Světový bestseller CZ
Naše cena:
332 Kč
Běžná cena:
349 Kč
Ušetříte:
5% (17 Kč)

Posíláme do 24 hodin.
Objednávejte však rychle. ?

Tuto knihu máme sice aktuálně na skladě, máme však už jen poslední kus. Dodání dalších může trvat déle, obvykle do šesti dní.Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

Kniha roku 2015.
Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou.

Potřebujete vědět víc?
Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…

Ikar CZ

Další tituly vydavatelství

Ikar je orientován především na ženské čtenářky, kterým nabízí české a světové romance, společenské romány a memoáry. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Paula Hawkinsová, Jodi Picoultová, Jojo Moyesová, Liane Moriarty, Sandra Brown, Nicholas Sparks, Danielle Steel, Anne Tylerová, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová a Barbara Woodová; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

Více informací
Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Kupte výhodně společně

Celkem pouze za 673 Kč
(ušetříte 35 Kč)
Koupit společně

Podrobnosti

 • Originální název: The Girl on the Train (Koupit v originální verzi)
 • Počet stran: 328
 • Vazba: pevná
 • Rozměr: 154×235 mm
 • Hmotnost: 510 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 9788024932767
 • Rok vydání: 2016
 • Naše katalogové číslo: 248291


Co si myslíme my

Lucie Zelinková - produktový manažer

11. února 2016      

Málokterá kniha dokázala mezi čtenáři udělat takovou show, jako Dívka ve vlaku. Dominantou knihy je rozhodně strhující příběh, napsaný nebývale chytlavě. Tři dějové linky třech postav, každá v jiném čase, přesto se týkající stejného osudu. Kniha se čte jedním dechem, ovšem patří k té části děl, které strhují jaksi povrchně. Nebudete nad knihou přemýšlet následující týden, nezanechá ve vás myšlenku. Ale pobavíte se královsky. (zobrazit celou recenzi)

Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotilo 66 lidí) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
5 hvězdiček 24
4 hvězdičky 26
3 hvězdičky 10
2 hvězdičky 4
1 hvězdička 2
Ukázat všechny recenze

Nejnovější recenze

       

       

       

Ze začátku mě příběh nijak zvlášť nezaujal, protože se jednalo jen o …

Nejlepší recenze Všechny recenze

Karin Ghisiová
Karin Ghisiová
23. února 2016
     
Reagovat

6

Hlavní myšlenka díla je originální a slibuje zajímavý příběh - představte si, že každý den jezdíte do práce vlakem ve stejnou dobu a na určitém místě vlak pokaždé zastaví, máte čas se dívat z okna a prohlížet si domy u kolejí. Když jste jen trochu všímaví, určitě si časem začnete domýšlet příběhy domů a lidí, kteří v nich bydlí. Kniha je psána formou deníkových zápisů tří žen - Rachel, Anny a Megan. A tři hrdinky jsou propojenější, než se může zdát.
Zklamání přichází poměrně brzy, halvní vypravčka Rachel označovaná jako "dívka" ve vlaku, je zkrachovalá alkoloholička, nezaměstnaná, rozvedená, emocionálně labilní, jejíž chování hraničí se stalkingem. Iritovalo mě, jak iracionálně se chovala, monology se velmi často opakovaly a neposouvaly děj. V napětí je čtenář udržován především kvůli výpadkům paměti, které Rachel způsobil alkohol. Očekávaný zlom, nebo vývoj postavy se nekonal.
Druhá vypravěčka Anna je matka na plný úvazek a shodou okolností žije s exmanželem Rachel. Ještě zajímavější je retrospektivní vyprávění ztracené Megan, kterou Rachel pozorovala při cestách vlakem. Vyzařuje z ní bohémství a skrytá tajemství, která jsou postupně odkrývána.
Jde o průměrný krimi thriller, jehož pointu zkušenější čtenář brzy odhalí. Tři různé perspektivy ozvláštňují příběh a posouvají děj. Na své si přijdou spíše čtenářky, kvůli absenci mužského pohledu (na muže je nahlíženo negativně).
Zobrazit celou recenzi

