Stoletý stařík s Analfabetkou (komplet) - Jonas Jonasson
Stoletý stařík s Analfabetkou (komplet)
582 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Stoletý stařík s Analfabetkou (komplet)

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel + Analfabetka, která uměla počítat

Jonas Jonasson

Jonas Jonasson se narodil v roce 1961 ve Växsjö v jižním Švédsku. Po studiu švédštiny a španělštiny na Univerzitě v Göteborgu pracoval jako novinář pro večerník Expressen a deník Smålands-posten. Později byl činný jako mediální konzultant a založil vlastní poradenskou firmu. Byl také producentem...

Nakladatel
Panteon
Edice
Kolekcie

Bestsellery od Jonase Jonassona v kolekci: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel a Analfabetka, která uměla počítat...

Čti víc

582 Kč

Běžná cena Běžně 728 Kč

Ušetříte 20%

Posíláme do čtyř dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Bestsellery od Jonase Jonassona v kolekci: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel a Analfabetka, která uměla počítat.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
V den, kdy se mají v přítomnosti různých hodnostářů slavit jeho sté narozeniny, vyleze Alan Karlsson z okna domova důchodců, a jak praví název knihy, zmizí. Zatímco je po něm vyhlášeno pátrání, dostane se jako slepý k houslím ke kufru plnému peněz, takže ho začnou honit jak zloději, kterým ho „ukradl“, tak policisté. On se ovšem se svými pronásledovateli postupně spřátelí, takže vše dopadne úplně jinak, než čtenář očekává.

Druhá dějová rovina mapuje Alanovy předešlé osudy, a tudíž i celé dějiny Švédska, Evropy a světa v průběhu dvacátého století. Jakkoli je totiž Alan člověk veskrze apolitický, během svého úctyhodně dlouhého života se setkal snad se všemi významnými politiky – od Harryho Trumana, přes Mao Ce-tunga, Churchilla, Stalina, de Gaulla až po Kim Ir-sena – a navíc bezděčně ovlivnil významné historické události (např. sestrojení atomové bomby). Jak patrno, má přímo cimrmanovské rysy.

Analfabetka, která uměla počítat
Druhý humoristický román Jonase Jonassona, jehož Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel se v češtině prodalo přes padesát tisíc výtisků!
Vypráví příběh černošské dívky Nombeko Mayeki, která se v roce 1961 narodila v Sowetu, chudinském předměstí Johannesburgu. Přestože neumí číst, velmi dobře rozumí matematice. Postupně se dopracuje na pozici, ve které navrhuje jaderné hlavice, a odstěhuje se do Švédska. Ve Švédsku vyšel román na podzim 2013 a okamžitě vzbudil ohlas srovnatelný se Stoletým staříkem, který tu byl dva roky po sobě nejprodávanějším románem.
Čti víc
Kupte společně
Stoletý stařík s Analfabetkou (komplet) - Jonas Jonasson
Respektovat a být respektován - Jana Nováčková, Dobromila Nevolová
971 Kč
Ušetříte 146 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
400+420
Hmotnost
1071 g
Naše katalogové číslo
176596
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Rozměr
140×215 mm
Nakladatelství
Panteon

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Stoletý stařík s Analfabetkou (komplet) - Jonas Jonasson
Respektovat a být respektován - Jana Nováčková, Dobromila Nevolová
971 Kč
Ušetříte 146 Kč

„Literatura je literaturou, když ji člověk jistí svým životem.“

Eda Kriseová