Přeskočit na hlavní obsah
Den - Michael Cunningham, Odeon CZ, 2024
Život je jinde - Milan Kundera, Atlantis, 2016

385 Kč

Při nákupu nad 999 Kč
poštovné zdarma
Život je jinde - Milan Kundera, Atlantis, 2016
Život je jinde - Milan Kundera, Atlantis, 2016

Život je jinde

Tématem mých románů není kritika společnosti. Život je jinde je situován do roku 1948, do doby zešílevšího stalinismu. Ale mou ambicí nebylo kritizovat režim! Kritizovat ho v... Číst víc

4,7 12 hodnocení
Nakladatel
Atlantis, 2016
364 stran
5 hodin čtení

Tématem mých románů není kritika společnosti. Život je jinde je situován do roku 1948, do doby zešílevšího stalinismu. Ale mou ambicí nebylo kritizovat režim! Kritizovat ho v roce 1969, kdy jsem román dopisoval, by bylo nošení dříví do lesa... Číst víc

  • Pevná vazba s přebalem
  • Čeština

385 Kč

Skladem 3 ks
Posíláme ihned
Další knižní vydání
Život je jinde - Milan Kundera, , 1979
Brožovaná vazba
Čeština, 1979
Vyprodané

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Radio Silence (český jazyk) - Alice Oseman, CooBoo CZ, 2024

Více o knize

Tématem mých románů není kritika společnosti. Život je jinde je situován do roku 1948, do doby zešílevšího stalinismu. Ale mou ambicí nebylo kritizovat režim! Kritizovat ho v roce 1969, kdy jsem román dopisoval, by bylo nošení dříví do lesa. Téma románu je existenciální: je to téma lyrismu. Revoluční lyrismus komunistického teroru mne zajímal, protože vrhal netušené demaskující světlo na odvěký lyrický sklon člověka.
Číst víc
Naše katalogové číslo
242766
Počet stran
364
Vazba
pevná vazba s přebalem
Rozměr
140×210 mm
Hmotnost
527 g
ISBN
9788071083610
Rok vydání
2016
Styl
duchovní, historický, filozofický
Jazyk
čeština
Původ
Česko
Nakladatel
Atlantis
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Kupte společně
Život je jinde - Milan Kundera, Atlantis, 2016
Kniha smíchu a zapomnění - Milan Kundera, Atlantis, 2017
734 Kč

Hodnocení

4,7 / 5

12 hodnocení

9
2
1
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Recenze od Martinusáků

Dílo bylo dokončeno v roce 1969, ale v češtině jej Atlantis znovu vydal až nedávno. Jde o fenomenální existenciální drama, filozofující opus, podle některých vůbec nejlepší Kunderovo dílo. Kundera na prostoru asi 350 stran dokazuje, že je mistrem výstavby vyprávění a hlubokého psychologického vhledu. Kniha o tom, že k životu je potřeba svoboda, ke svobodě odpovědnost a dospělost, tedy schopnost plně odpovídat za sebe a své činy.

Román je fraškou o trapném básníku Jaromilovi, který touží dospět, ale nikdy se mu to nepodaří. Marně se snaží vymanit z okovů opičí lásky své matky, u níž bydlí. Zoufale touží po pozornosti a respektu, aby mohl stvrdit svou dospělost, ale nikdo ho nerespektuje. Uvěří tedy v komunismus. V revoluční vřavě totiž nemusí být sám sebou. Jeho dospělost se zdá být garantována tím, že buduje lepší zítřky, "hýbe kolem dějin". Život ale není jinde, jak se dozvídáme v brilantním závěru.

Pozor - pokud patříte mezi náročnější čtenáře, kniha vás nejspíše pohltí a nepustí, dokud nedočtete poslední větu.

Číst víc

Čtenářské recenze

10

Milujem knihy, ich analýzu, život, ktorý s nimi prežívam. Milujem kávu a kešu orechy, kreativitu, mozgovú činnosť vyvíjanú k tvorivému výsledku.

Mária Pažmová
Ověřený zákazník
30.11.2017
Treba byť hrdina
Pri Kunderovom živote inde treba byť nastavený na vlnu jeho štýlu. Samozrejme, kniha je výnimočná - veď Kundera. Treba však vnímať text nielen povrchne, no semiotické odkazy, ktoré tu možno nájsť si vyžadujú pozorné a možno až opakované čítanie. Odporúčam náročnejším čitateľom. Mne sa však kniha mimoriadne páčila. Číst víc
Zuzana
Neověřený nákup
3.10.2016
Prečítané na jeden hlt
Nečítala som o knihe žiadnu recenziu (považovala by som to za zradu voči autorovi, od ktorého som s chuťou prečítala takmer všetko) a hoci je to trochu iný Kundera (minimum dialógov, množstvo obnažujúcich pohľadov pod kožu postáv), podstata príbehu ostáva rovnako prepletená so skutočnými dejinami, ako v iných jeho príbehoch, čím sa z knihy stáva zážitok, aj keď je hlavný hrdina, síce fascinujúco detailne rozobratý, ale stále strašný debil. Číst víc
Erinka
Neověřený nákup
12.9.2016
Standardně skvělý Kundera - poutavé vyprávění důmyslně protkané velmi zajímavou filozofií. Tento román, svou obecností tak konkrétní, je podle mě další skvělé dílo. Naivita a témeř uzavřený svět hlavního hrdiny tvořily další příběh v příběhu. Také to, jak si autor opět, ovšem jinak, hraje s rozvržením románu a jeho časovou linií mi přijde velice zajímavé.
Číst víc
Tea Lee
Ověřený zákazník
29.7.2016
(Staro)Nová kniha Milana Kundery, která téměř půlstoletí od svého vzniku letos v červnu konečně oficiálně vyšla u nakladatelství Atlantis.
Příběh básníka a jeho matky.
Příběh rozmazleného, sebestředného, naivního chlapce. Chlapce, který se chce (i nechce) vymanit z matčiny náruče. Chlapce, který se touží stát mužem, ale ve své namyšlenosti, žárlivosti a zákeřné vypočítavosti se jím nikdy nestane.
Příběh ženy, která nemilována mužem chorobně se upne na své dítě. Ženy zbabělé, hloupé, slabé, toužící po oddané lásce svého syna, kterému zpečetila osud svou výchovou.
Příběh zachycující nástup komunistické moci a měnící se společnost.
Příběh velkýcvh myšlenek, dokonalých vhledů do duší, popisů příčin chování. Příběh s vyšperkovanou absurditou v pointách osudů jednotlivých postav, přesně jak je pro Kunderu typické. Příběh, který rozhodně stojí za přečtení, pokud se rádi zamýšlíte nad zdánlivě jednoduchými větami s velkým moudrem, metaforami a osudy postav, které jsou vám vlastně nesympatické a přesto s nimi nakonec soucítíte.
Číst víc

Nakladatelství Atlantis

Číst víc
Kupte společně
Život je jinde - Milan Kundera, Atlantis, 2016
Kniha smíchu a zapomnění - Milan Kundera, Atlantis, 2017
734 Kč

„Když najdeš lásku, držíš se jí. Popadneš ji oběma rukama a uděláš, co můžeš, abys ji nepustila. Nejde se k ní otočit zády a předpokládat, že na tebe bude čekat, kdes ji nechala, dokud na ni nebudeš připravená.“

9. listopad - Colleen Hoover, 2021
9. listopad
Colleen Hoover