Šárka Feichtingerová
Šárka Feichtingerová
15. srpna 2016
     
Reagovat

2

Knihu jsem přečetla už před nějakým časem, proto jsou mé vzpomínky už mírně zastřené. Každopádně jsem ji přečetla jedním dechem a už se hrozně těším na filmové zpracování.
Ale nepamatuji se tedy na jinou knihu, ve které by mě rozčilovaly snad všechny postavy!
Zobrazit celou recenzi

Tereza Špetlíková
Tereza Špetlíková
24. února 2016
     
Reagovat

2

Každý den stejná cesta vlakem. Každý den stejné, řadové domy u trati. Každý den oni dva... ale jednoho dne...

Jednou ze 14 audio knižních novinek prvního ročníku akce Audioknihy NAHLAS! je i zpracování knihy Ve vlaku autorky Pauly Hawkins. Ačkoliv běžně je prvně venku kniha, v tomto případě bylo dříve k dispozici mluvené slovo, ale také e-kniha. Ke klasickému, knižnímu vydání dojde až v těchto dnech.

Dívka ve vlaku je celosvětovým bestsellerem, častokrát označovanou Zmizelou* letošního roku. Ještě než jsem knihu přečetla, přemýšlela jsem, jak dalece se děj bude shodovat, ale to se ode mě nedozvíte. Nicméně, podoba ve stylu tu je. Střídání časových linií, průvodců příběhu, odlišný popis totožných situací z pohledů jiných osob, a vcelku nečekané rozuzlení.

Hlavními postavami knihy jsou tři mladé ženy. Zhroucená, alkoholička při těle jménem Rachel, která má v knize nejvíce prostoru, krásná, štíhlá, ale znuděná "zelená vdova" Megan a manželka a maminka snaživá, šťastná Anna.

Rachel jezdí každý den stejným vlakem, který jede z předměstí do centra Londýna. Je to jedna z těch kouzelných, nemoderních souprav na staré trati, která obvykle jede déle, než by měla a vcelku pravidelně zastavuje u návěstidla. Rachel v těch chvílích pozoruje dění v rodinných domech hned u tratě. Vysleduje mladou dvojici, kterou si pojmenuje, a už jí připadá, že je vlastně zná. Večer, cestou z práce, je spolu vídává na terase spokojeně popíjet víno či ráno, cestou do práce, kávu. Tak hezky se k sobě chovají. Ideální pár! Jako kdysi ona a on... ale to už je minulost.

Jednoho dne však uvidí něco, co ji znepokojí, a pak to zjistí... Megan alias Jess, jak si ji pojmenovala, zmizela. Rozhodne se, že co viděla, poví policii. Jenže, jelikož dost nasává, je pro policii ne moc důvěryhodný svědek, a navíc je možná ve věci trochu víc zaangažovaná, než si sama pamatuje. V noc jejího zmizení tam totiž byla. Ale namol. Co se vlastně stalo?

Autorka napsala velmi dobré psychologické drama. Osudy tří hlavních postav se postupně proplétají. Vyjdou najevo jejich historické vazby, které mě vždy v příběhu překvapily. Spisovatelka to rozehrála mistrně - tak, že čtete a najednou musíte pokračovat dál a dál, protože kniha vás snadno vtáhne. Až závěr už mi nepřišel tak spádný. Rozuzlení bylo zajímavé a celkem nečekané. Všech obětí mi bylo líto... Nakonec se opět potvrdilo, že i ti největší nepřátelé můžou spolupracovat, když jim to přinese užitek nebo dokonce zachrání krk.

