Vítejte z Arary. Proč jste se ocitli u nás v Martinusu? Arara.cz se stává součástí Martinus.cz :-) Více zde.
Světový bestseller CZ

Chlapec, který rozdával sny

Luca Di Fulvio  ·  Vydavatel: Knižní klub, 2015
Objednejte si zboží celkem nad 999 Kč a poštovné máte zdarma!

Poštovné zdarma nad 999 Kč!

Při objednávce nad 999 Kč neplatíte v našem obchodě poštovné. Kompletní podmínky poštovného.

Naše cena:
379 Kč
Běžná cena:
399 Kč
Ušetříte:
5% (20 Kč)

Posíláme do šesti dní.Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

New York, 1909. Zaoceánským parníkem přijíždí z Itálie mladá matka s malým synkem, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí velkou trhlinu, neboť ve zbídačelém ghettu v newyorské čtvrti, kde se ocitnou spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa, diktují pravidla brutální gangsteři a jejich poskokové. Pokud tu chce člověk přežít, nesmí měnit zavedená pravidla. Ledaže by měl charisma a neuvěřitelný dar fantazie.

Román, jenž nás zavádí do prostředí rodícího se filmového průmyslu, rádia, Brodwaye, reklamy, mrakodrapů a luxusních automobilů, vypráví o velké lásce a houževnatosti snu, který zvítězí nad tvrdou realitou.

Knižní klub

Další tituly vydavatelství

Na českém trhu již tradiční značka je také nejstarší nakladatelskou značku Euromedia Group. Nabízí především českou literaturu, detektivky, krimi, thrillery, militarie, historické romány a dětskou literaturu. Ke kmenovým autorům KK patří např. Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Ken Follett, Robin Cook či Philipp Vandenberg. V edici Záhady vychází např. Erich von Däniken.

Více informací
Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Kupte výhodně společně

Celkem pouze za 806 Kč
(ušetříte 42 Kč)
Koupit společně

Podrobnosti

 • Originální název: La gang dei sogni
 • Počet stran: 512
 • Vazba: pevná
 • Rozměr: 150×240 mm
 • Hmotnost: 600 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 9788024249544
 • Rok vydání: 2015
 • Naše katalogové číslo: 214028


Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotili 3 lidé) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
Já Ginny
Já Ginny
4. března 2016
     
Reagovat

2

Knihu jsem si vyžádala jako vánoční dárek a hrozně moc jsem se na ní těšila. A stejně tak, jak jsem se na ní dlouho těšila, tak jsem jí dlouho četla. Hned na první stránce jsem pocítila vzrušení z každého slova, které mě nutilo číst a číst a číst…a nakonec, po třech kapitolách jsem se ke čtení musela nutit. Každá kapitola byla věnována jedné z hlavních postav, jinému časovému úseku v jejich životě a kolikrát jsem se ztratila s musela se zpět podívat, jaké rok se vlastně píše a o kom to vlastně je. Myslela jsem, že knihu odložím a ve výsledku jsem ráda, že jsem to neudělala. V půlce knihy nastal zlom a příběh mě znova vtáhl se stejnou intenzitou, jako když jsem poprvé knihu otevřela. Příběh Christmase je neuvěřitelný, jeho drzost a fantazie obdivuhodná. Autor si dal velkou práci s popisem vnitřních pocitů postav a to jim propůjčilo živost. Měla jsem pocit, jakoby každá z postav měla být součástí mého života. Jakoby opravdu existovali i mimo jim vyhrazeným místem na papíře. Poprvé mi nevadilo, že konečné osudy hrdinů byly dost předvídatelné a jen jsem doufala, že se nepletu. S odstupem pár dní od přečtení knihy mám ovšem pocit, že kniha je pěkným příkladem, že americký sen se může splnit, když člověk opravdu chce. Né, že bych to nikomu nepřála, ale přijde mi to lehce jako klišé. Vytknout knize musím i přílišné zaujetí erotickým popisem, který mi občas dost vadil a přemýšlela jsem, zda to tam opravdu musí být a myslím si, že trocha „osekání“ by tomu neuškodila.

Každopádně autor mě přesvědčil o svých kvalitách a velkým umu vyprávět příběhy s neuvěřitelným popisem. Skvělá kombinace, kterou u dnešních autorů ve většině případech postrádám. Už se těším na jeho další knihu, kterou mám v knihovně nachystánu. Dívka, která se dotkla nebe.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (0)
Miroslava Kočová
Miroslava Kočová
27. února 2016
     
Reagovat

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Přejete si ho zobrazit?

