (nar. 1966) a Alexander Ahndoril (nar. 1967). Doposud společně vydali pět bestsellerových kriminálních románů. Hypnotizér se dočkal rovněž filmového zpracování v režii Lasse Hallströma. Všech knih série se...

7-8 hodin čtení
Nakladatel
HarperCollins, 2016
5. díl série
A Joona Linna Thriller

The much-anticipated fifth thriller in Lars Kepler's bestselling series featuring Joona Linna. Perfect for fans of Stieg Larsson and Jo Nesbo. A video-clip is sent to the National Criminal Investigation Department...

Čti víc

521 Kč

Vyprodané, jsou však dostupná jiná vydání.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

The much-anticipated fifth thriller in Lars Kepler's bestselling series featuring Joona Linna. Perfect for fans of Stieg Larsson and Jo Nesbo. A video-clip is sent to the National Criminal Investigation Department. Someone has secretly filmed a woman through her window from the garden. The next day she is found dead after a frenzied knife-attack.The police receive a second film of another unknown woman. There is no way of identifying her before time runs out.When her husband finds her he is so traumatised that he cleans the whole house and puts her to bed. He may have seen a vital clue, but is in such an extreme state of shock that the police are unable to question him.Psychiatrist Erik Maria Bark is called in to hypnotise him – but what the man tells him under hypnosis leads Erik to start lying to the police.If the lights are on, a stalker can see you from outside. But if the lights are off, you can't see a stalker who is already inside the house.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
523
Hmotnost
818 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
anglický
Nakladatelství
HarperCollins
Rozměr
156×242 mm
ISBN
9780007467822
Naše katalogové číslo
253479
Martinus logo
Lucie Zelinková
zaměstnanec/zaměsnankyně
18. února 2016

Stalker je podle mého názoru skvělá detektivka, a to nejen pro fanoušky tohoto žánru, ale i pro všechny ostatní. Je to zejména díky výborné práci s gradací děje, výborně promyšlené zápletce, příběhu a jeho realizaci. Jedna z knih, kterou prostě čtete, čtete, dokud nedočtete...

Čti víc
Martinus logo
Kníhkupec
18. srpna 2015

Ak by som mala svoju recenziu zhrnúť do pár slov, tak určite nebudem šetriť chválou - dej bol napínavý od začiatku až po poslednú stranu. Autori držia čitateľa v napätí a naozaj som netušila kto bude vrahom takmer až do konca knihy. V týchto horúcich dňoch bol Stalker naozaj príjemným mrazivým osviežením a odporúčam ho všetkým čitateľom, ktorí obľubujú svojský severský štýl písania. Určite Vás najnovšia keplerovka nesklame.

Čti víc

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,5 / 5

182 hodnocení

133
33
6
2
8

Nejužitečnější recenze

5
17.8.2015
super super super kniha čitateľa nenudí, napínavá od prvého slova až po koniec., stále núti čitateľa uvažovať čo sa odohráva v deji,,... kto tak môže brutálne vraždiť ženské pohlavie,..... nečakal som že to bude.. to vôbec....... nechcem prezrádzať, odporúčam prečítať!!! dávam five star už teraz sa teším na ďalšiu knihu čo má vyjsť. perfekt
Čti víc
Gabriela Topolska
2
30.11.2015
Bez toho, aby som spojlovala, musím uznať len jediné, nadšená som nebola ani omylom, kniha našťastie nie natrvalo zanecháva v človeku nepríjemný dojem , že miera fantázie či popisov zvráteného sadizmu (súrodenci sa už riadne rozšupli) je v Švédsku ,možno na celom severe , takmer bežná ,, autori takmer glorifikujú podstatu zla..,tí dobrí sú akýsi rozmazane hlúpi a chabí, takmer ako unavení roboti. v niektorých dieloch vnímame napríklad nadsamca , inak vyprahnutého chorého dedka chudáka na neuroleptikách, po ktorých on ale dokáže byť naraz takmer na 4 miestach súčasne a ešte bez spánku aj vláčiť za sebou stokilových chlapov, a to rovno celé kilometre za sebou, -ostatne toto je pre všetky "románové postavy" v každom diele brnkačka , a to je len jedna vada. V stalkerovi samozrejme ani nenaznačím o čo ide, ale je to zaručene moja druhá a posledná Keplerovka. Profily boli rozpísané celkom bez ladu a skladu, , ale s dôrazom na ooobrovskú dávku sadistickej fantázie. Okrem súcitu nad premárneným časom a bolehlavom som cítila miestami až údiv..čo že to vlastne obhajujeme, ako spisovateľský počin? No ale prosím, ak niekto potrebuje prekryť predvianočnú náladu, prípadne nadšenie nad pobytom svokrovcov cez sviatky , nech namiesto pozerania Griswoldovcov číta toto.
Čti víc
Veronika Zambová
1.7.2019
Super :-)
Kniha Stalker bola mojou prvou knihou, ktorú som si od týchto autorov kúpila. Zaujala ma hneď od prvej strany a nevedela som sa od nej odtrhnúť, tak som ju prečítala za niekoľko hodín. Čo sa týka deja a postáv a zápletky všetko bolo super. Od začiatku do konca to bolo napínavé a teda neľutujem že som si ju kúpila. Môžem len odporučiť.
Čti víc
1.6.2019
Výborná kniha
Lars Kepler nesklamali. Veľmi sa mi páči ako je pekne vidno ich pisatelsky pokrok v každej ďalšej knihe.
Stalker je kniha napínavá úplne od prvej strany až po poslednú (okrem malej pasaze o cca 50 stranách niekde v strede) príbeh je zaujímavý, o vrahovi som bola presvedčená od začiatku a na koniec to bolo prekvapive odhalenie ktoré som nečakala. Počiatočný menší infarkt na začiatku knihy, kedy som normálne musela vygooglit ci som knihy skutočne čítala v poradí a nič mi neušlo, napínavé vykreslenie situácii, pre pletený dej reálnym životom, ktorý dodal knihe grády. Pre mňa zatiaľ najlepšie keolerovka zhltnuty za deň a pol. Rozhodne odporúčam!
Čti víc
Martina
16.2.2019
Perfekne
Citala som od Keplera Uspavac a Hipnotizer...no tato kniha bola pre mna naj..skvele zauzlenie a vyvrcholenie bolo naozaj vyvrcholenim..precitala som ju za dva dni..napatie, realisticke podanie a zaroven aktualna tema tohto storocia, chvilkami strach, no uzila som si tento zazitok z knihy.. este som par dni rozmyslala nad nou aj v praci. Vrelo odporucam!!!
Čti víc
Tomáš
2.12.2018
Najlepšia detektívka
Keď sa mi táto kniha dostala do rúk, zaujala ma hneď od prvej strany. Priamy vpád do deja, žiadne zbytočné siahodlhé úvodné opisy a dynamický dej plný zvratov a neočakávaných situácií. Každá zmienka o novom videu mi nedovolila knihu ani na chvíľku odložiť. S napätím a plný očakávaní som čítal každú stranu tejto knihy. Naturalistické opisy miesta činu sú priam brilantne zvládnuté. Čitateľ si na ich základe dokáže reálne predstaviť s čím majú vyšetrovatelia do činenia, no zároveň vôbec nepôsobia nevkusne. Na tejto knihe sa mi najviac páči to, že som netrpezlivo a so zvedavosťou očakával čo bude na každej nasledujúcej strane, nie iba na záverečné rozuzlenie. Stalker si teda udržiava výbornú atmosféru plnú napätia od prvej až po poslednú stranu. Keďže to bola moja prvá kniha od Larsa Keplera, nepoznal som jednotlivé postavy ani ich predchádzajúce životné osudy, no komisár Joona Linna si ma hneď získal a ja som chcel o ňom vedieť viac. Taktiež aj o autorovi, pri ktorom ma prekvapilo, že pod menom Lars Kepler sa skrývajú až dve osoby. Po prečítaní knihy som hneď siahol po jej predchádzajúcich dieloch, ktoré som už prečítal pekne v poradí, v akom vyšli. Z môjho pohľadu sa Lars Kepler každým nasledujúcim dielom zlepšoval a Stalker bola pre mňa nie len najlepšou knihou z tejto série ale vôbec najlepšou knihou, akú som kedy čítal. Všetkým fanúšikom detektívok túto knihu jednoznačne odporúčam a ja sám sa k nej v budúcnosti určite vrátim.
Čti víc
Michal Tóth
21.9.2018
Ach jaj....
Nuž, čo k tomu dodať ? Asi len to, že táto kniha je pre mňa dosť veľkým sklamaním. Podľa mňa sa názov absolútne nezhoduje s obsahom knihy. Aj samotné motto knihy o zhasnutých /zasvietených svetlách atď. napovedá, že sa budeme stretávať s človekom, ktorý sleduje ľudí cez okno a následne im strpčuje život, resp. ich o život pripraví. Tu je to ale o tom, že drvivá väčšina knihy sa zameriava na podivného kňaza, stav jeho mysle, hľadanie tajuplného miesta "zóna" ...priznám sa, že tému "stalkovania" som v tejto knihe zachytil veľmi okrajovo. Iste mi dáte za pravdu, že táto téma je veľmi zaujímavá a trúfam si povedať (aj napísať), že sa v našej spoločnosti vyskytuje čoraz častejšie. Opäť sa vyskytujú situácie, ktoré s dejom nijako nesúvisia. Zakomponovanie bývalého komisára Joona Linu (pardon za chybu v mene) do deja a neustále spomienky na jeho rodinu, či súkromie hlavnej vyšetrovateľky sa mi zdalo až príliš rozsiahle. Na záver tohto žalospevu musím dodať, že Stalker bola zrejme posledná Keplerova kniha, po ktorej som siahol. Ani Stalker, ani Lovec králikov mi nedávajú dôvod na to, aby som v čítaní Keplera pokračoval.
Čti víc
Barbora
23.2.2018
Skvelá
Stalker bola moja prvá kniha od Keplera, no rozhodne neľutujem. Od začiatku napínavá, až vo mne vyvolala paranoju, že ma stále niekto sleduje. Pútavý dej, ktorý dá na chvíľku pocit, že sa tam nič vážne nedeje, no keď sa rozbehne, nedá sa pustiť z ruky. Prečítala som ju prekvapivo rýchlo. Koniec prekvapivý, nečakaný. Čakala som všetko, už som upodozrievala hádam každého. Odporúčam!!!
Čti víc

Čti víc
Čti víc

„Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem. “

Jan Amos Komenský