Leviatan se probouzí - James S.A. Corey

329 Kč

Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Leviatan se probouzí - James S.A. Corey
Leviatan se probouzí - James S.A. Corey

Leviatan se probouzí

Vítejte v budoucnosti. Lidstvo osídlilo sluneční soustavu, ale ke hvězdám stále nedosáhne. Rádo ale sahá po násilí a křehká rovnováha mezi pozemskou vládou, revolucionáři z... Číst víc

4,7 20 hodnocení
1. díl série
Expanze
Nakladatel
Triton, 2013
456 stran
6-7 hodin čtení

Vítejte v budoucnosti. Lidstvo osídlilo sluneční soustavu, ale ke hvězdám stále nedosáhne. Rádo ale sahá po násilí a křehká rovnováha mezi pozemskou vládou, revolucionáři z vnějších planet a paranoidními korporacemi se může kdykoliv změnit ve válečné... Číst víc

  • Brožovaná vazba
  • Čeština

329 Kč

Posíláme do tří dní
Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • Doprava zdarma k nákupu od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Více o knize

Vítejte v budoucnosti.
Lidstvo osídlilo sluneční soustavu, ale ke hvězdám stále nedosáhne.
Rádo ale sahá po násilí a křehká rovnováha mezi pozemskou vládou, revolucionáři z vnějších planet a paranoidními korporacemi se může kdykoliv změnit ve válečné peklo.
Jim Holden těží led v Saturnových prstencích a rozváží ho k asteroidům Pásu, když se svou posádkou narazí na opuštěnou loď Scopuli. Aniž by o to stáli, spadne jim do klína tajemství, pro které je kdosi ochoten zabíjet - nemilosrdně a v nepředstavitelném měřítku.
Detektiv Miller hledá mezi miliardami dalších lidí jednu jedinou dívku, která má to štěstí, že její rodiče jsou dost bohatí na to, aby si to mohli dovolit. Když ho stopa zavede k Jimovi Holdenovi a Scopuli, začínají zdánlivě nesouvisející dílky skládanky zapadat do sebe. Venku v Pásu vládnou odlišná pravidla a jedna malá loď může změnit vesmír.
Číst víc
Počet stran
456
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
145×205 mm
Hmotnost
570 g
ISBN
9788073877019
Rok vydání
2013
Naše katalogové číslo
158105
Jazyk
čeština
1. díl série
Expanze
Nakladatel
Triton
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,7 / 5

20 hodnocení

14
6
0
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

14

Čitateľ prevažne Post-apokalyptických románov :) ale som otvorený akémukoľvek žánru. Vyštudoval som SPU v Nitre a momentálne pracujem :)

Štefan Filaga
Ověřený nákup
23.10.2021
Názor čitateľa
Leviathan se probouzí je skvelý Sci-fi počin napísaný dvojicou autorov prezentujúcich sa pod pseudonymom James S.A. Corey. Knihu som si kúpil čisto zo zvedavosti, nakoľko som dostal chuť si prečítať literatúru z vesmírneho prostredia (zatiaľ som na podobný štýl čítal len sériu Mass Effect) a na Martinuse na mňa vyskočila práve táto kniha. Zaujala ma ihneď názvom, obálkou ale i anotáciou.

A začnem zhurta - kniha mi sadla úplne vo všetkom – postavami, prostredím, detektívno-hororovo-fantasy-scifi príbehom a celkovým spracovaním. Musím pochváliť bravúrne vytvorené a spracované postavy – od hlavných postáv Holdena či Millera, až po vedľajšie postavy akými boli Naomi, Amos, Alex, Fred či Havelock – ktoré sa vždy tak skvelo dopĺňali. Konverzácie medzi postavami neboli nikdy fádne, monotónne či nudné, práve naopak – sršal z nich humor, sarkazmus a zaujímavosť. Každá jedna postava mi utkvela v pamäti a v tej pamäti určite aj dlho ostane. Prostredie, v ktorom sa príbeh odohrával mi umožnil predstaviť si slnečnú sústavu plnú ľudí – pozemšťanov, marťanov či ľudí z pásu – všetci z rovnakého základu, no pritom úplne odlišní. Všetky tieto super vlastnosti knihy ale pre mňa predčila jedna jediná a tou bola – akčnosť knihy. V nej sa vždy niečo dialo – či už v tom hlavnom kontexte našich dvoch postáv, ktoré museli čeliť rôznym výstrahám na rôznych miestach, až po tie jednotlivé udalosti v pozadí, ktoré vznikli práve na základe rozhodnutí našich hlavných postáv a ich následkov po celej slnečnej sústave. Ku koncu sa síce jeden z našich hlavných hrdinov „zasekne“ v určitom polemizovaní nad svojou existenciou, no nebolo to na viac ako pár strán, takže sa to dalo predýchať (neznášam knihy kde sa dej vlečie a polovicu tvoria len akési úvahy hlavnej postavy).

Na knihe sa mi páčilo aj to, že keď som si už myslel, že sa stane jedna vec a tým to skončí, tak do toho vstúpila druhá vec, tá to len skomplikovala a následne vstúpila tretia vec a tak dále a tak dále. Autori mi teda nedali ani na jednej strane si vydýchnuť a povedať – toto bola jazda, lebo tá neskončila ani na poslednej strane knihy. Vždy mi predhadzovali niečo nové, zaujímavé a ešte viac šokujúcejšie ktoré musím dočítať a preto som rád, že koniec knihy zostal ako tak otvorený.

V knihe, resp. v preklade som však našiel niekoľko preklepov ktoré ma dokázali pobaviť – keď Freda premenovali na Freka. Alebo keď kancelária Freda bola veľkolepá, impozantná ale pri tom mala 2,5 metra štvorcového :D (a možno išlo len o sarkazmus).

Kniha sa mi teda veľmi páčila, hodnotím ju plným počtom a druhá časť s názvom Kalibanova válka – je už v košíku a teším sa na ňu :) .
Číst víc
12
28.3.2019
the expanse
Knihu som našla na základe seriálu a nesklamala som sa. Kniha pútava,opis mimozemskej civilizácia na vysokej postavy sú sympatické , hlavne detektív Miller. Opis Pásu bol veľmi zaujímavý. Nie je to čistokrvné sci-fi, je tam trocha detektívnej práce, trocha hororu a milá "lovestory". Kniha má aj hlbší podtón, ktorý človek nutí sa zamyslieť nad životom a civilizáciou. Číst víc
Vendula Brunhoferová
Ověřený zákazník
24.7.2016
Země, Mars, Společenství vnějších planet. Silní hráči, kteří ovládli Sluneční soustavu a snaží se držet křehkou rovnováhu ve světě plném drobných nespravedlností. To se jim všem daří až do chvíle, kdy se stane incident, který přiloží pomyslné poslední polínko pod už tak silný oheň. Je čas na válku. Ale je ona jedinou věcí, které se má lidstvo bát? To se dozvíme v prvním románu z cyklu Expanze, který pro fanoušky space opery napsali pod pseudonymem pánové Daniel Abraham a Ty Franck.

Jim Holden určitě nemá nijak exkluzivní život, ale vybral si ho sám a s plnou zodpovědností. Proto pendluje s kusy ledu na palubě nákladní lodi Canterbury, udržuje milostný vztah s členkou posádky a bere to, co je, aktuálně třeba v podobě postu zástupce kapitána. A jelikož je Jim velmi zásadový, až někdy naivní muž, vyslyší volání o pomoc od lodi Scopuli a vyhoví mu. Což bude jedno z nejhorších, ale i nejzásadnějších rozhodnutí nejen pro něj. Scopuli totiž není trosečník, ale návnada.

Joe Miller, druhý hrdina románu, žije už přes třicet let na důlní stanici Ceres a je zaměstnancem agentury Star Helix. Zkráceně, policajt. Takový ten klasický chlapík s odznakem, který viděl spoustu mrtvých, některé existence zbavil života sám a nedělá si o tom svém už žádné iluze. Když dostane na stůl přidělený případ zmizelé dívky, bere ho jako jeden z mnoha. Jenže když se do něj pustí, vyplouvají najevo zajímavé informace. Juliette Andromeda Mao nebyla jen zbohatlická holčička, která se k rodné hroudě a rodičům otočila zády z nějaké pomatené manýry. Byla přesvědčena, že dělá dobrou věc… a navíc se zapletla do ošklivého maléru, který, jak s postupem času Miller zjišťuje, bude mít dopad ne na tisíce, ale miliony lidí.

Holden se svou posádkou zažívá ryzí space operu – střídá lodě, lítá od maléru k maléru a palubu opouští, buď jen aby přešel na větší plavidlo a pak se z něj zachránil, anebo se navlékl do skafandru a prozkoumal něco ve vesmíru. Zde Corey vládne hlavně v technických pasážích, které jsou věrohodné, a opravu věříte, že kosmické lodě fungují na principech… no skoro stejných jako současné. Žádný transwarp, blastery a podobně, ale krutě destruktivní přetížení několika g, lasery, ladary, skenery a skoro neutuchající riziko, že člověk může zemřít vinou nějaké trapné netěsnosti na palubě. A taky lidi umírají. Hloupě, zbytečně, ale v rámci neúprosnosti fyziky. Holden ztrácí kamarády a nemůže s ním nic dělat.

Skvělé je uspořádání samotné společnosti ve Sluneční soustavě. Marsovští a obyvatelé Pásu už se Pozemšťanům nepodobají jen fyziognomií, ale i politickým přesvědčením a náhledem na životní priority. Proto jsou velmi zábavné, ale pořád uvěřitelné střety mezi pozemšťanem Holdenem a jeho posádkou, která vyrostla na Marsu nebo v Pásu a koneckonců pak i konfrontace s Millerem. Jeho a detektivova dějová linka jsou vždy střídány po kapitole a i když se na pár místech střetnou, Corey jejich putování uzpůsobil tak, aby to bylo sotva na pár kapitol a pak si jdou zase každý po svých, byť i v rámci jedné operace. Je to logické – patří-li kapitola Holdenovi, vidíme do hlavy jemu, ale nikomu jinému a totéž u Millera. Líbí se mi i „filmové“ praktiky typu opakování dialogů v kapitole jedné či druhé postavy, kdy pak děj naváže. To vše napomáhá dynamičnosti děje a udržení zájmu čtenáře.