Opravdu jsem nečekala, že kniha bude romantickou pohádkou o americkém snu, i když její konec byl vlastně jedním happy endem. Co mi v celé knize vadilo, byly dosti časté a na můj vkus vulgární popisy sexuálních scén, které zřejmě byly maličko nutné, neboť Christmasova matka pracovala jako prostitutka. Kvůli těmto popisům jsem knihu několikrát odkládala, abych se k ní zase přeci jen vrátila, neboť mě velmi zajímalo, zda ten americký sen bude mít skutečně šťastný konec.
Christmas – to je ale podivné jméno, že? Chlapec ho dostal spíše nedorozuměním, když coby miminko přicestoval se svou mladistvou matkou z Itálie do vysněné země . Vlivem jazykové bariéry a shonu bylo chlapcovo jméno zapsáno jinak a již mu zůstalo. Už jako malý chlapec si vymyslel gang Diamond Dogs, který ve skutečnosti neexistoval, ale rád tuto masku používal. Jednoho dne se svým kamarádem zachrání dívenku Ruth, která se stalo obětí brutálního Billa, který ji surově znásilní, krutě zmlátí a dokonce kvůli prstenu dívence uřízne prst. Christmas s kamarádem ji donesou do nemocnice. Dozvídá se, že Ruth je vnučkou bohatého židovského obchodníka . Christmas je Ruth okouzlen, později se několikrát setkají a vznikne mezi nimi krásné, dětské pouto, s tenkým náznakem hlubších citů. Jenže Ruthin dědeček umírá a od té doby už nic není jako dřív. Ruthina rodina se stěhuje a i když si Christmas i Ruth píší vzkazy, Ruthina matka dosáhne toho, že Christmas ztratí s Ruth kontakt a ona si celou dobu myslí, že na ní zapomněl. Christmas se v době dospívání dostane na špatnou cestu , na hranici skutečných a nemilosrdných gangů. Naštěstí pro něj si vše včas uvědomí, najde si práci v rádiu, kde ve sklepě pomáhá černošskému dobrákovi opravovat součástky. Chrismasovým snem bylo vyprávět v rádiu příběhy, už kvůli Ruth, aby jí pomohl zapomenout na ty zlé chvíle..Jednoho dne je vyslán do vyšších pater s opravenou součástkou a dostane se do nahrávacího studia. Christmas je jím fascinován a jednoho dne se tam tajně vrátí a zasedne k mikrofonu a začne povídat historky o svém smyšleném gangu. Netuší, že ho pozoruje a později i natáčí člověk z redakce. Ten jednoho dne, když dojde k tomu, že rádio nemůže odvysílat obvyklý pořad, bez souhlasů vedení do rádia pustí Christmasovo vyprávění. Je z toho velký malér a následuje výpověď.Jenže s pomocí obou přátel, černošského šikovného opraváře a muže z redakce se začíná plnit americký sen. Vytvoří ilegální rádio a začnou vysílat. Pořad je velmi oblíben , hlavně mezi chudými lidmi.
Ani Ruth se z děje neztrácí, s rodiči se odstěhuje daleko od svého původního bydliště, velice jí chybí dědeček, rodiče jsou pro ni spíše dva cizí lidé. Ruth myslí na Christmase, stále opatruje přívěšek, který jí daroval, velké rudé srdce. Ruth se nikdy nevyrovnala s onou hrůznou událostí, o Billovi se jí často zdá, nechce dospět a být ženou, což jí připomíná celou událost. Upadá do depresí a jednoho dne pod vlivem alkoholu a léků skočí v domě rodičů z okna. Naštěstí se jí nic vážného nestane a je umístěna do sanatoria. Tam se setkává se starou, laskavou paní. Od otce dostává fotoaparát , prostřednictvím něhož vidí svět jinak, fotí ostatní pacientky, hlavně svou laskavou spolubydlící. Ta požádá svého muže, aby Ruth pomohl, neboť vlastní fotoateliér. Její fotky ho zaujmou. Ruth, jejíž rodiče se dostali na mizinu, se rozhodne začít žít sama. Laskavý pán si je vezme pod svá ochranná křídla, Ruth začne pro něj pracovat a fotit. Její cit a umění se brzy stanou věcí veřejnou a ona fotí známé osobnosti, herce, politiky, svým, jakýmsi vážný stylem.
V ději je pokračováno i s hrůzným Billem , který se neštítí zabít své rodiče a pod falešnou identitou se dostává pryč od svého původního bydliště, jak jinak, než opět za použití brutální vraždy. Dostává se do pornografického průmyslu, který je v té době žádán a je i poptávka po ohavnostech, Bill pomocí své úchylky a násilí dostává roli ohavného násilníka . Je to zcela jiné, než je v tomto průmyslu zvykem a Bill vydělává ohromné peníze, aniž by ohrozil sám sebe, neboť se pohybuje v masce a jeho identita je tedy udržena v tajnosti.
Americký sen se dostává ke svému šťastnému konci, kdy se Ruth shledá s Christmasem, i když se zprvu zalekne té lásky a znovu ho opustí . Ale i své dřívější stíny Ruth dovede nakonec přejít a uvěří v to, že svět není jen zlý.
Christmas už nemusí pracovat v ilegálním rádiu, jeho hvězda stoupá a on si plní svůj sen.
Billa doženou jeho činy, vlivem užívání alkoholu a drog a snad i svědomí má časté halucinace a nakonec i umírá.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (1)
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU