Nezmeškejte 100 Kč poukázku jako dárek k nákupu! Více info Nezmeškejte 100 Kč poukázku k nákupu! Více info
Demelza: Dáma z chatrče - Winston Graham
Demelza: Dáma z chatrče
219 Kč
Knihy
E-knihy

Demelza: Dáma z chatrče

Baronet, 2016
Okamžitý download
EPUB
MOBI
7 hodin čtení
Nakladatel
Baronet, 2016
2. díl série
Poldark

Ross Poldark se vrátil po ukončení války za nezávislost z Ameriky do rodného Cornwallu, ale stále víc se vzdaluje elegantní a distingované společnosti, z níž vzešel. Po otcově smrti a ztrátě milované ženy se ožení s chudou...

Čti víc

219 Kč

Běžná cena Běžně 399 Kč

Ušetříte 45%

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • 100 Kč poukázka jako dárek k nákupu nad 999 Kč

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Ross Poldark se vrátil po ukončení války za nezávislost z Ameriky do rodného Cornwallu, ale stále víc se vzdaluje elegantní a distingované společnosti, z níž vzešel. Po otcově smrti a ztrátě milované ženy se ožení s chudou a zavrhovanou dívkou Demelzou, které se ze soucitu ujal a již zaměstnal ve svém domě jako služebnou. Tento nerovný sňatek však ještě víc zjitří jeho rozpory s lidmi, jež kdysi považoval za své přátele. Mladičká Demelza ovšem musí svádět ještě tvrdší a bolestnější boj než Ross – snaží se přizpůsobit světu svého muže, jehož oddaně miluje, vzdoruje nevraživosti lidí, kteří jejímu soužití s Rossem nepřejí, a snaží se zajistit své místo na slunci nejen pro sebe, ale i pro jejich dítě, jež přichází na svět. Zároveň stojí při svém manželovi v jeho snaze uvést do pořádku rodový majetek, především měděný důl, a zajistit místním lidem jejich práva, což je v oblasti sužované bídou a propastnými společenskými rozdíly přetěžký úkol. Demelza se s nasazením sil mění za pomoci Rossovy sestřenice Verity ze služebné v paní domu, ale zjišťuje, že překročit hranici mezi společenskými třídami není vůbec snadné. Čeká ji ještě mnoho bouřlivých let, která prověří pevnost jejího vztahu s Rossem, a během nichž se budou muset utkat s nepřítelem odhodlaným způsobit jim hrozivé problémy…
Čti víc
Kupte společně
Demelza: Dáma z chatrče - Winston Graham
Mister (český jazyk) - E L James
468 Kč
Ušetříte 330 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Poldark - Demelza
Rok vydání
2016
Počet stran
504
Nakladatelství
Baronet
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
232116

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,7 / 5

6 hodnocení

4
2
0
0
0

Lucie Klarnerová
8.7.2016
Příběh je plný emocí a já se musím přiznat, že na konci mi dokonce ukápla slzička (kdo četl ví).

Mrzí mě, že budu muset čekat až do září, kdy vyjde třetí díl s názvem Jeremy Poldark.

Ale o to víc se budu těšit :) Ovšem určitě si tuto a předchozí díl přečtu někdy znovu. Až budu mít náladu na klidnou, oddechovou, romanticko-historickou četbu :)

Čti víc
Ingrid Takáčová
6.5.2016
Demelza:Dáma z chatrče.
Kniha je podľa očakávania skvelá. Škoda, že v prvej polovici je dosť preklepov /tlačových chýb/,ktoré pri čítaní pôsobia rušivo. Ale inak jej niet čo vytknúť, vrelo odporúčam a teším sa na ďalšie pokračovanie v septembri.
Blahoželám k obhájeniu titulu Obchodník roka.
Čti víc
Kubíková Marcela
27.4.2016
moje recenze:

Tento román čtenáře zavede do Cornwallu v letech 1788-1790.

Demelza pochází z velice chudých poměrů, ale měla štěstí, a provdala se za kapitána Rosse Poldarka. Není to rovnocenné manželství, neboť Demelza si neustále uvědomuje svou chudou minulost, a snaží se naučit chování bohatší vrstvy.
Demelza Rosse oddaně miluje, a udělala by pro něho vše na světě. Jejich štěstí je ještě větší, když se jim jedné velice bouřlivé noci narodí dcera. Dají ji jméno Julie.
V Cornwallu, kde Poldarkovi žijí se začíná stále více projevovat chudoba, a to má neblahý dopad i na doly, které Ross a jeho přátelé vlastní. Postupně se doly uzavírají, a nepomáhají žádná opatření, která jejich majitelé podniknou.
Ross Poldark je v Cornwallu váženým občanem. Všichni vědí, že je sice přísný, ale vždy ke všem spravedlivý, a nikdy nikomu neodmítl pomoc. Demelza je také taková, a když vidí, že Rossova sestřenice Verity je jako tělo bez duše, rozhodne se ji pomoci, aby mohla také být šťastná, musí ale vše dělat potají za zády Rosse, což ji velice trápí, ale ví, že on nesouhlasí s tím, aby jakkoliv zasahovala do cizích věcí.
Ross bývá kvůli krizi často mimo domov a snaží se zachránit vše co půjde. Demelza toho využívá a pomáhá Verity s jejím novým životem.
Kromě velké chudoby se krajem šíří i nemoci, které velice těžce zasáhnou Poldarkovu rodinu.
Jak se Demelze daří mezi bohatými? Co na to její rodina? Jaké komplikace a problémy nastanou při krizi v Cornwallu? A s čím vším se musejí zdejší obyvatelé potýkat? Najde Verity své štěstí? A přes co se musí Demelza s Rossem přenést?

ukázka z knihy:

,,V čem jste podle vás udělala chybu? Měla byste mi to prozradit, když už jste tady.''
,,To nemá smysl. Lidem, jako jste vy, nemá cenu něco vysvětlovat.''
Probodl ji rozzuřeným pohledem. ,,Žádám vás, abyste mi to řekla.''
Znovu se na něj zadívala.
,,Šlo mi o Verity. Ross si mě vzal loni. Do té doby jsem o Verity nic nevěděla. A ona sama mi neřekla ani slovo. Vyzvěděla jsem to od Rosse. To o vás. Mám Verity moc ráda. Dala bych cokoliv na světě, jen abych ji viděla šťastnou. Nikdy se s tím nevyrovnala. Není ten typ, který to dokáže. Ross mě varoval, abych se do toho nemíchala. Tvrdil, že je to nebezpečné, a naléhal na mě, abych to nechala být. Jenomže já jsem to nedokázala a chtěla jsem se s vámi sejít. Já - já - domnívala jsem se, že Verity měla pravdu, a ostatní se mýlili. A - a potřebovala jsem se přesvědčit, že měli pravdu oni, než to nechám být.''

můj názor na knihu:

V tomto románu poznáte sílu nezdolné, a oddané lásky, porozumění, pomoci druhým, ale také spoustu bolesti, utrpení, a bezpráví.
Rozhodně to není žádný sladký románek. Dozvíte se, jak hodně těžký život v této krajině lidé měli, ať se snažili sebevíc. Demelza se snažila vždy a všem pomáhat, nebo jim být alespoň na blízku, a možná tato nesmírná obětavost ji vzala to nejcennější co měla.
Kniha se mi četla velice dobře, a všem kteří mají takovéto knihy rádi ji doporučuji :-)
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Demelza: Dáma z chatrče - Winston Graham
Mister (český jazyk) - E L James
468 Kč
Ušetříte 330 Kč

„Kniha je jako zahrada, kterou nosíš v kapse.“

latinské přísloví