Ani ostatní postavy nešustí papírem, krom kompaktní a nesmírně zábavné Holdenovy posádky je to plukovník Johnson, bývalý voják, nyní vážená persona SVP a protektor stanice Tycho, kde se staví mormonská generační loď. Co se týče náboženství, Corey se nevyhne jednomu, dvěma dialogům, ale v tomto aspektu zbytečně netlačí na pilu. Sluneční soustava zkrátka přivítala své lidské kolonisty s jejich plusy i mínusy a ani jeden z hlavních hrdinů není žádný Superman – když se má zachovat jako blbec, tak tak učiní. Možná i proto si mé sympatie jako čtenářky nakonec získal víc postarší detektiv s novou posedlostí než občas bezohledně správňácký Holden.

Leviatan se probouzí je tak více než slibným startem série Expanze (u nás vyšly už další tři díly) a není vůbec pochyb, že se k těm dalším chci dostat co nejdřív, tak jako se lidstvo v Coreyho univerzu chce doškrabat k nejbližším hvězdám.
Číst víc
Milan Hluchý
Neověřený nákup
16.7.2015
odporúčam
Knihu som čítal už dva roky dozadu v originále a zaujala ma hneď prvou vetou. Čaká na vás detektívny sci-fi príbeh naprieč slnečnou sústavou prepletený hororovými momentmi, po ktorých naozaj prebehne mráz po chrbte. Postavy sú krásne vykreslené a cítiť z nich ľudí s vlastnými minulosťami a reálnymi motívmi. O kvalite knihy svedčí taktiež nominácia na cenu Hugo za najlepší román v roku 2012. Autori, ktorí stoja za pseudonymom James S. A. Corey, rozbehli príbeh ktorý momentálne pokračuje 5. dielom v angličtine a bol taktiež sfilmovaný v podobe seriálu The Expanse. Máte sa na čo tešiť. Číst víc
Vladimír Bončo
Neověřený nákup
9.1.2015
super
jedna z najlepsich scifi knih ake som kedy cital...
doporucuje 10 Millerov z 10
Číst víc
Miroslav Repaský
Ověřený zákazník
16.6.2014
Dobrá kniha
V prvom rade je to dobre napísané, svet aj postavy sú vykreslené výborne. Chviľku mi síce trvalo, kým som sa vo svete zorientoval, hlavne v časti s Millerom, na Cerere, ale asi po 30-40 stranách som nemal problém. Striedanie kapitol z pohľadu dvoch hlavných postav fungovalo na výbornú.
Určite si prečítam aj pokračovanie. Knihu odporúčam každému, kto má aspoň trochu rád sci-fi.
Číst víc
Andrej Novák
Neověřený nákup
3.2.2014
Vrelo odporúčam
K tejto knihe som sa dostal len náhodou vďaka brázdeniu noviniek na martinuse a knihu som bez čítania anotácie, bez recenzií alebo odporúčaní ostatných čitateľov objednal. Nevedel som čo mám čakať nakoľko som nepoznal autora ani jeho iné diela - vedel som len, že sa jedná o sci-fi, na ktoré som mal počas objednávania chuť, no staviť na istotu (Asimova) som pre zmenu nechcel a tak som zariskoval.
Môžem povedať, že kúpu som neoľutoval.
Dej sa rozbieha už po pár desiatkach strán a nepustí. Prvky hororu dokonca prinútia v niektorých pasážach zadržať dych. Obsahuje brilantný opis sveta, ktorý nie je tuctový ako pri každej druhej sci-fi knihe. Autor upustil od výdobytkov ako warpový pohon, štíty, baryónové, leptónové alebo gluónové kanóny, ale pri tvorbe vesmíru pracoval s tým čo majú ľudia práve teraz a ako by to vyzeralo keby sa rozhodli vycestovať za osídľovaním - spoľahnutie sa na radary, torpéda, počítanie trajektórie a využívanie gravitácie vesmírnych lodí a "vesmírneho štrku" na boj s nepriateľom. Corey sa snažil udržať sa myšlienkami pri zemi nakoľko sa to len pri sci-fi dalo a práve tým mi učaroval.
Riadkovanie a veľkosť písma (zaradil by som ho k tým menším) sadli taktiež.
Séria má dokopy 3 knihy a ja sa už neviem dočkať na to kedy sa budem môcť nechať pohltiť pokračovaním tohto výborného diela :)
Číst víc

Číst víc

„Měl celé mé srdce, a to od chvíle, kdy mi dovolil, abych samu sebe chránila, od chvíle, kdy se postavil vedle mě, a ne přede mě.“

Království těla a ohně - Jennifer L. Armentrout, Hang Le (ilustrátor)
Království těla a ohně
Jennifer L. Armentrout, Hang Le (ilustrátor)