Dílo bylo celosvětově úspěšné, a tak (další podobnost se Zmizelou) se i zde můžeme těšit na filmové zpracování s Emily Blunt alias Rach v hlavní roli!
Zobrazit celou recenzi

Pavel Vičar
Pavel Vičar
24. února 2016
     
Reagovat

1

Kniha, která způsobila doslova senzací a každý jí musel mít. stojí, ale opravdu za to? Je právěm označována za druhou Zmizelou?
Ano. Příběh je skvěle sepsán a i když to dlouhou dobu vypadá, že se nic zajimavého dít nebude opak je pravdou a vy budete netrpělivě otáčet jednu stranu za druhou a nevěřícně kroutit hlavou.
Každý z vypravěčů vám bude nesympatický a především Rachel budete mít chuť nafackovat a donutit jí, aby se probrala.
Kniha opravdu stojí za přečtení. dlouho se mi nestalo, že bych v jedná knize našel tolik pro mě negativním postav a nevytvořil si k ním žádný vztah. Tedy kromě nenávisti.
Zobrazit celou recenzi

Ivana Nedošínská
Ivana Nedošínská
24. února 2016
     
Reagovat

1


Všichni víme, jak moc je tato kniha přirovnávána ke Zmizelé. Jenže proč? Ano, uznávám, že v několika aspektech zde určitá podobnost je, ale Dívka ve vlaku je pro mě na vyšší úrovni než Zmizelá. Příběh mě velmi mile překvapil. Děj byl svižný a zajímavý, líbí se mi rozvržení jednotlivých kapitol na pohledy a vzpomínky tří žen, které zde hrají hlavní roli. Jednotlivé střípky do sebe postupně zapadají až se ke konci objeví ucelený obraz a vy přesně víte, kdo a co udělal. Pokud se vám nelíbila Zmizelá, nenechte se přirovnáním k ní odradit a pusťte se do čtení. Je možná, že vás Dívka ve vlaku překvapí stejně jako mě.
Zobrazit celou recenzi

Eva Novotná
Eva Novotná
5. července 2016
     
Reagovat

1

KNIHA ROKU 2015 - EDICE SVĚTOVÝ BESTSELLER - tak přesně tato slova vyhrála při mém rozhodování, zda si knihu koupit, či ne. Přiznávám, že mi potom ještě pár měsíců nedočkavě ležela v obalu v knihovně, ale moje knihomolské já se těšilo, až si najdu čas a v klidu si knihu přečtu. Ke čtení jsem se sice dostala teprve nedávno, ale už po několika málo stránkách jsem zjistila, že jsem v koupi neprohloupila.
To, co mě uchvátilo jako první, byl styl, kterým je knížka napsána. Vypravěčkami jsou 3 ženy - Rachel, Megan a Anna, ženy, které zdánlivě nemají nic společného, později se však ukazuje, jak moc jsou tyto 3 propojené. Každá žena vypráví formou deníkového zápisu, co se jí stalo určitý den ráno, (odpoledne) a večer. Tyto údaje (ač se to zpočátku nezdá) jsou pro děj knihy velmi zásadní...
Rachel (dívka ve vlaku) je labilní alkoholička. Kvůli pití přišla před několika měsíci o práci, ale stydí se to přiznat své spolubydlící, tak stále jezdí vlakem do Londýna a zpět, jako by chodila do práce. Vlak často zastavuje u návěstidla ve Whitney, kde Rachel pravidelně pozoruje mladý pár sedávající na terase svého domu - dokonce jim dala jména - Jess a Jason. Rachel je sleduje tak dlouho, že má pocit, jako by je znala, znala jejich životy, znala jejich příběh. Proto na ni velice emotivně zapůsobí zpráva, že se "její" Jess pohřešuje. Později zjišťuje, že je do případu zmizení sama zapletena. Ach, kdyby tu však nebyly ty alkoholové výpadky paměti!
Megan (neboli Jess) nám ve svých zápiscích postupně odkrývá, co vedlo k jejímu zmizení. Některé části čtenáři nejdříve nedávají příliš smysl, po šokujícím rozřešení případu do sebe však všechno skvěle zapadá.
Anna je současnou manželkou bývalého manžela Rachel. Anna Rachel pokládá za blázna, za někoho, kdo chce jí a její rodině ublížit. Ne vše je ale takové, jak zpočátku vypadá...
Mně osobně se kniha líbila - "slupla jsem ji jako malinu" ve 24 hodinách. Zda bych jí však udělila titul Kniha roku, si nejsem úplně jistá. Nicméně bych ji doporučila všem příznivcům psychologických dramat a thrillerů.
Zobrazit celou recenzi

Tereza Zítková
Tereza Zítková
24. února 2016
     
Reagovat

1

Další z knih, u které bylo velmi dobře provedeno PR. Takového humbuku a skoro pro nic.
Kniha není špatná, ale není tak úžasná, jak se o ní říká. Z videa na tuto knihu jsem měla pocit, že se budu při čtení bát, že bude děj strašidelný...a nestalo se tomu tak.
Velice se mi líbilo použití třech dějových linek třech žen vystupujících v příběhu. Díky nim dostane čtenář tři různé pohledy na jeden jediný příběh.
Často se mi také stávalo, že jsem měla pocit, že tohle už jsem někde četla...taky že ano. Některé dialogy probíhaly několikrát a brzdily tak přirozenou plynulost děje.
Knihu ale úplně nezatracuji. Pobavila jsem se, byla jsem i ke konci knihy napnutá, jak to celé dopadne
Zobrazit celou recenzi

Kristýna Doležalová
Kristýna Doležalová
24. února 2016
     
Reagovat

1

Tato kniha člověku před Vánoci nedala spát - byla na plakátech v metru, byla na ní reklama v rádiu, všichni o ni mluvili. A tak jsem neodolala a přidala se. Svým způsobem mě trochu štvala halvní hrdinka Rachel, která se nemohla odprostit z alkoholové náruče. Samotný děj mě vtáhnul až před půlkou knihy a v tu chvíl už knihu neodložíte, četla jsem pak celý den, jelikož i přesto že možná tušíte, kdo stojí za tím vším, tak dokud nedočtete, nebudete mít jistě klid. Kniha se čte dobře, vše plyne přirozeně a starší ročníky ocení dostatečnou velikost písma na velmi světlém papíře (má babička byla nadšená). Zobrazit celou recenzi

Radovan Uhler
Radovan Uhler
18. ledna 2016
     
Reagovat

q pro q 1

Mne sa to ľúbilo, thriller, láska, alkoholizmus, deti. Začarovaný kosoštvorec zaujímavých postáv sa rozbije až na konci knihy. Zhltol som ju za dva dni a aj keď mám radšej non fiction knihy, táto fiction stála za to. Mám rád ženy ako hlavné hrdinky kníh. Odporúčam, aj keď nenaletím na bestsellery, tento krát oprávnene best. (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Natálie Tůmová
Natálie Tůmová
24. února 2016
     
Reagovat

1

Při koupi knihy jsem nevěděla, co očekávat, ale po přečtení prvních pár stránek mě kniha naprosto uchvátila. Brzy Vás vtáhne do děje a jediné, co budete chtít dělat, je číst dál a dál. Že je knížka označována jako bestseller se opravdu nedivím, protože tato knížka na to má. Neuvěřitelně mě zaujala skladba děje, nejdříve pozvolný a poté takový zapeklitý, že člověk musel opravdu pozorně číst, aby mu situace dávala smysl. Troufám si říct, že pro mě, jako pro člověka, který každý den cestuje vlakem, je knížka naprostý skvost. Doslova mi změnila jízdy vlakem. Ještě několik týdnů po přečtení knihy jsem si při pohledech z okna vybavovala děj. Knížka mi při cestách doslova nedala spát. Doporučuji! Zobrazit celou recenzi

VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU